Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά. Το κινητό μου δεν την παλεύει και δεν ξέρω τι να κάνω. Ξεκίνησε αππο το να μην λειτούργει ο acrobat reader και όσο πάει όλο και περισσότερες εφαρμογες δεν δουλεύουν. Τώρα όταν ανοίγει τις 4 απο τις 5 φορές δεν ξεκινάει αυτόματα τα προγράμματα που πρέπει.

Αν το κάνω format και μετά περάσω την τελευταία έκδοση του firmaware λέτε να διορθώσει? Νομίζω οτι απο όταν έβαλα το python άρχησαν τα προβλήμματα αλλά δεν το κάνω απεγκατάσταση γιατι δυσκολεύτικα πολύ μέχρι να το βάλω. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το python?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κάνεις αναβάθμιση.

Δεν νομίζω να ευθύνεται η υποστήριξη τις Python για τα προβλήματα.

 

Πάρε ένα back up με το PC Suite πριν κάνεις αναβάθμιση.

Προσωπική άποψη, στο back up μην επιλέξεις να κρατήσει τις Ρυθμίσεις διότι κατά την επαναφορά του μετά την αναβάθμιση θα έχεις ξανά προβλήματα. Το μειονέκτημα είναι όμως πως θα πρέπει να περάσεις ξανά από την αρχή τις εφαρμογές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα καμια ωρα απειραχτο.Γυρισα πριν απο ενα λεπτο,κι διαπιστωσα οτι''εκαιγε '' στη κυριολεξια....Υπερφορτωθηκε,ετσι ξαφνικα???Δεν καταλαβαινω,κι δεν το βλεπω καλα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω πατησει ασχημα.Ειμαι εξωτερικο, και πως μου ηρθε να του κανω αναβαθμιση στο τελευταιο firmware..... Εκει που ηταν στο 78% σταματαει και μου λεει πως αποσυνδεθηκε το καλωδιο.. Σκεφτομαι παει αυτο ηταν (ειναι η 5η αναβαθμιση που του κανω εδω και ενα χρονο που το εχω). Και οντως το κινητο ειναι νεκρο. Δεν φορτιζει, δεν ανοιγει, δεν κανει τπτ...

 

Το εχω παρει απο ελλαδα, αλλα ειμαι στο εξωτερικο (Αγγλια-Σκωτια) μονιμα, ισχυει η εγγυηση. Ειναι για 2 χρονια ή για εναν?

 

Εφυγα λοιπον για nokia shop ή υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το επαναφερω?

 

Σας παρακαλω βοηθειστε οσοι ειστε γνωστες γιατι το κντ το χρησιμοποιω για την δουλεια, εχω μεσα τα παντα απο email και contacts μεχρι ραντεβου και γω δεν ξερω τι αλλο.

 

Ευχαριστω,Χαρης

 

 

edit:Ενας συναδελφος μου μολις μου εδωσε ενα κλειδωμενο sony ericsson w200i, καμια ιδεα πως να το ξεκλειδωσω για να βγαλω 4-5 μερες μεχρι να το παω στην νοκια (το ν73)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εχω πατησει ασχημα.Ειμαι εξωτερικο, και πως μου ηρθε να του κανω αναβαθμιση στο τελευταιο firmware..... Εκει που ηταν στο 78% σταματαει και μου λεει πως αποσυνδεθηκε το καλωδιο.. Σκεφτομαι παει αυτο ηταν (ειναι η 5η αναβαθμιση που του κανω εδω και ενα χρονο που το εχω). Και οντως το κινητο ειναι νεκρο. Δεν φορτιζει, δεν ανοιγει, δεν κανει τπτ...

 

Το εχω παρει απο ελλαδα, αλλα ειμαι στο εξωτερικο (Αγγλια-Σκωτια) μονιμα, ισχυει η εγγυηση. Ειναι για 2 χρονια ή για εναν?

 

Εφυγα λοιπον για nokia shop ή υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το επαναφερω?

 

Σας παρακαλω βοηθειστε οσοι ειστε γνωστες γιατι το κντ το χρησιμοποιω για την δουλεια, εχω μεσα τα παντα απο email και contacts μεχρι ραντεβου και γω δεν ξερω τι αλλο.

