Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω ενα προγραμμα που να κανει μπακ απ και ριστορ, αξιοπιστα ομως, τα μηνυματα

θελω να κανω συντομα ενα καθαρο φορματ και να σωσω μονο τα μηνυματα. να κανει αποκλειστικα αυτο

και να μη κραταει ρυθμισεις ή κατι αλλο

 

ε θελω να χρησιμοποιησω προγραμμα της νοκια. εχουμε κανα αξιοπιστο?

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το sms export και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Είναι πολύ απλό στη χρήση.Επιλέγεις που θέλεις να αποθηκέυονται τα μηνύματα και τέλος!! Αποθηκέυει μόνο τα εισερχόμενα όμως! Δεν ξέρω αν σε πειράζει αυτό...

Rogers
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ χρησιμοποιώ το sms export και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Είναι πολύ απλό στη χρήση.Επιλέγεις που θέλεις να αποθηκέυονται τα μηνύματα και τέλος!! Αποθηκέυει μόνο τα εισερχόμενα όμως! Δεν ξέρω αν σε πειράζει αυτό...

 

Σε τι format τ'αποθηκεύει αυτό;

Υπάρχει και το Best message storer που τ'αποθηκεύει σε .csv και .txt.

Εγώ για να σώσω τα μυνήματα πριν κάνω format έβαλα απ'τις ρυθμίσεις την κάρτα μνήμης ως μνήμη σε χρήση, τα μετέφερε εκεί, αλλά τώρα θέλω να τα ξαναπεράσω στη μνήμη τηλεφώνου όπως ακρυβώς ήταν.

Ξέρω οτι τ'αποθηκεύει σ'έναν φάκελο "Mail2" αλλά δε μπορώ να τ'αντιγράψω με Modo και Ybrowser που δοκίμασα! Αντιγράφει μερικά αρχεία μόνο!... Και το τηλέφωνο μου είναι hackαρισμένο!

Μπορούμε να κάνουμε κάτι σ'αυτήν την περίπτωση;

 

Ας πούμε οτι μου στέλνουν ένα τέτοιο μέσω bluetooth για να το εγκαταστήσω και θέλω μετά να το αποθηκεύσω κάπου.

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτώς απ'τον YBrowser?

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ενα προγραμμα που να κανει μπακ απ και ριστορ, αξιοπιστα ομως, τα μηνυματα

θελω να κανω συντομα ενα καθαρο φορματ και να σωσω μονο τα μηνυματα. να κανει αποκλειστικα αυτο

και να μη κραταει ρυθμισεις ή κατι αλλο

 

ε θελω να χρησιμοποιησω προγραμμα της νοκια. εχουμε κανα αξιοπιστο?

Mπορεις να παρεις ολοκληρο το φακελο Mail2 μεσα απο το X:\ private\ 1000484b\ Mail2 και οταν τελειωσεις να τον ξαναβαλεις στην θεση του.

 

Σε τι format τ'αποθηκεύει αυτό;

Υπάρχει και το Best message storer που τ'αποθηκεύει σε .csv και .txt.

Εγώ για να σώσω τα μυνήματα πριν κάνω format έβαλα απ'τις ρυθμίσεις την κάρτα μνήμης ως μνήμη σε χρήση, τα μετέφερε εκεί, αλλά τώρα θέλω να τα ξαναπεράσω στη μνήμη τηλεφώνου όπως ακρυβώς ήταν.

Ξέρω οτι τ'αποθηκεύει σ'έναν φάκελο "Mail2" αλλά δε μπορώ να τ'αντιγράψω με Modo και Ybrowser που δοκίμασα! Αντιγράφει μερικά αρχεία μόνο!... Και το τηλέφωνο μου είναι hackαρισμένο!

Μπορούμε να κάνουμε κάτι σ'αυτήν την περίπτωση;

Απο την στιγμη που εχεις τα μυνηματα στην καρτα μνημης θα διαγραψεις ολοκληρο το φακελο Mail2 απο το C = μνημη συσκευης ετσι οταν θα επιλεξεις να αποθυκευονται τα μυνηματα στην συσκευη θα σε ρωτησει εαν θελεις να αντιγραψεις και ολα τα μηνυματα απο την καρτα στην συσκευη.

