Jump to content

Village Cinemas - Τιμές Εισιτηρίων, Εμπειρίες


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανεις δεν σας αναγκαζει να πατε να πληρωσετε...παντως εγω δεν πορκειτε να αλλαξω σινεμα για 1 ευρο...

 

Όπως είπε και κάποιος άλλος.....όταν δουλέψεις και δεις την γλύκα του πόσο δύσκολο είναι να βγάλεις 1€ θα καταλάβεις την διαφορά!Επίσης καλό είναι να ξέρεις ότι οι αυξήσεις είναι υπερβολικές μέσα σε τόσο λίγο καιρό!Το θέμα δεν είναι μόνο οικονομικό αλλά και καθαρά ΗΘΙΚΟ!

 

πλακα μας κανεις τωρα...:wacko::wacko:

 

Γιατί να κάνει πλάκα;;;Έχω 32άρα επίπεδη οθόνη,και το DVD player το έχω συνδεδεμένο με το ηχοσύστημα 300W.Ακόμα μπορώ να συνδέσεω άνετα το laptop με την οθόνη και να δω HD ταινίες με άψογη ποιότητα!!!Και σε πληροφορώ ότι δεν θα έχω το κάθε βλ@μμένο να μου ζαλίζει τα.........με την κάθε κοτσάνα που πετάει για να εντυπωσιάσει την γκόμενα ή για να το παίξει έξυπνος!!!

 

Εγώ πάντως το λέω......ODEON Συγγρού.......

-όχι πολύς κόσμος με πολύ μικρή ουρα στην χειρότερη περίπτωση

-δεν χρειάζεται να πας το λιγότερο 1 ώρα πριν(να μην πω παραπάνω) για να κλείσεις εισιτήριο

-βρίσκεις να παρκάρεις και εκτός πάρκινγκ

αίθουσες στις οποίες όπου και αν κάτσεις βλέπεις μια χαρά γιατί είναι πιο μικρές

-πολύ καλύτερες τιμές

-και προσφορές με δωρεάν ποπ κορν,κοκα κόλες,εισιτήρια και καμιά φορά παίζουν συνδυασμοί με το μποουλινγκ κ.α.!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

 

Γιατί να κάνει πλάκα;;;Έχω 32άρα επίπεδη οθόνη,και το DVD player το έχω συνδεδεμένο με το ηχοσύστημα 300W.Ακόμα μπορώ να συνδέσεω άνετα το laptop με την οθόνη και να δω HD ταινίες με άψογη ποιότητα!!!Και σε πληροφορώ ότι δεν θα έχω το κάθε βλ@μμένο να μου ζαλίζει τα.........με την κάθε κοτσάνα που πετάει για να εντυπωσιάσει την γκόμενα ή για να το παίξει έξυπνος!!!

 

 

καλα αυτο ειναι σινεμα για σενα??????

καλο θα ηταν να βγαινουμε εξω να ειμαστε κοινωνικοι...Δεν παμε σινεμα μονο για το εργο,παμε για την παρεα και για την εμπειρια...

Και στο τελωσπαντων αλλο να βλεπεις τανια σε 700 ιντσων οθονη και αλλο σε 32-42-52-65 ιντσων κλπ

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω μειωσει πολυ το cinema...ποτε δεν ημουνα και φανατικος του cinema...εχω συνδρομη στο rapidshare και κατεβαζω τα παντα απο εκει...

cinema συνηθιζω να πηγαινω σε επικες ταινιες(στυλ 300 ή αρχοντας των δαχτυλιδιων) που θα απολαυσω και τα εφε της ταινιας,κλπ

τωρα να παω να δω μια κωμωδια ή καποια αλλη ταινια απο τις πολλες μετριες που κυκλοφορουν στις μερες μας δεν θα το κανω γιατι βαριεμαι κιολας και ουτε θελω να χαλασω ταα λεφτα μου εκει αφου μπορω να την κατεβασω και απο νετ...προτιμω να χαλασω τα λεφτα μου για ποτακια...:p

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο ειναι σινεμα για σενα??????

καλο θα ηταν να βγαινουμε εξω να ειμαστε κοινωνικοι...Δεν παμε σινεμα μονο για το εργο,παμε για την παρεα και για την εμπειρια...

