Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα n73 απλό. Εβαλα το garmin και όλα εντάξει με τους χάρτες. Ποιο εξωτερικό ΒΤ gps μου προτείνεται να πάρω (και τι SW.UNL να βάλω αν χρειάζεται), γιατί το Garmin GPS 10 που έχω μου το βγάζει ασύμβατο!!

 

Α και κάτι άλλο δουλεύει καλά σε n73 ή αργεί πολύ, λόγω μικρής υπολογιστικής ισχύος σε σχέση με τα ποιο καινουργια n95 και n82?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε και αυτή από τα φανάρια μια χαρά κάνει τη δουλειά της.

Έχω δει και άλλες που επειδή απλά έχουν 1 όνομα κάπου γραμμένο τις χρεεώνουν διπλάσια στα μαγαζιά.

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν.

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ ο βραχίονας της βάσης με βεντούζα μεγαλώνει όσο θές ή έχει στάνταρ μέγεθος?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΤΗΣ EUROPE ΝΤ 2008 (O τελευταιος)

Μολης κατεβασα το χαρτη και ειναι για το Map Source :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η απόσταση που εμφανίζει το πρόγραμμα ανάμεσα στην αφετηρία και το τελικό σημείο προορισμού πριν την πλοήγηση ή μέχρι τα κοντινότερο σημεία ενδιαφέροντος - αν δεν κάνω λάθος - είναι σε ευθεία γραμμή. Υπάρχει δυνατότητα να έχουμε την πραγματική χιλιομετρική απόσταση βάση της καθορισμένης πορείας που θα ακολουθήσουμε; Αν όχι γνωρίζει κανείς αν αυτή η δυνατότητα υπάρχει σε άλλα προγράμματα πλοήγησης ή να ποστάρω και στην ενότητα για το "sygic";
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Nαι, οταν κανω αποσυμπιεση το φακελο βλεπω αυτα.. Νομιζα πως ειταν ο χαρτης για το κινητο :)

http://imageshack.gr/files/ua0zbikzwtcxr6p15kuw_thumb.gif

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ ο βραχίονας της βάσης με βεντούζα μεγαλώνει όσο θές ή έχει στάνταρ μέγεθος?

 

Εξαρτάται από το βραχίονα.Ο επίσημος της Νοκια απ'όσο ξέρω δεν μεγαλώνει ή μικραίνει σε μήκος. Αυτός που έδωσα στο link μερικά post πιο πάνω είναι εύκαμπτος και μπορείς να μεταβάλλεις σε μικρό βαθμό το μήκος του.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, οταν κανω αποσυμπιεση το φακελο βλεπω αυτα.. Νομιζα πως ειταν ο χαρτης για το κινητο :)

http://imageshack.gr/files/ua0zbikzwtcxr6p15kuw_thumb.gif

 

Μπορείς να τον περάσεις στο κινητό ομως... Και να κρατήσεις όποια χώρα θες.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο κανονικό θέμα τώρα... Το έκανα απεγκατάσταση αλλά τίποτα πάλι τα ίδια μου κάνει... Τι να κάνω ρε παιδιά καμία ιδέα κάποιος?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον περάσεις στο κινητό ομως... Και να κρατήσεις όποια χώρα θες.

 

ναι αυτο ηθελα να πω και εγω.μπορεις να μεταφερεις χαρτες μεταξυ υπολογιστη και κινητου.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και αυτή από τα φανάρια μια χαρά κάνει τη δουλειά της.

Έχω δει και άλλες που επειδή απλά έχουν 1 όνομα κάπου γραμμένο τις χρεεώνουν διπλάσια στα μαγαζιά.

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν.

 

Επετρεψε μου να διαφωνησω.... εχω αλλαξει μεχρι τωρα 4 βεντουζες, αυτες τις "πλακας" ξεκολανε με το παραμικρο, το υλικο ειναι για.... τριζει και σπαει πολυ πολυ ευκολα! Τωρα μονο επωνυμο και ανθεκτικο. θα το καταλαβετε πιο πολυ το καλοκαιρι:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον περάσεις στο κινητό ομως... Και να κρατήσεις όποια χώρα θες.