 

Ας πούμε οτι μου στέλνουν ένα τέτοιο μέσω bluetooth για να το εγκαταστήσω και θέλω μετά να το αποθηκεύσω κάπου.

Υπάρχει άλλος τρόπος εκτώς απ'τον YBrowser?

Μπορεις και με τον x-plore δοκιμασε το λογικα θα σε βολεψει..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, όλα OK.

Το δεύτερο το ρώτησα γιατί σ'ένα άσπαστο 6110 που προσπάθησα να περάσω YBrowser (την τελευταία έκδοση απ'το site του), ενώ εγκαθίστατε κανονικά, ή τουλάχιστον έτσι νομίζω, δε φαίνεται πουθενά! Δε θα'πρεπε να'ναι χήμα στο menu ή διαφέρει αυτό απο τηλέφωνο σε τηλέφωνο;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανει εγκατασταση ο YBrowser θυμαμαι οτι δημιουργει ενα φακελο στο μενου ψαξε καλυτερα μπορει να το βρεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί τον φάκελο Dr. Jukka και μέσα εκεί είναι το Y-Browser και ότι άλλες εφαρμογές έχουν φτιαχτεί από τον συγκεκριμένο "προγραμματιστή".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιοσ να μου δοσει ενα λινγκ να κατευασω ενα χρονομετρο για το n86?ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Handy clock

Best Timer

 

Ειναι και τα 2 επι πληρωμη και δεν επιτρεπετε να δινονται link προς παρανομο υλικο. Με μια αναζητηση στο google θα βρεις ευκολα τις επισημες σελιδες αλλα και αλλες σελιδες που μπορεις να τα εχεις χωρις να τα αγορασεις..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί τον φάκελο Dr. Jukka και μέσα εκεί είναι το Y-Browser και ότι άλλες εφαρμογές έχουν φτιαχτεί από τον συγκεκριμένο "προγραμματιστή".

 

Το ξέρω. Αλλά εκεί, δε δημιουργήθηκε και δεν υπήρχε η εφαρμογή ούτε στη διαχείριση εφαρμογών!!! Τι γίνεται; Μήπως δεν εγκαταστάθηκε;;;;

Υπάρχει καμία περίπτωση να μη μπορούν να μπουν τέτοιου είδους προγράμματα σε άσπαστες συσκευές;

Δεν έβγαζε πάντως "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη" ή κάτι τέτοιο...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Αλλά εκεί, δε δημιουργήθηκε και δεν υπήρχε η εφαρμογή ούτε στη διαχείριση εφαρμογών!!! Τι γίνεται; Μήπως δεν εγκαταστάθηκε;;;;

Υπάρχει καμία περίπτωση να μη μπορούν να μπουν τέτοιου είδους προγράμματα σε άσπαστες συσκευές;

Δεν έβγαζε πάντως "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη" ή κάτι τέτοιο...

Αν δεν σου εβγαλε κάποιο σφάλμα τότε πρέπει να εγκαταστάθηκε κανονικά. Αν δεν είναι hack-αρισμένη η συσκευή σου θα πρέπει προηγουμένως να υπογράψεις την εφαρμογή αλλιώς θα σου βγάζει μήνυμα σφάλμα πιστοποιητικού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στην v0.75 έλεγε "Το πιστοποιητικό έχει λήξει"! Αλλά στην τελευταία (0.89) το προσπερνάει αυτό. Στη σελίδα του λένε πως η τρέχουσα είναι signed... Δε μπορώ να καταλάβω.
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

ψιλό οφφ, αλλά το pcsuite και τα συναφή παίζουν κανονικά στα windows 7..?? :worry:

 

Ναι, εγω εχω 7αρια (RC, 7100) και ολα λειτουργουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Στην v0.75 έλεγε "Το πιστοποιητικό έχει λήξει"! Αλλά στην τελευταία (0.89) το προσπερνάει αυτό. Στη σελίδα του λένε πως η τρέχουσα είναι signed... Δε μπορώ να καταλάβω.

