Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια παρα τις απελπισμενες προσπαθειες μου το n73 μου βρισκει το bluetooth gps μου(qstarz btq920)και το οριζει σαν αξιοπιστη συσκευη αλλα το garmin δεν το εντοπιζει παρα τις προσπαθειες που εκανα-εχω ανοιξει απο πριν τα bluetooth-τι αλλο να κανω?βοηθηστε σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις ενεργοποιημενο το bluetooth οταν ανοιγεις το garmin?αν ναι οταν ψαξει δε μπορει να μη το βρισκει.επελεξε το .τι κανει μετα?α και κατι για pois που ειχες ρωτησει εχει στο φακελο μου αρχειο με ολα τα pois της Ελλαδας.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αριστοτέλη συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά το κουράγιο και την υπομονή σου.

Εχτές μετά από προσπάθειες εβδομάδων εγκατέστησα τελικά τον χάρτη σου 3-1 σε Ν95 8GB. Δοκίμασα τα πάντα και τελικά η διαφορά έγινε με την εγκατάσταση του mapsource στο pc και το unlocking των συγκεκριμμένων χαρτών από την εφαρμογή. Με το τηλέφωνο συνδεδεμένο οι χάρτες επαιζαν κανονικά. Μόλις το αποσυνέδεες το Garmin Mobile XT σε πέταγε έξω. Η λύση δόθηκε με την εγκατάσταση της εφαρμογής GarminMobileXT.sis από το αρχείο "GarminMobileXT_4.10.80_S60_MultiLanguage_By_DeFconX" χωρίς να χάσει κανένα στοιχείο POI Τοποθεσίες κλπ. Τώρα έχω όλους τους χάρτες επάνω και δουλεύει κανονικά. Προσωπικά για λόγους ταχύτητας συστήματος χρησιμοποιώ την ακόλουθη διατάξη χαρτών:

GMAPROM.IMG-AUTODRIVE HELLAS 1.30 >GMAPPROM.UNL (το κλείδωμα της mapid 822)

Το σύστημα τον αναγνωρίζει σαν ενσωματωμένο

GMAPSUP2.IMG-ANAVASIS 3.50

GMAPSUPP.IMG-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 3 ΣΕ 1 >GMAPSUPP.UNL (το κλείδωμα της mapid 254-822)

κάνοντας rename τους GMAPSUP2.IMG σε 2GMAPSUP2.IMG και τον GMAPSUPP.IMG σε 1GMAPSUPP.IMG το πρόγραμμα δεν τους φορτώνει και είναι γρήγορο αν χρειαστούν κάποια στιγμή απλά κάνεις rename αφαιρώντας τα 1 και 2 και παίζουν όλα μία χαρά. Με τον τρόπο αυτό μπορείς να έχεις όσους χάρτες θέλεις στη συσκευή σου και να ενεργοποιείς όποιον χρει'αζεσαι. Ελπίζω να βοήθησα με την σειρά μου και να συμπλήρωσα στο ελάχιστο πάντα την εξαιρετική δουλειά του Αριστοτέλη.

Link to comment
Share on other sites

...κάνοντας rename τους GMAPSUP2.IMG σε 2GMAPSUP2.IMG και τον GMAPSUPP.IMG σε 1GMAPSUPP.IMG το πρόγραμμα δεν τους φορτώνει και είναι γρήγορο αν χρειαστούν κάποια στιγμή απλά κάνεις rename αφαιρώντας τα 1 και 2 και παίζουν όλα μία χαρά. Με τον τρόπο αυτό μπορείς να έχεις όσους χάρτες θέλεις στη συσκευή σου και να ενεργοποιείς όποιον χρει'αζεσαι...

