Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλε την MultiLanguage εκδοση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω βάλει το Garmin σε ενα Νοκια Ν95 8gb. To ξεκλειδωσα κανονικά.

 

Πόση ώρα θέλει για να κλειδώσει δορυφορους και να έχω στίγμα;

 

το δοκίμασα 2 και 3 φορές , περίμενα 10 λεπτά αλλά τίποτα.

 

Ενω βρισκει 3 με 4 δορυφορους δεν εχω στίγμα .

 

Εκανα κάτι λάθος ή πρέπει να περιμένω κι άλλο;

 

Εχω τη Version 4.10.60

 

Και χαρτη εχω βαλει της AUTO DRIVE 1.30 ( GREECE )

 

Ευχαριστω . . .

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με την εγκατασταση του GARMIN: ενω το βαζω σωστα μεσα στην καρτα οταν παω για εγκατασταση μου βγαζει 2 μηνυματα και δεν μου το εγκαταστα 1. μη συμβατη εφαρμογη το λογισμηκο ενδεχεται να μην ειναι συμβατο με την συσκευη σας. θελετε να συνεχισετε? ( παταω ΝΑΙ ) και στην συνεχεια μου λεει 2. αδυνατη η ευρεση του καθορισμενου memory stick. ελεγξτε εαν το memory stick εχει τοποθετηθει σωστα. μηπωσ κανω κατι λαθος? σας παρακαλω πειτα μου τι πρεπει να κανω. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με την εγκατασταση του GARMIN: ενω το βαζω σωστα μεσα στην καρτα οταν παω για εγκατασταση μου βγαζει 2 μηνυματα και δεν μου το εγκαταστα 1. μη συμβατη εφαρμογη το λογισμηκο ενδεχεται να μην ειναι συμβατο με την συσκευη σας. θελετε να συνεχισετε? ( παταω ΝΑΙ ) και στην συνεχεια μου λεει 2. αδυνατη η ευρεση του καθορισμενου memory stick. ελεγξτε εαν το memory stick εχει τοποθετηθει σωστα. μηπωσ κανω κατι λαθος? σας παρακαλω πειτα μου τι πρεπει να κανω. ευχαριστω

 

Σε τι τηλεφωνο προσπαθεις να το περασεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το υποβοηθουμενο gps (A-GPS) λειτουργει μονο αν εχουμε κανει και τις ρυθμισεις gprs στο κινητο μας?

γιατι το εχω επειλεξει να λειτουργει,αλλα δεν εχω κανει ρυθμισεις στο κινητο για να με χρεωνει. αρα δεν μπορει και να λειτουργησει ε? γιατι μου αργει,πανω απο 5-8 λεπτα να βρει δορυφορους.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ GARMIN?

 

Καλησπερα

http://www.index.pois.gr/

 

Παρακληση: Μην γραφεις με κεφαλαια,ειναι σαν να φωναζεις ! :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δες στη πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος.

 

Σε παρακαλώ να γράφεις με πεζά γράμματα. Τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους ΟΠΧ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ GARMIN?

 

στο φακελο μυ εχει τα παντα.εχεις pm.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εβαλα την τελευταια εκδοση του garmin(με τις οδηγιες κτλ) και δεν μου ανοιγει το προγραμμα....

 

βασικα ανοιγει...για μερικα δευτερόλεπτα και μετα με πεταει εξω.......

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εβαλα την τελευταια εκδοση του garmin(με τις οδηγιες κτλ) και δεν μου ανοιγει το προγραμμα....

 

βασικα ανοιγει...για μερικα δευτερόλεπτα και μετα με πεταει εξω.......

 

Το πρόγραμμα πρέπει να δει έναν-έναν τους χάρτες.

Τους έβαλες με τα ξεκλειδώματά τους (αρχεία .UNL) όλους μαζί με τη μία στο φάκελο Garmin??? Μάλλον γι' αυτό. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εβαλα την τελευταια εκδοση του garmin(με τις οδηγιες κτλ) και δεν μου ανοιγει το προγραμμα....

