Jump to content

Village Cinemas - Τιμές Εισιτηρίων, Εμπειρίες


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτές ήταν οι τίμες, αλλά για το ΠΣΚ! Τις καθημερινές ήταν 6.5Ε (και οι απλές και η Vmax).

 

Τώρα για τα Ster..δεν είναι άσχημα σαν κινηματογράφοι, αλλά δε με βολεύουν εκεί που είναι προσωπικά. Εγώ έχω 2 Village κοντά στο σπίτι μου. Η μόνη εναλλακτική είναι το Odeon στη Συγγρού, το οποίο όμως το θεωρώ μέτριο multiplex.

 

Κοίτα είναι το ύφος του cinema που σου αρέσει.

Εγώ είμαι ακριβώς στην ίδια απόσταση μεταξύ Mall και STER Αχαρνών.Έχω κοντά και το village παγκράτι.

Ωστόσο δε γουστάρω τον πανικό.Όταν πάω να δω και να απολάυσω 1 ταινία, δε θέλω να φτάνω στο cinema και να περιμένω 30 λεπτά στην ουρά ή να είναι η αίθουσα γεμάτη και να γίνεται χαμός από φωνές κλπ.

Τα έχω ζήσει στο παρελθόν και όσο ήμουν πιο μικρός τα γούσταρα.

Τώρα προτιμώ την ησυχία και το γρήγορο μπαίνω-βγαίνω.Και το παρκάρισμα μου φαίνεται ίδιο παντού.Ψάχνεις κανένα 10λεπτο και βρίσκεις κάπου τελικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο MAll οι τιμές ήταν στα 8€ για τις απλές αίθουσες εδώ και κανένα χρόνο και για τη Max Screen στα 9€?

 

Εντελώς ενημερωτικά, αν θέλετε φτηνό cinema, εγώ με κάρτα μέλους στο STER, πληρώνω 6 ή 6,5€ τις καθημερινές (Σάββατο γενικά δεν πάω, οπότε δε θυμάμαι τιμές) +ότι κλείνω τσαμπε το εισητήριο μέσω τηλεφώνου, χωρίς να χρειάζεται να χρεώνομαι έξτρα στην κάρτα μου με τις αηδίες του village, που δεν το ανέφερε κανένας.

 

STER και πάλι STER. Και έχεις και τα πόδια σου άνετα και σε ενοχλεί ο μπροστινός με τη θέση που έχει τα καθίσματα.

Στη θεσσαλονίκη μπορείς να κάνεις κράτηση και στα village χωρίς πιστωτική.

Βέβαια στα STER είναι απείρως καλύτερα. Χρόνια μπροστά από τα village. Ποια θύματα πηγαίνουν ακόμα στα village? ΕΛΕΟΣ.

Άσε που τα νάτσος τους είναι χάλια, ενώ στα STER ΤΕ-ΛΕΙ-Α. :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γ@μώτο με αυτές τις αυξήσεις επιτέλους !!!! Η ΔΕΗ μας ****** τι στο καλό δεν τους φτάνει μόνο αυτό !!!!! Θέλουν κι άλλες !!!! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Eλάτε,ρε παιδιά..τα βιλατζ είναι τα κλασσικά σινεμά των 17χρονων που πάνε σαν τα ζώα.Εγώ,προσωπικά βλέπω ολόκληρη την επιχείρηση[μαζί με το ραδιοφωνικό σταθμό]σαν μια προσπάθεια μαζοποίησης και επιβολής των ξένων[αμερικανικών και αυστραλιανών,όπως είναι και η προέλευση της εταιρίας]στον ελληνικό τρόπο ζωής.Απλά οι Ελληνες πάνε κατά ορδές εκεί λόγω και του σχετικού πανικού που εγγυημένα επικρατεί.Είναι τα πρώτα που αύξησαν τις τιμές και εξακολουθούν να πρωτοπορούν σε αυτόν τον τομέα.Αν και είμαι κατά των μουλτιπλεξ ,πιστεύω πως τα οντεόν και τα στερ δείχνουν ένα σεβασμό παραπάνω στο θεατή[εξ ου και οι προσφορές μέσω των καρτών των μελών που εκδίδουν].
Link to comment
Share on other sites

Στη θεσσαλονίκη μπορείς να κάνεις κράτηση και στα village χωρίς πιστωτική.