 

ναι αυτο ηθελα να πω και εγω.μπορεις να μεταφερεις χαρτες μεταξυ υπολογιστη και κινητου.

 

Καλημερα.. :)

 

Oταν μεταφερω τους χαρτες που θελω στο κινητο θα δημιουργηθει μεσα στο φακελο Garmin ενα .img αρχειο με το χαρτη που εχω μεταφερει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και αυτή από τα φανάρια μια χαρά κάνει τη δουλειά της.

Έχω δει και άλλες που επειδή απλά έχουν 1 όνομα κάπου γραμμένο τις χρεεώνουν διπλάσια στα μαγαζιά.

Όλες την ίδια δουλειά κάνουν.

 

Επετρεψε μου να διαφωνησω.... εχω αλλαξει μεχρι τωρα 4 βεντουζες, αυτες τις "πλακας" ξεκολανε με το παραμικρο, το υλικο ειναι για.... τριζει και σπαει πολυ πολυ ευκολα! Τωρα μονο επωνυμο και ανθεκτικο. θα το καταλαβετε πιο πολυ το καλοκαιρι:)

 

Εχθές πήρα τελικά μια βάση από τα φανάρια (4€) και για καμιά ώρα που την χρησιμοποίησα παρατήρησα ότι :

1) η βεντούζα είναι σταθερή και κολλάει με δύναμη (για τις πιο ζεστές μέρες του καλοκαιριού δεν ξέρω)

2) ο βραχίονας είναι εύκαμπτος με σταθερό αλλά επαρκές μήκος

3) η βάση στήριξης προσφέρει μαξιλαράκια για τα πλαϊνά του τηλεφώνου (όχι όμως στη βάση) και αυξομειώνει στο πλάτος για να προσαρμοστεί στις διαστάσεις του τηλεφώνου

 

Αυτό που δεν μου άρεσε όμως είναι το "τρέμουλο" που έχει κάποιες στιγμές αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης με κάτι άλλο για να πω σε τι βαθμό αυτό δικαιολογείται. Φαντάζομαι όμως ότι κάποιο άλλο με καλύτερα υλικά κατασκευής και όχι απλά να έχει μία επώνυμη ταμπέλα επάνω θα απέφευγε περισσότερο τις ταλαντώσεις.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ. Μια ερωτηση.. το toponavigator που λεει στο 1ο ποστ ο αισωπος τι ειναι? λεει οτι εχει "διορθωμενη πλοηγηση" , το λινκ παντως δεν δουλευει.

Ρωταω βασικα μηπως αλλαζει κατι στο σημα του προγραμματος γιατι μολις μπω σε πυκνοκατοικημενη περιοχη τα κανει μανταρα. Ενω πριν δειχνει την πορεια μια χαρα οπως θα πηγαινα ας πουμε αρχιζει κ χανει τη μπαλα , στριψε εδω , στριψε εκει , κανε μια πιρουετα με διπλο τολουπ κτλ κτλ

 

Καμια απάντηση?? Εσας δεν τα παίζει η πλοήγηση αν εχει ψηλα κτιρια γυρω?

Link to comment
Share on other sites

οαιδια εχω το εξης προβλημα και εχω φαει τον τοπο να βρω τη λυση αλλα τιποτα.Το κινητο μου ειναι το ν80,εδω και μια εβδομαδα εχω κατεβασει το προγραμμα ξεκλειδωσα κανονικα τους χαρτες ayto drive hellas εβαλα και τα pois κανονικα αλλα το ζητημα ειναι οτι το εξωτερικο gps μου holux m-1000 πρεπει καθε φορα που μπαινω στο garmin να το αφαιρω απο τις αξιοπιστες συσκευες του κινητου διαφορετικα μου βγαζει το μηνυμα η εφαρμογη posserver esock_client 14 εκλεισε και μετα δεν μπορει να συνδεθει.Δοκιμασα να το κανω αξιοπιστο χωρις να χρειαζεται κωδικο η συνδεση αλλα παλι τα ιδια.Μονο με αφαιρεση καθε φορα που μπαινω λειτουργει και ειναι πολυ σπαστικο .Γνωριζει κανεις τιποτα ?please help
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που θα βρω χαρτη του toponavigator για να το βαλω στο garmin στο Ν95 μου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.οπως βλεπετε πολλα ατομα ζητουν μια αναλυτικη περιγραφη για τον NT 2008.καντε παρακαλω μια περιγραφη πως περναμε χαρτες στο κινητο μετα την εγκατασταση στον υπολογιστη και ποια map ID κανουν για καθε χαρτη.επισης πειτε μας πως ενωνουμε