 

Επειδή με ενδιαφέρει να έχω αρκετούς χάρτες στο τηλέφωνο και σίγουρα παραπάνω από 4 που αναγνωρίζει η εφαρμογή και κάθε φορά να επιλέγω εγώ ποιους θα βλέπει θέλω να ρωτήσω το εξής. Τους χάρτες το πρόγραμμα τους αναγνωρίζει από το πρώτα γράμματα των χαρτών GMAP****.* οπότε αν βάλουμε ένα χαρακτήρα μπροστά δεν τους αναγνωρίζει το πρόγραμμα π.χ. 2GMAPSUP.IMG (όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω) ή από την κατάληξη των χαρτών *.IMG οπότε βάζουμε ένα χαρακτήρα στην κατάληξη του χάρτη π.χ. *IMG2.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει να έχω αρκετούς χάρτες στο τηλέφωνο και σίγουρα παραπάνω από 4 που αναγνωρίζει η εφαρμογή και κάθε φορά να επιλέγω εγώ ποιους θα βλέπει θέλω να ρωτήσω το εξής. Τους χάρτες το πρόγραμμα τους αναγνωρίζει από το πρώτα γράμματα των χαρτών GMAP****.* οπότε αν βάλουμε ένα χαρακτήρα μπροστά δεν τους αναγνωρίζει το πρόγραμμα π.χ. 2GMAPSUP.IMG (όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω) ή από την κατάληξη των χαρτών *.IMG οπότε βάζουμε ένα χαρακτήρα στην κατάληξη του χάρτη π.χ. *IMG2.

το πρόγραμμα διαβάζει μόνο 7 γράμματα για τους χάρτες οπότε αν προσθέσεις 1 ακόμα δεν τον αναγνωρίζει σαν χάρτη, επίσης αναγνωρίζει μόνο τα ονόματα:

1 gmapbmap.img ο βασικός χάρτης

2 gmapprom.img βασικός χάρτης

3 gmapsupp.img χάρτης mapsource

4 gmapsup2.img χάρτης mapsource

 

Μιά δοκιμή θα σε πείσει... μπορείς να χρησιμοποιήσεις λοιπόν όποιον τρόπο από τους δύο θέλεις

είτε πρώτα γράμματα των χαρτών π.χ. 2GMAPSUP.IMG

είτε βάζουμε ένα χαρακτήρα στην κατάληξη του χάρτη π.χ. *IMG2.

 

και τα δύο δουλεύουν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις αυτο και οποτε θελεις να μην βλεπει τον ενα χαρτη αλλα καποιον αλλο θα αλλαζεις το γραμμα που εχεις προσθεσει.

 

Ελπιζω μονο να μην φαει καποιο κολημα το garmin και δεν σου ανοιγει καθολου :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικα μπορειτε να ενωσετε πολλους σε εναν με τη χρηση του imagegps που εχω στο φακελο.οποτε θεωρητικα μπορειτε να βαλετε οσους θελετε ενωνοντας χαρτες μεχρι να τα παιξει η ram.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικα μπορειτε να ενωσετε πολλους σε εναν με τη χρηση του imagegps που εχω στο φακελο.οποτε θεωρητικα μπορειτε να βαλετε οσους θελετε ενωνοντας χαρτες μεχρι να τα παιξει η ram.

...ναι αλλά καθυστερεί σημαντικά η δρομολόγηση και ο υπολογισμός νέας διαδρομής ειδικά σε στενά με μικρές σχετικά αποστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Aρη στον χαρτη 3 σε 1 το προβλημα που ειχα ηταν πως οταν αφηνα μονο τον αναβαση δεν μπορουσε να κανει υπολογισμο πορειας οποτε τον εβγαλα.

Στο κινητο σου το εχεις δοκιμασει αυτο μπορει να κανει υπολογισμο πορειας?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Εχω περάσει το πρόγραμμα του Garmin την έκδοση 80 τώρα περνάω τους χάρτες, το πρόβλημα είναι οτι κατεβάζω τους 3 σε 1 αλλα το δευτερο φάκελο δεν μου το κάνει extract γιατι βρήσκει λάθος...Ξερει κανείς γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Ξανα κατεβασε το αρχειο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εβαλα και τους χαρτες! Μονο τωρα που ανοιγω το πρόγραμμα μου ζητάει ενα 25ψηφιο κωδικο... Τι να βάλω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εβαλα και τους χαρτες! Μονο τωρα που ανοιγω το πρόγραμμα μου ζητάει ενα 25ψηφιο κωδικο... Τι να βάλω???

