Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια έχω βάλει τον χάρτη των 54MB και παρατήρησα ότι δεν μου κάνει σωστή πλοήγηση δηλαδή όταν φτάνω να στρίψω κάπου αντι να με προειδοποιήσει ότι πρέπεί να στρίψω μου το έχει πεί μια φορά ΠΡΙΝ την στροφή καμια 300αριά μέτρα και ΔΕΝ μου το ξαναλέει όταν πλησιάζω.Ο χάρτης αντίστοιχα των 8.2 MB δεν μου το έκανε αυτό ποτέ.Ολα normal.Έχει κανείς παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα και αν ναι τι έκανε;

 

και μένα το στίγμα μου το βγάζει 20-30 μέτρα πιο δίπλα και όταν πάω να κάνω πλοήγηση μου λέει: αδύνατον γιατι δεν υπάρχουν δρόμοι κοντά στο σημείο εκκίνησης

(Περιοχή:Ρόδος) Αλλά ο χάρτης είναι αναλυτικότατος για Ρόδο..

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως να γινοταν ενα ωραιοτατο (post), με την τελευταια εκδοση software-map ? Θα βοηθουσε πολλους. :rolleyes:

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

και μένα το στίγμα μου το βγάζει 20-30 μέτρα πιο δίπλα και όταν πάω να κάνω πλοήγηση μου λέει: αδύνατον γιατί δεν υπάρχουν δρόμοι κοντά στο σημείο εκκίνησης

(Περιοχή:Ρόδος) Αλλά ο χάρτης είναι αναλυτικότατος για Ρόδο..

Λοιπόν έχω δοκιμάσει όλους τους διαθέσιμους χάρτες Τη Ρόδο την έχουν αναλυτικά ο χάρτης των 30ΜΒ (χωρίς πλοήγηση) και ο χάρ των 54 ΜΒ (με πλοήγηση) ο οποίος δεν βλέπει τους δρόμους , δεν ξέρω γιατί , πιθανόν να μην ξεκλειδώθηκε σωστά . Ο νέος μεγάλος χάρτης της Ευρώπης 1,4GB δεν έχει τίποτα από τη Ρόδο . Επιπλέον το πρόγραμμα δεν βρίσκει σωστά το στίγμα στο χάρτη αλλά σε ένα κύκλο ακτίνας 50 μέτρων περίπου , που σημαίνει ότι δεν θα γίνει σωστή πλοήγηση . Μακάρι γι΄αυτό να φταίει ο χάρτης , γιατί αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να αναφέρει εν συντομία, ποιες πόλεις της Ελλάδας περιέχονται αναλυτικά στον χάρτη των 54mb?

Επίσης, μου αρέσει πολύ ότι όλα τα βασικά σημεία όπως βενζινάδικα, ΑΤΜ κλπ είναι πολύ καλά κατηγοριοποιημένα και αυτό αποδεικνύεται πολύ χρήσιμο.Παρόλαυτά σε κάποιες επιλογές όπως διασκέδαση και άλλα, βλέπω να βγάζει κάποια σημεία στα 400+ χλμ, πράγμα που μου λέει ότι δίνει σε αυτά τα πράγματα περισσότερο βάση στη Β.Ελλάδα.

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παίρνω πίσω αυτά που είπα για το χάρτη της Garmin. Τώρα το ανακάλυψα κι εγώ. Τελικά ο χάρτης είναι πολύ καλύτερος από ό,τι νόμιζα. Είναι ο μόνος που ξέρω σε Symbian που δείχνει και τα χωριά της επαρχίας.

 

Το πρόβλημα ήταν το εξής: Πρέπει να πάει κανείς στο Tools > Manage my Data > Map Sets και να επιλέξει με το αριστερό soft key κάτω αριστερά στην οθόνη > Map Source. Εκεί εμφανίζονται ονόματα διαφόρων χαρτών.Σ' εμένα εμφανίστηκαν δύο με όνομα "Euro Euro GR", ένας "City Navigator Europe v9" και ένας "City Navigator Europe ΝΤ v9". Τους απενεργοποίησα όλους και άρχισα να τους δοκιμάζω τσεκάροντας έναν κάθε φορά και: ω του θαύματος, τσεκάροντας τον δεύτερο "Euro Euro GR" εμφανίστηκε ξαφνικά όλος ο χάρτης της επαρχίας με τα χωριά και τις κωμοπόλεις!! :D. Υπ' όψιν, έχω εγκαταστήσει μόνο τον χάρτη των 52 MB.