Βέβαια στα STER είναι απείρως καλύτερα. Χρόνια μπροστά από τα village. Ποια θύματα πηγαίνουν ακόμα στα village? ΕΛΕΟΣ.

Άσε που τα νάτσος τους είναι χάλια, ενώ στα STER ΤΕ-ΛΕΙ-Α. :p

 

 

:food::drool::up:

 

Κόλαση είναι.Θεικές απολαύσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Στη θεσσαλονίκη μπορείς να κάνεις κράτηση και στα village χωρίς πιστωτική.

Βέβαια στα STER είναι απείρως καλύτερα. Χρόνια μπροστά από τα village. Ποια θύματα πηγαίνουν ακόμα στα village? ΕΛΕΟΣ.

Άσε που τα νάτσος τους είναι χάλια, ενώ στα STER ΤΕ-ΛΕΙ-Α. :p

 

:food::drool::up:

 

Κόλαση είναι.Θεικές απολαύσεις :p

 

Κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα νάτσος είναι στα Οντεόν. Αλλά στα Στερ έχουν πολύ καλύτερη σάλτσα-τυρί! :p Village sucks!! :lol:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα νάτσος είναι στα Οντεόν. Αλλά στα Στερ έχουν πολύ καλύτερη σάλτσα-τυρί! :p Village sucks!! :lol:

Nai. H pikantikh twn STER mamaei!!!

Link to comment
Share on other sites

Eλάτε,ρε παιδιά..τα βιλατζ είναι τα κλασσικά σινεμά των 17χρονων που πάνε σαν τα ζώα.Εγώ,προσωπικά βλέπω ολόκληρη την επιχείρηση[μαζί με το ραδιοφωνικό σταθμό]σαν μια προσπάθεια μαζοποίησης και επιβολής των ξένων[αμερικανικών και αυστραλιανών,όπως είναι και η προέλευση της εταιρίας]στον ελληνικό τρόπο ζωής.Απλά οι Ελληνες πάνε κατά ορδές εκεί λόγω και του σχετικού πανικού που εγγυημένα επικρατεί.Είναι τα πρώτα που αύξησαν τις τιμές και εξακολουθούν να πρωτοπορούν σε αυτόν τον τομέα.Αν και είμαι κατά των μουλτιπλεξ ,πιστεύω πως τα οντεόν και τα στερ δείχνουν ένα σεβασμό παραπάνω στο θεατή[εξ ου και οι προσφορές μέσω των καρτών των μελών που εκδίδουν].
Το village στο Μαρούσι ήταν το κλασσικό σινεμά μου και όταν ήμουν 17 και τώρα ;)

Έλεος με την μαζοποίηση κτλ. κτλ. Επίσης ο κλασικός τύπος κατά των "μουλτιπλεξ" που σέβεται τον εαυτό του δεν μπορεί ποτέ να πει ότι τα στερ και τα οντεον σέβονται τον θεατή....

 

Αυτές οι αυξήσεις μου την σπάνε τρελά + πρέπει να περιμένω να βγεί το dvd στην Αμερική για να τη φέρουν την ταινία στην Ελλάδα (δεν πειράζει, ευχαριστώ πολύ)

Εντελώς ++++ στην άποψη της isolde :)

Link to comment
Share on other sites

το βιλατζ στο Μαρουσι τι εγινε?:confused:
Τι να έγινε...

Το κλείσανε :cry::cry:

Μετά το Mall είχε πέσει πολύ παρακμή αλλά πηγαίναμε ακόμα με τους τελευταίους για έτσι είχαμε συνηθίσει :)

Κλείσανε όλα τα περιφερικά μαγαζιά πρώτα Virgin (ανακαίνιση "εμένα μου λες...", το νετ-καφέ, το βιβλιοπωλείο και οι καφετέρια και έμειναν στο τέλος λίγες αίθουσες που σιωπηλά σταμάτησε να βγαίνει πρόγραμμα για Μαρούσι και τέλος...

