Jump to content

Village Cinemas - Τιμές Εισιτηρίων, Εμπειρίες


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης παίζει ρόλο αν τα φτιάχνεις σε γκάζι ή σε ηλεκτρικό μάτι.. Έχεις ρωτήσει να σου πουν τι βάζουν;;;; επίσης και μπαρμπεκιου μπορείς να βάλεις ..

nai alla den lene:p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι απλό. Βάζεις μπόλικο βούτυρο σε ένα μικρό κατσαρολάκι, ανάβεις το μάτι στο 9, μόλις δεις ότι το βούτυρο αρχίζει να παίρνει μπρος :p, ρίχνεις το καλαμπόκι. Μετά αρχίζουν να πετάγονται από δω κι από κει και voila! Έτοιμο το ποπ κορν a la Village :p

ti boutiro bazeis;

Link to comment
Share on other sites

ti boutiro bazeis;

 

Πραγματικά ό,τι βούτυρο να'ναι! Αλλά όταν σου λέω μεγάλη ποσότητα, εννοώ μεγάλη ποσότητα... Γι'αυτό και το δικό τους έχει αυτό το έντονο κίτρινο χρώμα και λεκιάζουν τόσο γρήγορα σε άσπρα ρούχα :whistle:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα είναι που δε μ'αρέσει αυτό το... πράγμα? Το χειρότερο είναι ότι και μόνο 1-2 άτομα να έχουν πάρει (που συνήθως είναι πολύ περισσότερα βέβαια) βρωμοκοπάει όλη η αίθουσα. :X

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

avgo e;isos ayti einai i lisi tou mistiriou:happy:

 

Δεν νομίζω να έχει αυγό... αφού ψήνεται το καλαμπόκι θα γινόταν ομελέτα :rolleyes:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

όταν ήμουν φοιτήτρια δούλεψα 2 καλοκαίρια part-time στα village στου ρέντη το μίγμα popcorn είναι ειδική παραγγελία 'ερχεται σε συγκεκριμένη συσκευασία από αποκλειστικό προμηθευτή
Link to comment
Share on other sites

όταν ήμουν φοιτήτρια δούλεψα 2 καλοκαίρια part-time στα village στου ρέντη το μίγμα popcorn είναι ειδική παραγγελία 'ερχεται σε συγκεκριμένη συσκευασία από αποκλειστικό προμηθευτή

 

ποιος ειναι αυτος; μηπως και βρουμε ακρη...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι βαζουν μεσα και ειναι νοστιμα αλλα υποπτευομαι οτι θα ειναι ανθυγειινο.Παραθετω εναν τροπο εκτελεσης οποιος δοκιμασει μου λεει πως του φανηκε! Σε γυαλινο μπωλ με καπακι ή σε οποιαδηποτε υλικο δεν καταστρεφεται στα μικροκυματα σε υψηλες θερμοκρασιες και πολυωρη χρηση,βαλτε αρκετο βουτυρο πχβιταμ (οχι νεα φυτινη),και αλατι,για κιτρινο χρωμα προαιρετικα βαλτε ελαχιστο ελαχιστο κροκο σε σκονη (μπαχαρικο !οχι αυγου:p )βαλτε το μπωλ στα μικροκυματα στην υψηλοτερη θερμοκρασια και αφηστε τα μεχρι να γινουν ολα. ΠΡΟΣΟΧΗ καιει το μπωλ μετα! καλη ορεξη! μακραν καλυτερα απο τον κλασσικο τροπο με το κατσαρολακι.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι βαζουν μεσα και ειναι νοστιμα αλλα υποπτευομαι οτι θα ειναι ανθυγειινο.Παραθετω εναν τροπο εκτελεσης οποιος δοκιμασει μου λεει πως του φανηκε! Σε γυαλινο μπωλ με καπακι ή σε οποιαδηποτε υλικο δεν καταστρεφεται στα μικροκυματα σε υψηλες θερμοκρασιες και πολυωρη χρηση,βαλτε αρκετο βουτυρο πχβιταμ (οχι νεα φυτινη),και αλατι,για κιτρινο χρωμα προαιρετικα βαλτε ελαχιστο ελαχιστο κροκο σε σκονη (μπαχαρικο !οχι αυγου:p )βαλτε το μπωλ στα μικροκυματα στην υψηλοτερη θερμοκρασια και αφηστε τα μεχρι να γινουν ολα. ΠΡΟΣΟΧΗ καιει το μπωλ μετα! καλη ορεξη! μακραν καλυτερα απο τον κλασσικο τροπο με το κατσαρολακι.