 

Στην πόλη των Ιωαννίνων που κοιτάζω αυτή τη στιγμή, βλέπω ότι ο χάρτης της Nokia είχε μεγαλύτερη λεπτομέρεια αλλά μόλις βγεις λίγο πιο έξω, το χάος: δείχνει μόνο δύο βασικούς οδικούς άξονες που οδηγούν στην πόλη χωρίς καμία λεπτομέρεια ενδιάμεσα (πόλεις χωριά κτλ.).

Της Garmin μπορεί να μην έχει όλους τους δρόμους της πόλης ούτε μου δείχνει ονόματα αλλά πιο έξω από την πόλη έχει όλα τα χωριά έστω και κάποια (λίγα) χωρίς δρόμους, αλλά τουλάχιστον προσανατολίζεσαι αρκετά καλά (π.χ. για παραλίες κτλ.) επίσης έχει ποτάμια, λίμνες κτλ.

 

Ίσως να δείχνει κι άλλα, το ψάχνω ακόμα. Αν ξέρει κανένας κάτι περισσότερο, ας μας ανοίξει τα μάτια. Π.χ. αυτή τη ρύθμιση στα Map Sets δεν την είχε αναφέρει κανένας ως τώρα (νομίζω) με αποτέλεσμα, αν και είχαμε εγκαταστημένο το χάρτη, να μην τον βλέπουμε.

 

Έχω εγκαταστήσει και τα Poi των 10 ΜΒ αλλά ακόμα δε τα βλέπω. :fool:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

αυτή τη ρύθμιση στα Map Sets δεν την είχε αναφέρει κανένας ως τώρα
την ειχα δει οταν το εβαλα, μου εβγαζε 2 χαρτες γιατι ειχα δυο img μεσα αλλα δε μπορουσα να κανω κατι εκει...

 

οπως και να εχει το εβγαλα λογω του προβληματος στο Ν82 που ανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παίρνω πίσω αυτά που είπα για το χάρτη της Garmin. Τώρα το ανακάλυψα κι εγώ. Τελικά ο χάρτης είναι πολύ καλύτερος από ό,τι νόμιζα. Είναι ο μόνος που ξέρω σε Symbian που δείχνει και τα χωριά της επαρχίας.

 

Το πρόβλημα ήταν το εξής: Πρέπει να πάει κανείς στο Tools > Manage my Data > Map Sets και να επιλέξει με το αριστερό soft key κάτω αριστερά στην οθόνη > Map Source. Εκεί εμφανίζονται ονόματα διαφόρων χαρτών.Σ' εμένα εμφανίστηκαν δύο με όνομα "Euro Euro GR", ένας "City Navigator Europe v9" και ένας "City Navigator Europe ΝΤ v9". Τους απενεργοποίησα όλους και άρχισα να τους δοκιμάζω τσεκάροντας έναν κάθε φορά και: ω του θαύματος, τσεκάροντας τον δεύτερο "Euro Euro GR" εμφανίστηκε ξαφνικά όλος ο χάρτης της επαρχίας με τα χωριά και τις κωμοπόλεις!! :D. Υπ' όψιν, έχω εγκαταστήσει μόνο τον χάρτη των 52 MB.

 

Στην πόλη των Ιωαννίνων που κοιτάζω αυτή τη στιγμή, βλέπω ότι ο χάρτης της Nokia είχε μεγαλύτερη λεπτομέρεια αλλά μόλις βγεις λίγο πιο έξω, το χάος: δείχνει μόνο δύο βασικούς οδικούς άξονες που οδηγούν στην πόλη χωρίς καμία λεπτομέρεια ενδιάμεσα (πόλεις χωριά κτλ.).

Της Garmin μπορεί να μην έχει όλους τους δρόμους της πόλης ούτε μου δείχνει ονόματα αλλά πιο έξω από την πόλη έχει όλα τα χωριά έστω και κάποια (λίγα) χωρίς δρόμους, αλλά τουλάχιστον προσανατολίζεσαι αρκετά καλά (π.χ. για παραλίες κτλ.) επίσης έχει ποτάμια, λίμνες κτλ.