 

Μετά από τόσα χρόνια περίμενα κάτι περισσότερο, ένα εορταστικό κλείσιμο για να κλείσει για μας σαν κάτι καλό και όχι με την απαξίωση και την ψε..... όπως έγινε

Link to comment
Share on other sites

Από πότε έχουν φοιτιτικά τα Village ρε παίδες; Δε με αφορά πλέον, από περιέργεια ρωτάω... Και τι έκπτωση κάνουν;

Τα village Ρέντη δεν έχουν φοιτητικό σίγουρα,τα village παγκρατίου έχουν,αυτο είναι ένα κουλο που δεν έχω καταλάβει πως και γιατι δεν το διορθώνουν.

είναι frachise τα village και δεν έχουν κοινή πολιτική για αυτά τα θέματα?

Δεν είναι μόνο στα Village, μια απ'τα ίδια και στα Ster.

 

Απλά έλεος, η τιμή της ταινίας ανά ώρα είναι όσο το βασικό ωρομίσθιο :/

Ακριβώς αυτο σκέφτηκα και εγώ προχθές που είδα οτι πλήρωσα 8ευρά για να δω την νεα πατάτα του Περράκη.

κανεις δεν σας αναγκαζει να πατε να πληρωσετε...παντως εγω δεν πορκειτε να αλλαξω σινεμα για 1 ευρο...

Εδώ κάνεις λάθος φίλε μου,εαν πηγαίνεις συχνά σινεμά η διαφορά δεν είναι αμελητέα,σκέψου οτι εγώ πάω δύο τουλάχιστον ή τρείς και βάλε φορες τη βδομάδα...δεν νομίζω οτι είναι αμελητέα η διαφορά.Άκόμη και να την έχω κατεβάσει την ταινία μπορεί να περιμένω να τη δώ σινεμά,αλλα μάλλον αρχίζω και αναθεωρώ...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι κατά των μουλτιπλεξ ,πιστεύω πως τα οντεόν και τα στερ δείχνουν ένα σεβασμό παραπάνω στο θεατή[εξ ου και οι προσφορές μέσω των καρτών των μελών που εκδίδουν].

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Μετά από δύο και πλέον χρόνια επιτυχούς λειτουργίας και πολλά δώρα, το διαφημιστικό πρόγραμμα Movie Club ολοκληρώνει τον κύκλο του. Η εταιρεία ευχαριστεί τα μέλη για τη συμμετοχή τους στο Πρόγραμμα και ανακοινώνει τη λήξη του Προγράμματος την 31.12.2007. Η εταιρεία θα προβεί στις σχετικές κληρώσεις και στη διανομή των δώρων για το διάστημα έως και 31.12.2007.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Μετά από δύο και πλέον χρόνια επιτυχούς λειτουργίας και πολλά δώρα, το διαφημιστικό πρόγραμμα Movie Club ολοκληρώνει τον κύκλο του. Η εταιρεία ευχαριστεί τα μέλη για τη συμμετοχή τους στο Πρόγραμμα και ανακοινώνει τη λήξη του Προγράμματος την 31.12.2007. Η εταιρεία θα προβεί στις σχετικές κληρώσεις και στη διανομή των δώρων για το διάστημα έως και 31.12.2007.

 

 

Καρτέλ...:mad:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Μετά από δύο και πλέον χρόνια επιτυχούς λειτουργίας και πολλά δώρα, το διαφημιστικό πρόγραμμα Movie Club ολοκληρώνει τον κύκλο του. Η εταιρεία ευχαριστεί τα μέλη για τη συμμετοχή τους στο Πρόγραμμα και ανακοινώνει τη λήξη του Προγράμματος την 31.12.2007. Η εταιρεία θα προβεί στις σχετικές κληρώσεις και στη διανομή των δώρων για το διάστημα έως και 31.12.2007.

 

Το είχα πληροφορηθεί πριν κανένα μήνα ότι θα τελειώσει το Club με τα μέλη.

Πάντως μου είχαν πει ότι από το νέο έτος, θα ξεκινήσει κάτι παρόμοιο με καινούρια μορφή.

Άντε να δούμε, αν θα ισχύσει απλά ήταν λόγια παρηγοριάς.

