Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ειναι εγκατεστημενοι και οι δυο χαρτες ο ενας συμπληρωνει τον αλλον.

 

Όταν έχω επιλεγμένους και τους δυο, ο autodrive καλύπτει τον anavasis

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια για το πως θα ξεκλειδωσω τον χαρτη 3 σε 1 και πως θα τον κανω να δουλεψει με το εσωτερικο gps,εχω καποιες οδηγιες αλλα δεν καταφερα τιποτα.ευχαριστω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

2)Εμένα μου ακούγετα πολύ παράξενο αυτό πάντως... Εννοείς ότι το κινητό ήταν σε landscape ( η εικόνα του) και μετά άνοιξες το garmin και κολλούσε?

 

οχι,κανονικα,αλλα ημουν εν κινηση,και κουνιοταν λιγο απο καποιες λακουβες. και ισως να μπερδευε το rotate,δεν ξερω...

 

 

 

 

 

Για Ουγγαρια υπαρχει καποιος χαρτης ξεχωριστος? ή οτι καλυπτει μονο της ευρωπης 1,3gb?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια για το πως θα ξεκλειδωσω τον χαρτη 3 σε 1 και πως θα τον κανω να δουλεψει με το εσωτερικο gps,εχω καποιες οδηγιες αλλα δεν καταφερα τιποτα.ευχαριστω

 

Θα πρεπει να ανοιξεις το .exe και εκει που λεει Enter your Card ID here να βαλεις το Card ID της συσκευης σου. Τον αριθμο που θα σου βγαλει θα τον γραψεις μεσα στο SW.UNL για να ξεκλειδωσεις το εσωτερικο gps. Μην κλεισεις ακομη το .exe

 

Το χαρτη θα τον ονομασεις GMAPSUPP.IMG και θα φτιαξεις και ενα αρχειο GMAPSUPP.UNL δηλαδει να εχει το ειδιο ονομα με το χαρτη. Απo το dropdown μενου του .exe επελεξε custom mapid και θαλε το mapid του πρωτου χαρτη που ειναι 822 και ok (το .exe αφησε το ανοικτο) ανοιξε το GMAPSUPP.UNL και κανε μεσα σε αυτο copy τον αριθμο που σου βγαζει μην το κλεινεις ακομη πηγαινε ξανα στο .exe και στο custom mapid βαλε το mapid του δευτερου χαρτη 254 και ξανα ok. Toν αριθμο που θα σου βγαλει καντον paste ξανα στο GMAPSUPP.UNL δηλαδει στο συνολο θα εχεις 50 ψηφια και μετα κλειστο.

 

Τα υπολειπα τα ξερεις..

 

Για να φτιαξουμε αρχεια .unl στο pc μας επιλεγουμε να φαινονται οι καταληξεις των αρχειων κανουμε δεξι κλικ π.χ. στην επιφανεια εργασιας επιλεγουμε δημιουργια εγγραφο κειμενου/ ..οκ πανε επανω στο εγγραφο κειμενου που δημιουργησαμε και αλλαζουμε την καταληξη απο .txt σε .unl το ονομα μπροστα το βαζουμε οτι θελουμε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μηπως στο ν95 για να βαλουμε το garmin πρεπει να αφαιρεσουμε το nokia maps?Προσπαθω να βαλω την καινουργια εκδοση αλλα οταν παει να ανοιξει την εφαρμογη κατευθειαν με πεταει εξω.Το ιδιο και με τη 60.Στο ν80 που ειχα μου δουλευανε και οι 2.Πεστε καμια λυσ
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται να αφαιρέσεις το Nokia Maps... άσε που δεν γίνεται κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχθές προς μεγάλη μου έκπληξη το Garmin με την .80 έκδοση βρήκε σήμα μέσα στο δωμάτιο μου και μάλιστα σε περίπου ένα λεπτό. Δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση, αν έχουν αλλάξει κάτι στον τρόπο με τον οποίο επικοινωνεί με τους δορυφόρους, πάντως με την .60 ούτε κατά διάνοια να βρει σήμα μέσα στο σπίτι. :)

 

τοτε τι να φταιει?καπου ειχα διαβασει οτι και αλλοι ειχαν το ιδιο προβλημα.υπαρχει λυση?

 

Ίσως να έχεις τον χάρτη 4in1 όπου δεν τον αναγνωρίζει. Πρέπει να βάλεις όποιους χάρτες θέλεις ξεχωριστά.. ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!συνχαρητιρια για αυτο το ωραιο τοπικ!

