Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω κι εγώ (και μάλιστα στν αρχή ήθελα το 32GB ) πήγα στο Γερμανό και μου είπαν ότι δν είναι διαθέσιμο τώρα στο μαγαζί και πως αν θέλω πρέπει να το παραγγείλω!:)Οπότε πρέπει να πας να δηλώσεις ότι το θες για να στο φέρουν...:)

 

κοιτα και στα public ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα και στα public ;)

 

Thanks!:thanks:Δεν 'ηξερα ότι υπάρχουν καν τέτοια καταστήματα...:innocent:

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι η διαγορά σε αυτα:

 

http://www.public.gr/products/sound_vision/productDtls_1361.html

 

http://www.public.gr/products/sound_vision/productDtls_1963_1.html

 

Είναι 1st & 2nd gen μήπως?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Thanks!:thanks:Δεν 'ηξερα ότι υπάρχουν καν τέτοια καταστήματα...:innocent:

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι η διαγορά σε αυτα:

 

http://www.public.gr/products/sound_vision/productDtls_1361.html

 

http://www.public.gr/products/sound_vision/productDtls_1963_1.html

 

Είναι 1st & 2nd gen μήπως?:confused:

 

απο τις φωτογραφιες που εχει καταλαβα οτι αυτο που εχει 289€ ειναι πρωτης γενιας.

το αλλο ειναι δευτερης γενιας, γιατι αν παρατηρησεις φαινεται το πληκτρο αυξομειωσης της εντασης πανω αριστερα του ipod touch. +οτι φαινεται και το πληκτρο στο πανω μερος.

Link to comment
Share on other sites

απο τις φωτογραφιες που εχει καταλαβα οτι αυτο που εχει 289€ ειναι πρωτης γενιας.

το αλλο ειναι δευτερης γενιας, γιατι αν παρατηρησεις φαινεται το πληκτρο αυξομειωσης της εντασης πανω αριστερα του ipod touch. +οτι φαινεται και το πληκτρο στο πανω μερος.

 

:thanks:Κι εγώ αυτό φαντάστηκα...

 

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο...είμαι λίγο άσχετη βσκ οπότε...Όταν λέτε jailbreak εννοείται να "σπάσετε" κατά κάποιο τρόπο το ipod ώστε να μπορείτε να περάσετε όποιο πρόγραμμα θέλετε?:confused:Και είναι εύκολο αυτό?Εννοώ στο 1sy generation έχει βγει σωστά?Για κάποια/ον σαν κι εμένα που δν έχει ξανακάνει είναι εύκολο ή δύσκολο?:confused:Και μετά από πόσο καιρό συνήθως καταφέρνει κάποιος να κάνει jailbreak?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ σε ότι αφορά το iPod ακόμα είμαι άσχετος...Από περιγραφές και μόνο το jailbreak δεν είναι αδύνατο,μάλλον θα καταφέρεις να κάνεις στο 1st gen...Aλλά καλύτερα να πάρεις το 2nd gen,να βολευτείς με τις free applications από το app store σε πρώτη φάση και στην πορεία βλέπουμε!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας και ειπωθηκε για jailbreak... κατι ακουσα(?) ή διαβασα(?) οτι θα εβγαινε σημερα ή αυριο jailbreak για το 2g. ισχυει? εχετε ακουσει κατι?
Link to comment
Share on other sites

μιας και ειπωθηκε για jailbreak... κατι ακουσα(?) ή διαβασα(?) οτι θα εβγαινε σημερα ή αυριο jailbreak για το 2g. ισχυει? εχετε ακουσει κατι?

unlock εχει σήμερα-αυριο για το iphone...εμεις έχουμε να περιμενουμε αρκετα ακόμη για το 2g

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα το 1g αλλά αν μπορείς να κατατοπιστείς κάθομαι και παίζω uno on line για 2-2.5 ωρές και η μπαταρία κρατάει λίγο ακόμη(ειδοποιήση 10%)

 

Χμμμ...εχω την εντυπωση οτι η διαφορα στην αποδοση (22 ωρες με 36) απο το 1G στο 2G ειναι περισσοτερο εμφανης οταν το χρησιμοποιεις για ν'ακους μουσικη παρα οταν το χρησιμοποιεις για internet μεσω WiFi....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε το alarm του ipod να βαράει με τραγούδι (ενώ είναι πάνω στο dock του προφανώς) στη θέση των ενοχλητικών ήχων της apple;
Link to comment
Share on other sites

sto YouTube eiparxei video gia jailbreak gia to 2g kai oloi lene pos douleuei me quickprown.to xei dokimasei kaneis?kai episis Otan kaneis jailbreak to touch prepei na to xeis kleisto?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

sto YouTube eiparxei video gia jailbreak gia to 2g kai oloi lene pos douleuei me quickprown.to xei dokimasei kaneis?kai episis Otan kaneis jailbreak to touch prepei na to xeis kleisto?