 

βασικα ανοιγει...για μερικα δευτερόλεπτα και μετα με πεταει εξω.......

 

Δοκιμασε τις οδηγιες του Αριστοτελη ,εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307669#post2307669

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , καλήμ εβδομάδα , και εύχομαι καλό Πάσχα , ξέρω ότι έχει χιλιο...υποθεί αλλά είναι αλήθεια τα έχω μπερδέψει λιγό αν θέλετε λοιπόν θέλω να μου πείτε ανα είναι σωστή αυτή η διαδικασία ... Λοιπόν όλα τα παρακάτω βασίζονται στα αρχείA του Ari.

Σε καθαρή κάρτα formated , βαζω την 80 αντιγράφωντας τα περιέχομενα του φακέλου MMC στό τηλεφωνο (e:/garmin ) και το .sis μέσα σε αυτό τον φάκελο , ρυθμίσεις ... install ολα OK , μετά αντιγραφή του Αuto drive MONO (gmapsupp.img) απο τον Ari στόν ίδιο φάκελο και δημιουργώ δύο αρχεία SW & GSMAPPROM.UNL ξεκλειδώνω gps και χάρτη . Ανοίγω , δορυφόρο βλέπω , ΑΛΛΑ στούς χάρτες ζητάει το 25 ψήφιο ΖDOOOOOP !!!!!

Eχω κανει 2 φορές την διαδικασία τα ίδια μοτυ βγάζει για τον χάρτη . Εχει κανείς καμμιά ιδέα ?

Υ.Γ ο χάρτης με το .unl πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα απο ότι κατάλαβα ύστερα από τόσο καιρό

Ειχα την 60 επαιζε καμπάνα , λεω αφου κάνω φορμά αντε πάμε για 80 αλλά

μετά δεν ανοίγει καθόλου ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα παίζει και με greeklish αν δηλαδή μπορώ να έχω όλες τις οδούς και περιοχές σε greeklish γιατί το n95 που έχω είναι από αμερική και ακόμη δεν έχω καταφέρει να του βάλω ελληνικά...

Αν όχι το συγκεκριμένο μήπως υπάρχει κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , καλήμ εβδομάδα , και εύχομαι καλό Πάσχα , ξέρω ότι έχει χιλιο...υποθεί αλλά είναι αλήθεια τα έχω μπερδέψει λιγό αν θέλετε λοιπόν θέλω να μου πείτε ανα είναι σωστή αυτή η διαδικασία ... Λοιπόν όλα τα παρακάτω βασίζονται στα αρχείA του Ari.

Σε καθαρή κάρτα formated , βαζω την 80 αντιγράφωντας τα περιέχομενα του φακέλου MMC στό τηλεφωνο (e:/garmin ) και το .sis μέσα σε αυτό τον φάκελο , ρυθμίσεις ... install ολα OK , μετά αντιγραφή του Αuto drive MONO (gmapsupp.img) απο τον Ari στόν ίδιο φάκελο και δημιουργώ δύο αρχεία SW & GSMAPPROM.UNL ξεκλειδώνω gps και χάρτη . Ανοίγω , δορυφόρο βλέπω , ΑΛΛΑ στούς χάρτες ζητάει το 25 ψήφιο ΖDOOOOOP !!!!!

Eχω κανει 2 φορές την διαδικασία τα ίδια μοτυ βγάζει για τον χάρτη . Εχει κανείς καμμιά ιδέα ?

Υ.Γ ο χάρτης με το .unl πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα απο ότι κατάλαβα ύστερα από τόσο καιρό

Ειχα την 60 επαιζε καμπάνα , λεω αφου κάνω φορμά αντε πάμε για 80 αλλά

μετά δεν ανοίγει καθόλου ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ....