Πάντως καλό θα ήταν να συνεχιστεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που είναι Χριστούγεννα και το cinema έχει συνήθως την τιμητική του τέτοιες εποχές, οι πωλήσεις εισιτηρίων τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες θυμίζουν καλοκαιρινή περίοδο... Ελπίζω να το παίρνουν το μήνυμα... :p
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Home theater, 32άρα, καλή παρέα, αναψυκτικά, ποτά, σουβλάκια και ό,τι τραβάει η όρεξή μας. Περισσότερο φθηνό βγαίνει και δεν μας πρήζουν και ένα μισάωρο πριν την προβολή με "προσεχώς" και διαφημίσεις τραπεζικών δανείων. Ποιός χρειάζεται τους κινηματογράφους? :)
Link to comment
Share on other sites

Home theater, 32άρα, καλή παρέα, αναψυκτικά, ποτά, σουβλάκια και ό,τι τραβάει η όρεξή μας. Περισσότερο φθηνό βγαίνει και δεν μας πρήζουν και ένα μισάωρο πριν την προβολή με "προσεχώς" και διαφημίσεις τραπεζικών δανείων. Ποιός χρειάζεται τους κινηματογράφους? :)

 

πλακα μας κανεις τωρα...:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χτες Village Mediterranean Cosmos 9€ στο Αστερι του Βορρά.. :wacko:

Τετάρτη, που υποτίθεται μεσοβδόμαδα είναι και πιο φθήνα... Αλλά παρόλα αυτά 7 ταμεία που είχε όλα είχαν ουρές μέχρι την έξοδο...

Δεν φταίνε αυτοί, εμείς φταίμε που συνεχίζουμε και πηγαίνουμε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα στο ster Αχαρνών και πρώτη φορά Τετάρτη στα 2-3 χρόνια που πηγαίνω και είχε τόσο κόσμο!!!:lol::lol:

Φίσκα η αίθουσα για το Ορφανοτροφείο.

ΚΑι η τιμή στα 6€ για τα μέλη και 8€ για τους υπόλοιπους.

Έτσι συνεχίστε να τρέχετε στα Village, να χαμηλώνουν τις τιμές στο STER!!:p:p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χτες Village Mediterranean Cosmos 9€ στο Αστερι του Βορρά.. :wacko:

Τετάρτη, που υποτίθεται μεσοβδόμαδα είναι και πιο φθήνα... Αλλά παρόλα αυτά 7 ταμεία που είχε όλα είχαν ουρές μέχρι την έξοδο...

Δεν φταίνε αυτοί, εμείς φταίμε που συνεχίζουμε και πηγαίνουμε :mad:

 

Σόρι αλλά οι περισσότεροι που πάνε cosmos πετάγονται και για μια ταινία στα village.

 

Λογικό είναι να έχει κόσμο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και καλή Χρονιά,

 

ανοιγω αυτό το θέμα με αφορμή την αύξηση του εισιτηριου στα Village Cinemas στα 9,00 euro.

ηθελα να ρωτησω πως βλέπετε την αύξηση αυτή και ποσοι θα προτιμήσουν να "κατεβάσουν" την ταινία απο το ιντερνετ παρα να την δουν με την παρέα τους στο cinema.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που αναρωτιέμαι εγώ είναι γιατί είναι ΤΟΣΟ ακριβοί οι κινηματογράφοι στην Ελλάδα, τί παραπάνω προσφέρουν σε σχέση με το εξωτερικό. Στην τύχη έψαξα λίγο στο internet, και βρήκα ένα cineplex στην Αγγλία με είσοδο £3.50 δηλαδή κάτι λιγότερο από 5€, τα μισά σχεδόν από το village.
Link to comment
Share on other sites

καπου εκει θελω να καταλήξω, φιλοι φοιτητές στην Αγγλία πανε κινηματογραφο ποιο συχνά από οτι παω εγω εδώ, και κατεβάζουν σπανιοτερα ταινίες από ότι εγω.

με λιγότερα χρήματα (7,00 ευρώ) εχω απεριόριστο downloading απο το rapidshare για ενα μήνα και κατεβαζω οσες ταινίες (και όχι μόνο) θέλω θεωρητικά.

Στην φάση αυτή του broadband δεν επρεπε οι τιμές να πέφτουν αντί να ανεβαίνουν?

Δηλαδή το ίδιο δεν έγινε και με την μουσική βιομηχανία και τα cds πλέον πουλούνται την μισή τιμή από οσο τα αγοράζαμε την προηγούμενη 5ετια-7ετία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...