 

Κανε την διαδικασια της 1ης σελιδας .

Μην λεμε τα ιδια καθε φορα παιδια ..:O

Σε περιπτωση που το εχεις ηδη κανει ,

κατι δεν εκανες σωστα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιτελους ενεργοποιησα το garmin στο n73 μου με το gps qstarz 920 της qstarz και ειλικρινα δεν εχω λογια!!!σας το προτεινω ανεπιφυλαχτα,μονο 57 ευρω απο το zeroone θεσνικης!@
Link to comment
Share on other sites

Aρη στον χαρτη 3 σε 1 το προβλημα που ειχα ηταν πως οταν αφηνα μονο τον αναβαση δεν μπορουσε να κανει υπολογισμο πορειας οποτε τον εβγαλα.

Στο κινητο σου το εχεις δοκιμασει αυτο μπορει να κανει υπολογισμο πορειας?

 

Γιαννη το εχω ξανακουσει αυτο.εγω δεν εχω δοκιμασει ακομα οχι. εχεις την προηγουμενη εκδοση του anavasis καπου? εγω βιαστηκα μαλλον να τη διαγραψω απο τον υπολογιστη.

 

στην τελικη φτιαχνω εναν καινουργιο 3 σε 1 με τον καινουργιο autodrive και τον παλιο anavasis 3.43 αν τον εχει κανεις ας μου πει.

 

φιλε mermiga εισαι εδω?εχεις δει τιποτα anavasis 3.50 fix routable?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm :)

 

Γιατι τον χαρτη 3.43 και οχι τον 3.50??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αφου λες οτι εχεις προβλημα στον υπολογισμο διαδρομης με τον 3.50.παντως εγω το δοκιμασα και κανει κανονικα υπολογισμο διαδρομης..
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το Garmin σε ενα Νοκια Ν95 8gb. To ξεκλειδωσα κανονικά.

 

Πόση ώρα θέλει για να κλειδώσει δορυφορους και να έχω στίγμα;

 

το δοκίμασα 2 φορές , περίμενα 2 λεπτά αλλά τίποτα.

 

Εκανα κάτι λάθος ή πρέπει να περιμένω κι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολλά 2 λεπτά ειδικά για το garmin xt 4.10.80, που κλειδώνει γρήγορα. Γιατι τις ρυθμίσεις του gps το έχεις βάλει να ψάχνει το εσωτερικό σου gps? Επίσης υποθέτω θα πρέπει να έχεις κάνει σωστά την διαδικάσία για να φτιάξεις το SW.UNL
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ RAPIDSHARE ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ...ΑΛΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΩΔΙΚΟ(ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ) ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ!!!ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:No premium user. Please enter all letters having a %%%* below.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ!

 

 

*ΟΠΟΥ %%% ΜΙΑ ΓΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ RAPIDSHARE ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ...ΑΛΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΩΔΙΚΟ(ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ) ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ!!!ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:No premium user. Please enter all letters having a %%%* below.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ!

 

 

*ΟΠΟΥ %%% ΜΙΑ ΓΑΤΑ.

 

συμπλιρονεις στο κενο τα 4 γραμματα που εχουν την γατα :)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ RAPIDSHARE ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ...ΑΛΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΩΔΙΚΟ(ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ) ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ!!!ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:No premium user. Please enter all letters having a %%%* below.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ!

 

 

*ΟΠΟΥ %%% ΜΙΑ ΓΑΤΑ.

 

μεσα στην ΓΑΤΑ πρεπει να βλεπεις 4 αρθμους ‘η γραμματα. αυτα πρεπει να βαλεις

στο κενο. την γατα (‘η κατι αλλο) την βαζουν για να μην μπορουν να κατεβαινουν τα αρχεια με καποιο προγραμμα αυτοματα :) αν θελεις γραφε με μικρους χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...