Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ν82 δουλευει μια χαρα.Μηπως λογο της θεσης που ειναι η κεραια στο ν95 υπαρχει προβλημα;

 

και σε εμενα δουλευει μια χαρα..οπως ειπε ο impreza_sti θα φταιει η θεση του κινητου σου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε εμενα δουλευει μια χαρα..οπως ειπε ο impreza_sti θα φταιει η θεση του κινητου σου

 

τι εννοείς "δουλεύει μια χαρά"?

Σου βγάζει κανονικά τα δευτερόλεπτα για 0-100 και 0-400?

Δε μιλάω για ένδειξη ταχύτητας και τέτοια..Αυτά δουλεύουν και σε μένα.

Και αν μπορείς δες και πόσους δορυφόρους έχεις κλειδώσει την ώρα που βγάζει τα δεύτερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς "δουλεύει μια χαρά"?

Σου βγάζει κανονικά τα δευτερόλεπτα για 0-100 και 0-400?

Δε μιλάω για ένδειξη ταχύτητας και τέτοια..Αυτά δουλεύουν και σε μένα.

Και αν μπορείς δες και πόσους δορυφόρους έχεις κλειδώσει την ώρα που βγάζει τα δεύτερα.

 

εννοω "δουλευει μια χαρα". Ναι μου εμφανιζει κανονικα τους χρονους σε δευτ., μεγιστη ταχυτητα κλπ. ειχα 5 δορυφορους αν θυμαμαι καλα.

μαλιστα το δοκιμασα σε 0-60, 0-100, 0-150 και 60-100...και σε ολα δουλεψε πολυ καλα. Επισης το κινητο το ειχα στο καθισμα του συνοδηγου γιατι δ ειχα την βαση μαζι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς "δουλεύει μια χαρά"?

Σου βγάζει κανονικά τα δευτερόλεπτα για 0-100 και 0-400?

Δε μιλάω για ένδειξη ταχύτητας και τέτοια..Αυτά δουλεύουν και σε μένα.

Και αν μπορείς δες και πόσους δορυφόρους έχεις κλειδώσει την ώρα που βγάζει τα δεύτερα.

 

Για τα 0-400 δεν βγαζει δευτερολεπτα,βγαζει αποσταση.Ολα μου τα βγαζει κανονικα.Αν θυμαμαι καλα χτες τελευταια φορα που το εριξα μια ματια ειχα κλειδωμενους 7 δορυφορους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβα :O

 

 

###########################################

 

Την εφαρμογη MenuEditor v1.0 bugb@opda την δοκιμασατε ειναι παρα πολυ ωραια..

επιτελους μπορουμε να βαζουμε εικονιδια στους φακελους που δημιουργουμε εμεις :yahoo:

Με ποιο τρόπο κάνουμε back up με pc suite? Προφανώς με τα αντίγραφα ασφαλείας, αυτό λέω, ή εννοείς κάπως αλλιώς;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tι θελεις να κρατησεις ακριβως?

Με το lifeblog 2.5.224 που ειχες δoκιμασει τελικα τι εγινε δεν σου αρεσε? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tι θελεις να κρατησεις ακριβως?

Με το lifeblog 2.5.224 που ειχες δoκιμασει τελικα τι εγινε δεν σου αρεσε? :)

 

