Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι της πρωτης γενιας αλλα καταφερα μετα απο πολλα να το κανω reset σε και Εβαλα to jailbreak 1.1.5. Βασικα ακομα δεν εχω καταλαβει πως να βαλω τις εφαρμογες μεσα....Γινεται μεσω Itunes?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανένας τον σενσορα της Νικe στην Θεσσαλονικη???Είδα εχει το hardshop αλλα εκτός ότι το έχει ακριβό έχει μαζι και το εξάρτημα που τοποθετείται στο ipod.Έχω το 2g και δεν το χρειάζομαι

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις παρέλαβα το Ipod Touch 16gb από USA και δηλώνω ήδη fan! Είναι απίστευτη συσκευή σε όλα τα features της! Ένα ερώτημα: Υπάρχει εύκολος και ακίνδυνος τρόπος να βάλω και τα ελληνικά σαν γλώσσα εισαγωγής πληκτρολόγιου χωρίς πολλές αλχημείες γιατί φοβάμαι να επέμβω πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κινητό, δεν έχει ηχείο, δεν έχει στο πακέτο φορτιστή για μπρίζα και δεν έχει ακουστικά στα οποία να μπορείς να αλλάξεις τραγούδι (όπως είναι αυτά του iPhone) - έχει τα απλά.

 

Κατά τα άλλα τα υπόλοιπα (πλέον) είναι ίδια.

 

Τα παιχνίδια NES ούτε το Touch ούτο το iPhone τα έχουν "επίσημα". Και στα δύο μπορείς να τα βάλεις αν τα ξεκλειδώσεις.

auto pou les re su gia to ixeio den isxuei gt prin liges meres bika stin apple k lene oti exei....;)

Link to comment
Share on other sites

na sas rwtisw...borei kapoios na agorasei ta akoustika tou iphone k na ta xrisimopoiisei gia to ipod touch....gt an ginetai auto simainei oti boroume na allazoume kommatia xwris na to vgazoume apo tin tsepi....
Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας ναι.. (nikos22)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μόλις το μεσημέρι απέκτησα ένα ipod touch 2nd generation!Κατέβασα το itunes,πέρασα κάπια κομμάτια και εκόνες(όντας αρχάρος σε αυτά με δυσκόλεψε λίγο) και έκανα update softaware version σε 2.2 επιτυχημένα...Αλλά έχω 2 απορίες...

1.Πως μπορώ να περάσω τους καλλητέχνες για να οργανώσω τη μουσική μου?Πχ έχω τον καλλητέχνη ΑΒΓΔ και τον Αβγδ που είναι ο ίδιος αλλά μου τον βγάζει ξεχωριστά...

Που μπορώ να βρώ τζάμπα apps?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το mp3tag.Δωρεάν πρόγραμμα μαζικής επεξεργασίας των tags των mp3.Προς το παρόν τα μόνα δωρεάν προγράμματα που μπορείς να έχεις είναι αυτά που σου δίνει το app store

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τν απαντηση!Θα το ψαξω και θα επιστρεψω με νεοτερα...Επισης,δν εχω καταφερει να συνδεθω στο internet με wi-fi.Παω settings,βρισκω router(ξερω τον κωδικο προσβασης)αλλα οταν παω στο safari μου λεει οτι δν εχει συνδεθει στο internet.Τι παραλειπω?Το εχω διπλα μ κ ειναι κριμα ν surfαρω μ τ Ν82!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω πως θα μπορεσω να βαλω μεσα στο Ipod καποια δωρεαν παιχνιδια που εχω κατεβασει απο το Itunes store. τα εχω κατεβασει στην Library αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα τα βαλω μεσα στο Iphone...μηπως μπορει να φταιει οτι το Ipod Ειναι jailbroken(v 1.1.4)??
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν θέλω κάποια βοήθεια... μου έκλεψαν το ipod touch 1g,αν γνώρίζετε υπάρχει κάποιος τρόπος στο να βρεθεί ο κλέυτης??

