Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικες σχετικες εφαρμογες ειναι:

 

Infodev Fitness Tracker

MobiSystems Diets

WeightWatch

Nokia Step Counter

Nokia Sports Tracker

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, εχω καποια e-books σε μορφη *.chm. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορει να ανοιξει τετοια αρχεια? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

edit: Επισης λιγο εκτος θέματος αλλα μηπως γινεται να τα μετατρεψω σε pdf? Γενικα ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να δεις ενα e-book στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω προγραμμα θερμιδομετρητη για το κινητο ..... επειγον παιδια

Έχει βγάλει η Nestle έναν δωρεάν για όλα τα κινητά και στα Ελληνικά. Στα γνωστά τορρεντάδικα γιατί από την σελίδα της δεν τον βρίσκω πλέον.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει η Nestle έναν δωρεάν για όλα τα κινητά και στα Ελληνικά. Στα γνωστά τορρεντάδικα γιατί από την σελίδα της δεν τον βρίσκω πλέον.

 

το χεις να το στειλεις και σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

για να κανω εγκατασταση ενα προγραμμα πρεπει να εχει πιστοποιητικα σωστα;εχω βρει ενα προγραμμα οπου σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις εγκατασταση εφαρμογες χωρις να εχεις πιστοποιητικα..

ψαχνοντας μεσα στο κινητο βρηκα και μια τετοια επιλογη που μπορεις να την αλλαξεις και να δεχεσαι προγραμματα χωρις χρηση πιστοποιητικου.

τι απο τα δυα να κανω;να βαλω το προγραμμα η απλα να το αλλαξω μεσα απο την επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

το χεις να το στειλεις και σε μενα?

 

Δωρεάν το έδεινε η Nεστλέ. Για κοίτα εδώ.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

για να κανω εγκατασταση ενα προγραμμα πρεπει να εχει πιστοποιητικα σωστα;εχω βρει ενα προγραμμα οπου σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις εγκατασταση εφαρμογες χωρις να εχεις πιστοποιητικα..

ψαχνοντας μεσα στο κινητο βρηκα και μια τετοια επιλογη που μπορεις να την αλλαξεις και να δεχεσαι προγραμματα χωρις χρηση πιστοποιητικου.

τι απο τα δυα να κανω;να βαλω το προγραμμα η απλα να το αλλαξω μεσα απο την επιλογη;

 

Αν εννοεις το προγραμμα Sign.sis σε καποια κανει δουλεια σε καποια οχι!Αν εννοεις την λειτουργια στο κινητο που λεει να κανεις εγκατασταση προγραμματα μονο με πιστοποιητικα η ολα αυτο δεν κανει τιποτα τα unsigned δεν τα κανει παντως στο δικο μου 6210 navigator

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα πήρα και εγώ το ΝΟΚΙΑ Ν79. Επειδή είναι το πρώτο μου symbian κινητό, και είμαι λίγο άσχετος, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τελικά υπάρχουν όντως ιοί... Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα msn, και κάποια εφαρμογή που να μπορώ να συνομιλώ μέσω της συνομιλίας του facebook με μηνύματα. Τέλος να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή για να κατεβάζεις τραγούδια απευθείας στο κινητό;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας αν ασχολεισαι μονο με msn προτείνω την εφαρμογη του msn για κινητά..μια χαρα βολικη ειναι.

για facebook δεν γνωριζω τιποτα...

για τους ιους που λες και εγω ανησυχουσα στην αρχη γιατι χρησιμοποιω το κινητο για πολυ ιντερνετ και ειχα δοκιμασει ολα τα προγραμματα αλλα μετα απο καποια στιγμη βαρεθηκα..βεβαια αν χρησιμοποιεις πολυ το bluetooth καλο θα ειναι να βαλεις ενα προγραμα.