και δυο-τρεις χαρτες για να φαινονται ως ενας και ποιο map ID χρεαζεται παλι σε τετοιες περιπτωσεις.

παρακλαω αφιερωστε λιγο χρονο ακομη και για εμας τους τελευταιους του θεματος.

αντε και το σαββατο την κανω οδικως για stanford bridge.!!!!!!!!!!!!!

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που θα βρω χαρτη του toponavigator για να το βαλω στο garmin στο Ν95 μου?

Στο 1 ποστ του παροντος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο 1 ποστ του παροντος :)[/quote

 

Η σελιδα βγαινει κενη. Αυτο εκανα πρωτο απ' ολα.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει μεσα στα αρχεια που εχει ανεβασει ο Aisopos εκει που λεει 3 ξεχωριστοι χαρτες :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επετρεψε μου να διαφωνησω.... εχω αλλαξει μεχρι τωρα 4 βεντουζες, αυτες τις "πλακας" ξεκολανε με το παραμικρο, το υλικο ειναι για.... τριζει και σπαει πολυ πολυ ευκολα! Τωρα μονο επωνυμο και ανθεκτικο. θα το καταλαβετε πιο πολυ το καλοκαιρι:)

 

Κοίτα εγώ τη δικιά μου την πήρα πέρυσι το καλοκαίρι από EBAY και είναι ακριβώς ίδια εμφανισιακά με αυτή των φαναριών.

Με τις ζέστες της Αθήνας και με 40 βαθμούς, η βάση ξεκόλλαγε 1 φορά τη βδομάδα..

Μόλις όμως έπεσαν οι ζέστες, η βάση μπήκε και μέχρι σήμερα ΔΕΝ ΞΑΝΕΞΕΚΟΛΛΗΣΕ!! Οπότε πέρα από τη θερμοκρασία και εφόσον εφαρμόσει σωστά, θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσει εύκολα.Ούτε ραγίσματα έχει, ούτε μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί να σπάσει τόσο χοντρό πλαστικό.

Και πίστεψε με δεν κάνω καθόλου χαλαρή οδήγηση.

 

Τώρα στην περίπτωση που γίνει κάτι από αυτά που λες, προτιμώ να έχω δώσει 4-5€ και να την ξαναλλάξω σε μερικούς μήνες, παρά να σκάσω 20€ για το ίδιο προϊόν, απλά και μόνο επειδή έχει κάποια μάρκα πάνω.:O

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω περασει το garmin εδω και κανενα μηνα.ειναι απιστευτο προγραμμα.τωρα τλευταια εχω περασει αρκετα pois και βλεπω οτι κατα την πλοηγηση εχει αποκλιση στον χαρτη απ οτι στην πραγματικοτητα.(δηλ στον χαρτη δειχνει οτι ειμαι πιο πισω).υπαρχει περιπτωση να φταινε τα αρκετα pois που περασα?επισης ποσο εμπιστα ειναι τα pois για τις καμερες ασφαλειας,ξερει κανεις?

ευχαριστω προκαταβολικα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο κανονικό θέμα τώρα... Το έκανα απεγκατάσταση αλλά τίποτα πάλι τα ίδια μου κάνει... Τι να κάνω ρε παιδιά καμία ιδέα κάποιος?

 

Κανείς ρε παιδιά? Δεν έχει τύχει σε κανέναν?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...