Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

και αμα θελετε το μεγαλο χαρτη της ευρωπης που μαλλον εχει πιο αναλυτικο χαρτη της Ελλαδας δειτε το τχτ που επισυναπτω. 1.38GB ειναι!

 

Ειναι κάποιος φίλος που κατάβασε το αρχειο 1,38GB και του δούλεψε? Εμένα οχι...

 

Αν κάποιος κατέβασε το αρχειο μπορεί να μας ανεβάσει στο rapidshare το αρχειο που ειναι για ελλάδα?

 

Που μπορώ να αγοράσω τον τελευταίο χάρτη για ελλάδα που κάνει για το gramin mobile XT?

 

thanks

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι κάποιος φίλος που κατάβασε το αρχειο 1,38GB και του δούλεψε? Εμένα οχι...

 

Αν κάποιος κατέβασε το αρχειο μπορεί να μας ανεβάσει στο rapidshare το αρχειο που ειναι για ελλάδα?

Δοκιμασε και αυτον δεν τον εχω δοκιμασει αλλα μαλλον θα λειτουργει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2141642#post2141642

Που μπορώ να αγοράσω τον τελευταίο χάρτη για ελλάδα που κάνει για το gramin mobile XT?

 

thanks

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2153925#post2153925

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2155073#post2155073

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2156114#post2156114

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με όλο τον σεβασμό, αλλά θα πρέπει να πω ότι μου χτυπάει κάπως άσχημα η συνεχής προτροπή στην ουσία να σκάσουμε 350 ευρώπουλα στην συγκεκριμένη εταιρία. Δεν λέω, μπορεί να αξίζει τα λεφτά του, αλλά ξέρεις πολλούς θα έκαναν κάτι τέτοιο (και γιατί με τα ίδια χρήματα να μην πάρουν μια ολοκληρωμένη GPS συσκευή);

Θα κατανοήσω πλήρως την θέση σου, αν πεις ότι είσαι εργαζόμενος της εταιρίας και πως στην συσκευή σου δεν χρησιμοποιείς ούτε ένα «σπασμένο» πρόγραμμα (που μπορεί να μην είναι ελληνικό, αλλά δεν έπεσε κι απ' τον ουρανό).

Φιλικά :)

Φίλε Αίσωπε

Κατανοώ την απορία σου (στην θέση σου και γω μάλλον έτσι θα σκεφτόμουν) αλλά σκέψου αυτό. Αν μια εταιρία σαν την Ανάβαση και την Ngi που ασχολούνται με χάρτες της Ελλάδας (μιας αγοράς πολύ μικρής ) βγάλουν ένα προιόν σήμερα και αύριο κυκλοφορήσει σπασμένο , τότε σε λίγο καιρό μην περιμένεις συνέχεια στο προιόν (αναβάθμιση χάρτη ), γιατι η εταιρία σύντομα θα "φαληρίσει"...

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι "ειναι πολλά τα λεφτά Άρη" για να δώσεις 350 ευρόπουλα , αλλά θέλω να πιστεύω ότι αν αρχίσει να μεγαλώνει η αγορά τότε ίσως η τιμή του πέσει. Αυτό ήταν ευχή...

Για τον αν χρησιμοποιώ σπασμένα προγράμματα θάμουν ψεύτης αν έλεγα όχι. Απο την στιγμή όμως που ένα πρόγραμμα με εξυπηρετεί και η τιμή του είναι λογική φροντίζω να το αγοράσω . Ο 1ος λόγος είναι ότι έτσι ανταμείβω κάποιον που εργάζεται σκληρά να το υλοποιήσει και ο 2ος έχει σχέση με τα προβλήματα που παρατηρούνται στα "σπασμένα" προγράμματα.

Δεν έχω καμμιά επαγγελματική σχέση με την Ανάβαση (βενζινάς ειμαι) αλλά μπορώ να μπαίνω στο forum της με το κεφάλι ψηλά χωρίς να ντρέπομαι ότι τους "έκλεψα" το προιόν της δουλείας τους και το μοίρασα συγχρόνως σέ ολη την ελλάδα...

Θα πώ ψέμματα αν ισχυριστώ ότι δεν χρησιμοποιώ σπασμένα προγράμματα. Αν όμως έχουν λογική τιμή και με εξυπηρετουν φροντίζω να τα αγοράσω (το garminMobileTX δεν περιλαμβάνεται σ'αυτά προς το παρών)

Το σίγουρο πάντως είναι ότι τιμώ της Ελληνικές εταιρίες και αυτους που εργάζονται σε αυτές (θα μπορουσες και συ να δουλευες στην Ανάβαση η στην NGI ) και το λιγότερο που μπορώ να κάνω γι αυτους είναι να αγοράσω τα προίόντα τους ελπίζοντας ότι έτσι θα τα καταστήσω φθηνότερα (θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σου ότι 350 ευρώ είναι πολλά για πρόγραμμα και χάρτη αλλά δεν είμαι ο οικονομικός τους μανατζερ εγώ για να γνωρίζω το κόστος δημιουργίας και ανάπτυξης εφαρμογών)

Φιλικά

Αντώνης

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Απο κάποιον που έχει Garmin gps και έχει φορτωμένο την τελευταία αναβάθμιση του χάρτη της Ελλάδας...