για τραγουδια υπαχρουν πολυ τροποι...πχη vodafone εχει νομιζω ενα πακετο που κατεβαζεις τραγουδια στο κινητο, εκτος απο αυτου προσωπικα εχω κατεβαζει πολλες φορες απο rapidshare μεσω του browser του κινητου επισης πριν καιρο ειχα ακουσει για ενα προγραμμα που κατεβαζει torrents στο κινητο!!διαλεγεις και περνεις...

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση για να μην βγαινουν λαθος συμπερασματα.Καμια σχεση οι ιοι που υπηρξαν κατα καιρους για symbian με τους ιους για windows.Για να περασει κατι γινεται με την συγκαταθεση αυτου που εχει το τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Office Mobile σε κινητά Nokia

 

Microsoft και Nokia ενώνουν τις δυνάμεις τους και ξεκινούν άμεσα το σχεδιασμό και την ανάπτυξη λύσεων για τον επαγγελματία, φέρνοντας το λογισμικό Microsoft Office στα κινητά Symbian του Φιλανδού κατασκευαστή. Τα πρώτα κινητά που θα έρθουν με το Microsoft Office θα είναι από την επαγγελματική σειρά Eseries που μέχρι σήμερα διατίθενται με το ανταγωνιστικό λογισμικό Ouick Office. Οι δύο εταιρείες θα δημιουργήσουν ειδικά τμήματα τα οποία θα συνεργάζονται μεταξύ τους για την καλύτερη απόδοσή τους.

 

http://techblog.gr/mobile/microsoft-office-mobile-nokia-0875/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χτες προσπάθησα να στείλω ένα βίντεο από ν82 σε ν95. Το βίντεο ήταν 235 mb! Όπως είναι φυσικό, μέσω bluetooth έκανε 1ώρα! Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος να δημιουργήσω σύνδεση wifi μεταξύ των 2 κινητών και να στέλνω έτσι αρχεία για ποιο γρήγορα; για pc-κινητό χρησιμοποιώ το symSMB Αλλά μέσω αυτού δεν βρήκα κάτι για 2 κινητά! Υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτό που ζητάω; κάτι έχει πάρει το μάτι μου νομίζω στα οικιακά μέσα που έχει ήδη το τηλ, αλλά δεν πολύκατάφερα να δω πως δουλεύει... :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Εάν κανείς φίλος (-η) ξέρει αν υπάρχει κάποια εφαρμογή ή διεύθυνση που σου δίνει διανυκτερεύοντα φαρμακεία και βενζινάδικα (στο στυλ του i-phone)? :D

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση για να μην βγαινουν λαθος συμπερασματα.Καμια σχεση οι ιοι που υπηρξαν κατα καιρους για symbian με τους ιους για windows.Για να περασει κατι γινεται με την συγκαταθεση αυτου που εχει το τηλεφωνο.

 

 

απτο κινητο μπορουμε να μπουμε αφοβα σε καποιο web banking δηλαδη?Ειναι το μονο που φοβαμαι γενικα,και μπαινω μονο απο το δικο μου pc εκει,πουθενα αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χτες προσπάθησα να στείλω ένα βίντεο από ν82 σε ν95. Το βίντεο ήταν 235 mb! Όπως είναι φυσικό, μέσω bluetooth έκανε 1ώρα! Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος να δημιουργήσω σύνδεση wifi μεταξύ των 2 κινητών και να στέλνω έτσι αρχεία για ποιο γρήγορα; για pc-κινητό χρησιμοποιώ το symSMB Αλλά μέσω αυτού δεν βρήκα κάτι για 2 κινητά! Υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτό που ζητάω; κάτι έχει πάρει το μάτι μου νομίζω στα οικιακά μέσα που έχει ήδη το τηλ, αλλά δεν πολύκατάφερα να δω πως δουλεύει... :(

Δεν το εχω δοκιμασει :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2398409#post2398409

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμενη περιπτωση τα 235 mb ειναι πολλα. Οι συσκευες ειναι Ν95 και Ν82
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασα. Δουλεύει ώς ένα σημείο! Δηλαδή, βλέπει το άλλο κινητό αλλά μόνο φωτογραφίες κ βίντεο! Δεν μπορώ να επιλέξω εγώ ένα κοινόχρηστο φάκελο τις αρεσκείας μου! + ότι ενώ τα έβλεπα, δεν με άφηνε να αντιγράψω κάποιο αρχείο! Δεν ξέρω γιατί.. Δεν με πολύεξυπηρέτησε! Thanks πάντως! Αν υπάρχει κ κάποιο άλλο, πρόγραμμα η κάτι θα με βόλευε!

