Jump to content

Sony Ericsson W760i


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To google maps απαιτει συνδεση στο νετ και χρεωνει δεν γινεται αλλιως.

Για αυτοματο πληκτρολογιο νομιζω δεν γινεται να το αλλαξεις σε αυτην την συσκευη,ψαξτο ομως στις ρυθμισεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω είναι να κλειδώνει χειροκίνητα και όχι με άνοιγμα και κλείσιμο του πληκτρολογίου,με συνδιασμό πλήκτρων δηλαδή.Στις ρυθμίσεις δεν έχει κάτι τέτοιο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ε σιγα συνηθισε το!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το w760i σε κόκκινο χρώμα ελεύθερο όχι εταιρείας,έχω ψάξει παντού και δεν υπάρχει πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το w760i σε κόκκινο χρώμα ελεύθερο όχι εταιρείας,έχω ψάξει παντού και δεν υπάρχει πουθενά

 

γιατί έχεις βρει ελεύθερο το συγκεκριμένο κινητό σε άλλο χρώμα???:lol:

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi ti logismiko gia to gps pairnei to w760?steilte moy mail sto pantelisn@windowslive.com eyxaristo poly ek ton proteron
Passat cc 1.8 tsi APR TUNED STAGE 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το W760i. Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω το Google Maps ή άλλο λογισμικό με χάρτες για να μην τους κατεβάζει κάθε φορά που τους χρησιμοποιώ;

Πως χρησιμοποιείται το Gps, υπάρχει χρέωση?

Θα εκτιμούσα πολύ κάποια απάντηση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

To GPS βρίσκει το στίγμα που βρίσκεσαι (συντεταγμένες) με την χρήση των δορυφόρων. Θα πρέπει να έχεις την συσκευή σε οπτική επαφή με τον ουρανό. Γι'αυτό φυσικά δεν υπάρχει καμία χρέωση και μπορεί να λειτουργήσει σε οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη.

Τώρα το λογισμικό που θα εκμεταλευτεί τις ("δωρεάν") συντεταγμένες σου είναι άλλο θέμα. Υπάρχουν λειτουργικά όπως Tomtom, route66, destinator κτλ τα οποία τα εγκαταστείς σε smartphone συσκευές όπως Windows mobile, Symbian κτλ οι οποίες έχουν εγκατεστημένους τους χάρτες και δεν χρειάζεται σύνδεση με το δίκτυο. Δυστηχώς όμως οι παραπάνω εφαρμογές δεν βγαίνουν για το κλειστό λειτουργικό του Α200 που έχει το SE W760.

H μόνη σου επιλογή είναι είτε το google maps mobile είτε το wayfinder. To πρώτο θα το βρεις δωρεάν στο ιντερνετ. Και τα δύο έχουν μόνο το πρόγραμμα εγκατεστημένο και κάθε φορά κατεβάζουν τους χάρτες από το δίκτυο χωρίς δυνατότητα αποθήκευσης. Νομίζω οτι υπάρχει και μία άλλη εφαρμογή που λέει οτι δουλεύει με τους χάρτες google και τους αποθηκεύει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω τεκμηριωμένη άποψη. Αν θες δοκίμασέ το. http://www.mgmaps.com/

Για εμένα αυτού του είδους τα κινητά αξίζουν μόνο για την εφαρμογή Tracker, και για να βρίσκεις το υψόμετρο που βρίσκεσαι με το GPS locator, εφαρμογές τις οποίες δεν χρεώνεσαι. Πραγματικοί πλοηγοί δεν είναι γιατί κατά την γνώμη μου ένας πλοηγός δεν θα πρέπει να εξαρτάται από σήμα δικτύου ειδικά σε δύσβατες περιοχές.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μηπως ξέρετε αν θα βγει όμως κάτι τέτοιο λογισμικό για το w760??? Α και εγω το πήρα από το mediamarkt μαυρο αλλά ήταν με το myview μεσα....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eχω το W760 εδω και 1 μήνα. Τωρα διαπιστωσα οτι στην φωτογραφικη μηχανη δεν κανει zoom ή καλυτερα κανει zoom μόνο οταν επιλεξω μεγεθος εικόνας το VGA. Εχει προβλημα το δικό μου ή συμβαίνει σε όλα τα 760;
Link to comment
Share on other sites

Eχω το W760 εδω και 1 μήνα. Τωρα διαπιστωσα οτι στην φωτογραφικη μηχανη δεν κανει zoom ή καλυτερα κανει zoom μόνο οταν επιλεξω μεγεθος εικόνας το VGA. Εχει προβλημα το δικό μου ή συμβαίνει σε όλα τα 760;

Αυτο συμβαινει σε ολα τα κινητα.μονο σε αναλυση VGA οπως ειπες κι'εσυ εχεις αναλυση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγώ πήρα το w760 τον Οκτώβρη απο τα MediaMarkt σε μαυρο χρώμα, όποy υποτίθεται ότι ειναι unbranded. Έλα μου όμως που μόλις το άνοιξα μου βγάζει το σηματάκι του myview... Και αυτο πρεπει να είχε αρνητική επίπτωση στην απόδοση της συσκευής μου επειδή...

