Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ebook reader εχει δοκιμασεις κανεις τιποτα παιδια η εστω εναν ισχυρο pdf reader?

Τα ΖΧReader και το meReader εχει κανεις αποψη?

Κανενα αλλο που να χετε κατα νου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιώ το Mobi Reader το οποίο διαβάζει αρχεία .prc . Υπάρχει converter που μετατρέπει τα αρχεία .pdf , .doc , .html σε .prc (τα .pdf να είναι ocr). Έχω διαβάσει αρκετά βιβλία με το κινητό και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο, μπορείς να μεγαλώσεις την γραμματοσειρά, να αλλάξεις το χρώμα του φόντου ή της γραμματοσειράς...

Τα προγραματα που αναφέρεις δεν τα έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εδω και καιρο υπαρχει μια εφαρμογη που λεγεται ikitt αλλα ειναι μονο για το appleξερετε αν μπορει να βρεθει αυτη ή κατι παρομοιο για νοκια? αυτο που κανει ειναι να δειχνει το κινητο σαν το καντραν του κιτ απο το μαικλ ναιτ και να σουδειχνει με τη χρηση του τζιπιες με ποσα χιλιομετρα τρεχεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιώ το Mobi Reader το οποίο διαβάζει αρχεία .prc . Υπάρχει converter που μετατρέπει τα αρχεία .pdf , .doc , .html σε .prc (τα .pdf να είναι ocr). Έχω διαβάσει αρκετά βιβλία με το κινητό και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο, μπορείς να μεγαλώσεις την γραμματοσειρά, να αλλάξεις το χρώμα του φόντου ή της γραμματοσειράς...

Τα προγραματα που αναφέρεις δεν τα έχω δοκιμάσει.

 

Μαλιστα σευχαριστω πολυ. Θα το δοκιμασω γιατι εχω και γω καποια βιβλια και θελω να τα βαλω στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εδω και καιρο υπαρχει μια εφαρμογη που λεγεται ikitt αλλα ειναι μονο για το appleξερετε αν μπορει να βρεθει αυτη ή κατι παρομοιο για νοκια? αυτο που κανει ειναι να δειχνει το κινητο σαν το καντραν του κιτ απο το μαικλ ναιτ και να σουδειχνει με τη χρηση του τζιπιες με ποσα χιλιομετρα τρεχεις!!!!

 

Tempes GTx.Εχει και επιλογη για χρονομετρηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω φιλε σε υπερευχαριστω. τρεχω στο μαγαζακι!!!!!!!!

 

Tempes GTx.Εχει και επιλογη για χρονομετρηση.

 

ρε φιλε πηγα στο μαγαζακι και δεν ειδα να εχει την εμφανιση του κιτ το προγραμμα. ειναι ειδικο σκιν που πρεπει να βαλεις? ή πολυ απλα δεν ειναι το προγραμμα αυτο που ζηταω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι εχει την εμφανιση που θες(λαθος μου)και δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο.Εχει ομως αρκετες ενδιαφερουσες επιλογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

O impreza_sti σου εδωσε μια εφαρμογη που κανει κατι παρομοιο και οχι την ιδια εφαρμογη.

Η εφαρμογη που λες ειναι μονο για iphone και δεν υπαρχει ακριβως η ιδια σε symbian.

Link to comment
Share on other sites

ok σας ευχαριστω παντως πολυ. απλα ηθελα να εχω τον κιτ στο κινητο μου. αφου δε γινεται δε πειραζει...
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για ένα πρόγραμμα για τον Ν95 μου που να δείχνει (μετά απο επιλογή) δεύτερο ρολόι στην οθόνη του κινητού με την ώρα άλλης χώρας.

 

ξέρει κανείς κανένα?

Link to comment
Share on other sites

Δες για την εφαρμογη Handy Clock αλλα δεν ξερω ποσο θα σε βολεψει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δες για την εφαρμογη Handy Clock αλλα δεν ξερω ποσο θα σε βολεψει..

 

Αν δεν κάνω λάθος, δεν εμφανίζει 2ο ρολόι στην αναμονή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο και ο gianpithio λεει οτι δεν ξερει κατα ποσο θα τον βολεψει.

Δεν νομιζω πως υπαρχει καποια εφαρμογη να κανει αυτο που θελει.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι που εχει ξανασυζητηθει αλλα δεν το βρησκω τωρα.

Θελω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να το οριζω καποιο χρονικο διαστημα και αφου περασει αυτο να κλεινει το κινητο. Κατι σαν timer δηλαδη. Δυσκολο να υπαρχει κατι τετοιο.

Αν δεν υπαρχει θελω καποιο προγραμμα (ξερω οτι υπαρχει αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν) που να του ορισω μετα απο συγκεκριμενο χρονο να κανει επανεκινηση.

Το χρειαζομαι καθως τα βραδια ακουω ραδιοφωνο και με παιρνει ο υπνος και καταναλωνει το ραδιοφωνο μπαταρια ολη την νυχτα!

