Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιους χάρτες έχεις βάλει και δεν έχεις πρόβλημα;

 

Τον 3 σε 1 εβαλα. Το προγραμμα στα αγγλικα με αναβαθμιση απο την παλια στην multilanguage.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paides otan kano ploigisi me to garmin mou vgazei katholi ti diarkeia tis diadromis ''proeidopiisi GR:57''..kai genika diafora noumera meta to GR.Kserete pos mporo na to apenergopoiiso??
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Aπλη και ευκολη εγκατασταση του GarminMobileXT 4.10.80 οπως την εκανα εγω και δουλευει στο Ν95.Οπως ειναι ο υπαρχον φακελος Garmin στην καρτα σας κρατατε τους φακελους

Help,Poi,Font,Voice οπως ειναι γιατι περιεχουν τα ελληνικα,και αντικαταστειται μονο τους υπολοιπους φακελους(απ την Ταιβανεζικη εκδοση)Το φακελο System δεν χρειαζεται.

Καντε εγκατασταση το GarminMobileXT.sis πανω στην υπαρχον εκδοση δηλ upgrade και ειστε ετοιμοι.Ενοειται .unl και χαρτες παραμενουν τα ιδια.Τα περετερω αρχεια που βλεπω

στην MultiLanguage εκδοση δεν μπαινουν αυτα τα δημιουργει ουτος η αλλως το sis αρχειο.Ελπιζω να βοηθησα.ΙΑΣΩΝΑΣ

 

Στην νεα εκδοση ομως 4.10.80 εκτος απο τον φακελο garmin εχει και τους φακελους ******,private,resource,sys,system.........

παμε στον φακελο τωρα απο την εκδοση 4.10.60 που εχουμε ηδη στην καρτα μνημης και χρησιμοποιουμε.απο αυτον τον φακελο θα κρατησουμε λοιπον το help,poi,font,voice.ΟΛΑ τα αλλα θα τα διαγραψουμε ? μα μεσα σε ολα τα αλλα υπαρχουν οι χαρτες,υπαρχει ο φακελος auto drive ......αυτα λογικα δεν πρεπει να τα κρατησουμε ?

αν υποθεσουμε οτι κραταμε και αυτα σβηνουμε οτι μενει.σωστα ?

μετα ομως τι θα παρουμε απο την εκδοση 4.10.80 για να κανουμε αντιγραφη-επικκοληση στον παλιο φακελο? αυτα που ειναι μεσα στον φακελο garmin ΜΟΝΟ ? η' και τους αλλους φακελους ******,private,resource,sys,system ?

 

Aπλη και ευκολη εγκατασταση του GarminMobileXT 4.10.80 οπως την εκανα εγω και δουλευει στο Ν95.Οπως ειναι ο υπαρχον φακελος Garmin στην καρτα σας κρατατε τους φακελους

Help,Poi,Font,Voice οπως ειναι γιατι περιεχουν τα ελληνικα,και αντικαταστειται μονο τους υπολοιπους φακελους(απ την Ταιβανεζικη εκδοση)Το φακελο System δεν χρειαζεται.

Καντε εγκατασταση το GarminMobileXT.sis πανω στην υπαρχον εκδοση δηλ upgrade και ειστε ετοιμοι.Ενοειται .unl και χαρτες παραμενουν τα ιδια.Τα περετερω αρχεια που βλεπω

στην MultiLanguage εκδοση δεν μπαινουν αυτα τα δημιουργει ουτος η αλλως το sis αρχειο.Ελπιζω να βοηθησα.ΙΑΣΩΝΑΣ

 

Παιδες χιλια συγνωμη.....μ αρεσει που εκανα και παραθεση το μυνημα του bikos68 χωρις να διαβασω ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτα που λεει.εχουν δικιο καποια παιδια απο εδω που λενε να διαβαζουμε με προσοχη πρωτα και μετα να ρωταμε για τυχον αποριες..............

