Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κοίτα την εξής ρύθμιση :

Ρυθμίσεις-->GArmin online-->Garmin Online-Προσβ.--> Να τίθεται ερώτημα ή Απενεργοποίηση

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κοίτα την εξής ρύθμιση :

Ρυθμίσεις-->GArmin online-->Garmin Online-Προσβ.--> Να τίθεται ερώτημα ή Απενεργοποίηση

 

στην απενεργοποιηση ειναι τσεκαρισμενο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο πισω ανεφερα την τεταρτη απαντηση που πηρα απο την garmin.Για οσους δεν την διαβασαν: Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

Is there an errlog.txt on the card, this will help identify the problem,

if there isn't, delete the pa.sis files as these are read only, and then

run the E:\Garmin\GarminMobileXT.sis.

Kind regards

Brad Rose Garmin (Europe) Ltd.Μια και δεν ειδα να εχει δοκιμασει κανεις αυτα που γραφουν στην απαντηση το εβαλα πριν απο λιγο.Τα pa.sis files τα βρηκα.Ειναι ενα στο:G:\Private\10202dce.Το διεγραψα αλλα το προβλημα παραμενει.Επισης το errlog.txt που ανεφερε ο τυπος το βρηκα αλλα δεν εβγαλα ακρη.Το κανω επισυναψη μηπως και βγαλει κανεις ακρη. Εκανα και εγκατασταση το αρχειο υποθετοντας οτι εννοουσε ο τυπος να γινει επανεγκατασταση,εκανα και ενα restart για καλο και για κακο αλλα τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

.Μια και δεν ειδα να εχει δοκιμασει κανεις αυτα που γραφουν στην απαντηση το εβαλα πριν απο λιγο.Τα pa.sis files τα βρηκα.Ειναι ενα στο:G:\Private\10202dce.Το διεγραψα αλλα το προβλημα παραμενει.Επισης το errlog.txt που ανεφερε ο τυπος το βρηκα αλλα δεν εβγαλα ακρη.Το κανω επισυναψη μηπως και βγαλει κανεις ακρη. Εκανα και εγκατασταση το αρχειο υποθετοντας οτι εννοουσε ο τυπος να γινει επανεγκατασταση,εκανα και ενα restart για καλο και για κακο αλλα τιποτα.

 

Του εριξα και εγω μια ματια χτες στα γρηγορα ,

αλλα χωρις αποτελεσμα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Του εριξα και εγω μια ματια χτες στα γρηγορα ,

αλλα χωρις αποτελεσμα

Οσο και να ψαχνω δεν βρισκω τι εννοει και που βρισκεται αυτο που λεει στο errlog.txt.Ειμαι περιεργος ποια θα ειναι η επομενη απαντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να ψαχνω δεν βρισκω τι εννοει και που βρισκεται αυτο που λεει στο errlog.txt.Ειμαι περιεργος ποια θα ειναι η επομενη απαντηση.

 

Απο το errlog.txt δεν εβγαλα κατι χρησιμο .

Το ανεβασα και εδω

http://rapidshare.com/files/95972123/ERRLOG.TXT.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο το errlog.txt δεν εβγαλα κατι χρησιμο .

 

Ολο αυτο το κατεβατο σου εβγαλε;Εμενα γιατι τοσο μικρο;:cry:Εδω και μια ωρα και βαλε στο ιντερνετ καφε που ειμαι μαζι με ενα φιλο δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη.Εστειλα mail πριν απο λιγο,Αν και δεν βλεπω φως.Το πολυ πολυ να με βαρεθουνε και να με <<γραψουνε>>.Για οποιον θελει να στειλει mail μηπως και ζοριστουνε και βρουνε λυση,productsupport@garmin.com

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ολο αυτο το κατεβατο σου εβγαλε;Εμενα γιατι τοσο μικρο;:cry:Εδω και μια ωρα και βαλε στο ιντερνετ καφε που ειμαι μαζι με ενα φιλο δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη.Εστειλα mail πριν απο λιγο,Αν και δεν βλεπω φως.Το πολυ πολυ να με βαρεθουνε και να με <<γραψουνε>>.Για οποιον θελει να στειλει mail μηπως και ζοριστουνε και βρουνε λυση,productsupport@garmin.com

 

Οσο λιγοτερα errors τοσο το καλυτερο για σενα :p

(Δεν ειναι μονο για μερα το error log .)