 

Βοηθηστε παιδια οποιος ξερει!:)

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω Itchrist86 για την αμεση απαντηση!:D

Μπορεις να μου πεις πως ακριβως οριζουμε να κλεισει γιατι δεν μπορω να το καταφερω!

 

Εdit:Ακυρο ενταξει το βρηκα!

Ειναι πολυ απλο!

Σευχαριστω για την βοηθεια!:bow:

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι που εχει ξανασυζητηθει αλλα δεν το βρησκω τωρα.

Θελω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να το οριζω καποιο χρονικο διαστημα και αφου περασει αυτο να κλεινει το κινητο. Κατι σαν timer δηλαδη. Δυσκολο να υπαρχει κατι τετοιο.

Αν δεν υπαρχει θελω καποιο προγραμμα (ξερω οτι υπαρχει αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν) που να του ορισω μετα απο συγκεκριμενο χρονο να κανει επανεκινηση.

Το χρειαζομαι καθως τα βραδια ακουω ραδιοφωνο και με παιρνει ο υπνος και καταναλωνει το ραδιοφωνο μπαταρια ολη την νυχτα!

 

Βοηθηστε παιδια οποιος ξερει!:)

 

Κάπου είχα πετύχει και μια εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτό που θες, να κλείνει το ραδιόφωνο, αλλά δεν θυμάμαι πως λεγόταν... Θα το κοιτάξω όμως...

 

 

Την βρήκα! Sleep music λέγεται... Τώρα την κατέβαζω να δω και αν δουλεύει όντως...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Παιδια, βοηθειστε γιατι εχω μπερδευτει. Προσπαθω να βρω την εφαρμογη nokia email και δεν μπορω. Παντα πεφτω πανω στο nokia messaging που δεν ειναι αυτο που θελω.

Το nokia email αλλαζει εντελως το interface των μειλ, αντιθετα η εφαρμογη που κατεβαζω ειναι απλα σαν ενας οδηγος για τη δημιουργια γραμματοκιβωτιου.

Μπορει να δωσει καποιος ενα λιγκ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Opera Mini 5 Beta Released – Gets new UI, Copy and paste and tabs

http://dailymobile.se/2009/09/16/opera-mini-5-beta-released/

 

Popular features

Innovative and Easy-to-use Living up to our vision of providing the best Internet experience on any device, Opera Mini 5 boasts a powerful new user interface. Merging the best from our desktop browser together with new innovations for mobile phones, Opera Mini is advanced, yet highly intuitive to use.

Tabs

With tabbed browsing you no longer need to interrupt one session to start another. Use your web-mail in one window, Facebook in another, Twitter in a third and all that while checking the latest sports results. With Opera Mini you can easily identify the different tabs and jump between them.

http://www.opera.com/bitmaps/products/mini/next/tabbed-browsing.jpg

 

Password manager

No more hassle with those hard to enter user names and passwords. Opera Mini 5 will remember your credentials and you can log on to your favorite Web sites with just a single click. The passwords are stored on your phone for your convenience.

http://www.opera.com/bitmaps/products/mini/next/password-manager.jpg

 

Full Web in your palm

When visiting a Web page, Opera Mini displays the overview of the page and suggests where to begin your reading before you zoom in. Opera Mini also detects when on a Web page designed for a mobile phone and displays it optimally.

 

Touch & Keypad

The user interface has been designed for both touchscreen and keypad style mobile phones. With a touchscreen you can enjoy even easier navigation with our new zooming and kinetic scrolling.

http://www.opera.com/bitmaps/products/mini/next/touch-n-keypad.jpg

 

Speed Dial

Get your favorite Web page with just one click. Speed Dial is a set of visual bookmarks you see when you open a new tab, like a dashboard for your on-line life. To add a new page, simply click on an empty Speed Dial slot, and Opera will make suggestions based on your browsing history and bookmarks.

http://www.opera.com/bitmaps/products/mini/next/speed-dial.jpg

 

Built for speed

Time is precious. Opera Mini compresses pages by up to 90% before being sent to your phone meaning faster page load times than in other mobile Web browsers.

 

Find things faster

The new Opera Mini lets you search for text within a Web page so you can get to the information you need even quicker than before.

 

Power scrolling

Scroll at warp speed using your phone keypad or by dragging the page on a phone with a touch screen.

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/09/opera-mini-5-screenshot-01-280x375.jpg http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/09/opera-mini-5-screenshot-02-250x375.jpg http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/09/opera-mini-5-screenshot-03-280x375.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Stendor μπηκα να ποσαταρω για το νεο Opera και με προλαβες!!!

Το δοκιμασα και εχω να πω οτι ειναι καταπληκτικος!:clap:

Το tabed browsing και το πανελ της αρχικης σελιδας ειναι φανταστικα! Και επισης ειναι οτι πιο γρηγορο εχω ποτε δοκιμασει.

Μπαινεις στις σελιδες ταχυτατα.