Επειδή πήρα πολλά pm που μου ζητουν να ανεβάσω κάπου τον χάρτη για να μπορουν να τον κατεβάσουν οι χρήστες του forum, απαντώ ότι δεν μπορώ να το κάνω αυτό για ένα και μόνο λόγο. Ο χάρτης είναι προιόν δουλειάς ελληνικής εταιρίας (Ανάβαση) που χρόνια τώρα μας συντροφεύει στις "εξορμήσεις" στα βουνά και δεν θα μπορούσα να να την ανταμείψω κάνοντας κάτι τέτοιο...

Τελικά οποιοσδήποτε χρήστης Garmin με χάρτη της Ανάβασης (TopoNavigator) μπορεί να "δανεισθεί" τον χάρτη για το Ν95 του απο την συσκευή gps που έχει...

Χιλια συγνώμη για την άρνηση :(

 

 

ετσι και αλλιως αργα η γρηγορα θα τον βρουμε.απλα θα μας διευκολυνες...

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως αργα η γρηγορα θα τον βρουμε....

Αυτό είναι σίγουρο Αριστοτέλη:)

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Καλά το garmin φοβερό.. LoL. Με το Nokia GPS μου, ξεκινάει η πλοήγηση και με δείχνει κολλημένο στον τόπο, άσε που με δείχνει σε άλλο στίγμα σε μια δίπλα γειτονιά..!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά το garmin φοβερό.. LoL. Με το Nokia GPS μου, ξεκινάει η πλοήγηση και με δείχνει κολλημένο στον τόπο, άσε που με δείχνει σε άλλο στίγμα σε μια δίπλα γειτονιά..!!!

 

το οτι το στιγμα εχει προβλημα το ειχα πει καποια στιγμη αλλα κανεις δε με προσεξε μαλλον.απλα επειδη εδω που ειμαι δεν εχει αναλυτικο χαρτη δεν ηξερα ποσο μη ακριβες ειναι το στιγμα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

@Papanick

Προφανώς εννοείς ότι αγόρασες το πρόγραμμα, γιατί η τελευταία έκδοση απ' όσο γνωρίζω δεν κυκλοφορεί «σπασμένη».

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα τελικα αυτο garmin πολυ μουφα πρεπει να ειναι, το εβαλα 2 φορες και τις δυο το ιδιο πραγμα μου εκανε εκει που εκανε κανονικα πλοηγηση ξαφνικα κολλησε βγηκε η εφαρμογη εκτος και οταν παταω να ανοιξει δεν ξανανοιγει . Τελικα με βλεπω να ξαναγυριζω στο route 66 κριμα γιατι για λιγο που μου δουλεψε εδειχνε καλα στοιχεια
Link to comment
Share on other sites

ανοιξτε το προγραμμα πατε ρυθμισεις -> πληροφοριες.εκει θα δειτε ενα unlock esn αριθμο.σημειωστε το!αυτο ειναι το card id του κινητου σας.θα σας χρειαστει αργοτερα.

 

κατεβαζετε το αρχειο

 

 http://rapidshare.com/files/74957674/Garmin_Mobile_XT_key_finder_v1.1.zip.html 

 

ανοιξτε το και εκει που λεει card id βαλτε αυτο το νουμερο.πατηστε generate.θα σας δειξει ενα κωδικο.καντε το κωδικο αυτο αντιγραφη σε ενα νεο κενο αρχειο κειμενου και σωστε το.στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps.για να δειτε αν το κανατε σωστα πατε στις ρυθμισεις συστημα και επιλεγετε το 1.εκει πρεπει να σας εμφανισει το card id σας στην αναγνωριση μοναδας που ειδατε πριν και διπλα το σημα full. αυτο δε σημαινει οτι εχει συνδεθει με δορυφορους αλλα οτι το προγραμμα αναγνωρισε το εσωτερικο gps.θα συνδεθει με δορυφορο οταν ανοιξετε το χαρτη.

 

 

Οταν τα κανω αυτα "στη συνεχεια μετονομαστε το αρχειο txt σε SW.UNL (ετσι δεν θα ειναι πλεον txt).μεταφερε το αρχειο αυτο χυμα μεσα στο φακελο garmin.πλεον εχετε ξεκλειδωσει τη χρηση του εσωτερικου gps" ξεκιναω παλι την εφαρμογη και μολις ανοιξει ψαχνει μονη της για GPS αλλα τιποτα , ξερει κανεις γιατι;

Link to comment
Share on other sites

@unknown!