ετσι λοιπον διαβαζωντας προσεκτικοτερα το μυνημα του μου λυθηκαν οι αποριες αφου τα λεει αναλυτικοτατα

 

και παλι συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την .60 εκδοση το Ε61i μου και λειτουργει μια χαρα.ποια ειναι αναλυτικα τα βηματα upgrade στην .80 παρακαλω?μπορει καποιος γνωστης να μας κανει ενα τυφλοσουρτη?απλα περναμε το αρχειο .sis και το εγκαθιστουμε απο πανω μονο η και κατι αλλο?σας ευχαριστω!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2286383#post2286383 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισως ειναι και βλακεια αυτο που θα πω αλλα δεν μπορεσα-δεν προλαβα να το διαβασω καλα.....

περασα την 4.10.80 .....χρειαστηκε να κανω παλι τις ρυθμισεις απο την αρχη,για γλωσσα,ομιλια κτλ.......

αμεσως μετα εβγαλε το μυνημα που βγαζει παντα οταν ανοιγει η εφαρμογη που μιλα για προηδοποιηση χρησης , να αποφευγετε την χρηση κατα την οδηγηση κτλ ----και μετα παταμε --ΣΥΜΦΩΝΩ-- για να συνεχισουμε...........

αμεσως μετα ομως ..(αυτο ηταν που δεν προλαβα να το διαβασω ) ελεγε " ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ........με αυτον τον κωδικο,να μπορει να μας αποσταλει sms,mms,κατι τετοιο γενικως δηλαδη αν καταλαβα να μπορει να εχει η εφαρμογη προσβαση στο τηλεφωνο του χρηστη...................

 

επαναλαμβανω οτι μπορει να ειναι βλακεια αυτο που σκεφτομαι ομως σε συνδιασμο με το οτι ειπε καποιος φιλος παραπανω οτι η νεα εκδοση δεν υπαρχει στην επισημη σελιδα λεω εγω ΜΗΠΩΣ ειναι καμια εκδοση αυτη που την βγαλαν εσκεμενα για να μπορεσουν να εχουν ελεγχο και προσβαση σε αυτους που εχουν τις σπασμενες εκδοσεις ?

ειναι δυνατον να εχει βγει νεα εκδοση και να μην υπαρχει στο επισημο site? το βλεπω λιγο περιεργο.

ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ?

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβασα την .80 ο φακελος εχει μεσα garmin ,resource,private,sys,system και το αρχειο .sis.

μεσα στο φακελο garmin εχει τους φακελους με γλωσσες help κλπ.αρα ποιoυς μεταφερω?με copy paste αλλα οταν μου πει πχ οτι ο φακελος help υπαρχει θα πω να μην αντικαταστησει τον υπαρχον?και τα αρχεια unl τα αφηνω οπως ειναι οπως και τα img?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να λυσω καποια πραγματα.για να γινει σωστη εγκατασταση της νεας εκδοσης πρεπει να διαγραψετε τον φακελο garmin και να απεγκαταστησετε το προγραμμα με τον κλασσικο τροπο.μετα βαλτε κανονικα το φακελο garmin και εγκαταστηστε την καινουργια εκδοση.τωρα για τους χαρτες.ο anavasis μου δουλευει με το κανονικο του ονομα gmapsupp.img.εγω προσωπικα αυτη την στιγμη στην νεα εκδοση εχω

 

1) europe nt 2008 (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl)

2) anavasis (gmapsupp.img) χωρις κωδικο ξεκλειδωματος

3) autodrive (gmapsup2.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapsup2.unl)

 

τους βλεπει ολους κανονικα.

 

o 3 σε 1 δε δουλευει με τιποτα.οταν τον βαζω με πεταει απο το προγραμμα.το γιατι αγνωστο.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ti diafora exei i nea ekdosi ektos apo tin diesi?

 

Εγω που το δοκιμασα τρεχει αρκετα ποιο γρηγορα κ επιασα κ δορυφορους μεσα στο σπ ενω πριν στο μπαλκονι στις 10 προσπαθειες 1 επιανε δορυφορους...

