Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε hack για να δουλέψουν τα καινούργια map features σε itouch 1g. Μόνο το link της apple για εγκατάσταση εκτος itunes να δουλέψει και έχουμε 2.2 :).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι την βοήθεια σας!!!!

 

Το πρόβλήμα είναι ότι έχω οργανώσει το i-tunes μου πολύ καλά και δεν θέλω με τπτ να χάσω όσα έχω μέσα! ΌΜΩς όταν κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο για να ανοίξει το πρόγραμμα μου βγάζει το εξής σφάλμα > " The itunes application could not be opened. A required itunes component is not installed. Please repair or reinstall Quick Time [-42404]

 

Ψάχνοντάς το κατάλαβα ότι έχει πρόβλημα το QuickTime και η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά που είχα ανοικτό το itunes πάτησα να κάνει update στην 8.2.2 ή κάτι τέτοιο.. Αλλά δεν το άφησα να ολοκληρώσει το istall και το έκλεισα εκβιάζοντάς το ctrl+Alt+Delete :O Τώρα που κατάλαβα τι πατάτα έκανα.. τι να κάνω για να το διορθώσω??? Πώς μπορώ να μην χάσω ότι είχα και να ξανά έχω το itunes Που είχα πριν?? :worry:

 

Βοηθήστε Plz!! Βσκ ίσως να με βοηθούσε ένα πρόγραμμα το quicktime ulternative.. το οποίο όμως δεν ξέρω πώς λειτουργεί! Help!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι την βοήθεια σας!!!!

 

Το πρόβλήμα είναι ότι έχω οργανώσει το i-tunes μου πολύ καλά και δεν θέλω με τπτ να χάσω όσα έχω μέσα! ΌΜΩς όταν κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο για να ανοίξει το πρόγραμμα μου βγάζει το εξής σφάλμα > " The itunes application could not be opened. A required itunes component is not installed. Please repair or reinstall Quick Time [-42404]

 

Ψάχνοντάς το κατάλαβα ότι έχει πρόβλημα το QuickTime και η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά που είχα ανοικτό το itunes πάτησα να κάνει update στην 8.2.2 ή κάτι τέτοιο.. Αλλά δεν το άφησα να ολοκληρώσει το istall και το έκλεισα εκβιάζοντάς το ctrl+Alt+Delete :O Τώρα που κατάλαβα τι πατάτα έκανα.. τι να κάνω για να το διορθώσω??? Πώς μπορώ να μην χάσω ότι είχα και να ξανά έχω το itunes Που είχα πριν?? :worry:

 

Βοηθήστε Plz!! Βσκ ίσως να με βοηθούσε ένα πρόγραμμα το quicktime ulternative.. το οποίο όμως δεν ξέρω πώς λειτουργεί! Help!!

dokhmase na to ksanaperaseis xoris diakoph ayth th fora.

Link to comment
Share on other sites

isos na mporousa na to kano an anige to itunes(to itunes evgale minima ke mou elege na kano to update) tora omos den mporo na anixo to itunes..! Auto ine to provlima. Pos na to ksanaperaso?:worry:
Link to comment
Share on other sites

isos na mporousa na to kano an anige to itunes(to itunes evgale minima ke mou elege na kano to update) tora omos den mporo na anixo to itunes..! Auto ine to provlima. Pos na to ksanaperaso?:worry:

Katevase to!!! http://www.itunes.com

Link to comment
Share on other sites

πεδες μια εδωτηση και απο εμενα-θελω να εγκαταστησω 2 παιχνιδια που εχω δει(δωρεαν) απο το ι-τunes αλλα δεν μπορω...ποια εφαρμογη πρεπει να αγορασω πρωτα?το installer η το application?και με χρεωστικη καρτα μπορω να κατεβασω?δεν θελω να βγαλω πιστωτικη....(εχω δοκιμασει και με την καρτα αναληψης που εχω αλλα δεν την αναγνωριζει...)κανεις βοηθεια...??
Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ ότι μέχρι την Πρωτοχρονιά θα είμαστε όλοι happy pwned ipod touch 2G users.:D

Καλύτερα από το να παίζουμε τα παιχνίδια της Apple που μας έχει στο φτήσιμο.