Πήγαινε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ --> ΣΥΣΤΗΜΑ --> επέλεξε απομακρυσμένο GPS και όχι bluetooth!

 

Οκ πηγα εκει , και εχει

1. Χρηση του Bluetooth gps

2. χρηση του συνδεδεμενου

3. Συζευξη νεου GPS

 

και τα 3 δεν κανουν τιποτα , μονο ψαχνουν gps και δεν βρισκουν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι τα αρχεία SW.UNL και το άλλο UNL είναι SW.UNL και όχι SW.UNL.txt? αν όχι μπόρείς να το μετονομάσεις μέσω της "Διαχείρισης αρχείων"!

 

Να ρωτησω κι εγώ αν υπάρχουν χάρτες για Κύπρο;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι τα αρχεία SW.UNL και το άλλο UNL είναι SW.UNL και όχι SW.UNL.txt? αν όχι μπόρείς να το μετονομάσεις μέσω της "Διαχείρισης αρχείων"!

 

Να ρωτησω κι εγώ αν υπάρχουν χάρτες για Κύπρο;

 

Ενα αρχειο εκανα το .τχτ εβαλα μεσα το key και μετα το ονομασα SW.UNL και το εβαλα μεσα στον folder Garmin

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Πρέπει να κάνεις ακόμα 1 αρχείο .unl! Το αρχείο για ξεκλείδωμα τόυ χάρτη!

Αφού το κάνεις κι αυτό και βάλεις στο κινητό σου και το χάρτη, δες απο τη διαχείριση αρχείων μέσα στο φάκελο garmin αν έχουν κατάληξη .unl ή .unl.txt και διόρθωσε τα!

Link to comment
Share on other sites

@unknown βαλε στο κινητο σου και των χαρτη οπως σου ειπε ο @BLuEArMy ακομη επελεξε στο pc σου να φαινονται οι καταληξης των αρχειων ετσι ωστε οταν αλλαζεις το ονομα του txt να αλλαζει και η καταληξη του :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Πρέπει να κάνεις ακόμα 1 αρχείο .unl! Το αρχείο για ξεκλείδωμα τόυ χάρτη!

Αφού το κάνεις κι αυτό και βάλεις στο κινητό σου και το χάρτη, δες απο τη διαχείριση αρχείων μέσα στο φάκελο garmin αν έχουν κατάληξη .unl ή .unl.txt και διόρθωσε τα!

 

Ειχες δικιο , εβαλα και το χαρτη και ολα δουλευουν τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Edit:

Όσον αφορά την εφαρμογή Garmin για χρήση με τα ενσωματωμένα GPS των Ν95/Ν95-8GB/6110/N82/E90, επειδή βλέπω την κατάσταση να έχει μπερδέψει τους περισσότερους (και να ομολογήσω ότι κι εγώ έχω μπερδευτεί :wacko:), ελπίζω κάποιος φίλος που ξέρει την ακριβή διαδικασία για να δουλέψει η εφαρμογή, να φτιάξει ένα μινι-οδηγό, σαν αυτόν που υπάρχει π.χ. για το signing των εφαρμογών.

 

Ελπίζω να υπάρξει κάποιος από όλους που να το καταφέρει... ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2139353#post2139353

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ωραία.

Σε ευχαριστώ που μου το υποδεικνύεις, δεν το είχα προσέξει. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To Garmin Mobile δουλεύει με το GPS του Ν95-2;

 

 

Είστε σίγουροι οτι το garmin mobile δουλεύει με τον εσωτερικό δέκτη gps του Ν95?

 

απολυτα απλα το στιγμα του προγραμματος δεν ειναι καλο.για μενα απο οσα εχς δοκιμασει το default του ειναι το καλυτερο.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

απολυτα απλα το στιγμα του προγραμματος δεν ειναι καλο.για μενα απο οσα εχς δοκιμασει το default του ειναι το καλυτερο.

Εγώ σήμερα θα ρίξω μια πρώτη δοκιμή στο Garmin...

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ!!! Τα κατεβάζει και τα αποθηκεύει όπως θα έπρεπε!!! Μόλις το δοκίμασα!!! Επιτέλους!!! Βρήκα το φως μου!!!:D:D:D

 

ρε παιδια εγω ακολοθθησα τον οδηγο και δεν μου αναγνώρισε το gps ζηταγε να το βρει μεσω bluetooth αλλα τιποτα απενεργοποιησα και το μπλε δοντι αλλα τιποτα για το garmin μιλαμε τι να κάνω???

ck
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με πολύ κόπο το garmin XT mobile στο Ν95 αλλά δεν μου βγάζει χάρτη στη Θεσσαλονίκη

Μόνο Αθήνα έχει?

 

Υ.Γ. Προσέξατε ότι αναφέρει τα FYROM ως MACEDONIA γ@μw την τρέλα μου :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...