Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και κατι αλλο!

 

προσπαθω να βαλω το windows live για nokia

συμφωνα με το παρακατω λινκ

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/windows-live/compatibility-download?#1

λεει πως στο μενου ληψη θα πρεπει να εχει ενα windows live και αν δεν το εχει να κανουμε refresh

το εκανα και παλι δεν το εμφανιζει!

 

δεν υπαρχει αλλος τροπος να εγκαταστησω το windows live για email και messenger???

Ψάξε στο OVI Store, υπάρχει εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάξε στο OVI Store, υπάρχει εκεί.

 

παω να κατεβασω το ΟVI store και στο 68% μου λεει απετυχε η ληψη του αρχειου...

 

το msn το βρηκα αυτονομο σαν sis file στο ιντερνετ. το θεμα ειναι γιατι μου βγαζει οτι απετυχε η ληψη του OVI Store? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το google maps στο Ε51 μου. Μπορέι να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορεί και βρίσκει την τοποθεσία μου χωρίς το κινητό να έχει gps μπορεί να το κάνει αυτό μόνο από το wifi του σπιτιού? Μαγεύτηκα :lol: :ninja:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει χρησιμοποιώντας το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Βρίσκει το στίγμα σου, βέβαια κατά προσέγγιση με τριγωνισμό των κεραιών κινητής τηλεφωνίας και του wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα καλο προγραμμα καιρου (εκτος του handy weather) για το Ε52 εχουμε υπ'οψιν;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το google maps στο Ε51 μου. Μπορέι να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορεί και βρίσκει την τοποθεσία μου χωρίς το κινητό να έχει gps μπορεί να το κάνει αυτό μόνο από το wifi του σπιτιού? Μαγεύτηκα :lol: :ninja:

εισουν συνδεδεμενος στο νετ οταν σε βρηκε?παιζει και η κεραια κινητης ισως καποιο ρολο ...ουπς δεν ειδα την παραπανω απαντηση :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τελικα καποια λυση πως να ενσωματωνουμε στις ταινιες υποτιτλους η η μονη λυση ειναι να τους ενσωματωνεις στην ταινια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει κανείς να προτείνει καμια καλή εφαρμογή που να μπορώ να καταγράφω τα έξοδα μου?? Καπου πήρε το μάτι μου το handy expense αλλά για να μην εγκαθηστώ ότι ναναι αν έχει δοκιμάσει κανείς κανένα ας μου πει. Ευχαριστώ πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα καλο προγραμμα καιρου (εκτος του handy weather) για το Ε52 εχουμε υπ'οψιν;

 

Δοκίμασε το AccuWeather. Πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αυτό

http://www.skyestream.com/cart/shopcart_sqk3_main.htm

υποστηρίζει αναζήτηση με Ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Θέλω να βρώ ένα "Smart Dial" στυλ Ε66 (στην οθόνη αναμονής πληκτρολογείς 2-3 νούμερα, και σου εμφανίζει τα ονόματα του περιέχουν τα νούμερα αυτά).

Έχετε κανένα υπόψιν σας;

ΜΟΝΟ για αυτή την δουλειά την θέλω την εφαρμογή. Κατα τα άλλα ο Διαχειριστής επαφών του innov8 με καλύπτει 100%.

Ευχαριστώ...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Ξερει κανεις που μπορω να βρω κανενα αξιοπιστο file browser για unhacked N86 γιατι το epocware handy x-plorer μου λεει "αρχειο κατεστραμμενο" και δεν μπορω να το εγκαταστησω πια??Ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα γι αυτην την εφαρμογη ηθελα να πω οτι μου βγαζει "αρχειο κατεστραμμενο" οταν παω να την εγκαταστησω..Καμμια εναλλακτικη?Ευχαριστω και παλι...:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα γι αυτην την εφαρμογη ηθελα να πω οτι μου βγαζει "αρχειο κατεστραμμενο" οταν παω να την εγκαταστησω..Καμμια εναλλακτικη?Ευχαριστω και παλι...:O

 