 

φυσικά και δεν εννοώ να βγεις στο δρόμο και να ψάχνεις...άλλα ροτώ αν με τη βοήθεια κάποιου ιδικού ή της αστυνομίας μπορεί να γίνει κάτι

 

Ρε συ τι λες τωρα ?? Τι να κανει η Αστυνομια για ενα κλεμμενο ipod η κινητο τηλεφωνο ? Και τι θα μπορουσε να κανει ? Εδω δεν κανει σε αλλα κι αλλα, μ'αυτα θ'ασχοληθει ?

 

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω, ξεχνα το και παρε ενα καινουριο. Δυστηχως, μονο η προληψη μας σωζει...

 

Εγω παντως οταν μου ειχαν κλεψει το κινητο, ειχα δωσει καταθεση στην αστυνομια, με περογραφη του ληστη, καθως και το IMEI της συσκευης. Στη συνεχεια οταν ειχε βρεθει ενα ιδιο κινητο πανω σε αλλο ληστη με καλεσαν να δω αν ειναι το ιδιο (ενταξει, το ΙΜΕΙ δεν ξεραν πως να το βρουν!), ενω μετα με ξανακαλεσαν για να αναγνωρισω το δραστη.

 

Στη συνεχεια εγινε δικη οπου ημουν μαρτυρας, και καταδικαστηκε ο κατηγορουμενος.

 

Συνοπτικα: Αν πας και δωσεις καταθεση, στην καλυτερη δεν θα γινει τιποτα. Στη χειροτερη θα τραβολογιεσαι τζαμπα, χωρις να σου δοθει ποτε πισω η συσκευη σου. Μπορεις να "κερδισεις" μονο την καταδικη οποιου στο εκλεψε. (Η πιθανοτητα να βρεθει η συσκευη ειναι μαδαμινη νομιζω, ειδικα αν δεν γινει τις πρωτες 1-2 μερες η καταγγελια)

 

Τελος, υποθετω αντι για ΙΜΕΙ, θα μπορουσε να ειχε δωσει MAC Address, αν την ειχε σημειωσει!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

για το ipod touch 2g εχει βγει jailbroken?

 

μπορουμε με καποιον τροπο να βαλουμε και αλλες εφαρμογες-παιχνιδια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το mp3tag.Δωρεάν πρόγραμμα μαζικής επεξεργασίας των tags των mp3.Προς το παρόν τα μόνα δωρεάν προγράμματα που μπορείς να έχεις είναι αυτά που σου δίνει το app store

Φίλε 1000 ευχαριστώ...Με έσωσες με το Mp3tag...:):happy::D:rolleyes::cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω πως θα μπορεσω να βαλω μεσα στο Ipod καποια δωρεαν παιχνιδια που εχω κατεβασει απο το Itunes store. τα εχω κατεβασει στην Library αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως θα τα βαλω μεσα στο Iphone...μηπως μπορει να φταιει οτι το Ipod Ειναι jailbroken(v 1.1.4)??

Οι εφαρμογές θέλουν firmware 2.0 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν μου ειχαν κλεψει το κινητο, ειχα δωσει καταθεση στην αστυνομια, με περογραφη του ληστη, καθως και το IMEI της συσκευης. Στη συνεχεια οταν ειχε βρεθει ενα ιδιο κινητο πανω σε αλλο ληστη με καλεσαν να δω αν ειναι το ιδιο (ενταξει, το ΙΜΕΙ δεν ξεραν πως να το βρουν!), ενω μετα με ξανακαλεσαν για να αναγνωρισω το δραστη.

 

Στη συνεχεια εγινε δικη οπου ημουν μαρτυρας, και καταδικαστηκε ο κατηγορουμενος.