 

Παίρνεις την κάρτα και την βάζεις στο άλλο τηλέφωνο και αποθηκεύης στην μνήμη του κινητού.

 

Η μνήμη του ν82 είναι 100 mb + κάποιες εφαρμογές που είναι στο τηλ εχω 60 ελευθέρα.. αυτό τον τρόπο τον ξέρω αλλά γίνεται μόνο με μικρα αρχεία μικρότετα των 60 mb..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό μέρος, αλλά διάβασα εντελώς τυχαία στο mobile-review το παρακάτω σχετικά με την ψηφιακή πυξίδα:

 

While this compass works fine and generally is a neat touch, it’s not of any real use. In fact it can be thrown in any Nokia-branded smartphone that comes bundled with a motion sensor.

 

Αλήθεια, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει το παραπάνω; Η ψηφιακή πυξίδα δεν αποτελεί hardware;

 

EDIT: Βρήκα την εφαρμογή Sun Compass, αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολη είναι η χρήση της... :wacko:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ξερει κανεις με πιο πληκτρο-αν υπαρχει- μεταβαινουμε στο επομενο/προηγουμενο τραγουδι με τον core player σε νοκιαΕ71?(αυτο με το αναδυομενο μενου και πατας επομενο το ξερω εννοειται!)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου, αλλά δυστυχώς δεν συγκράτισα όνομα, πρόγραμμα που πατόντας τα πρώτα νούμερα του αριθμού που θέλουμε να πάρουμε μας βγάζει όλα τα αποθηκευμένα ονόματα που πλησιάζουν στο νούμερο που θέλουμε.

Ξέρετε τπτ????:ninja:

 

Τελικά το βρήκα Freedialhelper

Και είναι καλύτερα να γίνει εγκατάσταση στην κυρίως συσκευή (γιατί λειτουργεί με το να ξεκινάει με το εκκίνηση του τηλεφώνου) γιατί όταν το εγκαθιστάς στην κάρτα μνήμης δεν σε αφήνει να κάνεις σύνδεση με usb για μεταφορά δεδομένων - βγάζει μήνυμα για κάρτα μνήμης απασχολημένη!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου, αλλά δυστυχώς δεν συγκράτισα όνομα, πρόγραμμα που πατόντας τα πρώτα νούμερα του αριθμού που θέλουμε να πάρουμε μας βγάζει όλα τα αποθηκευμένα ονόματα που πλησιάζουν στο νούμερο που θέλουμε.

Ξέρετε τπτ????:ninja:

 

Και με την αναζήτηση στην ενεργή αναμονή μπορείς να το κάνεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο!

 

προσπαθω να βαλω το windows live για nokia

συμφωνα με το παρακατω λινκ

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/windows-live/compatibility-download?#1

λεει πως στο μενου ληψη θα πρεπει να εχει ενα windows live και αν δεν το εχει να κανουμε refresh

το εκανα και παλι δεν το εμφανιζει!

 

δεν υπαρχει αλλος τροπος να εγκαταστησω το windows live για email και messenger???

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το εξηγησεις? :worry:

 

Στην κατασταση αναμονης χωρις να αλλαξεις τις ρυθμισεις και να βγαλεις τις συντομευσεις εχει μια λειτουργεια που λεγεται Αναζ.:Διαδ. και Περιεχομενο μου.

 

Οταν το ανοιξεις στο χωρο που πληκτρολογεις αν βαλεις τα πρωτα ψηφια ενος αριθμου σου βγαζει οσες επαφες σου ξεκινουν απο αυτους τους αριθμους..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...