 

Ίσως να δείχνει κι άλλα, το ψάχνω ακόμα. Αν ξέρει κανένας κάτι περισσότερο, ας μας ανοίξει τα μάτια. Π.χ. αυτή τη ρύθμιση στα Map Sets δεν την είχε αναφέρει κανένας ως τώρα (νομίζω) με αποτέλεσμα, αν και είχαμε εγκαταστημένο το χάρτη, να μην τον βλέπουμε.

 

Έχω εγκαταστήσει και τα Poi των 10 ΜΒ αλλά ακόμα δε τα βλέπω. :fool:[/QUOT

 

επιτελους βρεθηκε η λυση θα πρεπει να ειναι κλικαρισμενα μονο τα 2 euro gr και εμφανιζει κανονικοτατα και την θεσσαλονικη με ολες τις λεπτομερειες οπως και αθηνα και χωρια και αυτα που αναφερει ο φιλος.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βρεθηκε η λυση θα πρεπει να ειναι κλικαρισμενα μονο τα 2 euro gr και εμφανιζει κανονικοτατα και την θεσσαλονικη με ολες τις λεπτομερειες οπως και αθηνα και χωρια και αυτα που αναφερει ο φιλος.

 

Το πρώτο Euro GR νομίζω δείχνει μόνο υψομετρικές διαφορές, δεν είδα κάποια άλλη διαφορά όταν το έχω τσεκαρισμένο.

 

Να σε ρωτήσω κάτι, στη Θεσσαλονίκη βλέπεις όλα τα ονόματα των δρόμων ή μερικών μόνο; Εγώ βλέπω μόνο σε μερικούς τα ονόματα (για Θεσσαλονίκη μιλάω).

 

Τα POI τα έβαλες; Αν ναι, πώς;

 

gia na egkatastisete ta poi pou exei valei kapoios pio pano se link prepei prota na katevasete apo to site tis garmin http://www.garmin.com tin efarmogi poi loader i opoia vrisketai sto products on the go deksia kai einai free. Meta tin egkatastasi tou programatos kai tin aposimpiesi tou rar me ta poi sindeoume to tilefono mas me to pc me to kalodio se leitourgia mazikis apothikeysis kai trexoume to poi loader, perimenoume na to anagnorisei kai meta eykola akolouthontas tis odigies tou programatos egkathistoume ta poi kateythian sti siskeyi mas

 

Το έκανα έτσι ακριβώς. Μου είπε στο τέλος και συγχαρητήρια που εγκατέστησα όλα τα POI στο τηλέφωνο αλλά εγώ δεν τα βλέπω πουθενά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Mε μπερδέψατε λιγάκι !

 

Εχω βάλει τον χάρτη όλης της Ευρώπης. Δειχνει τέλεια Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα (δεν έψαξα για άλλες). ΔΕΝ δείχνει τίποτα στη Λάρισα, στο Αγρινιο και στα Γιάννενα.

 

Ειδικα για τα Γιάννενα μια που αναφέρθηκε πιο πάνω, τι εννοείτε λέγοντας ότι δείχνει λίγα. Εμενα μου δείχνει μέσα στην πόλη5-6 δρόμους όλους και όλους (Δωδώνης, Αβέρωφ, Ανεξαρτησίας και λίγες ακόμη). Και εσείς τόσους δρόμους βλέπετε ή πολυ περισσότερους?

 

Πήγα μέσα στο πρόγραμμα στις επιλογές για τους χάρτες αλλά δεν έχει πουθενά για ενεργοποίηση του τάδε χάρτη ή κάτι ανάλογο που αναφέρεται λίγο πιο πάνω.

 

Τέλος ο χάρτης των 54ΜΒ πάλι στα Γιάννενα έδειχνε 5-6 δρόμους. Κανω κάτι λάθος? Οσοι έχετε βάλει τον χάρτη των 54 ή των 9 ΜΒ μπορείτε να ρίξετε μια ματια στα Γιάννενα και να πείτε πόση λεπτομέρεια βλέπετε ?