 

Λοιπον ας δωσω κ εγω 1 αναλυτικη εγκατασταση.............

 

εχω το παλαιο Garmin κ ανοιγω τον φακελο garmin στην συσκευη, ανοιγω κ τον ιδιο φακελο στο pc απο την αποσυμπιεση της νεας εκδοσης..

Αντιγραφω ολους τους φακελους εκτος των Help,Poi,Font,Voice οπως ανεφερε ο φιλος bikos68..

Μετα αντιγραφω τους υπολοιπους φακελους που βγαζει στην αποσυμπιεση χυμα στην καρτα, δεν πειραξα τα αρχεια unl της παλιας εκδοσης, τελος κανω εγκατασταση το sis τις παλιας οπου ειναι το ιδιο κ δουλεψε κανονικα χωρις να μου ζητισει κωδικο για τπτ κ οι χαρτες που ειχα δουλευουν κανονικα.... ελπιζω να προσφερα κατι περισοτερο...

 

sory κ ευχαριστω για την διορθωση nervous

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. για εμας που ποτε δεν ειχαμε γκαρμιν τι κανουμε? απο ποια εκδοση πρπει να παρουμε τα αρχεια?

ναστε καλα

αν μπορει καποιος να μου πει τα ονοματα των εκδοσεων που χρειαζομαι και των χαρτων, για να τα παρω απο τα μαγαζακια...

Link to comment
Share on other sites

ti diafora exei i nea ekdosi ektos apo tin diesi?

 

Μοιαζει να ειναι πιο γρηγορη στο λοκαρισμα δορυφορων και νομιζω εχει καποιες extra ρυθμισεις.ακομη το μενου ειναι αρκετα γρηγορο.ελπιζω μεταγενεστερα να ανοιγει και πιο γρηγορα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το δοκιμασα τρεχει αρκετα ποιο γρηγορα κ επιασα κ δορυφορους μεσα στο σπ ενω πριν στο μπαλκονι στις 10 προσπαθειες 1 επιανε δορυφορους...

 

Λοιπον ας δωσω κ εγω 1 αναλυτικη εγκατασταση.............

 

εχω το παλαιο Garmin κ ανοιγω τον φακελο garmin στην συσκευη, ανοιγω κ τον ιδιο φακελο στο pc απο την αποσυμπιεση της νεας εκδοσης..

Αντιγραφω ολους τους φακελους εκτος των Help,Poi,Font,Voice οπως ανεφερε ο φιλος bikos68..

Μετα αντιγραφω τους υπολοιπους φακελους που βγαζει στην αποσυμπιεση χυμα στην καρτα, δεν πειραξα τα αρχεια unl της παλιας εκδοσης, τελος κανω εγκατασταση το sis τις παλιας οπου ειναι το ιδιο κ δουλεψε κανονικα χωρις να μου ζητισει κωδικο για τπτ κ ο 3σε1 που ειχα δουλευει κανονικα.... ελπιζω να προσφερα κατι περισοτερο...

 

 

ο 3 σε 1 σε τι ονομα τον εχεις και ειναι ο αγγλικος ή ο ελληνικος?εμενα αυτος μου αντιστεκεται να δουλεωψει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

I found this new version of Garmin for UIQ3:

 

It is an upgrade from previous 4.10.60. Just copy all the files, EXSEPT system, and then run the MobileXT.exe.

This is Taiwan version, and has chinese and english language. But with this trick

you can make it multilingual:Delete the file "gmsup" in Memory card:\Garmin\Res\Symbian\Apps then you can choose other language than Taiwan, English.. also change keyboard layout - by deleting the file you get multilanguage. Then you have Greek language too.

It is working perfect on my P1i with the latest firmware.

