Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληροφοριακά: Το WAV είναι καλύτερη ποιότητα από το mp3 γιατί είναι ασυμπίεστο, γι' αυτό και πιάνει σχεδόν το δεκαπλάσιο χώρο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello!

Links ως γνωστο απαγορευονται .Κοιταξε στα γνωστα μερη!

Apo pote?Egw exw dei diafora links na dinontai edw....An exeis xrono steile ena pr na mou peis gia ta "gnwsta" meri gt pleon den asxoloumai kai polu..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Apo pote?Egw exw dei diafora links na dinontai edw....An exeis xrono steile ena pr na mou peis gia ta "gnwsta" meri gt pleon den asxoloumai kai polu..

 

δες εδω

που βρισκω εφαρμογες?:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks mike,

αλλά για Αγγλοελληνικό -Ελληνοαγγλικό δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερη πρόταση απ' αυτήν του SlovoEd. Πρόκειται για μια πληρέστατη βάση δεδομένων και με πολύ εύχρηστο viewer. Προσωπικά κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ, εδώ και πολλά χρόνια (απο εποχής 7650).

Στο MobiLex ενσωμάτωσα Αγγλοελληνικό και Ελληνοαγγλικό λεξικό περισσότερο για λόγους πληρότητας αλλά και ως μια εναλλακτική λύση σ' αυτούς που δεν είχαν την πρόθεση να αγοράσουν "αδεια χρήσης" απο την epocware για το slovo.Όλα αυτά, φυσικά πριν διαρρεύσουν τα γνωστά σε όλους μας "serial numbers" :ninja:.

Η δύναμη αλλά και ο λόγος ύπαρξης του MobiLex στa S60 μας, πιστεύω είναι, εν μέρη η wikipedia, αλλά πολύ περισσότερο το Ετυμολογικό Λεξικό της γλώσσας μας. Πρόκειται για βάση 68.145 λημμάτων, δώρο απο την axma soft !!!Αν και θεωρώ "τα ελληνικά μου" αρκετά καλά, το συμβουλεύομαι συνεχώς και ελπίζω να φανεί χρήσιμο και σε πολλούς άλλους.

Αυτά, έτσι για να θέσουμε τα πράγματα στις σωστές τους διαστάσεις.

P.S.= To screenshot είναι απ' την κονσόλα του suse linux που δουλεύω στο σπίτι κι απο ένα πρόγραμμα γραμμένο στην perl όπου μπορώ και δουλεύω τις βάσεις δεδομένων της axma στην πρωτογενή τους μορφή δηλ. σε .dct αρχεία

http://img265.imageshack.us/img265/1346/sdictki3.th.jpg

 

Εγκατεστησα την εκδοση 3.0 του SlovoEd και οντως ειναι εντυποσιακο και απο εμφανιση.

 

Δεν το βρηκα παντως στο xxxxxxxxxxxx και ετσι δεν βρεικα καποιο number. αν γνωριζει καποιος και μπορει ας στηλει ενα pm

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον OPERA MOBILE αλλά όταν πάω να δω κάτι άλλο στο μενού και τον έχω στην αναμονή, μετά κλείνει από μόνος του και είναι πολύ σπαστικό γιατί πρέπει να το ξαναφορτώσω από την αρχή.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που υποστηρίζει multi tasking?

 

 

Υπάρχει κανένας καλύτερος browser βρε παιδιά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας καλύτερος browser βρε παιδιά?

 

Δεν νομίζω. Εγώ τουλάχιστον είμαι αρκετά ευχαριστημένος με τον built-in του κινητού.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι ίσως να βγει ο Firefox για Symbian OS.

Αν έχει έστω και τις μισές από τις δυνατότητες της έκδοσης για Windows, θα είναι major hit.

Θα το δούμε όμως άραγε αυτό??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι ίσως να βγει ο Firefox για Symbian OS.

Αν έχει έστω και τις μισές από τις δυνατότητες της έκδοσης για Windows, θα είναι major hit.

Θα το δούμε όμως άραγε αυτό??? :confused:

Δεν ξερω αν θα βγει για symbian,που λογικα θα γινει με τοσες πωλησεις,καποιες αντιδρασεις ομως υπαρχουν για την κινητη εκδοχη του firefox: http://gizmodo.com/363276/mobile-operators-resisting-firefox-on-phones:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

http://coreplayer.com

 

best video-music player ever :)

 

οσοι παιδευεστε ακομη να κανετε λιστες αναπαραγωγης στα τηλ σας μεσω των default music players των συσκευων σας,για να ακουσετε τα τραγουδια που εσεις θελετε και οχι οτι υπαρχει μεσα στην συσκευη σας,

δοκιμαστε τον και θα με θυμηθειτε.ολα τα φορματ βιντεο (και wmv,mpg,avi)και επιλογη οποιου φακελου θελετε εσεις να γινει αναπαραγωγη.