Εναλλακτικα δοκιμασε τοτε το Dr Jukka Y-Browser η το ΑctiveFile.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο σίγουρα δεν είναι κατεστραμμένο καθώς πρόκειται για έκδοση από το επίσημο site. Μήπως αυτό στο κάνει σε όλα τα αρχεία sis;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το οπερα μινι οταν μπαινω σε ελληνικες σελιδες και εχω small fonts μου βγαζει τετραγωνακια αντι για ελληνικους χαρακτηρες ξερει κανεις τη λυση σαυτο?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας παιδια καποιο τροπο ωστε να βλεπω ποσα mb εχω κατεβασει οταν συνδεομαι μεσω net στο κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Ας το βάλω κι εδώ:

Υπάρχει μια εφαρμογή η οποία δείχνει τον όγκο των πακέτων δεδομένων που έχετε χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής αυτό το μήνα (χρήσιμο σε όσους έχουν προπληρωμένα κάποια ΜΒ και δεν θέλουν να τα ξεπεράσουν)

 

Λέγεται Data Quota

 

http://3.bp.blogspot.com/_mvQ1_wW4jrA/SmDdew3ZeUI/AAAAAAAACdU/96ybxXq_S4c/s400/dataquota.jpg

 

http://code.google.com/p/dataquota/

 

Download

 

ξερει κανενας παιδια καποιο τροπο ωστε να βλεπω ποσα mb εχω κατεβασει οταν συνδεομαι μεσω net στο κινητο??

 

Και απο το degault log της συσκευης γινεται, αλλα και με το προγραμμα που αναφερθηκε λιγες σελιδες πριν :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω προώθηση όλων των κλήσεων και sms από ένα nokia σε ένα άλλο. Για τις κλήσεις ΟΚ, είναι υπηρεσία δικτύου.

Τα sms απόσο ξέρω δεν είναι υπηρεσία δικτύου και δεν μπορεί να τις προωθήσει το δίκτυο (αν κάνω λάθος ενημερώστε με! )

Η ερώτηση.... Υπάρχει πρόγραμμα για να κάνω forward όλα τα sms που μου ερχονται από το Ν95 σε άλλο κινητό; Αλλα να είναι έμπιστο πρόγραμμα...μην αρχίζει να τα στέλνει όπου να ναι όπως να ναι.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το οπερα μινι οταν μπαινω σε ελληνικες σελιδες και εχω small fonts μου βγαζει τετραγωνακια αντι για ελληνικους χαρακτηρες ξερει κανεις τη λυση σαυτο?

 

Εχω την γραμματοσειρα στο μεσαίο μέγεθος και δεν εχω αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα. Μεγάλο ρόλο παίζει και η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείς στην συσκευή σου (αν την έχεις αλλάξει).

Link to comment
Share on other sites

Watermelon ριξε μια ματια σε αυτο:SMS Monitor 1.0.Φρεσκο ειναι με μερικες ενδιαφερουσες λειτουργιες.Αν δουλευει η οχι θα σε γελασω.Δοκιμασε αν εχεις ορεξη και ενημερωσε αν δουλευει η οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Στο World Traveler της psiloc που ειναι δωρεαν υπαρχει τροπος να κανουμε update απο wlan και οχι απο wind internet.Δεν βρισκω επιλογη , κανει αυτοματα απο wind:lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο World Traveler της psiloc που ειναι δωρεαν υπαρχει τροπος να κανουμε update απο wlan και οχι απο wind internet.Δεν βρισκω επιλογη , κανει αυτοματα απο wind:lol:

επιλογες->settings->αριστερα το συμβολο με τα κλειδιακαι δεξια εποιλογη access point->always ask

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω προώθηση όλων των κλήσεων και sms από ένα nokia σε ένα άλλο. Για τις κλήσεις ΟΚ, είναι υπηρεσία δικτύου.

Τα sms απόσο ξέρω δεν είναι υπηρεσία δικτύου και δεν μπορεί να τις προωθήσει το δίκτυο (αν κάνω λάθος ενημερώστε με! )

Η ερώτηση.... Υπάρχει πρόγραμμα για να κάνω forward όλα τα sms που μου ερχονται από το Ν95 σε άλλο κινητό; Αλλα να είναι έμπιστο πρόγραμμα...μην αρχίζει να τα στέλνει όπου να ναι όπως να ναι.... :worry:

Eίδα πρόσφατα ένα τέτοιο πρόγραμμα στο xxxxxxxxxxxx.

Θυμάμαι ότι έστελνε κρυφά όλα τα sms ενός κινητού σε κάποιο άλλο.

Δεν θυμάμαι το όνομα όμως..

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Oπως το ειπατε Sms Forwarder
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...