Και στο τελωσπαντων αλλο να βλεπεις τανια σε 700 ιντσων οθονη και αλλο σε 32-42-52-65 ιντσων κλπ

Η παρέα μπορεί να έρθει και σπίτι,κοινωνικοί μπορεί να είμαστε και χωρίς να πάμε cinema.Είναι αδικαιολόγητα πολλά τα λεφτά για μια ταινία.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις παραγγελια απο το village.gr και θα το διαπιστώσεις και ο ιδιος !!! :)

 

Το τσέκαρα. Μέσω ίντερνετ 9 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Είναι απαράδεκτοι.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

ela omos pou ama thelei to eteron hmisy cinema??ti kaneis ???kai ego protimo tis tainies sto spiti alla apo to na glitoso thn gkrinia mias gynaikas xalali ta 9 euro!

 

:lol:

εκει κανεις πασο...:p

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο ειναι σινεμα για σενα??????

καλο θα ηταν να βγαινουμε εξω να ειμαστε κοινωνικοι...Δεν παμε σινεμα μονο για το εργο,παμε για την παρεα και για την εμπειρια...

Και στο τελωσπαντων αλλο να βλεπεις τανια σε 700 ιντσων οθονη και αλλο σε 32-42-52-65 ιντσων κλπ

 

Μακάρι και άλλοι να ήταν τόσο κοινωνικοί όσο εγώ!!!!Το μόνο που έχω να σου πω (λόγω της δουλειάς που κάνω) είναι ότι κυρίως σε περιοχές που κυκλοφορώ (κυρίως Νότια Προάστια) όταν πηγαίνω μία βόλτα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ συναντώ και γυναίκες και άντρες γνωστά μου πρόσωπα!!!!Εκτός απο τις παρέες μου έτσι;!Αυτό το τόνισα για να σου δείξω ότι σινεμά δεν πάμε για να κάνουμε καινούριες παρέες!!!!Άλλο αν τύχει κάτι!

 

Σινεμά σε πληροφορώ ότι πηγαίνω αρκετά συχνά (κατά μέσο όρο 3 με 4 φορές τον μήνα-μπορεί να σου φαίνεται λίγο αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο όταν δουλεύεις κάθε μέρα) αρκεί να έχει έργο που αξίζει να το δω στο σινεμά!Να πάω να δώσω λεφτά για να δω μια μπαρούφα.....να μου λείπει!

 

Και επειδή είπες και για παρέα......πολύ συχνά σπίτι μου μαζευόμαστε καμιά δεκαριά παιδιά με τις πίτσες μας,τα σουβλάκια και ότι άλλο γουστάρουμε και είμαστε άρχοντες.Συμφωνώ ότι στο σινεμά είναι άλλη αίσθηση αλλά αυτό ισχύει μόνο για λίγα έργα!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν υπαρχει καποιος να τους βαλει χερι για τις αυξησεις ολα συμβαινουν...φτασαμε στην ελλαδα να χουμε χειροτερους μισθους με τιμες των αντιιστοιχων υψηλωτερων εισοδηματων,οι Ελληνες να χρωστανε σε δανεια κ οι αλλοδαποι να χουν κ καταθεσεις....

επενδυστε σε full hd οθονη,ηχο,ηχοΜονωση, πολυθρονα-κρεβατι στυλ lazy boy με μασαζ +αραγμα, φαι κ θα δειτε αν θα πατε σινεμα ξανα...

Link to comment
Share on other sites

καπου εκει θελω να καταλήξω, φιλοι φοιτητές στην Αγγλία πανε κινηματογραφο ποιο συχνά από οτι παω εγω εδώ, και κατεβάζουν σπανιοτερα ταινίες από ότι εγω.

με λιγότερα χρήματα (7,00 ευρώ) εχω απεριόριστο downloading απο το rapidshare για ενα μήνα και κατεβαζω οσες ταινίες (και όχι μόνο) θέλω θεωρητικά.

Στην φάση αυτή του broadband δεν επρεπε οι τιμές να πέφτουν αντί να ανεβαίνουν?

Δηλαδή το ίδιο δεν έγινε και με την μουσική βιομηχανία και τα cds πλέον πουλούνται την μισή τιμή από οσο τα αγοράζαμε την προηγούμενη 5ετια-7ετία.

 

Να κάνω μια ερώτηση; Πως κατεβάζεις ταινίες από rapidshare, όταν δεν μπορείς (εφόσον ξέρω) να κανεις "Αναζήτηση" αλλα πρέπει ήδη να έχεις τα URL;

 

οταν δεν υπαρχει καποιος να τους βαλει χερι για τις αυξησεις ολα συμβαινουν...