[Αφου σκεφτομαι μηπως αγορασω το πακετο που

δινει η vodafone για να εχω full support απο την εταιρια]

 

 

Στειλε τους τα error logs μηπως βγαλει ακρη αυτος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω τα ενοχλητικα κουδουνακια που ακουγονται κατα την πλοηγηση κατα διαστηματα και γραφει στο επανω μερος της οθονης κατι για gr-lr μια σε ασπρο φοντο και μια σε κοκκινο??ειναι αρκετα ενοχλητικο αλλα δεν ξερω τι ειναι...:mad::(
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω τα ενοχλητικα κουδουνακια που ακουγονται κατα την πλοηγηση κατα διαστηματα και γραφει στο επανω μερος της οθονης κατι για gr-lr μια σε ασπρο φοντο και μια σε κοκκινο??ειναι αρκετα ενοχλητικο αλλα δεν ξερω τι ειναι...:mad::(

 

Για δοκιμασε

Ρυθμισεις ->Ηχος -> Ηχος επισημανσης ->Απενεργοποιηση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:clap:Για n95 εκτος του garmin και του sygic υπαρχει καπιο αλλο προγραμα εξισου καλο.:dance:

 

:happy:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ.:happy::thanks:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται σε όλα τα 3rd edition που δεν έχουν το πλήκτρο με το μολυβάκι (Ν82, 6110, 6120, Ε90, Ε51 κτλ). Το πρόβλημα λύνεται εγκαθιστώντας το best taskman και κλείνοντας το αρχείο TSRAutostart.exe

 

Το θέμα είναι οτι το αρχείο αυτό επανεκκινείται μόνο του. Οπότε το πρόβλημα δεν μπορεί να εξαληφθεί οριστικά. Απλά θα πρέπει όποτε βλέπεις και σου κολλάει το πλήκτρο με την δίεση, να πηγαίνεις στον best taskman και να κλείνεις το TSRAutostart.exe

Στο Ν82 μου δεν μπορώ να κλείσω το .exe αρχείο που αναφέρεις. Λέει ότι είναι αδύνατο για λόγους ασφαλείας.

Το πρόβλημα λύνεται προσωρινά πατώντας δυο φορές το πλήκτρο multimedia (Πάνω από το c).

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

paidia gia sas.giati to gmapbmap.img kai to gmapprom.img ta dixni se thabmastiko kai otan patao na ta anikso mou leei oti to anigma tou arxiou einai adinato kai oti o tipos tou arxiou den ipostirizete.ti simbeni? eyxaristo poly,
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

:clap:Για n95 εκτος του garmin και του sygic υπαρχει καπιο αλλο προγραμα εξισου καλο.:dance:

 

:happy:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ.:happy::thanks:

Ακομη υπαρχει το smart2go στο οποιο η πλοηγηση δεν ειναι δωρεαν και το Route 66 αλλα εχει χαρτες μονο για αθηνα. Εαν θελεις να δεις και να κανεις μια συγκριση για ολα αυτα τα προγραμματα υπαρχει αναλογο θεμα εδω :)

 

paidia gia sas.giati to gmapbmap.img kai to gmapprom.img ta dixni se thabmastiko kai otan patao na ta anikso mou leei oti to anigma tou arxiou einai adinato kai oti o tipos tou arxiou den ipostirizete.ti simbeni? eyxaristo poly,

Για ποιο λογο να τα ανοιξεις? ειναι οι χαρτες του garmin δεν υπαρχει καποιος λογος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακομη υπαρχει το smart2go στο οποιο η πλοηγηση δεν ειναι δωρεαν και το Route 66 αλλα εχει χαρτες μονο για αθηνα. Εαν θελεις να δεις μια συγκριση για ολα αυτα τα προγραμματα υπαρχει αναλογο θεμα εδω :)

 

 