Λοιπόν, το πρόβλημα είναι το εξης:εχω όλα τα προγράμματα μόνο στη μνήμη του κινητού, ενώ όλα τα δεδομένα μόνο στην κάρτα μνήμης.παρόλα αυτα παρατηρώ ότι με τον καιρό η μνήμη του κινητού μειώνεται χωρίς εγώ να προσθέτω προγράμματα, δεδομένα ή κάτι άλλο.αυτό γίνεται προφανώς γιατί τα εγκατεστημένα προγράμματα αποθηκεύουν ρυθμίσεις,δεδομένα κλπ... Το θέμα είναι ότι η απώλεια μνήμης δεν είναι μικρή, περίπου 1mb την εβδομάδα. Συνεπώς, θα πρέπει που και που να κάνω κανένα φορμάτ γιατί αλλιώς μετά από καιρό θα έχει εξαντληθεί η μνήμη.σωστά; θέλω λοιπόν ένα πρόγραμμα με το οποίο,αφού πρώτοστησω το μηχάνημα να πάρω back up και οπότε αργότερα κάνω φορμάτ για να καθαρίσω τη μνήμη, να επαναφέρω αυτό το back up ώστε να μην χρειάζεται να περνάω από την αρχή τα προγράμματα,τις διάφορες ρυθμίσεις κλπ.για τις εικόνες, βίντεο κλπ δεν με ενδιαφέρει γιατί τα εχω αποκλειστικά στην κάρτα μνήμης, όχι στο κινητό. Όπως καταλαβαίνεις εχω πρόβλημα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να φερεις το κινητο σου στο επιθυμητο σημειο και μετα με ενα διαχ. αρχειων να παρεις με copy τους φακελους private, resource, sys και System απο το C (κατα την εγκατασταση των εφαρμογων μπορει να δημιουργηθουν και αλλοι φακελοι στο C θα πρεπει να τους παρεις και αυτους) και να τους κανεις paste στην καρτα μνημης. Μετα απο εκει τους πηγαινεις οπου θελεις. Θα πρεπει να κανεις το ιδιο και για την καρτα μνημης. Οταν θα θελεις να κανεις το κινητο οπως ειταν απλος βαζεις τα αρχεια στην θεση τους. Πριν το κανεις αυτο θα πρεπει να κανεις το κολπο για να μπορεις να δεις ολους τους φακελους..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Γενικό πρόβλημα με ελληνικούς τίτλους τραγουδιών

 

 

Έλεος...Έχω το nokia n95 με ελληνική γλώσσα!!

Γιατι δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά tags των τραγουδιών το κινητό??

Αυτό το πρόβλημα το ακούω εδώ και πολύ καιρό από χρήστες nokia κινητών.

Θα βρεθεί επιτέλους μια λύση?

Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία αλλά δεν ενδιαφέρονται από ότι κατάλαβα.

Βγάζει τους τίτλους των ελληνικών τραγουδιών σαν κινέζικα.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα??

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Επανέρχομαι στο πρόβλημα γιατί οι λύσεις που προτάθηκαν δεν απέδωσαν καρπούς.Υπάρχει καμιά λύση???Καμιά άλλη λύση στο προαναφερθέν ζήτημα?

Αυτό ζήτημα καίει πολύ κόσμο...:!:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειδατε !?!?!?! Change you Start-up Sound ONLY FOR HACKED Phones . πολυ

καλο. δουλευει αψογα στο n95 8gb. φυσικα στο xxxxxxxxxxx :D

Link to comment
Share on other sites

Touchless Control Interface

παιδια ξερει κανεισ ποτε θα βγει αυτο το προγραμματακι?

http://http://youtube.com/watch?v=7DikbVmYLR0

 

κανεις? πιστευω πως ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ προγραμματακι!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειδατε !?!?!?! Change you Start-up Sound ONLY FOR HACKED Phones . πολυ

καλο. δουλευει αψογα στο n95 8gb. φυσικα στο xxxxxxxxxxxxx :D

Πραγματικα πολυ καλο λειτουργει και στο Ν82 :)

κανεις? πιστευω πως ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ προγραμματακι!

Oταν θα βγει θα το δεις στης βιτρινες στα μαγαζακια.. :)

 

 

Προσπαθω να περασω το ROMPatcher απο το RPInstaller.exe και μου βγαζει το μηνυμα..

 

Connecting to COM10...
Ping metroTRK...
Bad ping response. May be wrong port or TRK not running on device
Disconnect...

 

Eιχε κανεις το ιδιο προβλημα; Εχω κανει την διαδικασια πολλες φορες αλλα τιποτα :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειδατε !?!?!?! Change you Start-up Sound ONLY FOR HACKED Phones . πολυ

καλο. δουλευει αψογα στο n95 8gb. φυσικα στο xxxxxxxxxxx :D

μηπως μπορειτε να δωσετε το ling γιατι δεν μπορω να βρω στο xxxxxxxxxx?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορειτε να δωσετε το ling γιατι δεν μπορω να βρω στο xxxxxxxxxxx?

