Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα αθτο το προγραμμα δεν μου παιζει.με το wind plus που εχω οταν κανει συνδεσει μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η σηνδεση με τον σερβερ.τι φτεει:cry:

 

Δεν μπορείς με Wind Plus να το χρησιμοποιήσεις! Προγράμματα για Messenger,email κλπ δε λειτουργούν με Wind Plus! Χρειάζεσε WLAN ή Internet GPRS!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούρια έκδοση του emTube: Version 1.0.4 has been released

 

http://dailymobile.files.wordpress.com/2007/12/playback_ready.jpg

 

Changelog:

New: Created one binary for all phones, functionality is the same. Application will use the accelerometer if possible.

New: When saving a video its YouTube title is used as an initial file name. It still can be changed in a file selection box.

New: emTube now remembers the last path used to load or save video files.

New: Added Italian translation (by Enrico Santagati).

New: Added flv recognizer.

New: Added 2 new settings items: autorotate and temp drive selection.

Fixed: Search queries now accept national characters (for example Chinese or Polish).

Fixed: Settings are now correctly saved when a user exits settings view.

Fixed: emTube doesn’t freeze anymore when a user presses “Back” while a movie is played.

Fixed the “unknown/unsupported file format” problem.

Fixed problems with audio decoding on some phones (for example N76).

Fixed several bugs in a search view, emTube shouldn’t crash while video browsing anymore.

 

 

Get it here

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

:worry:Εχω μια απορια,πεταει ο γαιδαρος;Αν πεταει λεει!Και ιδου η απορια:Η erricsson εβγαλε ενα κινητο που οταν το κουνας στον αερα αλλαζει τραγουδια.Στηριξε ολοκληρη διαφημιστικη καμπανια σε αυτο και καλα εκανε.Ενας <<τρελαμενος>> εβγαλε για την πλακα του το nokmote και το δινει δωρεαν.Αν ειναι δυσκολο σαν προγραμμα η οχι δεν το ξερω.Τοσο δυσκολο ητανε να βγαλει κατι παρομοιο η nokia;Για σκεφτειτε,διαφημιστικη καμπανια ενος υπεροπλου σαν το ν82 που θα σκισει σε πωλησεις ετσι και αλλιως και θα δειχνει εναν τρελαμενο πιτσιρικα μες τη τρελη χαρα να εχει συνδεσει το κινητο με μια lcd-plasma και να παιζει n-gage κουνοντας το στον αερα.Θα τρεχανε και δεν θα φτανανε να καλυψουνε την ζητηση.Αρε nokia!:what:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη δεν το ξερω, το noκmote κανει μονο για συγκεκριμενα τηλεφωνα για το n73που εχω εγω δεν κανει;

Κάνει μόνο για κινητά τα οποία έχουν αισθητήρα κίνησης. Το ποια είναι αυτά σε κάλυψε ο φίλος BLuEArMy.

 

Edit: Επίσης τέτοιο αισθητήρα έχουν και τα N93, N93i και 5500.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

poio programma einai auto pou kanw to kinito tilekontrol gia ola ta systimata(tv,dvd,ktl)?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

poio programma einai auto pou kanw to kinito tilekontrol gia ola ta systimata(tv,dvd,ktl)?

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:worry:Εχω μια απορια,πεταει ο γαιδαρος;Αν πεταει λεει!Και ιδου η απορια:Η erricsson εβγαλε ενα κινητο που οταν το κουνας στον αερα αλλαζει τραγουδια.Στηριξε ολοκληρη διαφημιστικη καμπανια σε αυτο και καλα εκανε.Ενας <<τρελαμενος>> εβγαλε για την πλακα του το nokmote και το δινει δωρεαν.Αν ειναι δυσκολο σαν προγραμμα η οχι δεν το ξερω.Τοσο δυσκολο ητανε να βγαλει κατι παρομοιο η nokia;Για σκεφτειτε,διαφημιστικη καμπανια ενος υπεροπλου σαν το ν82 που θα σκισει σε πωλησεις ετσι και αλλιως και θα δειχνει εναν τρελαμενο πιτσιρικα μες τη τρελη χαρα να εχει συνδεσει το κινητο με μια lcd-plasma και να παιζει n-gage κουνοντας το στον αερα.Θα τρεχανε και δεν θα φτανανε να καλυψουνε την ζητηση.Αρε nokia!:what:

ε, δεν ειχε και τιποτα αλλο να δειξει για το κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Ν73. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που απλά ελευθερώνει μνήμη στο κινητό. Έχω εγκαταστήσει το TaskMan αλλά απλώς μου δείχνει ποιές εφαρμογές είναι ενεργές και αν θέλω κλείνω κάποιες από αυτές. Άλλος τρόπος υπάρχει να ελευθερώσω πρόσθετη μνήμη; :confused:

 

* Χρόνια Πολλά! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Ν73. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που απλά ελευθερώνει μνήμη στο κινητό. Έχω εγκαταστήσει το TaskMan αλλά απλώς μου δείχνει ποιές εφαρμογές είναι ενεργές και αν θέλω κλείνω κάποιες από αυτές. Άλλος τρόπος υπάρχει να ελευθερώσω πρόσθετη μνήμη; :confused:

 

* Χρόνια Πολλά! :happy:

 

Νομίζω πως μνήμη RAM μπορεί να απελευθερωθεί μόνο με κάποια αναβάθμιση λογισμικού. Ποτέ δεν έχω ακούσει για εφαρμογή που είναι σε θέση να κάνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιο advanced ημερολόγιο από αυτό του κινητού που να έχει στην λειτουργία της ειδοποίησης σε γενέθλια και την εμφάνιση της ηλικίας εφόσον βέβαια του έχεις καταχωρήσει την ημερομηνία γέννησης;

 

Είναι μια λειτουργία που ενώ υπήρχε σε παλαιότερα Νόκια κινητά που είχα όπως το 6210 & το 8310 δεν υπάρχει τουλάχιστον στα 2 S60 κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου 6600 & Ν95 και μου είναι αρκετά χρήσιμη.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων & χρόνια πολλά σε όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Ν73. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που απλά ελευθερώνει μνήμη στο κινητό. Έχω εγκαταστήσει το TaskMan αλλά απλώς μου δείχνει ποιές εφαρμογές είναι ενεργές και αν θέλω κλείνω κάποιες από αυτές. Άλλος τρόπος υπάρχει να ελευθερώσω πρόσθετη μνήμη; :confused:

 

* Χρόνια Πολλά! :happy:

 

Έιχα δει μια τέτοια εφαρμογή , γραμμένη σε java.

Ελευθερωνε τάχα ram.Στην ουσία δεν έκανε τίποτα.

Η ram αφορά hardware ...τωρα εαν βρεθεί εφαρμογή που κλείνει βασικές λειτουργίες στο background με αποτέλεσμα την αστάθεια του συστήματος.....δώρο-άδωρο.

Υπομονη, ειναι πλεον βέβαιο , πως η νοκια παίρνει στα σοβαρά το ζήτημα αυτό. Το δείχνουν άλλωστε , οι νέες συσκευές που ήδη άρχισαν να έρχονται

 

Χρόνια πολλά σ´όλο το forum :)

 

p.s. @nervous thanks for the support ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα Ν73. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που απλά ελευθερώνει μνήμη στο κινητό. Έχω εγκαταστήσει το TaskMan αλλά απλώς μου δείχνει ποιές εφαρμογές είναι ενεργές και αν θέλω κλείνω κάποιες από αυτές. Άλλος τρόπος υπάρχει να ελευθερώσω πρόσθετη μνήμη; :confused:

 

* Χρόνια Πολλά! :happy:

 

Με το άνοιγμα - κλείσιμο εφαρμογών, κάθε φορά μένει και κάτι υπόλοιπο στη μνήμη και αυτή μειώνεται σιγά σιγά έστω και αν κλείσεις όλες τις εφαρμογές.

Το πράγμα φτιάχνει με μια επανεκκίνηση και αρχίζει η διαδικασία πάλι από την αρχή.

Εγώ που συνήθως δεν το κλείνω (το βάζω εκτός σύνδεσης), κάνω μια φορά τη βδομάδα μια επανεκκίνηση για φρεσκάρισμα.

 

Και για του λόγου το αληθές είπα να το μετρήσω τώρα επιτόπου. Λοιπόν κλείνω όλες τις εφαρμογές και ο Task Manager μου δείχνει ελεύθερη μνήμη 13,3 Μ (είχα μέρες να το επανεκκινήσω).

Κάνω επανεκκίνηση ανοίγω τον Task Manager και η μνήμη ανέβηκε στα 20,2. Κλείνω και τη "Μουσική" και πάει στα 20,4 αλλά μετά από λίγο έπεσε χωρίς λόγο στα 19,6 Μ, φαίνεται πώς κάτι φόρτωνε ακόμα στο λειτουργικό. Τελικά παρέμεινε εκεί για αρκετή ώρα και από ό,τι έδειχνε δε θα άλλαζε. Ανοίγω μια εφαρμογή (το Garmin συγκεκριμένα) δουλεύω για μερικά δευτερόλεπτα, το κλείνω και η μνήμη έπεσε στα 19,1 Μ. Πάνε 0,5 Μ εξατμίστηκαν! Άρα λοιπόν κάθε εφαρμογή που ανοίγει και κλείνει κάτι "τρώει" κάθε φορά από τη μνήμη. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλες και αν είναι πρόβλημα των εφαρμογών ή του λειτουργικού.

 

Επανεκκίνηση λοιπόν πού και πού για φρεσκάρισμα.

 

Εφαρμογή που να κάνει αυτή τη δουλειά δε βρήκα μέχρι τώρα.

 

Χρόνια πολλά.:)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Με το άνοιγμα - κλείσιμο εφαρμογών, κάθε φορά μένει και κάτι υπόλοιπο στη μνήμη και αυτή μειώνεται σιγά σιγά έστω και αν κλείσεις όλες τις εφαρμογές.

Το πράγμα φτιάχνει με μια επανεκκίνηση και αρχίζει η διαδικασία πάλι από την αρχή.