 

Αυτός ο κρόκος ειναι φοβερός.

Τον χρησιμοποιώ και γω σε αρκετά φαγητα και δίνει πικάντικη γεύση και κίτρινο χρώμα,και με ρύζι πάει πολύ.ειναι και αρκετά ακριβός,1g έχει κάπου στα 5 με 7 ευρώ

 

θα το δοκιμάσω και με ποπ κορν, επίσης εμένα μου αρέσει πολύ στο ποπ κορν να βάζω και barbecue (μπαχαρικό) γίνονται τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Στα σουπερμαρκετ υπαρχουν ετοιμα πακετα που τα βαζεις στα μικροκυματα και σε 5 λεπτα ειναι ετοιμα.Κλασσικο με αλατι ,με βουτυρο(εχει κιτρινο χρωμα) και με ζαχαρη νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή έχω αρκετό καιρό να πάω Village, πόσο είναι τώρα το εισιτήριο;

 

Τετάρτες πάντως έχει 8.

Να ναι καλά το Cosmote 2on1 που πάνε 2 άτομα με 1 εισητήριο.

Μόνο έτσι πάω Cinema πλέον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εννέα ευρώ πλέον

 

Γενική είσοδος;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γενική είσοδος;

 

στο dark knight πλήρωσα 9 €, το χείμωνα απο δευτέρα μέχρι τεάρτη ήταν 7 νομίζω επίσης αν θυμάμαι καλά τα village δεν έχουν ούτε παιδικό ούτε φοιτητικό

Link to comment
Share on other sites

στο dark knight πλήρωσα 9 €, το χείμωνα απο δευτέρα μέχρι τεάρτη ήταν 7 νομίζω επίσης αν θυμάμαι καλά τα village δεν έχουν ούτε παιδικό ούτε φοιτητικό

 

Μήπως ήταν στη V-Max; Θυμόμουν 8 ευρώ είσοδο, 9 στη V-Max, 10 στις Europa και 20 στις Gold Class. Έχω λάθος;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

στου Ρέντη έδωσα 9 € ημέρα Σάββατο για τα gold class ισχυει το 20 € ακόμη

 

Μπορεί να είναι για τα Σ/Κ. Δεν ήταν V-Max έτσι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κ γω στερ...α και μια πληροφόρηση. το Gold Class 27 € χωρις καμια παροχή...καλο ε? μόνο την ξάπλα

πηγα να δω το βατμαν εκει επειδη ηταν κ μεγαλη ταινια, ηθελα να δω κ πως ειναι, αλλα δεν τ αξιζει...ουτε καφε δε σε κερνανε..αν ηταν 15 ναι θα ξαναπηγαινα γιατι παω σινεμα σπανια πια αλλα οχι αυτό ειναι κοροιδια. Δεν διαφωνω στις υπηρεσίες πολυτελειας αλλα να λαμβανεις κατι αναλοφο

 

τελοσπαντων ας προσεχα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Τώρα τα Village κάθε Δευτέρα, αγοράζοντας δύο εισιτήρια με την κάρτα σας Postcredit ή Mastercard, παίρνετε το ένα δώρο. Εγώ δυστυχώς έχω την Alpha 1-2-3 Electron.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...