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

uiq ειναι αλλο απο το s60...δε δουλευει σε s60 αλλα σε s60 uiq οπως p910 sony ericsson πχ .που το θυμηθηκα ..
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χθες δοκιμασα να κανω μια πλοηγηση και δε μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος...(σε σχεση με το destinator σε ενα P3600 που ειχα) καθυστερει αρκετα να σου δωσει οδηγιες για το που να στριψεις....αυτο βεβαια γινεται περισσοτερο οταν πηγαινεις με σχετικα μεγαλη ταχυτητα 70-80χλμ+ εχω κανει καποιο λαθος μηπως στις ρυθμισεις η και εσας ετσι ειναι?Μου φαινεται οτι ειχα καλομαθει με το destinator το οποιο φυσαγε....:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω χθες δοκιμασα να κανω μια πλοηγηση και δε μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος...(σε σχεση με το destinator σε ενα P3600 που ειχα) καθυστερει αρκετα να σου δωσει οδηγιες για το που να στριψεις....αυτο βεβαια γινεται περισσοτερο οταν πηγαινεις με σχετικα μεγαλη ταχυτητα 70-80χλμ+ εχω κανει καποιο λαθος μηπως στις ρυθμισεις η και εσας ετσι ειναι?Μου φαινεται οτι ειχα καλομαθει με το destinator το οποιο φυσαγε....:D

 

Aν σκευτεις λιγο τ μπορει να κανει αυτο το κιν που εχεις....

το κανει κ σε εμενα αυτο, με την νεα εκδοση Garmin ειναι αρκετα ποιο ακριβιας η πλοηγηση κ ας ελπισουμε σε επομενες εκδοσεις να γινει ακομα καλυτερο... Αν ριχνεις μια ματια στην οθονη μπορεις να δεις που ειναι η στροφη κ σηγουρα θα βρεις τον δρομο..

αν τα βαλεις κατω ολα θα καταλαβεις οτι εχεις ενα τηλ που ειναι κορυφη...

 

καλησπερα. για εμας που ποτε δεν ειχαμε γκαρμιν τι κανουμε? απο ποια εκδοση πρπει να παρουμε τα αρχεια?

ναστε καλα

αν μπορει καποιος να μου πει τα ονοματα των εκδοσεων που χρειαζομαι και των χαρτων, για να τα παρω απο τα μαγαζακια...

 

Θα κατεβασεις την εκδοση multilangue εκει εχει οτι χρειαζεσε...

 

ο 3 σε 1 σε τι ονομα τον εχεις και ειναι ο αγγλικος ή ο ελληνικος?εμενα αυτος μου αντιστεκεται να δουλεωψει.

 

Τον ελληνικο εχω τον ειχα απο πριν οπως ειπα, δεν ξερω αν παιζει κατι οταν βαζεις χαρτες στην νεα εκδοση εγω δεν πειραξα χαρτες...

sory sory τους 3 ξεχωριστους εχω..

κ παλι sory για το λαθως

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το δοκιμασα τρεχει αρκετα ποιο γρηγορα κ επιασα κ δορυφορους μεσα στο σπ ενω πριν στο μπαλκονι στις 10 προσπαθειες 1 επιανε δορυφορους...

 

Λοιπον ας δωσω κ εγω 1 αναλυτικη εγκατασταση.............

 

εχω το παλαιο Garmin κ ανοιγω τον φακελο garmin στην συσκευη, ανοιγω κ τον ιδιο φακελο στο pc απο την αποσυμπιεση της νεας εκδοσης..

Αντιγραφω ολους τους φακελους εκτος των Help,Poi,Font,Voice οπως ανεφερε ο φιλος bikos68..

Μετα αντιγραφω τους υπολοιπους φακελους που βγαζει στην αποσυμπιεση χυμα στην καρτα, δεν πειραξα τα αρχεια unl της παλιας εκδοσης, τελος κανω εγκατασταση το sis τις παλιας οπου ειναι το ιδιο κ δουλεψε κανονικα χωρις να μου ζητισει κωδικο για τπτ κ ο 3σε1 που ειχα δουλευει κανονικα.... ελπιζω να προσφερα κατι περισοτερο...