Εγώ που συνήθως δεν το κλείνω (το βάζω εκτός σύνδεσης), κάνω μια φορά τη βδομάδα μια επανεκκίνηση για φρεσκάρισμα.

 

Και για του λόγου το αληθές είπα να το μετρήσω τώρα επιτόπου. Λοιπόν κλείνω όλες τις εφαρμογές και ο Task Manager μου δείχνει ελεύθερη μνήμη 13,3 Μ (είχα μέρες να το επανεκκινήσω).

Κάνω επανεκκίνηση ανοίγω τον Task Manager και η μνήμη ανέβηκε στα 20,2. Κλείνω και τη "Μουσική" και πάει στα 20,4 αλλά μετά από λίγο έπεσε χωρίς λόγο στα 19,6 Μ, φαίνεται πώς κάτι φόρτωνε ακόμα στο λειτουργικό. Τελικά παρέμεινε εκεί για αρκετή ώρα και από ό,τι έδειχνε δε θα άλλαζε. Ανοίγω μια εφαρμογή (το Garmin συγκεκριμένα) δουλεύω για μερικά δευτερόλεπτα, το κλείνω και η μνήμη έπεσε στα 19,1 Μ. Πάνε 0,5 Μ εξατμίστηκαν! Άρα λοιπόν κάθε εφαρμογή που ανοίγει και κλείνει κάτι "τρώει" κάθε φορά από τη μνήμη. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλες και αν είναι πρόβλημα των εφαρμογών ή του λειτουργικού.

 

 

Εγώ πάντως από το πρωί έχω ανοίξει και κλείσει πολλές εφαρμογές (opera,garmin κλπ) και πάω στο TASKMAN και βλέπω 22mb Free ram.

Άρα δε βλέπω να κρατάνε ιδιαίτερη μνήμη οι εφαρμογές που έτρεχαν πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πολυ καλή εφαρμογή το nokmote! Αλλά δεν είναι σταθερή, αφού ειναι beta, ατώντας το pencil σαν να στρώνει η εφαρμογή μου φαίνεται.

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από το πρωί έχω ανοίξει και κλείσει πολλές εφαρμογές (opera,garmin κλπ) και πάω στο TASKMAN και βλέπω 22mb Free ram.

Άρα δε βλέπω να κρατάνε ιδιαίτερη μνήμη οι εφαρμογές που έτρεχαν πριν.

 

Δεν έχουμε την ίδια έκδοση λειτουργικού (Ν73=9.1) άρα πρέπει να βελτίωσαν τη διαχείριση μνήμης στο 9.2.

Καλό αυτό. Και αυτό δείχνει ότι δεν έφταιγαν οι εφαρμογές αλλά το λειτουργικό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε την ίδια έκδοση λειτουργικού (Ν73=9.1) άρα πρέπει να βελτίωσαν τη διαχείριση μνήμης στο 9.2.

Καλό αυτό. Και αυτό δείχνει ότι δεν έφταιγαν οι εφαρμογές αλλά το λειτουργικό.

αυτο ειναι σιγουρο φιλε leftezi, το 9.1 εχει προβλημα με τη διαχειρηση μνημης γενικοτερα, το εχουμε δει να βγαζει μνημη πληρης ενω εχει καποια ΜΒ ελευθερα. ευτυχως εχει διορθωθει στο 9.2. :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να εγκαταστησω το nokmote στο Ν95 μου μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.Κανω κατι στραβα και πως το περναω τελικα?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα! Θελω αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει μια εφαρμογη να κανω το Ν95 8γιγα web camera π.χ. για το msn. Ευχαριστω!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς με Wind Plus να το χρησιμοποιήσεις! Προγράμματα για Messenger,email κλπ δε λειτουργούν με Wind Plus! Χρειάζεσε WLAN ή Internet GPRS!

 

Internet GPRS???ωχ παει η καρτα μου.και σε wind που θα της βρω τις ρυθμισεις αυτες???

Link to comment
Share on other sites

Internet GPRS???ωχ παει η καρτα μου.και σε wind που θα της βρω τις ρυθμισεις αυτες???

φοβαμαι οτι δε μπορεις να τα χρησιμοποιησεις καθολου. θελουν συμβολαιο κινητης, οχι καρτοκινητο :O

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να εγκαταστησω το nokmote στο Ν95 μου μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.Κανω κατι στραβα και πως το περναω τελικα?

 

θα πρεπει να κανεις την εφαρμογη signed για να μπορεσει να εγκατασταθει

Link to comment
Share on other sites

[New] Best GSMNavigator for S60 3rd Edition

http://img135.imageshack.us/img135/9809/gsmnavigator603screen1mx5.th.gif http://img135.imageshack.us/img135/3357/gsmnavigator603screen3wp7.th.gif

Best GSMNavigator from Smartphoneware operates

with GSM cells information and allows assigning various

actions to be performed automatically when you enter

or leave a specific location: play alarm, switch current

profile, start application, send SMS or e-mail message and much more.

http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?fldAuto=371&faq=8

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...