Για ποιο λογο να τα ανοιξεις? ειναι οι χαρτες του garmin δεν υπαρχει καποιος λογος :)

 

etsi to kitaga apla.alla se eyxaristo poly kai kamia fora esto kai h mikres leptomeries kanoune tin diafora gia aftous pou den kseroune tipota.naste kala kai eyxaristo gia tin bohthia

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα συνφορουμιτες κ καλο μηνα..μια ερωτηση ακομα..πως μπορω να εχω στην απεικονιση του προγραμματος μονιμα σε landscape mode γιατι το εχω σε μια βαση στο αυτοκινητο και μου γυρναει με τις αναταραξεις συνεχεια απο portrait σε landscape μονο του..εχω το Ν82..:(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χρήστες του Ν82 με το πρόβλημα στο Garmin με το #, νομίζω ότι βρήκα την λύση προς το παρόν, μέχρι η ίδια η εταιρία να το λύσει.

Καταρχήν κατεβάζετε το συννημένο αρχείο όπου θα βρείτε μέσα δύο εφαρμογές.

 

Αφού υπογράψετε(Sign) την μία απο αυτές που είναι και η πιο σημαντική (ThePencil_unsigned.SIS) κάντε εγκατάσταση και τις 2 στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Τρέξτε το KeyCode.Το συγκεκριμένο πρόγραμμα μας επιτρέπει να δούμε το scancode id ενός πλήκτρου του κινητού μας και αργότερα να το χρησιμοποιήσουμε σε οποιαδήποτε εφαρμογή.Ανοίξτε την εφαρμογή λοιπόν και πατήστε ένα κουμπί που δεν χρησιμοποιείτε πολύ στο κινητό σας για να το "μασκαρέψετε" για μολύβι.Σημειώστε τον κωδικό σε ένα χαρτί.

Κλείστε την εφαρμογή και ανοίξτε με έναν file manager στον φάκελο C:\System\Data\ το αρχείο ThePencil.ini και κάντε το επεξεργασία(Edit).Εδώ εξ'ορισμού είναι το scancode id του πλήκτρου PTT(Push To Talk) που υπάρχει σε κάποιες συσκευές και δεν χρησιμοποιείται από τα ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ακόμα.Κοινώς άχρηστο κουμπάκι.Στην συνέχεια γράφετε εδώ το scancode id που είχατε σημειώσει στο χαρτί, αποθηκεύετε και κάντε επανεκκίνηση το κινητό σας.Κατά την επανεκκίνηση το μολυβάκι από το πλήκτρο '#' θα έχει μετακινηθεί στο πλήκτρο της αρεσκείας σας.

Για δοκιμάστε το τώρα με το Garmin μήπως και λυθηκε το πρόβλημα... :D

Να μην ξεχάσω ότι δεν χρειάζεται από αυτό το σημείο και ύστερα αν δεν σκέφτεστε να άλλαξετε πάλι την αντιστοιχία του πλήκτρου, την εφαρμογή KeyCode και μπορείτε να την απεγκαταστήσετε με ασφάλεια.Επίσης να σημειωθεί ότι η εφαρμογή ThePencil_unsigned.SIS, δεν έχει εικονίδιο ούτε γραφικό περιβάλλον (UI) και το μόνο που χρειάζεται για να καταλάβετε ότι την έχετε εγκαταστήσει είναι να υπάρχει το αρχείο ThePencil.ini στον φάκελο C:\System\Data\ της μνήμης του ηλεφώνου σας.

Δεν δουλεύει στο Ν82. Το πρόγραμμα δουλεύει,αλλά η δίεση στο πλήκτρο # παραμένει. Κρίμα. Καλή προσπάθεια, αλλά χωρίς επιτυχία.

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ κάτι γιατί έχω μπερδευτεί ταμάλα:wacko:!!!

