Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Mcleaner ειναι αναμφισβητητα απο τα κορυφαια προγραμματα της κατηγοριας του. Eαν δεν ζητουσε μια δωρεαν εφαρμογη και εγω αυτο θα προτεινα :rolleyes:

 

Το κολπακι με το αρχειο το ανακαλυψα πριν απο ενα χρονο οταν επαιζα με την συσκευη μου και το εγραψα γιατι μπορει να χρειαστει σε καποιο μελος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Opera Mini 5 build 18741.

Κατεβαστε απο m.opera.com/next

 

Αρκετα πιο γρηγορο απο την 1η final εκδοση, μολις το δοκιμασα!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! :D ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΜΑ (ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ S60). :) ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5630 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ FLASH PLAYER, ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ (ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 6). ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΕΙΧΕ ΤΟ FLASH PLAYER ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ;) ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ. :( ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ!!!

(ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :D)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλέψω traveler που έχει το Ε52 με ασύρματη σύνδεση wifi κ όχι μεσω wap?

 

Ναι. Είχα το ίδιο πρόβλημα για μήνες. Απλά κατέβασε από το ovi store τη νέα έκδοση που σε ρωτάει πως να συνδεθεί!

Link to comment
Share on other sites

handy shell Ελληνικο?

 

Μονο εαν το μεταφρασει καποιος! Παλιοτερα ανοιξα ενα θεμα αλλα δεν προχωρησε, εαν θελει καποιος να μετφρασει την αγαπημενη του εφαρμογη στα ελληνικα μπορει να απευθυνθει στο παρακατω θεμα :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243088

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετραει ακριβως την καταναλωση μπαταριας του κινητου που κανουν συγκεκριμενες διεργασιες (processes) που τρεχουν στο παρασκηνιο?

 

Το νοκια enrgy profile μετραει τη συνολικη καταναλωση και η μετρηση του δεν ειναι τοσο λεπτομερης ωστε να κταταλαβεις ποσο ακριβως καταναλωση προσθετει μια συγκεκριμενη διεργασια που τρεχει στο παρασκηνιο. Για παραδειγμα αν θυμουνται οι παλιοι υπηρχε μια διεργασια του Garmin Mobile ΧΤ (tsrautostart.exe) που ολοι ειχαμε δει πρακτικα οτι προσθετε καταναλωση στην μπαταρια του κινητου. Οταν αφηνω λοιπον το tsrautostart.exe του Garmin να τρεχει στο παρασκηνιο σε standby, στο Nokia energy profiler δε βλεπω καμμια ουσιαστικη αλλαγη σε συγκριση με το να μην τρεχει η συγκεκριμενη διεργασια. Δειχνει να μην επηρεαζεται απο το οτι τρεχει η tsrautostart.exe στο παρασκηνιο. Αυτο οσοι θυμουνται ξερουμε οτι πρακτικα δεν ισχυει. Η συγκεκριμενη διεργασια οντως προσεθετε στην καταναλωση μπαταριας. Αρα μαλλον το Nokia energy profiler δε δινει τοσο αναλυτικες μετρησεις.

 

Αυτο που θελω ειναι μια εφαρμογη αν υπαρχει που να μετραει ακριβως ποσο επιβαρυνει καθε διεργασια που τρεχει στο κινητο την μπαταρια (battery - cpu usage)

 

Υπαρχει τετοια εφαρμογη???

 

 

 

http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?t=25527&highlight=killme

 

 

Στο process info δίνει μέτρηση για CPU time. Έτσι μπορεί να χρησιμοποιηθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή για σύγκριση ποσο CPU χρησιμοποιει η καθε διεργασια που τρεχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καμία εφαρμογή για σερφαρισμα στο ιντερνετ που να βλεπει βιντεο στο γιουτουμπ χωρις το ριαλ πλειερ? Εχω το ΟΠΕΡΑ ΜΟΒΙΛΕ αλλα δεν παιζει βιντεο. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καμία εφαρμογή για σερφαρισμα στο ιντερνετ που να βλεπει βιντεο στο γιουτουμπ χωρις το ριαλ πλειερ? Εχω το ΟΠΕΡΑ ΜΟΒΙΛΕ αλλα δεν παιζει βιντεο. Ευχαριστω

 

Δοκίμασε τον Skyfire...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω εαν το flash player η το flash-lite για το nokia e66 υπαρχει ηδη εγκατεστημενο και πως μπορω να το χρησιμοποιησω στο Opera Mobile (και οχι opera mini).To λεω αυτο , διοτι δεν υπαρχει browser της προκοπης για να βλεπουμε βιντεο στο youtube. Οσο για τον skyfire, καλο προγραμματακι αλλα θελει δουλιτσα ακομα για να φτασει το Opera.

Παρακαλω οποιος μπορει να με διαφωτισει. (εχω τρελαθει)!