Οπότε απερνεργοποιώ και εγώ τον αυτόματο έλεγχο για updates στο itunes και περιμένω...

 

Παλι καλα που δεν το εκανα κι εγω δηλαδη...Αναμονη λοιπον.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα και χρειάζομαι την βοήθεια σας!!!!

 

Το πρόβλήμα είναι ότι έχω οργανώσει το i-tunes μου πολύ καλά και δεν θέλω με τπτ να χάσω όσα έχω μέσα! ΌΜΩς όταν κάνω διπλό κλικ στο εικονίδιο για να ανοίξει το πρόγραμμα μου βγάζει το εξής σφάλμα > " The itunes application could not be opened. A required itunes component is not installed. Please repair or reinstall Quick Time [-42404]

 

Ψάχνοντάς το κατάλαβα ότι έχει πρόβλημα το QuickTime και η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά που είχα ανοικτό το itunes πάτησα να κάνει update στην 8.2.2 ή κάτι τέτοιο.. Αλλά δεν το άφησα να ολοκληρώσει το istall και το έκλεισα εκβιάζοντάς το ctrl+Alt+Delete :O Τώρα που κατάλαβα τι πατάτα έκανα.. τι να κάνω για να το διορθώσω??? Πώς μπορώ να μην χάσω ότι είχα και να ξανά έχω το itunes Που είχα πριν?? :worry:

 

Βοηθήστε Plz!! Βσκ ίσως να με βοηθούσε ένα πρόγραμμα το quicktime ulternative.. το οποίο όμως δεν ξέρω πώς λειτουργεί! Help!!

 

Lipon to provlima tlk to epilisa mono mou.. Gia osous exoun i mporei na tous simvei to idio provlima sto melon.. I apadisi ine oti prepei na katevasete to Quick Time mono tou apo to diadiktio ke meta na to egkatastisete. Automata 8a li8ei ke to provlima. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορεί να μου πεί κάποιος αν γίνεται jailbreak στο IPOD TOUCH 2nd generation,τι μορφές αρχείων υποστηρίζει(music-video),αν το ηχείο του είναι καλό και ο ήχος από τα ακουστικά?Ευχαριστώ πολύ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν θέλω κάποια βοήθεια... μου έκλεψαν το ipod touch 1g,αν γνώρίζετε υπάρχει κάποιος τρόπος στο να βρεθεί ο κλέυτης??
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν θέλω κάποια βοήθεια... μου έκλεψαν το ipod touch 1g,αν γνώρίζετε υπάρχει κάποιος τρόπος στο να βρεθεί ο κλέυτης??

Ξεχασε το και παρε καινουργιο;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν θέλω κάποια βοήθεια... μου έκλεψαν το ipod touch 1g,αν γνώρίζετε υπάρχει κάποιος τρόπος στο να βρεθεί ο κλέυτης??

τι εννοεις να βρεθει ο κλεφτης; μηπως να βγουμε ολοι εξω και να αρχισουμε να ψαχνουμε;:p σοβαρα τωρα...ή θα απευθυνθεις σε καποιον αρμοδιο ή οπως προαναφερθηκε θα το ξεπερασεις και θα παρεις ενα καινουριο...μεσα απο το φορουμ δυσκολα να βοηθησουμε ωστε να βρεθει.:blink:

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις να βρεθει ο κλεφτης; μηπως να βγουμε ολοι εξω και να αρχισουμε να ψαχνουμε;:p σοβαρα τωρα...ή θα απευθυνθεις σε καποιον αρμοδιο ή οπως προαναφερθηκε θα το ξεπερασεις και θα παρεις ενα καινουριο...μεσα απο το φορουμ δυσκολα να βοηθησουμε ωστε να βρεθει.:blink:

 

φυσικά και δεν εννοώ να βγεις στο δρόμο και να ψάχνεις...άλλα ροτώ αν με τη βοήθεια κάποιου ιδικού ή της αστυνομίας μπορεί να γίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και δεν εννοώ να βγεις στο δρόμο και να ψάχνεις...άλλα ροτώ αν με τη βοήθεια κάποιου ιδικού ή της αστυνομίας μπορεί να γίνει κάτι

 

Ρε συ τι λες τωρα ?? Τι να κανει η Αστυνομια για ενα κλεμμενο ipod η κινητο τηλεφωνο ? Και τι θα μπορουσε να κανει ? Εδω δεν κανει σε αλλα κι αλλα, μ'αυτα θ'ασχοληθει ?