 

Το πρόγραμμα της Νοκια για τα Γιάννενα είναι πολύ ενημερωμένο. Δειχνει τα πάντα...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τσέκαρα τη Θεσσαλονίκη με όλους τους τρόπους δεν τη βλέπω τέλεια όπως λέτε.

Αν έχω επιλεγμένα όλα τα Euro Euro GR,City Navigator Europe ΝΤ v9 κλπ, τότε βγαίνουν ελάχιστοι δρόμοι απο την πόλη.

Αν έχω επιλέξει μόνο το 2ο Euro Euro GR, τότε ναι μεν εμφανίζονται περισσότεροι δρόμοι αλλά πέρα από τους κεντρικούς δεν εμφανίζεται όνομα στους υπόλοιπους δρόμους.

Γιάννενα δεν έχει σχεδόν τίποτα από ονόματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας εξηγήσει πώς λειτουργούν αυτά τα POI.Τα έκανα και εγώ με επιτυχία εγκατάσταση αλλα δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργούν...Ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ...Δηλαδή αν θέλω να ψάξω να βρω π.χ. στην αθήνα τα super market ΑΒ πώς μου τα βγάζει...;
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου φρικαρε εκει που μου ελεγε οτι δεν μπορει να ξεκλειδωσει τωρα τον βαζω και ενω στην διαχειριση χαρτων τον αναφερει κανονικα οταν κανω show map ειναι κενο μονο no map...καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους

 

Από χθες εγκατέστησα το πρόγραμμα σε ένα NOKIA 6120 C ακολουθώντας τον οδηγό του Aristotelhs 2060 με επιτυχία. Προσπάθησα να συνδέσω ένα εξωτερικό GPS όμως χωρίς επιτυχία, δεν ξέρω αν το έχει κάνει κάποιος ή η προσπάθεια είναι να συνδεθεί μόνο το εσωτερικό GPS από τις συσκευές. Ασχολήθηκα πιο πολύ με τους χάρτες τους οποίους μπορώ να δω με αρκετές λεπτομέρειες. Δοκίμασα τον χάρτη των 50 των 30 και των 8 mb. Από ότι κατάλαβα οι διαφορές τους φαίνονται όταν τρέξει κανείς το Garmin.Map.Parser. Το έτρεξα και στους τρεις και τύπωσα τα αρχεία που περιέχουν. Στον χάρτη των 50 υπάρχουν κάποια αρχεία παραπάνω από τον χάρτη των 30. Αυτά είναι τα παρακάτω:

 

Parsing file C:\Users\sv2qe\Downloads\garmin xt\xartes\Greece 50mb\gmapsupp.img

Title=5316729 (00512079) FamilyID=197 ProductID=1 RegionID=24995 ID=2 ATHINA, ELLADA

Title=5318150 (00512606) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=39880 ID=2 THESSALONIKI, ELLADA

Title=5318151 (00512607) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41089 ID=2 PATRA, ELLADA

Title=5318152 (00512608) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41346 ID=2 KERATEA, ELLADA

Title=5318166 (00512616) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41347 ID=2 ATHINA, ELLADA

 

Από το επόμενο αρχείο και μετά δηλ το

 

Title=11900000 (00B59460) FamilyID=0 ProductID=117 RegionID=37984 ID=181 Konitsa

 

Μέχρι και το τελευταίο

 

Iraklio - contour lines +50m

Title=11900423 (00B59607) FamilyID=0 ProductID=117 RegionID=38407 ID=181 Ag. Nikolaos - contour lines +50m

Είναι αυτά που περιλαμβάνει ο χάρτης των 30.

 

Ο χάρτης των 8 περιλαμβάνει τα παρακάτω αρχεία :

 

Parsing file G:\garmin xt\xartes\greek_map_6_mb\gmapsupp.img

Title=5318150 (00512606) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=39880 ID=2 THESSALONIKI, ELLADA

Title=5318151 (00512607) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41089 ID=2 PATRA, ELLADA

Title=5318152 (00512608) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41346 ID=2 KERATEA, ELLADA

Title=5318166 (00512616) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41347 ID=2 ATHINA, ELLADA

Key: FPA8P3L5AE83MKZL3C44YQMBX

Map: FamilyID=198 ProductID=1 Name= City Navigator Europe v9

 