 

Φιλε μου, οι πρώτοι που πρέπει να τους βάλουν χέρι είμαστε εμείς οι ίδιοι οι καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Πως κατεβάζεις ταινίες από rapidshare, όταν δεν μπορείς (εφόσον ξέρω) να κανεις "Αναζήτηση" αλλα πρέπει ήδη να έχεις τα URL;

 

ριξε μια ματια εδώ :

 

http://www.greek-fun.com/index.php?showtopic=65164

 

και

 

http://www.greek-fun.com/index.php?showtopic=74788

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις guys... ΤΡΕΙΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ το ένα εισιτήριο ?????????? :blink::blink:

 

ΗΜΑΡΤΟΝ ρε γμτ !!!! :X:X:X

 

Δε βλέπουν που ακόμη και τα multiplex τους κλείνουν (βλ. VILLAGE Aμαρουσίου) ?????

 

Δηλαδή με ένα MALL καβάλησαν το καλάμι οι μάγκες ?????

 

Δε βλέπουν που έχει πλακωθεί ο κόσμος στους black και στους θείους ????

 

Έτσι νομίζουν ότι θα γίνουν πιο ελκυστικοί ??????

 

ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ !!!!! :mad::mad:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καθολου μα ΚΑΘΟΛΟΥ αδικο ο φιλος.

 

Και γω πλεον δεν πηγαινω σινεμα παρα για να δω εργα τα οποια αξιζουν να τα δεις στην οθονη του σινεμα. Να ναι καλα η τεχνολογια και το ιντερνετ για τα υπολοιπα.

Και φυσικα κανεις δεν μπορει να μας πει τσιγκουνιδες. Το σινεμα δεν ειναι μονο ενα εισιτηριο. Ειναι και τα ποπ κορν, ειναι και το αναψυκτικο, ειναι και το ταξι, ειναι και πιθανως το φαγητο η ο καφες. Και αν θες να βγαλεις και την κοπελια σου εξω...

 

Καλυτερα να κοψεις το καπνισμα. Η πολυ απλα να ακολουθησεις τον τροπο σκεψης του Kage.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπουν που ακόμη και τα multiplex τους κλείνουν (βλ. VILLAGE Aμαρουσίου) ?????

 

Κλείνουν γιατί ο κόσμος μετακινήθηκε στο επίσης δικό τους multiplex του Mall.

 

Δηλαδή με ένα MALL καβάλησαν το καλάμι οι μάγκες ?????

 

Δε βλέπουν που έχει πλακωθεί ο κόσμος στους black και στους θείους ????

 

Έτσι νομίζουν ότι θα γίνουν πιο ελκυστικοί ??????

 

ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ !!!!! :mad::mad:

 

Για να ανεβάσουν τις τιμές σημαίνει ότι τους παίρνει. Δεν θα τις ανέβαζαν εάν υπήρχε περίπτωση να χάσουν χρήματα...

 

Υ.Γ.

Με θείους και μαύρους ασχολούνται πολύ λιγότεροι από όσοι νομίζουμε...

 

Υ.Γ.2

Προσωπικά θα συνεχίζω να πηγαίνω κινηματογράφο στο Mall...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

δεν ξερω ποια ειναι η συνταγη αλλα μου αρεσουν και μενα πολυ!:X

πιστευω οτι η συνταγη ειναι κλεισμενη σε θησαυροφυλακιο:p(σαν της coca cola) kai την γνωριζει μονο ενα ατομο:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει ρόλο και το μηχάνημα...βούτυρο σίγουρα βάζουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι απλό. Βάζεις μπόλικο βούτυρο σε ένα μικρό κατσαρολάκι, ανάβεις το μάτι στο 9, μόλις δεις ότι το βούτυρο αρχίζει να παίρνει μπρος :p, ρίχνεις το καλαμπόκι. Μετά αρχίζουν να πετάγονται από δω κι από κει και voila! Έτοιμο το ποπ κορν a la Village :p
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει ρόλο αν τα φτιάχνεις σε γκάζι ή σε ηλεκτρικό μάτι.. Έχεις ρωτήσει να σου πουν τι βάζουν;;;; επίσης και μπαρμπεκιου μπορείς να βάλεις ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου φαίνονται ίδια όπως παντού. Σαν να τρως αφρολεξ με αλάτι... :down:

Τα νάτσος των βίλατζ είναι επιεικώς άθλια, σε αντίθεση με αυτά των στερ που με το πικάντικο τυρί γαμάνε..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...