 

Συνοπτικα: Αν πας και δωσεις καταθεση, στην καλυτερη δεν θα γινει τιποτα. Στη χειροτερη θα τραβολογιεσαι τζαμπα, χωρις να σου δοθει ποτε πισω η συσκευη σου. Μπορεις να "κερδισεις" μονο την καταδικη οποιου στο εκλεψε. (Η πιθανοτητα να βρεθει η συσκευη ειναι μαδαμινη νομιζω, ειδικα αν δεν γινει τις πρωτες 1-2 μερες η καταγγελια)

 

Τελος, υποθετω αντι για ΙΜΕΙ, θα μπορουσε να ειχε δωσει MAC Address, αν την ειχε σημειωσει!

 

τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα γιατί δεν έχω δει καν τον ληστή...καταγγελία έχω κάνει ήδη...αλλά δεν νομίζω να γίνει κάτι...

 

επίσης με ενδιαφέρει να ξέρω αν μπορεί να το χρησιμοποιήσει και με πιο τρόπο...(στο ipod έχω κωδικό)

Link to comment
Share on other sites

για το ipod touch 2g εχει βγει jailbroken?

 

Διαβάσε και λίγο πιο πάνω....:shifty:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2608615#post2608615

 

 

τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα γιατί δεν έχω δει καν τον ληστή...καταγγελία έχω κάνει ήδη...αλλά δεν νομίζω να γίνει κάτι...

 

επίσης με ενδιαφέρει να ξέρω αν μπορεί να το χρησιμοποιήσει και με πιο τρόπο...(στο ipod έχω κωδικό)

 

Λογικά με ένα restore μπορεί να το χρησιμοποιήσει...:O

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με ένα restore μπορεί να το χρησιμοποιήσει...

 

 

και εγώ αυτό σκεύτηκα...αλλά για να γίνει restore δεν χρειάζεται να το ξεκλυδώσει??

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό σκεύτηκα...αλλά για να γίνει restore δεν χρειάζεται να το ξεκλυδώσει??

 

 

Οχι.. Οταν το ανάψει και το δει το Itunes πατάει restore και τέλος...

 

Δεν χρειάζεται να μπει στο menu...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια χαζή ερώτηση...Πως μπορώ να διαγράψω κάποια κομμάτια από το iPod Touch 2nd gen χωρίς να κάνω restore?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια χαζή ερώτηση...Πως μπορώ να διαγράψω κάποια κομμάτια από το iPod Touch 2nd gen χωρίς να κάνω restore?

 

restore??sync μάλλον εννοείς....δυστηχώς μόνο απο το itunes μπορείς να το διαγράψεις

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχω ενα ipod tocuh 8 gb.

του εκανα jailbreak με το quick pwn κ του εβαλα το 2.2 firmware.

Το πρωι ηταν ολα καλα.

Τωρα που το εβαλα στον υπολογιστη για να του περασω τραγουδια κ για να φορτισει δεν συνδεεται ουτε δειχνει οτι φορτιζει...

Η μπαταρια τελειωνει κ δεν μπορω να κανω τιποτα.

Δεν εχω φορτιστη ρευματος γιατι μου εχει χαλασει.

Αλλα δεν πιστευω να φορτιζει ουτε ετσι.

Το καλωδιο δουλευει μια χαρα γιατι το iphone μοθ φορτιζει κ συνδεεται κανονικα.

Τι μπορει να φταιει??

Λετε να εχει καει κατι hardware??To βυσμα που φορτιζει ας πουμε??

Βοηθηστε αν μπορειτε!!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

restore??sync μάλλον εννοείς....δυστηχώς μόνο απο το itunes μπορείς να το διαγράψεις

 

Restore έγραφε ένα κουμπί που πάτησα και μου διέγραψε ότι είχα μέσα...Όταν το συνδέω με itunes και πάω music,δεν μου βγάζει όλα τα τραγούδια που έχει μέσα...Μόνο sync music μου λέει...Πως μπορώ να διαγράψω όσα τραγούδια θέλω χωρίς να διαγράψω ότι έχει μέσα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...