Aν κατάλαβα δεν σου ανοίγουν οι χάρτες σου ζητάει κωδικό! Το map ID tou autodrive είναι 822. Με την βοήθεια του keyg en θα βάλεις το 822 και θα σου δώσει εκείνο τον 25ψήφιο κωδικό που χρειάζεσαι

να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα παίζει και με greeklish αν δηλαδή μπορώ να έχω όλες τις οδούς και περιοχές σε greeklish γιατί το n95 που έχω είναι από αμερική και ακόμη δεν έχω καταφέρει να του βάλω ελληνικά...

Αν όχι το συγκεκριμένο μήπως υπάρχει κάποιο άλλο?

Και βέβαια γίνεται. Απλά πρέπει να βάλεις στο κινητό σου τον χάρτη autodrive με τους λατινικούς χαρακτήρες ή τον anavasis που υπάρχει μόνο με λατινικούς χαρακτήρες

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια γίνεται. Απλά πρέπει να βάλεις στο κινητό σου τον χάρτη autodrive με τους λατινικούς χαρακτήρες ή τον anavasis που υπάρχει μόνο με λατινικούς χαρακτήρες

 

 

φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

To original Garmin που χει το ι560 εχει μεσα 2 χαρτες, gmapbmap.img και gmapsupp.img

Βαζω τον Αναβασις με ονομα gmapsupp2 αλλα δεν τονν βρισκω μεσα στο προγραμμα?

Τι κανω λαθος??

 

οοοκ το βρηκα εβαζα ενα p παραπανω μαλλον

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ Ν95 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GARMINMOBILEXT.SIS ΚΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠ'ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΤΩΡΑ,ΑΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ CARD ID ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑ ΕΞΩ!!!ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,please...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις να εχεις μεσα περασμενους χαρτες..

 

Καλυτερα να γραφεις με πεζα γραμματα τα κεφαλαια στα φορα ειναι σαν να φωναζεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ Ν95 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GARMINMOBILEXT.SIS ΚΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠ'ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΤΩΡΑ,ΑΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ CARD ID ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑ ΕΞΩ!!!ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,please...

 

Περασες τιποτε POIs ,Pointers ?

Εκανες εγκατασταση καμμια καινουριγα εφαρμογη ?

 

Καλυτερα να γραφεις με πεζα γραμματα τα κεφαλαια στα φορα ειναι σαν να φωναζεις :)

 

Πάντως εμένα το πιο χοντρό κόλλημα το έκανε με κάποια επιπλέον pointers που είχα βάλει, παρά με POIs.

Μόλις τα ξεφορτώθηκα το πρόβλημα λύθηκε.

 

Και μενα φιλε Πανο το ιδιο :) .

Αφησα 2-3 pointers μονο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το πιο χοντρό κόλλημα το έκανε με κάποια επιπλέον pointers που είχα βάλει, παρά με POIs.

Μόλις τα ξεφορτώθηκα το πρόβλημα λύθηκε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα πρέπει να δει έναν-έναν τους χάρτες.

Τους έβαλες με τα ξεκλειδώματά τους (αρχεία .UNL) όλους μαζί με τη μία στο φάκελο Garmin??? Μάλλον γι' αυτό. :)

 

βρε φιλε βοηθησε με λιγο γιατι θα σκασω.....:lol:

καταφερα να ανοιξω το προγραμμα να ξεκλειδωσω το gps αλλα οταν βαζω τον χαρτη με το ξεκλείδωμα μεσα το προγραμμα δεν δουλευει.......

 

ανοιγει και με πεταει εξω....

τι κανω λαθος.....???

 

στο 958g του αδερφου μου το περασα κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλαξεις την καταληξη απο τους χαρτες και οταν εχεις ανοικτο το garmin με τον x-plore να ξανα κανεις την καταληξη oπως πρεπει να ειναι. Ελπιζω να πετυχει :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...