 

Εαν κανεις αλλες εφαρμογες εγκατασταση της εμφανιζει κανονικα? Καλυτερα δοκιμασε να το κατεβασεις και απο αλλου εαν δεν γινει τιποτα ανεβασε μας το αρχειο για να το ελεγξουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω mute το μικρόφωνο του Ν73 ?

 

Πρόσφατα εγκατέστησα την εφαρμογή AnsMachine από την SmartphoneWare που λειτουργεί σαν αυτόματος τηλεφωνητής. Μόλις με καλέσει κάποιος μπαίνει σε λειτουργία ο τηλεφωνητής αλλά δεν απομονώνει το μικρόφωνο του κινητού με αποτέλεσμα να ακούγονται τα πάντα :(

 

Παλιότερα για τηλεφωνητή χρησιμοποιούσα την Phonepilot από την Mobishophy αλλά ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε να λειτουργεί και όταν προσπάθησα να την ξαναπεράσω δεν λειτουργούσε... :(

 

Υπάρχει τρόπος όταν σβύνω μια εφαρμογή να μην αφήνει κατάλοιπα/υπόλοιπα στη μνήμη του κινητού? Υπάρχει εφαρμογή να καθαρίζει τα 'άχρηστα' μετά την απεγκατάσταση εφαρμογών?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

 

N78 όχι Ν73... Sorry... :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν σβύνω μια εφαρμογή να μην αφήνει κατάλοιπα/υπόλοιπα στη μνήμη του κινητού? Υπάρχει εφαρμογή να καθαρίζει τα 'άχρηστα' μετά την απεγκατάσταση εφαρμογών?

Με κανενα φορματ θα καθαρισουν τα αχρηστα αρχεια.

Πρεπει να υπαρχουν εφαρμογες αλλα δεν κανουν δουλεια αποτι εχω ακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να κοιτάζεις με το πρόγραμμα uNsIs τους φακέλους με τα αρχεία που δημιουργεί η εφαρμογή και να τα σβήνεις με έναν browser.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια εφαρμογή blacklist και με κλειδί αν γίνεται.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Να ρωτήσω, πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε κάποιες εφαρμογές να κάνουν auto start και hide κάθε φορά που ανοίγουμε το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε κάποιες εφαρμογές να κάνουν auto start και hide κάθε φορά που ανοίγουμε το κινητό?

 

Αυτό γίνεται μόνο αν υπάρχει σχετική επιλογή στο μενού της εφαρμογής.

Αν όχι, δεν γίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια εφαρμογή blacklist και με κλειδί αν γίνεται.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μπορεις να βαλεις ενα προγραμμα blacklist της επιλογης σου και να κλειδωσες το εικονιδιο με το Advanced Device Locks.

Να ρωτήσω, πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε κάποιες εφαρμογές να κάνουν auto start και hide κάθε φορά που ανοίγουμε το κινητό?

Μπορεις να το ρυθμισεις μεσα απο την εφαρμογη jbak task manager αυτο με το hide δεν το καταλαβα :O

 

 

Επισης ριξε μια ματια στο παρακατω link νομιζω οτι θα το βρεις αρκετα ενδιαφερον:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2552974#post2552974

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το hide δεν το καταλαβα :O

 

Εννοεί μάλλον να μην φαίνεται ότι τρέχουν στον task manager

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογη που κανει autostart αλλες εφαρμογες ειναι η ExeMaster της VerySoft.

Oριζεις ποιες εφαρμογες θες και οταν ανοιξεις το κινητο αυτες τρεχουν αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Aνεβασε μας ενα screenshot για να καταλαβουμε.. :rolleyes:

 

Πως να βγάλω?Με ποιο πρόγραμμα?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πως να βγάλω?Με ποιο πρόγραμμα?

 

http://nokia-n95-8gb-software.smartphoneware.com/screen_snap.php

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να παρεις ολοκληρο το φακελο Mail2 μεσα απο το X:\ private\ 1000484b\ Mail2 και οταν τελειωσεις να τον ξαναβαλεις στην θεση του.

 

φιλε δε βλεπω τετοιο φακελο 1000484b σιγουρα εχει τετοια ονομασια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...