 

Υπαρχουν μερικα προβληματακια ακομη αλλα beta ειναι. Στην τελικη θα φτιαξουν.

Την περιμενω με ανυπομονησια!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τέλεια αυτή η έκδοση!!

Με αντικατάσταση της έκδοσης κρατάει τους σελιδοδείκτες? Ή πρέπει να τους ξαναβάλω μετά?

Link to comment
Share on other sites

stefanw595 θέλω να δω πως αποδίδει και στο 5800. Ο 4.2 ήταν καλός αλλά έτρωγε κολλήματα και έκλεινε μόνος του. Ελπίζω να είναι πιο σταθερός με το S60 5th edition. Με έχει βολέψει πάρα πολύ ο safari του iphone με τα tabs, copy/paste κτλ και θέλω να πιστεύω ότι θα λειτουργούν σωστά και στο opera mini. Πάντως από τις εικόνες δείχνει ένας ολοκαίνουριος browser.

 

@navi55 Αν δεν κάνω λάθος σε ρωτάει αν θες να κρατήσεις τα δεδομένα μετά την αντικατάσταση. Αυτό μου έβγαζε όταν περνούσα καινούργιες εκδόσεις πάνω από παλιότερες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το περασα προσωρινα μιας και με το που το εκλεισα το προγραμμα εκανε επανεκκινηση το κινητο. Δεν αντικαθιστα τις προηγουμενες εκδοσεις. Περνιεται ως νεο/διαφορετικο προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

:) επιτέλους του βάλανε καρτέλες, στις οποίες μπορείς να έξαλλασεσαι εύκολα...

πολύ καλή η εμφάνιση του menu .

 

Δεν έχουν βάλει όμως στην beta έκδοση συγχρονισμό.

κλασικα βίντεκι :( δεν μπορείς να δεις (πίστευα πως η επόμενη έκδοση θα είχε κάτι)

Αργεί στο να πάρει τις συντομεύσεις του πληκτρολογίου π.χ. "**", αλλά ακόμα είναι beta...

 

+ότι πλέον δεν έχει βοήθεια για της συντομεύσεις , αν πατήσεις π.χ. * και περιμένεις δεν θα βγει κανένα παράθυρο.(πρέπει να πας βοήθεια για να τις δεις...)

Όπως βρίσκω χαζό εκείνο το παραθυράκι με τα σύμβολα που έχει κάθε πληκτρο...(πηγα να γράψω ένα url και μου δειχνε τα σύμβολα... Λες και εγώ τόσους μήνες δεν τα έμαθα. Κοίταξα αλλά δεν βρήκα κάτι ώστε να μην φαίνεται)

 

Τα περνώ πίσω τα καλά λόγια... Έχετε προσπαθήσει να βάλετε κωδικό σε κάποια σελίδα; και να θέλετε να βάλετε νούμερα...τα θέλει ένα-ένα... Και για να γράψεις username με Τ9 δεν γίνεται...

Edit:τελικά δεν γίνεται να γράψει καθόλου με Τ9... Και όσο αφορά τα νούμερα ... Το ίδιο και αυτα...

 

Το copy paste δεν λειτουργεί , τουλάχιστον σε εμένα, σωστά... Αλλού επιλέγω αλλού μαρκάρει (πιο χαμηλά)

 

δοκίμασα να γράψω ένα κείμενο και αμέσως να αλλάξω μέγεθος γραμματόσειράς , για κάθε φορά που το έκανα έγραφε ξανά το ίδιο σύμβολο (όλο αυτό μέχρι να σβήσει το βοηθητικό μενού που σου λέει ποια σύμβολα έχει το πληκτρο που πατάς...

 

Έχει δουλειά ακόμα.... Πολύ...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια προχειρη ματια που του εριξα δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα. Το μονο σοβαρο προβλημα που ειδα ηταν οτι οταν το γυριζα το κινητο σε landscape η σελιδα ειχε το ιδιο μεγεθος και το υπολοιπο κενο ηταν ασπρο. Ελπιζω να το διορθωσουν.

Επισης επειδη δεν γραφω ποτε με Τ9 δεν εχω το προβλημα του φιλου.

 

@stendor δεν εχω κανενα 5th edition κινητο για να σου πω αλλα απο το δικο μου δειχνει πως η τελικη εκδοση θα ειναι ο πιο καλος browser.

Επισης ειναι σιγουρα 4-5 φορες ταχυτερος απο τον ενσωματομενο της συσκευης.

Και εχει password manager πραγματα πρωτογνωρα για τετοιες συσκευες!

 

Εdit: Τελικα υπαρχει στις ρυθμισεις να το πας σε landscape mode αλλα παλι υπαρχει σοβαρο λαθος.

Ενω το εχεις ορθιο το κινητο αυτο ειναι γυρισμενο σε landscape και οταν το γυρισεις για να βλεπεις κανονικα αυτο γυρναει σε portrait αλλα αναποδα...:wacko:

Πιστευω αυτα τα προβληματα θα φτιαφξουν ομως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...