θα καταργησετε τελειως τον ανωριμο music player της συσκευης σας:!:

 

τον χρησιμοποιω παντα σε ολα μου τα pda και φυσικα (στην αναλογη εκδοση ) στις υπολοιπες μη wm συσκευες μου :)

 

παραμετροποιησιμος οσο δεν φανταζεστε και παρα πολυ ευχρηστος:)

last version 1.2.0

 

 

edited by nervous:

Ποσες φορες πρεπει να το πω ??? NO LINKS !!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την εκδοση 3.0 του SlovoEd και οντως ειναι εντυποσιακο και απο εμφανιση.

 

Δεν το βρηκα παντως στο xxxxxxxxxxxxxxx και ετσι δεν βρεικα καποιο number. αν γνωριζει καποιος και μπορει ας στηλει ενα pm

Χρησημοποιώ την 2.10(3)του slovo και σ' αυτήν αναφερόμουν.

P.S.=Αμέσως να βγάλεις λαβράκι..... :p

Link to comment
Share on other sites

edited by nervous:

Ποσες φορες πρεπει να το πω ??? NO LINKS !!

 

:what::what: sorry ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://coreplayer.com

 

best video-music player ever :)

 

οσοι παιδευεστε ακομη να κανετε λιστες αναπαραγωγης στα τηλ σας μεσω των default music players των συσκευων σας,για να ακουσετε τα τραγουδια που εσεις θελετε και οχι οτι υπαρχει μεσα στην συσκευη σας,

δοκιμαστε τον και θα με θυμηθειτε.ολα τα φορματ βιντεο (και wmv,mpg,avi)και επιλογη οποιου φακελου θελετε εσεις να γινει αναπαραγωγη.

θα καταργησετε τελειως τον ανωριμο music player της συσκευης σας:!:

 

τον χρησιμοποιω παντα σε ολα μου τα pda και φυσικα (στην αναλογη εκδοση ) στις υπολοιπες μη wm συσκευες μου :)

 

παραμετροποιησιμος οσο δεν φανταζεστε και παρα πολυ ευχρηστος:)

last version 1.2.0

 

 

edited by nervous:

Ποσες φορες πρεπει να το πω ??? NO LINKS !!

 

Για να το δοκιμασω και να αφησω μετα ενα feedback.

 

Αληθεια υπαρχει καποιος player που να παιζει κατευθειαν αρχεια avi με υποτιτλους srt που θα ειναι στον ιδιο φακελο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται τα βιντεακια που εχω αποθηκευμενα στο emtume, να τα βλεπω στην εκθεση? η να μπορω να τα στελνω σε αλλο κινητο??

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

μονο απο mtube μπορεις.μπορεις να τα στειλεις με xplore αλλα πρεπει αυτος που θα τα παρει να εχει το mtube

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το resco viewer και το ενα παραπανω ψηφιο που δεν μπαινει υπαρχει καποια λυση?δοκιμασα αλλα ιμει(μπας και το κλειδι που μου βγαλει μπει αλλα τιποτα)!
Link to comment
Share on other sites

μονο απο mtube μπορεις.μπορεις να τα στειλεις με xplore αλλα πρεπει αυτος που θα τα παρει να εχει το mtube

 

 

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόγραμα που να ηχογραφείς από το ράδιο;

 

δεν υπαρχει κατι τετοι φιλε μου

 

υπαρχει μια λυση που σε συνδοιασμο με το pv recorder,(αν θυμαμαι καλα)γινεται. υπαρχει ενοτητα ολοκληρη για αυτο το θεμα εκει.

 

ριξτε μια ματια στην σελιδα του xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ;)

 

 

[/u]

 

δεν μπορω να το βρω τωρα γιατι δεν δουλευει το φορουμ αυτην την στιγμη,να σας εδινα direct link

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

...

Αληθεια υπαρχει καποιος player που να παιζει κατευθειαν αρχεια avi με υποτιτλους srt που θα ειναι στον ιδιο φακελο ?

 

Δ γινεται αυτο δυστηχως...θα πρεπει να τους ενσωματωσεις εσυ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με τις εφαρμογές της Nokia for Business? Κατέβασα την αντίστοιχη για MS Exchange αλλά με τίποτα δεν κατεβάζει emails.. Χρειάζεται τίποτα extensions & ο σέρβερ μήπως? Κάποιος guide?
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.mipos mporite na mou pite pos legete afto to programa h an iparxi kiolas den ksero.exo enoxlitikes anapantites me apokripsi kai tha eithela an iparxi kati tetio os oste na min mpori kan na mou kani anapantiti.iparxi kati tetio? EYXARISTO POLY
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...