Link to comment
Share on other sites

Ένα σταθερό νούμερο με παίρνει συνέχεια τηλέφωνο και με ενοχλεί. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να μπλοκάρει αυτό το νούμερο και να μην μπορεί να με καλεί; Έχω το NOKIA N73

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

παίδες για προτείνετε κάποια εφαρμογή για προγραμματισμό αποστολής μηνυμάτων sms η οποία να μην τρώει και πολύ ram; ευχαριστώ
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τα φωτα σας!

Σε λιγες μερες θα εχω το Ε52 και απο οτι διαβαζω εχει πολυ ελειπες λεξικο για το Τ9.

Εγινε συζητηση για το Nokia Custom Dictionary το οποιο μπορει να κανει τα παρακατω.

-View all the words in your custom dictionary

-Add new words to it

-Edit and Delete existing words

-Export the dictionary as xml file

-Import words from an xml file

-Scan text files to import all the words

-Transfer your dictionary to another phone

-Compatibility and system requirements

 

Και αυτα:

You can add and view all words in the custom dictionary, delete words that you do not want, export the dictionary to other devices as XML files, similarly you can also import dictionary from other devices in the same way, import words from any text file to dictionary, transfer complete dictionary to other phones and view custom dictionary in other languages.

This application will be fully compatible with Nokia E 71, Nokia E 63, Nokia 5800 Express Music and Nokia x6. Beta Labs also provides a list of models on which Custom Dictionary will run with limited functionality, they are Nokia N96, Nokia N95, Nokia N82, Nokia N78 and Nokia N 79. And models like Nokia N97, E 72, E 75, E 55 and E 52 might experience some performance issues.

 

Απο οτι βλεπω, ειναι σε Beta εκδοση ακομη και λεει οτι π.χ. στο Ε52 ισως εχει καποια προβληματα καθυστερησης.

Οι ερωτησεις μου ειναι:

-Το δοκιμασε καποιος στα μοντελα s60 v3 FP2;

-Εχει βγει τελικη εκδοση;

-Απο οτι λεει μπορει να κανει μεταφορα και ολο το λεξικο, εκτος απο τις καινουργιες λεξεις; υσχυει αυτο; Αν ναι, τοτε το μονο που μενει ειναι να βρεθει το νοκια με το καλυτερο λεξικο και να μεταφερθει. Υπαρχει τετοια δυνατοτητα;

Δεν εχω το τηλ ακομη και δεν μπορω να δοκιμασω. Την τεταρτη μαλλον θα το παραλαβω. Μπορει να δοκιμασει καποιος;

Edited by Itchrist86
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τα φωτα σας!

Σε λιγες μερες θα εχω το Ε52 και απο οτι διαβαζω εχει πολυ ελειπες λεξικο για το Τ9.

Εγινε συζητηση για το Nokia Custom Dictionary το οποιο μπορει να κανει τα παρακατω.

-View all the words in your custom dictionary

-Add new words to it

-Edit and Delete existing words

-Export the dictionary as xml file

-Import words from an xml file

-Scan text files to import all the words

-Transfer your dictionary to another phone

-Compatibility and system requirements

 

Και αυτα:

You can add and view all words in the custom dictionary, delete words that you do not want, export the dictionary to other devices as XML files, similarly you can also import dictionary from other devices in the same way, import words from any text file to dictionary, transfer complete dictionary to other phones and view custom dictionary in other languages.

This application will be fully compatible with Nokia E 71, Nokia E 63, Nokia 5800 Express Music and Nokia x6. Beta Labs also provides a list of models on which Custom Dictionary will run with limited functionality, they are Nokia N96, Nokia N95, Nokia N82, Nokia N78 and Nokia N 79. And models like Nokia N97, E 72, E 75, E 55 and E 52 might experience some performance issues.

 

Απο οτι βλεπω, ειναι σε Beta εκδοση ακομη και λεει οτι π.χ. στο Ε52 ισως εχει καποια προβληματα καθυστερησης.

Οι ερωτησεις μου ειναι:

-Το δοκιμασε καποιος στα μοντελα s60 v3 FP2;

-Εχει βγει τελικη εκδοση;

-Απο οτι λεει μπορει να κανει μεταφορα και ολο το λεξικο, εκτος απο τις καινουργιες λεξεις; υσχυει αυτο; Αν ναι, τοτε το μονο που μενει ειναι να βρεθει το νοκια με το καλυτερο λεξικο και να μεταφερθει. Υπαρχει τετοια δυνατοτητα;

Δεν εχω το τηλ ακομη και δεν μπορω να δοκιμασω. Την τεταρτη μαλλον θα το παραλαβω. Μπορει να δοκιμασει καποιος;

 

 

Λοιπόν! Αυτό το θέμα με το λεξικό του E52 είναι το μόνο που μου σπάει τα νεύρα στο κατα τ'άλλα απίθανο αυτό κινητό. Το custom dictionary το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται). Πριν είχα το Ε66 το οποίο είχε πολύ ενημερωμένο (για την ελληνική γλώσσα) λεξικό. Οπότε, όλος χαρά μόλις ανακάλυψα αυτή την εφαρμογή πήγα να αντιγράψω τις λέξεις του Ε66 στο Ε52. Έλα όμως που στο Ε66 δεν δούλευε ολοκληρωμένα και δε με άφηνε να κάνω export το σύνολο των λέξεων... Οπότε έμεινα μπουκάλα που λέμε και τώρα ψάχνω για δύο πράγματα: 1ον να ανακαλύψω πιο από τα νέα μοντέλα της nokia έχει καλό λεξικό (αντίστοιχο για παράδειγμα αυτού του Ε66) και δεύτερον να βρω ένα τέτοιο τηλέφωνο ώστε να κάνω τις αλχημίες μου και να περάσω το λεξικό του στο κινητό μου!!!!