 

Τα βίντεο που κυκλοφορούν για το 2g είναι όλα fake.Προς το παρον ο μόνος που ασχολείται με το jb του 2g είναι η http://chronic-dev.org/blog/. Αυτοι που έκαναν jb το iphone αποφάσισαν οτι δεν αξίζει να ασχοληθούν με το νέο touch. Όσο για την πρόοδο εικάζω οτι θα αργήσει αρκετά να υλοποιηθεί λόγω του ότι δεν έχει βρεθεί ακόμη exploit για το hardware του touch.

Προς το παρόν μόνο η team στο παραπάνω blog ασχολείται επισημα.Οτιδήποτε άλλο που βλέπετε στο youtube και σας λέει να κατεβάσετε κάποιο pwn κτλ. είναι πιθανότατα ιος.

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

ρε παληκαρια(και κοπελιες) εδω στην Γκατζολια - Αλεξανδρουπολη σε γερμανο μουλτιραμα δεν το εχουν - το φερνουν σε 3-4 μερες με παραγγελια, αυριο θα ρωτησω και στον Κωτσοβολο... ωστοσο Κυριακη κατεβαινω Θεσνικη... Ξερει κανεις κανενα μαγαζι ωστε να παω Δευτερα πρωι πρωι να το πάρω??

 

χελπ πλιζ...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο ειχε ετοιμοπαραδοτα κομματια μεσα στις γιορτες
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε στο πλαισιο κεντρου
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ρε παληκαρια(και κοπελιες) εδω στην Γκατζολια - Αλεξανδρουπολη σε γερμανο μουλτιραμα δεν το εχουν - το φερνουν σε 3-4 μερες με παραγγελια, αυριο θα ρωτησω και στον Κωτσοβολο... ωστοσο Κυριακη κατεβαινω Θεσνικη... Ξερει κανεις κανενα μαγαζι ωστε να παω Δευτερα πρωι πρωι να το πάρω??

 

χελπ πλιζ...

 

Αν ρωτήσεις στν κωτσόβολο πες μας αν το βρήκες γτ ενδιαφέρομαι να το πάρω με δόσεις!!!:happy:

Στο Γερμανό μόνο με παραγγελία το παίρνεις...

Το βρήκα εγώ σήμερα στο Mall πάντως στο Fnac και ρε σεις έγραφε

 

"Ιpod touch 32GB 350€--Η τιμή αφορά μόνο τη συγκεκριμένη συσκευή"

 

Εννοούσε μόνο τη συσκευή που είχε για επίδειξη και καλά???:confused:Γτ αν είναι έτσι είναι τρομερά παραπλανητικό!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε παληκαρια(και κοπελιες) εδω στην Γκατζολια - Αλεξανδρουπολη σε γερμανο μουλτιραμα δεν το εχουν - το φερνουν σε 3-4 μερες με παραγγελια, αυριο θα ρωτησω και στον Κωτσοβολο... ωστοσο Κυριακη κατεβαινω Θεσνικη... Ξερει κανεις κανενα μαγαζι ωστε να παω Δευτερα πρωι πρωι να το πάρω??

 

χελπ πλιζ...

Αν δεν το βρεις σε κανένα απο τα γνωστά δοκίμασε στο μαγαζι με τα apple (apple store να το πω demo centre το πω.....δεν ξέρω).Καθώς κατεβαίνεις την Αγγελάκη στο δεξί σου χέρι απέναντι απο την ερτ-3/έκθεση(δεν θυμάμαι αριθμό).πριν κανα μήνα οταν δεν το είχε κανένας το είχα πάρει απο αυτους.

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Sto public athinas exei mono to 32GB 2nd Generation kai den xeroun pote tha feroun twn 16GB.Sto plaisio oute deigma den uparxei kai ekei agnwsto pote tha erthei.Sto e-shop exei mono twn 32gb.Xerei kaneis kana allo magazi pou mporw na psaxw???
_PrOuD_iPhOnE_3GS_WhItE_16GB_OwNeR_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...