 

Ευχαριστω,Χαρης

 

 

edit:Ενας συναδελφος μου μολις μου εδωσε ενα κλειδωμενο sony ericsson w200i, καμια ιδεα πως να το ξεκλειδωσω για να βγαλω 4-5 μερες μεχρι να το παω στην νοκια (το ν73)

Το δικό μου Ν73, που το έκανα αναβάθμιση σε nokia shop, μου είπανε να μην το κάνω μέσω του nokia updater, γιατί αν κουνηθεί το καλώδιο όπως σε σένα και νεκρώσει, δεν το καλύπτει η εγγύηση και πρέπει να το πληρώσω. Επομένως μάλλον πρέπει να το πας σε nokia shop, και μάλλον θα το πληρώσεις:(

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κάνεις αναβάθμιση.

Δεν νομίζω να ευθύνεται η υποστήριξη τις Python για τα προβλήματα.

 

Πάρε ένα back up με το PC Suite πριν κάνεις αναβάθμιση.

Προσωπική άποψη, στο back up μην επιλέξεις να κρατήσει τις Ρυθμίσεις διότι κατά την επαναφορά του μετά την αναβάθμιση θα έχεις ξανά προβλήματα. Το μειονέκτημα είναι όμως πως θα πρέπει να περάσεις ξανά από την αρχή τις εφαρμογές σου.

 

Μπορείς να μου προτείνεις συγκεκριμένα θέματα με τις εφαρμογές που πρέπει να χρησιμοποιήσω γιατί άλλα θέματα αναφέρουν το nokia updater και άλλα ένα nemesis νομίζω. Μου φαίνεται έχω χάσει την μπάλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου προτείνεις συγκεκριμένα θέματα με τις εφαρμογές που πρέπει να χρησιμοποιήσω γιατί άλλα θέματα αναφέρουν το nokia updater και άλλα ένα nemesis νομίζω. Μου φαίνεται έχω χάσει την μπάλα:lol:

 

Μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα ,το nemesis χρησιμοποιειται

αρχικα ,στην περιπτωση που θελεις να αλλαξεις το product code

της συσκευης σου . Αναβαθμιση κανουμε με το Nokia updater..

Τσεκαρε το σχετικο θεμα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι άκουσα τα κινητά που είναι παραεισαγωγή πρέπει να χρησιμοποιήσουν το nemesis γιατί μετά την αναβάθμηση η γλώσσα του κινητού γυρνάει σε αγγλικά και π΄ρεπει να αλλάξεις το product code για ελληνικά. Κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κάνεις!

Μία φορά το χρησιμοποιείς για να αλλάξεις το product code, τον κωδικό που καθορίζει το πακέτο γλώσσας που εγκαθιστά το Nokia software Updater.

Από 'κει και μετά δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεις όλη τη διαδικασία, απλά κάνεις κατευθείαν αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι πρέπει να κάνω πρώτα? Please ας μου τα πει κάποιος με σειρά και τι θα χρησιμοποιήσω για να ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα #9 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα καμια ωρα απειραχτο.Γυρισα πριν απο ενα λεπτο,κι διαπιστωσα οτι''εκαιγε '' στη κυριολεξια....Υπερφορτωθηκε,ετσι ξαφνικα???Δεν καταλαβαινω,κι δεν το βλεπω καλα....

 

Για να μην σου εχει απαντησει κανεις ,σημαινει οτι δεν γνωριζει .

Επιπλεον ,δεν ειναι ολα τα μελη online 24/7 ....

 

Εν πασει περιπτωσει ,διακρινω προβλημα με την μπαταρια ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To ραδιο έχει rds? Λέγεται οπτικό ραδιοφώνο sto manual. Είναι το ίδιο με το rds? Δηλαδή πληρώνουμε ή είναι δωρεάν;
Link to comment
Share on other sites

To ραδιο έχει rds? Λέγεται οπτικό ραδιοφώνο sto manual. Είναι το ίδιο με το rds? Δηλαδή πληρώνουμε ή είναι δωρεάν;

Όχι δεν έχει DRS.

Λέγεται Visual radio διότι υποστηρίζει μια υπηρεσία της Nokia.