Μολις πειρε ο αδερφος μ το νοκια ν73

κ θελω να του βαλω τους χαρτες οπως μ ειπαν τα παιδια απο το τοπικ του ν73!

μου ειπαν πως θα εχει φωνητικη εντολη αλλα κ με βελακι που βρισκουμε κ τετοια...αληθεια θα δουλεψει σε ν73?γιατι δν ξερω αν εχει Gps δεκτη.

Μιας κ μ ειπαν να ποσταρω εδω....κοιταξα στην πρωτη σελιδα αλλα εχει μονο οδηγιες κ οχι αρχεια...εψαξα κ στις τελευταιες σελιδες αλλα δν αναφερετε κατι?

δν ξερω αν γινεται για το συγκεκριμενο κινητο...δλδ να εχει τζαμπε πλοηγηση!αλλα με ενδιαφερει πολυ μιας κ μετακινουμε συνεχεια....

αν εχει καποιος την θεληση να με βοηθησει ειτε εδω ειτε μεσο π.μ ειτε με αλλον τροπο:lol: θα του ειμουν υποχρεως

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Στείλε pm στον aristotelhs2060 για χάρτες κλπ...

Ναι τρέχει μια χαρά στο Ν73 το Garmin, αλλά λόγω του ό,τι δεν έχει εσωτερικό GPS θα πρέπει να αγοράσεις ένα Bluetooth δέκτη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες με πολυ μεγαλη ευκολια εγκατεστησα το garmin στο n73.ενω χθες ομως μπορουσα να δω το χαρτη της ελααδας και να τον επεξεργαστω,σημερα που ανοιγω το προγραμμα ,επειδη δε βρισκει gps συσκευη(θα αγορασω αυριο)με πεταει εκτοσ προγραμματοσ και δε μπορω να δω το χαρτη-ξερει κανεις τι γινεται?

επισης θα θελα να ρωτησω που μπορω να βρω μαζεμενα πολλα poi και ιδαιτερα για τη θεσσαλονικη

τελος αν το Qstarz BT-Q920 Bluetooth GPS Receiver SiRF Star IIΙ ειναι καλη επιλογη για εξωτερικο bluetooth δεκτη!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , υπάχρει χάρτης για την αυστρία επειδή φεύγω σε λίγες μέρες και θα ήθελα αν μπρώ να έχω κι εκεί το Gps .
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες με πολυ μεγαλη ευκολια εγκατεστησα το garmin στο n73.ενω χθες ομως μπορουσα να δω το χαρτη της ελααδας και να τον επεξεργαστω,σημερα που ανοιγω το προγραμμα ,επειδη δε βρισκει gps συσκευη(θα αγορασω αυριο)με πεταει εκτοσ προγραμματοσ και δε μπορω να δω το χαρτη-ξερει κανεις τι γινεται?

επισης θα θελα να ρωτησω που μπορω να βρω μαζεμενα πολλα poi και ιδαιτερα για τη θεσσαλονικη

τελος αν το Qstarz BT-Q920 Bluetooth GPS Receiver SiRF Star IIΙ ειναι καλη επιλογη για εξωτερικο bluetooth δεκτη!!!

ευχαριστω

 

και εγώ θέλω είμαι πριν την αγορά ενος bluetooth gps και θέλω να ρωτήσω τι είναι καλύτερο αυτο που προτίνει ο φίλος δηλαδή το Qstarz BT-Q920 Bluetooth GPS Receiver SiRF Star IIΙ ή μήπως ένα Holux M1200 είναι ακόμα καλύτερο (δείτε και το holux M241)?? Τα έχει δοκιμάσει κανείς ?

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , υπάχρει χάρτης για την αυστρία επειδή φεύγω σε λίγες μέρες και θα ήθελα αν μπρώ να έχω κι εκεί το Gps .

Λογικά ο χάρτης Europe 2008 NT θα την έχει την Αυστρία.

 

Το που θα τον βρεις, δες απλώς το πρώτο μήνυμα της σελίδας...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια επανερχομαι και παλι και ζηταω βοηθεια....... πωσ δουλευει ο ναυτικοσ χαρτησ τουσ εχω εγκατεστημενουσ ολουσ κανονικα το garmin μου δουλευει κανονικα εχω τισ τελευταιεσ εκδοσεισ ολων των χαρτων ,με το αυτοκινητο ολλα καλα ο ναυτικοσ πωσ δουλευει;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

οχι,κανονικα,αλλα ημουν εν κινηση,και κουνιοταν λιγο απο καποιες λακουβες. και ισως να μπερδευε το rotate,δεν ξερω...

