Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου φαίνεται πιο αναλυτικός απο τον smart2go. Οι ονομασίες οδών είναι greeklish όμως. Σε μερικές δεν γράφει γιατί είναι στενά αλλα αν βάλεις τον δείκτη πάνω απο την οδό σου βγάζει το όνομα. Δοκίμασε και εσύ, πιστεύω αξίζει ο κόπος..

 

παντως πιστευω οτι το sygic θα γινει το default navigation μου και οχι το garmin.κουραστηκα με τους διαφορους χαρτες.ΤELEATLAS ΜΑPS RULEZ. Θα δοκιμασω και αυτο οταν μπορεσω

 

το παραπανω link αναφερεται σε ολα οσα εχει ο Auto Drive Hellas χαρτης?πολλα εχει αν οντως ισχυουν

 

το gmapprom πρεπει να μετονομαστει σε gmapsupp φανταζομαι για να τον δει ετσι?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παραπανω link αναφερεται σε ολα οσα εχει ο Auto Drive Hellas χαρτης?πολλα εχει αν οντως ισχυουν

 

όσα έχει ο Autodrive Hellas v1.25 δηλαδή ο παραπάνω χάρτης!

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

παντως πιστευω οτι το sygic θα γινει το default navigation μου και οχι το garmin.κουραστηκα με τους διαφορους χαρτες.ΤELEATLAS ΜΑPS RULEZ. Θα δοκιμασω και αυτο οταν μπορεσω

 

το παραπανω link αναφερεται σε ολα οσα εχει ο Auto Drive Hellas χαρτης?πολλα εχει αν οντως ισχυουν

 

το gmapprom πρεπει να μετονομαστει σε gmapsupp φανταζομαι για να τον δει ετσι?

 

τον εβαλα και δεν εχει καμια σχεση με ολους τους προηγουμενους ειναι πολυ αναλυτικοτατος!!!το gmapprom το ριχνεις οπως ειναι μεσα απλα το GMAPSUPP.UNL θα το μετονομασεις σε GMAPPROM.UNL για να ξεκλειδωσει ο χαρτης.καλη χρονια σε ολους με υγεια και χαρα..αυτη η χρονια θα εχει πολλους χαρτες και πολυ παιδεμα και ξεκλειδωμα:D:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλή χρονιά σε όλους με υγεία! Τωρα όσον αφορά το θέμα.Τι παίζει έχει ενημερωμένους τους δρόμους σχετικά τελεταία ή θα σου λέει στρίψε εδώ και θα απαγορεύεται?
Link to comment
Share on other sites

τον εβαλα και δεν εχει καμια σχεση με ολους τους προηγουμενους ειναι πολυ αναλυτικοτατος!!!το gmapprom το ριχνεις οπως ειναι μεσα απλα το GMAPSUPP.UNL θα το μετονομασεις σε GMAPPROM.UNL για να ξεκλειδωσει ο χαρτης.καλη χρονια σε ολους με υγεια και χαρα..αυτη η χρονια θα εχει πολλους χαρτες και πολυ παιδεμα και ξεκλειδωμα:D:

 

Κάποιοι φίλοι μας ρωτούσαν πιο πάνω πώς μπορούν να έχουν περισσότερους από έναν χάρτες στο Garmin. Το πρόβλημα δημιουργείται μάλλον γιατί λέγονται - σχεδόν - όλοι "GMAPSUPP".

Μήπως αυτός είναι ο τρόπος; Δηλ. Μετονομάζεις το χάρτη σου π.χ. σε "GMAPSΧΧΧ.IMG" και φτιάχνεις και το ομώνυμο "GMAPSΧΧΧ.UNL" και καθάρισες;

Λέω...:worry:

 

Πάντως εγώ έχω και τον GMAPSUPP (αυτόν των 50 ΜΒ) και τον GMAPPROM (Auto_Drive_Hellas v1.25) αυτή τη στιγμή και μπορώ να επιλέξω όποιον θέλω. :)

 

Τελικά καλός φαίνεται αυτός ο Auto_Drive_Hellas v1.25. Αυτόν χρησιμοποιεί το Sygic;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι φίλοι μας ρωτούσαν πιο πάνω πώς μπορούν να έχουν περισσότερους από έναν χάρτες στο Garmin. Το πρόβλημα δημιουργείται μάλλον γιατί λέγονται - σχεδόν - όλοι "GMAPSUPP".