 

sory κ ευχαριστω για την διορθωση nervous

 

τι ενοεις οτι βαζεις τους φακελους της καινουργιας και το .sis της εκδοσης 4,10,60 ???

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις οτι βαζεις τους φακελους της καινουργιας και το .sis της εκδοσης 4,10,60 ???

 

Το sis ειναι αρχειο εγκαταστασης ανεξαρτητως ποια εκδοση κανεις εγκατασταση το sis κανει την ιδια δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,.εχω ενα προβλημα με το garmin sto N95 και χρειαζομαι

την βοηθεια σας...η ερωτηση μου ειναι η εξης ..

 

πως μπορω να απενεργοποιησω το bluetooth GPS για να μην κανει συνεχως αναζητηση?

 

...ωστε να ενεργοποιηθει το GPS της συσκευης για να το χρησιμοποιησω...

 

Αναμενω την πολυτιμη απαντηση σας...

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοεις πως θα αναγνωρισει το εσωτερικο gps το garmin.φτιαξε το sw.unl οπως λενε οι οδηγιες στην πρωτη σελιδα και εισαι ετοιμος!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,.εχω ενα προβλημα με το garmin sto N95 και χρειαζομαι

την βοηθεια σας...η ερωτηση μου ειναι η εξης ..

 

πως μπορω να απενεργοποιησω το bluetooth GPS για να μην κανει συνεχως αναζητηση?

 

...ωστε να ενεργοποιηθει το GPS της συσκευης για να το χρησιμοποιησω...

 

Αναμενω την πολυτιμη απαντηση σας...

 

ευχαριστω...

 

Μπες στο Garmin ρυθμισεις κ μπες στο Ν'1 [απομακρυσμενο gps]..

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα δουλεψε κανονικα οπως ακριβως το περιεγραψε ο φιλος thanosendo.

Απλως με ρωτησε κατι για τα gpx αρχεια και να κανει import αλα αρνηθηκα και παρολα αυτα δουλευει μια χαρα.

Τερμα πια το προβλημα με τη διεση!!!

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα δουλεψε κανονικα οπως ακριβως το περιεγραψε ο φιλος thanosendo.

Απλως με ρωτησε κατι για τα gpx αρχεια και να κανει import αλα αρνηθηκα και παρολα αυτα δουλευει μια χαρα.

Τερμα πια το προβλημα με τη διεση!!!

 

ποιον χαρτι δουλευεις;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να λυσω καποια πραγματα.για να γινει σωστη εγκατασταση της νεας εκδοσης πρεπει να διαγραψετε τον φακελο garmin και να απεγκαταστησετε το προγραμμα με τον κλασσικο τροπο.μετα βαλτε κανονικα το φακελο garmin και εγκαταστηστε την καινουργια εκδοση.τωρα για τους χαρτες.ο anavasis μου δουλευει με το κανονικο του ονομα gmapsupp.img.εγω προσωπικα αυτη την στιγμη στην νεα εκδοση εχω

 

1) europe nt 2008 (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl)

2) anavasis (gmapsupp.img) χωρις κωδικο ξεκλειδωματος

3) autodrive (gmapprom.img) με κωδικο ξεκλειδωματος (gmapprom.unl)

 

τους βλεπει ολους κανονικα.

 

o 3 σε 1 δε δουλευει με τιποτα.οταν τον βαζω με πεταει απο το προγραμμα.το γιατι αγνωστο.

 

Πάντως Αριστοτέλη και με την κλασική μέθοδο του upgrade με copy paste μια χαρά τη βλέπω.

Σήμερα την έκανα χωρίς να σβήσω τίποτα και όλους τους χάρτες τους έχει κανονικά, ούτε κωδικούς χρειάστηκε να ξαναφτιάξω.

Μιλάμε πιο πολύ ώρα πήρε να κάνω copy paste τα αρχεία στο κινητό, παρά να γίνει η εγκατάσταση μέχρι να πρωτοτρέξει το πρόγραμμα!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...