το GarminMobileXTforSymbianUIQ3v4.10.20 δουλεύει και σε Ν95 και σε Ρ1 ή μόνο σε μία από τις δυο συσκευές και αν ναι σε ποιά???? :blink:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

To GarminMobileXTforSymbianUIQ3v4.10.20 δουλευει στο P1 (εαν θελεις να ενημερωθεις για αυτο ρωτησε στο αναλογο θεμα) αυτο που δουλευει στο Ν95 υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος :)

 

 

edit:

Μολις παρατηρησα οτι το αρχειο εχει ονομα GarminMobileXTforSymbianUIQ3v4.10.20 το συγκεκριμενο αρχειο μπορει να περιεχει το αρχειο εγκαταστασης και των δυο κινητων. Εκτος εαν κανω καποιο λαθος :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από dimkit1

τελικα για το χαρτη της Αναβασης 3.5.0

 

 

 

Υπαρχει δυνατοτητα πλοηγησης και για μεγαλες αποστασεις αν επιλέξεις για πλοηγηση την κοντινοτερη διαδρομη και οχι την συντομοτερη

 

Καλημερα , πως το καεις αυτο στο Ε90 ?

Σε μενα βγαζει

ταχυτερος χρονος ,

Συντομη αποσταση ,

εκτος δρομου

Link to comment
Share on other sites

kontinoteri i sintomoteri diadromi einai kalo na exoyme mesa stin poli??

emena sinithos me paei poly volta gia na pao ston proorismo moy!

 

Faster και Shorter δε βγάζει??

Από ό,τι έχω καταλάβει, στο Faster σε πάει απο κεντρικούς δρόμους κλπ.Άρα χρήσιμο είναι όταν γενικά δεν παίζει κίνηση.

Το shorter πρέπει να έιναι για να σε πηγαίνει από στενά για να κόβεις δρόμο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...πριν ρωτησω θελω να αναφερω οτι εχω διαβασει και τις 114 ΣΕΛΙΔΕΣ του παροντος post και δεν βρηκα απαντηση.....

ας με λυπηθει καποιος και ας απαντησει γιατι ψαχνωμαι τσαμπα εδω και 20 μερες...............

 

εχω κανει δεκαδες φορες εγκατασταση των poi μεσω του poi loader. εχω περασει οτι εχει βγει εδω μεσα , το εχω σβησει , εβαλα bmp,εβγαλα csv , τα ξαναεβαλα ,εσβησα-εγραψα με card reader---ΤΙΠΟΤΑ.........

Η Ερωτηση μου ειναι η εξης. ολα αυτα τα poi τα βλεπετε στην πλοηγηση.οταν λεω τα βλεπετε εννοω ΤΑ ΛΟΓΟΤΥΠΑ τους.δηλαδη κατα την πλοηγηση σε καποιο δρομο να σου δειχνει δεξια-αριστερα οτι εδω ειναι goodys (με το σημα των goodys ομως-με το λογοτυπο ) , παρακατω βρισκετε το lidl , η το ikea ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΟΤΥΠΑ ΤΟΥΣ και οχι τσαντακια και βαλιτσακια κιτρινα που βγαζει η μαχαιροπηρουνα στα εστιατορια.

 

Αν ζητησεις καποια εταιρεια απο τα προσαρμοσμενα poi μεσα απο το μενου και ζητησεις προβολη στο χαρτη θα σου το δειξει με την φωτο του-οπως ειναι δηλαδη κανονικα το σημα του-το λογοτυπο του. οταν ομως βαζεις μια διευθυνση για να πας καπου και γινετε πλοηγηση οταν περνας απο τα τα ιδια-συγκεκριμενα σημεια δεν θα σου τα δειξει ετσι αλλα σου δειχνει κατι τσαντακια-βαλιτσακια-μαχαιροπηρουνα κτλ

 

ειναι θεμα καποιας ρυθμισης η απλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα κατα την πλοηγηση γιατι δεν βλεπει τα προσαρμοσμενα poi αλλα βλεπει τα αρχικα του προγραμματος τα οποια ειναι περασμενα κατα αυτον τον τροπο ( δηλαδη κιτρινα τσαντακια κτλ )

 

αν γνωριζει καποιος φιλος ας απαντησει και επαναλαμβανω οτι πριν ρωτησω εψαξα και στις 114 σελιδες και δεν αναφερετε πουθενα παρολο που εχει γινει κουβεντα για pois απειρες φορες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...