Μήπως αυτός είναι ο τρόπος; Δηλ. Μετονομάζεις το χάρτη σου π.χ. σε "GMAPSΧΧΧ.IMG" και φτιάχνεις και το ομώνυμο "GMAPSΧΧΧ.UNL" και καθάρισες;

Λέω...:worry:

 

Πάντως εγώ έχω και τον GMAPSUPP (αυτόν των 50 ΜΒ) και τον GMAPPROM (Auto_Drive_Hellas v1.25) αυτή τη στιγμή και μπορώ να επιλέξω όποιον θέλω. :)

 

Τελικά καλός φαίνεται αυτός ο Auto_Drive_Hellas v1.25. Αυτόν χρησιμοποιεί το Sygic;

 

Και γω μαζί τους έχω,ο Autodrive δείχνει και πιο ενημερωμένος και δείχνει πιο πολλά POI.

Οσο για τα αρχεία .UNL δεν προσέθεσα τίποτα ούτε μετονόμασα βέβαια,απλώς με το "σπαστήρι" έβγαλα τον 25ψήφιο κωδικό αφού είχα βάλει το ID και μετα το custom mapset : 821;) και όλα καλά.

Παρατηρώ επίσης ότι αυτός ο χάρτης (Autodrive Hellas) που συνυπάρχει με τον 54άρη χάρτη τώρα έχει πιο λεπτές γραμμές των δρόμων και τα fonts είναι ελαφρώς μικρότερα παρόλο που έχω τα fonts στο large,βέβαι για ελάχιστη διαφορά μεγέθους μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Και γω μαζί τους έχω,ο Autodrive δείχνει και πιο ενημερωμένος και δείχνει πιο πολλά POI.

Οσο για τα αρχεία .UNL δεν προσέθεσα τίποτα ούτε μετονόμασα βέβαια,απλώς με το "σπαστήρι" έβγαλα τον 25ψήφιο κωδικό αφού είχα βάλει το ID και μετα το custom mapset : 821;) και όλα καλά.

Παρατηρώ επίσης ότι αυτός ο χάρτης (Autodrive Hellas) που συνυπάρχει με τον 54άρη χάρτη τώρα έχει πιο λεπτές γραμμές των δρόμων και τα fonts είναι ελαφρώς μικρότερα παρόλο που έχω τα fonts στο large,βέβαι για ελάχιστη διαφορά μεγέθους μιλάμε.

 

δε καταλαβα δεν εβαλες δηλαδη μονο το κωδικο που βγαζει απο το map id του χαρτη?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα δεν εβαλες δηλαδη μονο το κωδικο που βγαζει απο το map id του χαρτη?

 

το "σπαστήρι" θέλει να είναι συμπληρωμένο και το πάνω που λέει : Enter your Card ID here και μετά κάτω βάζεις Custom Mapset > 821 και Generate και είσαι έτοιμος;)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ξερω αφου εγω εβγαλα τις οδηγιες.αλλο ρωτουσα.δε πειραζει τα εκανα ολα.πραγματικα ειναι ο πιο αναλυτικος χαρτης.θα τον βαλω στο πρωτο post αν μπορεσω να κανω edit.το προβλημα νομιζω δεν ειναι τοσο ακριβες το στιγμα νομιζω οπως στο sygic και οπως ειχα πει παλαιοτερα ισως ειναι λογω μικρων λαθων στις συντεταγμενες των χαρτων καθως στους ΤΕΛΕΑΤΛΑΣ του smart2go και sygic ειναι πιο ακριβες
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Και γω μαζί τους έχω,ο Autodrive δείχνει και πιο ενημερωμένος και δείχνει πιο πολλά POI.

Οσο για τα αρχεία .UNL δεν προσέθεσα τίποτα ούτε μετονόμασα βέβαια,απλώς με το "σπαστήρι" έβγαλα τον 25ψήφιο κωδικό αφού είχα βάλει το ID και μετα το custom mapset : 821;) και όλα καλά.