Μα ακριβώς γι'αυτό σε ρώτησα... υπέθεσα ότι θα έχεις το rotate me. Μάλλον αυτό πρέπει να έγινε...μάλλον

Εχθές προς μεγάλη μου έκπληξη το Garmin με την .80 έκδοση βρήκε σήμα μέσα στο δωμάτιο μου και μάλιστα σε περίπου ένα λεπτό. Δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση, αν έχουν αλλάξει κάτι στον τρόπο με τον οποίο επικοινωνεί με τους δορυφόρους, πάντως με την .60 ούτε κατά διάνοια να βρει σήμα μέσα στο σπίτι. :)

Εννοείται οφείλεται στην καινούργια έκδοση. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές!! Κάτι κάνανε ποιος ξέρει τι?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια επανερχομαι και παλι και ζηταω βοηθεια....... πωσ δουλευει ο ναυτικοσ χαρτησ τουσ εχω εγκατεστημενουσ ολουσ κανονικα το garmin μου δουλευει κανονικα εχω τισ τελευταιεσ εκδοσεισ ολων των χαρτων ,με το αυτοκινητο ολλα καλα ο ναυτικοσ πωσ δουλευει;;;;;;;

 

Επέλεξε μόνο αυτόν μέσα από το πρόγραμμα και θα δεις (στη θάλασσα εννοείται και στις ακτές)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

@soctap για να αποεπιλεξεις τους αλλους χαρτες θα πρεπει να πας:

Eργαλεια/ Διαχ. δεδομενων/ Συνολα χαρτων/ ΜapSourse/ .. και επιλεγεις ποιο χαρτη θελεις να βλεπεις.

 

Επειδη οι αλλοι χαρτες σκεπαζουν τον BlueChart Atlantic εαν αφησετε να βλεπετε μονο αυτοn θα δειτε περισσοτερες λεπτομερειες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους ειναι αρχαριοι στο θεμα garmin εγω με pm μπορω να σας δωσω το Link με το φακελο αλλα δε μπορω να ασχοληθω με pm με το να εξηγω τα παντα.γιαυτο τα εγραψα και αναλυτικα.δε μπορω στο καθενα να εξηγω αυτα που μπορει να κανει ο ιδιος.φυσικα ειμαι προθυμος οπως ολοι εδω να βοηθησω αλλα εδω στο topic οχι με Pm.πολλες φωνες βοηθειας ειναι καλυτερες απο τη δικη μου μονο.και φυσικα να εχετε συγκεκριμμενες αποριες οχι του στυλ πες μου τι να κανω.και εγω ξεκινησα χωρις να ξερω τιποτα.αυτα τα λιγα και χωρις κακη προθεση.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους ειναι αρχαριοι στο θεμα garmin εγω με pm μπορω να σας δωσω το Link με το φακελο αλλα δε μπορω να ασχοληθω με pm με το να εξηγω τα παντα.γιαυτο τα εγραψα και αναλυτικα.δε μπορω στο καθενα να εξηγω αυτα που μπορει να κανει ο ιδιος.φυσικα ειμαι προθυμος οπως ολοι εδω να βοηθησω αλλα εδω στο topic οχι με Pm.πολλες φωνες βοηθειας ειναι καλυτερες απο τη δικη μου μονο.και φυσικα να εχετε συγκεκριμμενες αποριες οχι του στυλ πες μου τι να κανω.και εγω ξεκινησα χωρις να ξερω τιποτα.αυτα τα λιγα και χωρις κακη προθεση.

 

 

Οι οδηγίες του Αρη είναι τόσο σαφείς και ολοκληρωμένες, που δεν χρειάζεται να ρωτήσουμε τίποτα, αρκεί να αποφασίσουμε να ασχοληθούμε σοβαρά!

 

Ως προς τις ερωτήσεις παραπάνω σχετικά με GPS, εγώ έχω πάρει εδώ και κάτι μήνες το καινούργιο της Nokia (LD-4W), και είμαι πλήρως ικανοποιημένος (λεπτό, ελαφρύ, βρίσκει σήμα πολύ γρήγορα). Χώρια που φορτίζει με τον ίδιο φορτιστή που φορτίζει και το κινητό, και δεν χρειάζεται να έχεις στο αυτοκίνητο δυο ειδών φορτιστές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...