 

Αν κάποιος έχει την όρεξη να ανεβάσει κανένα αρχείο που να προέρχεται από ένα αξιοπρεπές λεξικό, θα του είμαι υπόχρεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. με το Best Blacklist. Υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές γι' αυτή τη δουλειά.

 

Υπάρχει κάποια που να αποκλείει γενικά όλα τα σταθερά να στο να σε παίρνουν τηλέφωνο?

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια free εφαρμογη που να εμφανιζει το ποσοστο της μπαταριας?? Ειδα οτι το iON BatteryTimer ειναι Trial...:ninja:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Αυτό το θέμα με το λεξικό του E52 είναι το μόνο που μου σπάει τα νεύρα στο κατα τ'άλλα απίθανο αυτό κινητό. Το custom dictionary το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται). Πριν είχα το Ε66 το οποίο είχε πολύ ενημερωμένο (για την ελληνική γλώσσα) λεξικό. Οπότε, όλος χαρά μόλις ανακάλυψα αυτή την εφαρμογή πήγα να αντιγράψω τις λέξεις του Ε66 στο Ε52. Έλα όμως που στο Ε66 δεν δούλευε ολοκληρωμένα και δε με άφηνε να κάνω export το σύνολο των λέξεων... Οπότε έμεινα μπουκάλα που λέμε και τώρα ψάχνω για δύο πράγματα: 1ον να ανακαλύψω πιο από τα νέα μοντέλα της nokia έχει καλό λεξικό (αντίστοιχο για παράδειγμα αυτού του Ε66) και δεύτερον να βρω ένα τέτοιο τηλέφωνο ώστε να κάνω τις αλχημίες μου και να περάσω το λεξικό του στο κινητό μου!!!!

 

Αν κάποιος έχει την όρεξη να ανεβάσει κανένα αρχείο που να προέρχεται από ένα αξιοπρεπές λεξικό, θα του είμαι υπόχρεος!!!

 

Οτι μπορεσεις να κανεις φιλε μου, αν θελεις ενημερωσε μας!

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή πυξίδα για τα symbian? και εφαρμογή που να δείχνει μόνο ταχύτητα και χιλιόμετρα που διανύθηκαν?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!

Οταν παω να εγκαταστησω .jar εφαρμογες,βγαινει το ακολουθο μηνυμα

"μη εγκυρο αρχειο .jar"

Το εμφανιζει σε ολες......

Λυση?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια free εφαρμογη που να εμφανιζει το ποσοστο της μπαταριας?? Ειδα οτι το iON BatteryTimer ειναι Trial...:ninja:

Ευχαριστω

To PySystemUtilities υπαρχει στην πρωτη σελιδα..

Προβλημα!

Οταν παω να εγκαταστησω .jar εφαρμογες,βγαινει το ακολουθο μηνυμα

"μη εγκυρο αρχειο .jar"

Το εμφανιζει σε ολες......

Λυση?

Δοκιμασε να την κανεις εγκατασταση σε αλλη μνημη. Εαν δεν γινει τιποτα απεγκατεστησε μια εφαρμογη κατα προτιμηση java και μετα επανεκκινηση μηπως και ξεκολλησει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στη μνημη του τηλεφωνου μια χαρα η εγκατασταση.

Εκανα οτι ειπες,αλλα παλι δεν.

Να σου πω οτι στην καρτα μνημης οι .sis δεν εχουν προβλημα,αλλα μονο οι .jar

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια που να αποκλείει γενικά όλα τα σταθερά να στο να σε παίρνουν τηλέφωνο?

 

Καμιά απάντηση παιδιά;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Στη μνημη του τηλεφωνου μια χαρα η εγκατασταση.

Εκανα οτι ειπες,αλλα παλι δεν.

Να σου πω οτι στην καρτα μνημης οι .sis δεν εχουν προβλημα,αλλα μονο οι .jar

Αντεγραψε τα αρχεια και φακελους στον υπολογηστη σου format την καρτα μεσα απο την συσκευη και ξανα πισω. Πιστευω οτι θα στρωσει..

 

Υ.Γ. Για να μην χασεις τιποτα πρεπει να αντιγραψεις και τους κρυφους φακελους και αρχεια.

Καμιά απάντηση παιδιά;

 

Υπαρχουν εφαρμογες που μπορεις να δημιουργησεις λιστες π.χ. να σε παιρνουν μονο οσους εχεις περασμενους στις επαφες η μονο 10 ατομα της επιλογης σου. Για τα σταθερα μαλλον δεν υπαρχει :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...