Παρατηρώ επίσης ότι αυτός ο χάρτης (Autodrive Hellas) που συνυπάρχει με τον 54άρη χάρτη τώρα έχει πιο λεπτές γραμμές των δρόμων και τα fonts είναι ελαφρώς μικρότερα παρόλο που έχω τα fonts στο large,βέβαι για ελάχιστη διαφορά μεγέθους μιλάμε.

Χρονια πολλα και ευτυχισμενο το νεο ετος και απο εμενα.

Ειδα στο site της Auto Drive (http://autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html) οτι υπαρχει και χαρτης με Ελληνικους χαρακτηρες. Υπαρχει περιπτωση να τον βρουμε;

Το λεω γιατι βλεπω οτι ειναι αρκετα ενημερωμενος και απο οτι δειχνει πλοηγησημος σε μεγαλο μερος της χωρας.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

File aristotelh anebazo ena neo ke...,me ton opoio ta kaneis ola xoris

na xriasti na deis to id apo to garmin,apla ta etoimazeis xrisimopiontas to imei(gia ta arxia sw,kai gmapsupp milao),ta vazeis ston fakelo garmin kai otan pia anoigis to programa eisai etoimos,ean thes to bazeis kai ston proto sou post

 

_http://rapidshare.com/files/80671137/GarminK1.3.rar

:)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

File aristotelh anebazo ena neo ke...,me ton opoio ta kaneis ola xoris

na xriasti na deis to id apo to garmin,apla ta etoimazeis xrisimopiontas to imei(gia ta arxia sw,kai gmapsupp milao),ta vazeis ston fakelo garmin kai otan pia anoigis to programa eisai etoimos,ean thes to bazeis kai ston proto sou post

 

_http://rapidshare.com/files/80671137/GarminK1.3.rar

:)

 

φιλε μου ευχαριστως αλλα δε μπορω να κανω edit στο πρωτο post.αυτο το αρχειο καπου το ειχα βρει.παντως μου βγαζει αλλο id με το ιμει μου απο οτι στο προγραμμα.ισως να ισχυουν και τα δυο δε ξερω.εσυ μπορεις στο πρωτο post του sygic να κανεις? MODERATORS γιατι δε μπορω?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση και απο εμενα.

Εχω φορτωμενους 4 χαρτες στο Garmin.

Adria Route 2.0

Europe Navigator 2008

Auto Drive Hellas

 

Οταν κανω πλοηγηση πχ Θεσσαλονικη θα πρεπει να επιλεγω χειροκινητα καποιο χαρτη η τους επιλεγει αυτοματα το προγραμμα?

Γιατι οταν το Χρησιμιοποιο Θεσσαλονικη ναι μεν μου κανει πλοηγηση αλλα δεν ξερω ποιον χαρτη χρησιμοποιει και αν ειναι αξιοπιστος :p

 

Παντως Σαλονικα ολα οκ μου βγαζει και τα ΡΟΙ και ολα αναλυτικα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση και απο εμενα.

Εχω φορτωμενους 4 χαρτες στο Garmin.

Adria Route 2.0

Europe Navigator 2008

Auto Drive Hellas

 

Οταν κανω πλοηγηση πχ Θεσσαλονικη θα πρεπει να επιλεγω χειροκινητα καποιο χαρτη η τους επιλεγει αυτοματα το προγραμμα?

Γιατι οταν το Χρησιμιοποιο Θεσσαλονικη ναι μεν μου κανει πλοηγηση αλλα δεν ξερω ποιον χαρτη χρησιμοποιει και αν ειναι αξιοπιστος :p

 

Παντως Σαλονικα ολα οκ μου βγαζει και τα ΡΟΙ και ολα αναλυτικα.

 

οσο πιο πολυ βλεπω τον χαρτη τοσο πιο αναλυτικος μου φαινεται.και Θεσσαλονικη εχει μερχι και τις σχολες στο Αριστοτελειο και αριθμους στις Οδους.Καβαλα πρεπει να εχει ολα τα στενα!δε πιστευω στα ματια μου.ευγε στο παιδι που τον βρηκε..αντε αμα βρουμε και αυτον με τα greeklish θα ανταγωνιζεται την Teleatlas.ξεχασα να βαλω και τα poi.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και ευτυχισμενο το νεο ετος και απο εμενα.