Αν το χρησιμοποιείς ως απλό ράδιο δεν πληρώνεις τίποτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ασημι και το χρωμα στη προσοψη εχει γινει χαλια, εχει φυγει ενα πολυ μεγαλο κομματι του. Το εχω δει και σε αλλα ασημι, μηπως καλυπτεται απο την εγγυηση; Επισης εχει χαλασει και το joystick το οποιο φανταζομαι πως καλυπτεται απο την εγγυηση (ειναι παραεισαγωγη αν και δεν εχει σημασια νομιζω).
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ασημι και το χρωμα στη προσοψη εχει γινει χαλια, εχει φυγει ενα πολυ μεγαλο κομματι του. Το εχω δει και σε αλλα ασημι, μηπως καλυπτεται απο την εγγυηση; Επισης εχει χαλασει και το joystick το οποιο φανταζομαι πως καλυπτεται απο την εγγυηση (ειναι παραεισαγωγη αν και δεν εχει σημασια νομιζω).

 

Το κάλυμα σίγουρα δεν καλύπτεται. Τώρα το joystick είναι ανάλογα που θα πέσεις. Άλλοι θα σου πουν είναι από την χρήση και δεν το καλύπτουν. Μερικοί μπορεί και να το καλύψουν. Το πιο πιθανό να μη στο καλύψουν, εκτός αν το έχεις πολύ λίγο καιρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σχεδόν όλο το topic μέρος 2 αλλά δεν κατάφερα να το βρω αν και στο παρελθόν το είχα διαβάσει, ίσος στο πρώτο μέρος.

Μέτα το format στην τελευταία έκδοση V 4.0812.4.01, 21-03-2008 δεν και επαναφορά των αντιγράφων ασφαλείας είναι κάποιες εφαρμογές που με το άνοιγμα του κινητού προσπαθούν να εγκατασταθούν αυτόματα αλλά δεν τα καταφέρνουν. Στο προηγούμενο format πήγα στη διαχείριση εφαρμογών και πάτησα διαγραφή... Τώρα όμως σε κάποιες εφαρμογές δεν υπάρχει η επιλογή διαγραφή.

Κάπου είδα πως τις σβήνεις μέσω υπολογιστή συνδέοντας το τηλέφωνο αλλά δεν θυμάμαι τον τρόπο και τη διαδρομή.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη και συγνώμη για την επανάληψη της ερώτησης μου

Πάντως έχω την εντύπωση πως με την τελευταία αναβάθμιση το κινητό έχει στρώσει αρκετά... δεν ξέρω αν ανοίγει πιο αργά που δεν το νομίζω, αλλά εσωτερικά έχουν σταματήσει κάποια μικρο κολλήματα και όλα ανοίγουν γρηγορότερα

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανες format καλυτερα να κανεις και format στην καρτα μνημης! Μετα να τα ξανα περασεις ολα απο την αρχη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα, με κάποια εφαρμογή προφανώς, να υπάρχει κάποια μπάρα προόδου κατά την λήψη/αποστολή ενός αρχείου μέσω bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Απ ο,τι ξέρω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα #9 από S60 Platform FAQ.:rolleyes:

 

Οκ ευχαριστώ. Έκανα αναβάθμιση αλλά τώρα κάθε φορά που ανοίγω το κινητό βγάζει ένα πλαίσιο εγκατάσταση το οποίο δεν ξέρω τι κάνει και αργεί το κινητό. Μήπως να κάνω format την κάρτα μνημης? Πρίν την αναβάθμιση έκανα συχρονισμό τις επαφές μα το Outlook και τώρα δεν ξέρω πως να τις βαλω στο κινητό. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Έκανα αναβάθμιση αλλά τώρα κάθε φορά που ανοίγω το κινητό βγάζει ένα πλαίσιο εγκατάσταση το οποίο δεν ξέρω τι κάνει και αργεί το κινητό. Μήπως να κάνω format την κάρτα μνημης?

Βρίσκει υπολείμματα από τις εφαρμογές που είχες πριν την αναβάθμιση.

Κάνε ένα format, θα λυθεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρουμε τίποτα και για τις επαφές? γιατί αυτό με καίει περισσότερο

 

Αν εννοεις οτι φοβασαι μηπως τις χασεις τοτε παρε ενα αντιγραφο στην καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...