ευχαριστω

 

Βαλε τα αρχεια οπου σου λεει η διαδρομη :)

http://www.speedyshare.com/238881827.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειδατε !?!?!?! Change you Start-up Sound ONLY FOR HACKED Phones . πολυ

καλο. δουλευει αψογα στο n95 8gb. φυσικα στο xxxxxxxxxxxx :D

μπορουμε να κανουμε πολλα -πιστευω- μ'αυτο το κολπακι..

ενα που βρηκα ειναι να αποθηκευονται τα δεδομενα του ιστου στην καρτα μνημης, κατι που θελαμε παλια επειδη ειχαμε λιγη μνημη :O

το αρχειο ειναι το 101F8557.txt και αλλαζουμε βεβαια οπου λεει c:\\... σε e:\\... :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πρόβλημα είναι το εξης:εχω όλα τα προγράμματα μόνο στη μνήμη του κινητού, ενώ όλα τα δεδομένα μόνο στην κάρτα μνήμης.παρόλα αυτα παρατηρώ ότι με τον καιρό η μνήμη του κινητού μειώνεται χωρίς εγώ να προσθέτω προγράμματα, δεδομένα ή κάτι άλλο.αυτό γίνεται προφανώς γιατί τα εγκατεστημένα προγράμματα αποθηκεύουν ρυθμίσεις,δεδομένα κλπ... Το θέμα είναι ότι η απώλεια μνήμης δεν είναι μικρή, περίπου 1mb την εβδομάδα. Συνεπώς, θα πρέπει που και που να κάνω κανένα φορμάτ γιατί αλλιώς μετά από καιρό θα έχει εξαντληθεί η μνήμη.σωστά; θέλω λοιπόν ένα πρόγραμμα με το οποίο,αφού πρώτοστησω το μηχάνημα να πάρω back up και οπότε αργότερα κάνω φορμάτ για να καθαρίσω τη μνήμη, να επαναφέρω αυτό το back up ώστε να μην χρειάζεται να περνάω από την αρχή τα προγράμματα,τις διάφορες ρυθμίσεις κλπ.για τις εικόνες, βίντεο κλπ δεν με ενδιαφέρει γιατί τα εχω αποκλειστικά στην κάρτα μνήμης, όχι στο κινητό. Όπως καταλαβαίνεις εχω πρόβλημα...

 

Πήγαινε στο εικονίδιο της κάρτας μνήμης και πάτα αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και μετά μετέφερε στον υπολογιστή σου το αρχείο backup.arc που βρίσκεται στον φάκελο backup και έτσι θα μπορείς όποτε θες να ξαναπερνάς το αρχείο στον ίδιο φάκελο και να κάνεις επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω το ROMPatcher απο το RPInstaller.exe και μου βγαζει το μηνυμα..

 

Connecting to COM10...
Ping metroTRK...
Bad ping response. May be wrong port or TRK not running on device
Disconnect...

 

Eιχε κανεις το ιδιο προβλημα; Εχω κανει την διαδικασια πολλες φορες αλλα τιποτα :(

Εγώ το κατάφερα και το πέρασα, δημιουργεί ένα εικονίδιο (romPatcher) αλλά πατώντας οτιδήποτε εκεί μέσα κάνει επανεκκίνηση το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο εικονίδιο της κάρτας μνήμης και πάτα αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και μετά μετέφερε στον υπολογιστή σου το αρχείο backup.arc που βρίσκεται στον φάκελο backup και έτσι θα μπορείς όποτε θες να ξαναπερνάς το αρχείο στον ίδιο φάκελο και να κάνεις επαναφορά.

Τελικα ειταν ποιο απλο, μερικες φορες τα ευκολα τα κανουμε δυσκολα :O

ωραια το εβαλα τωρα πιο αρχειο περναω στο τηλεφωνο?

Δεν χρειαζεται να βαλεις κατι αλλο εαν εχεις βαλει τα 2 αρχεια στην θεση τους οταν κανει επανεκκινηση το κινητο θα ακουσεις των ηχο που εβαλες.. :)

Εγώ το κατάφερα και το πέρασα, δημιουργεί ένα εικονίδιο (romPatcher) αλλά πατώντας οτιδήποτε εκεί μέσα κάνει επανεκκίνηση το κινητό.