Οι χάρτες των 50 και των 8 έχουν και κάποια Key που δεν ξέρω σε τι χρησιμεύουν. Στο τηλ έβαλα τον χάρτη των 30. Πρέπει να ξεκλειδώθηκε γιατί στην Ελλάδα βλέπω ένα πλέγμα το οποίο δεν βλέπω σε άλλες χώρες. Βλέποντας με το mapedit τους δύο μεγάλους χάρτες δεν ξεχωρίζω εμφανείς διαφορές. Τον μικρό χάρτη δεν μπόρεσα να τον ξεκλειδώσω για να τον δω. Οι χάρτες αυτοί είναι κομμάτια ενός χάρτη ο οποίος είναι στην παρακάτω σελίδα http://mapdekode.iol.gr/index_gr.htm

και χωρίζεται σε επιμέρους χάρτες. Η τελευταία έκδοση είναι η Έκδοση 7.08 (03.08.2007). Τους κατέβασα και βλέπω ότι είναι το οι ίδιοι. Θα ήθελα αν κάποιος έχει συνδέσει εξωτερικό GPS να μου πει σε ποιο τηλ το έκανε. Αν καταφέρω κάτι με την σύνδεση θα σας το αναφέρω.

Καλό απόγευμα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

αυτον που λες τον εχω βαλει και παλι θεσσαλονικη ειναι ελειπης ενω αυτος που εχω ανεβασει ειναι πληρης!!!

 

αλλα δεν υποστηριζει πλοηγηση?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους

 

Από χθες εγκατέστησα το πρόγραμμα σε ένα NOKIA 6120 C ακολουθώντας τον οδηγό του Aristotelhs 2060 με επιτυχία. Προσπάθησα να συνδέσω ένα εξωτερικό GPS όμως χωρίς επιτυχία, δεν ξέρω αν το έχει κάνει κάποιος ή η προσπάθεια είναι να συνδεθεί μόνο το εσωτερικό GPS από τις συσκευές. Ασχολήθηκα πιο πολύ με τους χάρτες τους οποίους μπορώ να δω με αρκετές λεπτομέρειες. Δοκίμασα τον χάρτη των 50 των 30 και των 8 mb. Από ότι κατάλαβα οι διαφορές τους φαίνονται όταν τρέξει κανείς το Garmin.Map.Parser. Το έτρεξα και στους τρεις και τύπωσα τα αρχεία που περιέχουν. Στον χάρτη των 50 υπάρχουν κάποια αρχεία παραπάνω από τον χάρτη των 30. Αυτά είναι τα παρακάτω:

 

Parsing file C:\Users\sv2qe\Downloads\garmin xt\xartes\Greece 50mb\gmapsupp.img

Title=5316729 (00512079) FamilyID=197 ProductID=1 RegionID=24995 ID=2 ATHINA, ELLADA

Title=5318150 (00512606) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=39880 ID=2 THESSALONIKI, ELLADA

Title=5318151 (00512607) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41089 ID=2 PATRA, ELLADA

Title=5318152 (00512608) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41346 ID=2 KERATEA, ELLADA

Title=5318166 (00512616) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41347 ID=2 ATHINA, ELLADA

 

Από το επόμενο αρχείο και μετά δηλ το

 

Title=11900000 (00B59460) FamilyID=0 ProductID=117 RegionID=37984 ID=181 Konitsa

 

Μέχρι και το τελευταίο

 

Iraklio - contour lines +50m

Title=11900423 (00B59607) FamilyID=0 ProductID=117 RegionID=38407 ID=181 Ag. Nikolaos - contour lines +50m

Είναι αυτά που περιλαμβάνει ο χάρτης των 30.

 

Ο χάρτης των 8 περιλαμβάνει τα παρακάτω αρχεία :

 

Parsing file G:\garmin xt\xartes\greek_map_6_mb\gmapsupp.img

Title=5318150 (00512606) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=39880 ID=2 THESSALONIKI, ELLADA

Title=5318151 (00512607) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41089 ID=2 PATRA, ELLADA

Title=5318152 (00512608) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41346 ID=2 KERATEA, ELLADA

Title=5318166 (00512616) FamilyID=198 ProductID=1 RegionID=41347 ID=2 ATHINA, ELLADA