Ειδα στο site της Auto Drive (http://autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html) οτι υπαρχει και χαρτης με Ελληνικους χαρακτηρες. Υπαρχει περιπτωση να τον βρουμε;

Το λεω γιατι βλεπω οτι ειναι αρκετα ενημερωμενος και απο οτι δειχνει πλοηγησημος σε μεγαλο μερος της χωρας.

 

http://imageshack.gr/files/14wabn7sjj6zaki2jesj_thumb.jpg

 

Τελικά όμως δεν βρίσκει την έκδοση του χάρτη σε Symbian,μάλλον είναι για τα PNA μόνο.

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.gr/files/14wabn7sjj6zaki2jesj_thumb.jpg

 

Τελικά όμως δεν βρίσκει την έκδοση του χάρτη σε Symbian,μάλλον είναι για τα PNA μόνο.

paidia i xartes pazoun kanonika kathos to xtesino me tous latinikous xaraktires to bala kai sto ppc mou kai paizei kanonika.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με τον τελευταιο χαρτη που βρεθηκε δυσκολευομαι να απαντησω.για την ωρα θα ελεγα garmin μεχρι να δουμε την εκδοση που θα βγει για το sygic και θα δουλευει με εσωτερικο gps γιατι σε πολλους εμφανιζει προβλημα αποσυνδεσης του εσωτερικου gps ενω σε αλλους οχι χωρις να εχουμε βρει τι φταιει.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides. molis vrika ayton ton xarti :Auto_Drive_Hellas v1.25

Map id: 821

Me mia proti matia fenetai kalyteros ap toys alloys alla den ton dokimasa na do an exei ploigisi. Opoios ton dokimasi as mas pei.

 

http://rapidshare.com/files/80530065/Auto_Drive_Hellas_v1.25.rar.html

 

Καλά ο χάρτης σκίζει.... και σκεφτόμουν να πάρω κινητο με Windows mobile μόνο και μόνο για το Destinator. Έδωσες τουλάχιστον 1 χρόνο ζωής ακόμα στο 3250 μου!

 

1000 ευχαριστώ στα παιδιά που ασχολούνται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ να πουλήσω κινητό και ppc/gps και να πάρω το Ν82.

Στο Destinator δίνω ας πούμε βαθμολογία 10/10 για Αθήνα και 8/10 για Λαμία.

Στους χάρτες που λέτε, τη βαθμολογία θα δίνατε για αυτές τις περιοχές?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση αφου ακολουθω ολα τα βηματα του αρχικου post με το που ανοιγω το προγραμμα μου βγαζει ενα μυνημα που λεει "Δεν ειναι δ" και απο κατω βγαζει ενα ναι και ενα οχι. Οταν παταω το ναι μου βγαζει ενα παραθυρο στα αγγλικα για να βαλω τον 25ψηφιο κωδικο.

 

Υποπτευομαι οτι ειναι λαθος ο κωδικος του χαρτη.

Χρησιμοποιω τον auto drive hellas και εβαλα στο ****** τον κωδικο 821.

 

Τι λαθος μπορει να κανω?

 

Να συμπληρωσω οτι οταν εβαλα το 821 στο σπαστηρι ειχα βαλει και το card id

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση αφου ακολουθω ολα τα βηματα του αρχικου post με το που ανοιγω το προγραμμα μου βγαζει ενα μυνημα που λεει "Δεν ειναι δ" και απο κατω βγαζει ενα ναι και ενα οχι. Οταν παταω το ναι μου βγαζει ενα παραθυρο στα αγγλικα για να βαλω τον 25ψηφιο κωδικο.

 

Υποπτευομαι οτι ειναι λαθος ο κωδικος του χαρτη.

Χρησιμοποιω τον auto drive hellas και εβαλα στο ****** τον κωδικο 821.

 

Τι λαθος μπορει να κανω?

 

Να συμπληρωσω οτι οταν εβαλα το 821 στο σπαστηρι ειχα βαλει και το card id

 

Το serial που έχεις βάλει στο gmapsupp.unl γραψτον εκει(στο παραθυρακι οταν πατας το ναι)

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δεν εχω ασχοληθει σχετικα τα peerpoints σε τι χρησιμευουν και πως τα χρησιμοποιουμε?εμφανιζονται επανω στον Autodrive χαρτη καπως?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...