 

Εγω βρηκα το ιδιο αρχειο σε .sis και επιτελους καταφερα να το κανω εγκατασταση..

 

Το προβλημα ειναι οτι ειναι στα κινεζικα και δεν μου εμφανιζει της επιλογες στα αγγλικα, μικρο το κακο δεν ειναι και παρα πολλες..

 

Οποιος μπορει ας μου γραψει της λεξεις για να ξερω την μεταφραση.

 

Θα το δοκιμασω αυριο το εκανα εγκατασταση και το αφησα.

 

Ευτυχως δεν κανει επανεκκινηση το κινητο. Οποιος εχει παρομοιο προβλημα ας μου στειλει pm για το αρχειο :)

 

http://img225.imageshack.us/img225/4898/rompatcherwn4.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο εικονίδιο της κάρτας μνήμης και πάτα αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου και μετά μετέφερε στον υπολογιστή σου το αρχείο backup.arc που βρίσκεται στον φάκελο backup και έτσι θα μπορείς όποτε θες να ξαναπερνάς το αρχείο στον ίδιο φάκελο και να κάνεις επαναφορά.

 

Πολύ καλό tip. Μου φαίνεται ότι πρέπει να είναι η καλύτερη λύση για επαναφορά του τηλεφώνου μετά από αναβάθμιση. Λες να γλιτώσω τις επανεγκαταστάσεις των προγραμμάτων που δε λειτουργούν μετά από αναβάθμιση;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα το ιδιο αρχειο σε .sis και επιτελους καταφερα να το κανω εγκατασταση..

 

Το προβλημα ειναι οτι ειναι στα κινεζικα και δεν μου εμφανιζει της επιλογες στα αγγλικα, μικρο το κακο δεν ειναι και παρα πολλες..

 

Οποιος μπορει ας μου γραψει της λεξεις για να ξερω την μεταφραση.

 

Θα το δοκιμασω αυριο το εκανα εγκατασταση και το αφησα.

 

Ευτυχως δεν κανει επανεκκινηση το κινητο. Οποιος εχει παρομοιο προβλημα ας μου στειλει pm για το αρχειο :)

Ορίστε...

Σε εμένα ό,τι και να πατήσω -ακόμη και το έξοδος- κάνει επανεκκίνηση το κινητό.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

 

http://www.imageshack.gr/files/x1v4vd5bbhaq27jxht22.jpg http://www.imageshack.gr/files/goz735suc9jjsvy57sqo.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

Eαν βαλεις μεσα τα patches μπορει να στρωση.. το δοκιμασες?

Μου φαινεται πως διαστηκα να χαρω εκτος και αν κανω λαθος.

Νομιζω οτι δεν λειτουργει σωστα.

Εαν επιλεξω EnableHiddenMenus μετα που εμφανιζονται?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τον ηχο αλλαξτε και το Startup-animation :) μονο για χακαρισμενα κινητα και φυσικα στο xxxxxxxxxx :lol:

Itchrist86 εχεις δοκιμασει την τελευταια εκδοση που ειναι στο πρωτο ποστ (rompacher στο xxxxxxxxxxx)? στο τελος λεει update 30-4. απ‘ οτι διαβαζω κανεις δεν εχει προβλημα με αυτην την εκδοση. κι εγω ειχα το προβλημα που εχεις κι εσυ αλλα με αυτο το update λυθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε...

Σε εμένα ό,τι και να πατήσω -ακόμη και το έξοδος- κάνει επανεκκίνηση το κινητό.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

 

Make the folder E:\Patches on your phone.

All the supplied/future patches should be copied into this folder.

Patch files are simple text files you can open in any text editor.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να μας δειχνει ποιοι γιορταζουν στο ACTIVE STANDBY(ενεργη αναμονη) των κινητων νοκια ?δοκιμασα μια εφαρμογη με το ονομα "εορτολογιο" αλλα δεν δειχνει στην οθονη αναμονης τα ονοματα που γιορταζουν.εκτος και αν δεν εκανα κατι εγω σωστα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...