 

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, ξεχνα το και παρε ενα καινουριο. Δυστηχως, μονο η προληψη μας σωζει...

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και δεν εννοώ να βγεις στο δρόμο και να ψάχνεις...άλλα ροτώ αν με τη βοήθεια κάποιου ιδικού ή της αστυνομίας μπορεί να γίνει κάτι

 

To μόνο που μπορείς να κάνεις χωρίς βέβαια να στο φέρει πίσω, να δηλώσεις το IMEI και το serial number στα servise της rainbow, λογικά θα το μεταφέρει στους εξουσιοδοτημένους εμπόρους και αν πάθει κάτι και θέλει να το φτιάξει τότε ίσως και να βρεθεί... Αλλά δεν νομίζω να το κάνει, μαλλον θα το πετάξει..:(

Η θα το πάει στον χ.ψ ηλεκτρονικό της γειτονιάς..

 

Πάντως ετοίμαζε και ένα πακετάκι κάτω από το δέντρο, και ξέχασέτο αυτό...:(

Ετσι έκανα και εγώ κάποτε..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που μπορείς να κάνεις χωρίς βέβαια να στο φέρει πίσω, να δηλώσεις το IMEI και το serial number στα servise της rainbow, λογικά θα το μεταφέρει στους εξουσιοδοτημένους εμπόρους και αν πάθει κάτι και θέλει να το φτιάξει τότε ίσως και να βρεθεί... Αλλά δεν νομίζω να το κάνει, μαλλον θα το πετάξει..:(

Η θα το πάει στον χ.ψ ηλεκτρονικό της γειτονιάς..

 

Πάντως ετοίμαζε και ένα πακετάκι κάτω από το δέντρο, και ξέχασέτο αυτό...:(

Ετσι έκανα και εγώ κάποτε..

 

Έχω την εντύπωση πως imei number υπάρχει μόνο στα κινητά τηλέφωνα...(κάτι λίγο άσχετο..μαζί με το ipod είχα και ένα n958gb άρα...καταλάβατε...)

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμα. όταν υπάρχει lock code..πώς μπορεί να ξεκλιδώσει??? με restore γίνεται ή δεν μπορεί να γίνει τίποτα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω.του wifi δουλευει μια χαρα??οταν το αγορασω θα μπαινει κανονικα στο internet η θελει καποιο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω.του wifi δουλευει μια χαρα??οταν το αγορασω θα μπαινει κανονικα στο internet η θελει καποιο προγραμμα?

 

Εγω το χρησιμοποιω κυριως γι'αυτο (internet/email) και δουλευει αψογα! Δεν χρειαζεσαι καποιο αλλο προγραμμα, εχει built-in και browser (Safari) και email client.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω κυριως γι'αυτο (internet/email) και δουλευει αψογα! Δεν χρειαζεσαι καποιο αλλο προγραμμα, εχει built-in και browser (Safari) και email client.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις καποιος αν μπορουμε να κατεβασουμε με καποιο τροπο καποιο αρχειο , και ας μην μπορουμε να το ανοιξουμε απο το ipod touch αλλα να το ανοιξουμε μετα απο τον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. μολις σημερα απεκτησα το Ipod ης γενιας και προσπαθησα να περασω το jailbreak αλλα κατι δεν πηγε καλα....δεν τελειωσε ποτε την διαδικασια. και απο την ωρα εκεινη εχει ενα συνεχομενο κωδικα στην οθονη. τι μπορω νακανω?
Link to comment
Share on other sites

Για το jailbreak και τον ήχο του 2nd Gen που έχω αναφέρει λίγο πιο πίσω καμιά άποψη?

 

Δεν γίνεται ακόμα...:)

 

καλησπερα σε ολους. μολις σημερα απεκτησα το Ipod ης γενιας και προσπαθησα να περασω το jailbreak αλλα κατι δεν πηγε καλα....δεν τελειωσε ποτε την διαδικασια. και απο την ωρα εκεινη εχει ενα συνεχομενο κωδικα στην οθονη. τι μπορω νακανω?

 

Ποιας γενιάς??:confused:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...