Key: FPA8P3L5AE83MKZL3C44YQMBX

Map: FamilyID=198 ProductID=1 Name= City Navigator Europe v9

 

Οι χάρτες των 50 και των 8 έχουν και κάποια Key που δεν ξέρω σε τι χρησιμεύουν. Στο τηλ έβαλα τον χάρτη των 30. Πρέπει να ξεκλειδώθηκε γιατί στην Ελλάδα βλέπω ένα πλέγμα το οποίο δεν βλέπω σε άλλες χώρες. Βλέποντας με το mapedit τους δύο μεγάλους χάρτες δεν ξεχωρίζω εμφανείς διαφορές. Τον μικρό χάρτη δεν μπόρεσα να τον ξεκλειδώσω για να τον δω. Οι χάρτες αυτοί είναι κομμάτια ενός χάρτη ο οποίος είναι στην παρακάτω σελίδα http://mapdekode.iol.gr/index_gr.htm

και χωρίζεται σε επιμέρους χάρτες. Η τελευταία έκδοση είναι η Έκδοση 7.08 (03.08.2007). Τους κατέβασα και βλέπω ότι είναι το οι ίδιοι. Θα ήθελα αν κάποιος έχει συνδέσει εξωτερικό GPS να μου πει σε ποιο τηλ το έκανε. Αν καταφέρω κάτι με την σύνδεση θα σας το αναφέρω.

Καλό απόγευμα σε όλους

 

μπορεις απο ολα αυτα που βλεπεις να κοψεις οποια περιοχη θες και να την κανεις ενα img ωστε τελικα να εχουμε ενα ξεκλειδωτο χαρτη?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν βάζετε κάποιο άλλο? Πχ route 66 που είναι πλήρες για Αθήνα!! Αυτά το Garmin δεν μου γεμίζει το μάτι με αυτά που βλέπω.:confused: Πολύ μπέρδεμα!
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν βάζετε κάποιο άλλο? Πχ route 66 που είναι πλήρες για Αθήνα!! Αυτά το Garmin δεν μου γεμίζει το μάτι με αυτά που βλέπω.:confused: Πολύ μπέρδεμα!

 

Λες τόσα άτομα που ασχολούμαστε με το Garmin να μην έχουμε δοκιμάσει όλες τις υπόλοιπες προτάσεις?

Προφανώς κάτι κάνει καλύτερα το Garmin για να το συζητάμε τόσο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο χαρτη ειναι αυτο γιατι υπαρχει ενα μπαχαλο...

 

αυτο ειναι απο τον μεγαλο χαρτη 50mb και εχει κλικαρισμενο μονο το euro gr.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο 50mb? υποστηριζει πλοηγηση?οσο για τον φιλο που ειπε για το route66 απλα αναφερω οτι ο μισος πληθυσμος της Ελλαδας δε μενει Αθηνα...
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο 50mb? υποστηριζει πλοηγηση?οσο για τον φιλο που ειπε για το route66 απλα αναφερω οτι ο μισος πληθυσμος της Ελλαδας δε μενει Αθηνα...

 

Προφανώς. Την Αθήνα την ανέφερα γιατί μέχρι στιγμής διαβάζω πως στην Αθήνα και την Θεσσαλονίκη έχει μεγάλες ελλείψεις σε ονόματα δρόμων. Από εκεί και πέρα κάποιο παλικάρι ανέφερε πως υπάρχει και μεγάλη απόκλιση στον εντοπισμό.

 

Άρα για να καταλάβω: το Garmin δεν έχει ακρίβεια σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, αλλά έχει στην επαρχία? Μου είναι πολύ δύσκολο να το πιστέψω :worry::cool:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

πουθενα δεν εχει τοση ακριβεια στιγματος οσο με αλλα προγραμμματα.πρεπει να υπαρχουν λαθη στις ακριβεις συντεταγμενες των χαρτων δεν εξηγειται αλλιως
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να επαναλαβει την διαδικασια ξεκλειδωματος του χαρτη των 54mb διοτι δεν εχω καταφερει τπτ....??

 

 

Ευχαριστω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

H χρηση του προγραμματος ειναι απολυτως δωρεαν?

 

Αξιζει να το κατεβεσω την στιγμη που εχω το 6110navigator με το route 66 περασμενο μεσα στα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...