1) Συνήθως στα Πολυμέσα και όταν ακούω μουσική το τηλέφωνο κολλάει και μετά κάνει επανακίννηση... Τώρα τελευταία άρχισε να μου τ κάνει και στη Διαχείριση Αρχείων... κλαψ...

2) Προχτές έκανε ακόμα μια επανακίννηση καθώς ακουγα μουσική... Έπειτα, πάω στα πολυμέσα και μ δείχνει ότι έχω σύνολο 11 στοιχεία στη Μουσική, ενώ κανονικά έχς 211... το διαπίστωσα και όταν το σύνδεσα με το pc. όταν επιλέφω μεταφορά πολυμέσων, μου βγάζει μονο τα συγκεκριμένα 11 κομμάτια που λέει στο Media Player της συσκευής... Από αυτό υπέθεσα ότι δεν τα αναγνωρίζει σαν πολυμεσα. Το ίδιο γίνεται στα video κ στις φωτογραφίες... ξανά κλαψ...

----------------------------------------

Τί να πω... στην αρχή ήμουν ενθουσιασμένος αλλά με απογοήτευσε στη πορεία με τα τόσα προβλήματα... Καμια ιδέα για το τί στο διάολο φταίει????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγώ πήρα το w760 τον Οκτώβρη απο τα MediaMarkt σε μαυρο χρώμα, όποy υποτίθεται ότι ειναι unbranded. Έλα μου όμως που μόλις το άνοιξα μου βγάζει το σηματάκι του myview...

 

Απ'ότι ξέρω αυτή η συσκευή είναι αποκλειστικότητα της Cosmote και δεν υπάρχει σε κανένα άλλο δίκτυο.Αλλά απ'ότι φαίνεται η συγκεκριμένη συσκευή είναι μέσα στις πολλές συσκευές που έχουν το μενού του Cosmote MyView.:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια εχω το w760 κ στα καλα καθούμενα κανει επανεκκίνηση μονο του το κανει σε κανεναν αλλον αυτο? δν νομιζω ν φταίει το update γιατι του εχω κανει πολλες φορες...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια εχω το w760 κ στα καλα καθούμενα κανει επανεκκίνηση μονο του το κανει σε κανεναν αλλον αυτο? δν νομιζω ν φταίει το update γιατι του εχω κανει πολλες φορες...

Κανε μια επαναφορα ρυθμισεων! μηπως και διορθωθει το προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση θέλει.-

 

εχω κανει πολλές φορες αλλα τπτ.. μήπως το πρόβλημα ειναι σε hardware μεριά;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κάνε αυτό που θα σου πω αν δεν βαριέσαι.

Πάρε την κάρτα μνήμης και κάνε backup τα δεδομένα σου. Μορφοποίησέ την και στη συνέχεια ξαναπέρνα τα δεδομένα σου μέσα. Μπορεί να υπάρχει κάποιο corrupted block στην κάρτα μνήμης που δημιουργεί το πρόβλημα, αφού είπες ότι έχεις κάνει αναβάθμιση στη συσκευή.

Καλό θα ήταν να κάνεις την όλη διαδικασία μέσα από κάποιο card reader, αφού το fast connector της SE είναι #@$%^^&.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κάνε αυτό που θα σου πω αν δεν βαριέσαι.

Πάρε την κάρτα μνήμης και κάνε backup τα δεδομένα σου. Μορφοποίησέ την και στη συνέχεια ξαναπέρνα τα δεδομένα σου μέσα. Μπορεί να υπάρχει κάποιο corrupted block στην κάρτα μνήμης που δημιουργεί το πρόβλημα, αφού είπες ότι έχεις κάνει αναβάθμιση στη συσκευή.

Καλό θα ήταν να κάνεις την όλη διαδικασία μέσα από κάποιο card reader, αφού το fast connector της SE είναι #@$%^^&.

 

Μάλλον αυτό έφταιγε thank...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδία έχω και εγώ το w760i και μου δημιουργεί το ίδιο πρόβλημα με τη μπαταρία που δημιουργει στους περισσότερους. Άλλαξε κανείς μπαταρία να μου πει αν είδε διαφορά;; Μήπως το πρόβλημα είναι στο κινήτο;; Επίσης μπορείτε να μου προτίνετε καόποιο free pdf reader για ericsson;
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω και εγώ το w760i και μου δημιουργεί το ίδιο πρόβλημα με τη μπαταρία που δημιουργει στους περισσότερους. Άλλαξε κανείς μπαταρία να μου πει αν είδε διαφορά;; Μήπως το πρόβλημα είναι στο κινήτο;; Επίσης μπορείτε να μου προτίνετε καόποιο free pdf reader για ericsson;

Δηλαδη τι προβλημα εχεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W760i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...