Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ...ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ....

 

οσοι εχουμε το κινητο δεν αντιμετοπιζει καποιος ιδιετερο προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να μεταφερω φωτογραφιες απο SONY K-800 στο Ν-95 μεσω Bluetooth. MP3 μεταφερει. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο? Καμμια ιδεα του τι μπορει να φταιει? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να μεταφερω φωτογραφιες απο SONY K-800 στο Ν-95 μεσω Bluetooth. MP3 μεταφερει. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο? Καμμια ιδεα του τι μπορει να φταιει? :worry:

 

δηλ.τι σου κανει ακριβως??

δεν ολοκληρωνει την αποστολη??:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να μεταφερω φωτογραφιες απο SONY K-800 στο Ν-95 μεσω Bluetooth. MP3 μεταφερει. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο? Καμμια ιδεα του τι μπορει να φταιει? :worry:

 

Κανε ενα restart και τα 2 τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

:help:

δηλ.τι σου κανει ακριβως??

δεν ολοκληρωνει την αποστολη??:confused:

 

στην οθονη του Κ-800 γραφει "αναμονη αποδοχης αντικειμενου απο την αλλη συσκευη". Στο Ν-95 με το που θα δωσω την εντολη απο το αλλο τηλ. αναβοσβηνει στιγμιαια η ενδειξη του bluetooth και μπαινουν και οι ( ) που δειχνουν οτι ειναι ενεργο. Η αποστολη ομως δεν ολοκληρωνεται ποτε. Αυτο που με τρελαινει ομως ειναι οτι η ανωμαλια αυτη παρουσιαζεται ΜΟΝΟ στις φωτο. Τα mp3 αλλου ειδους αρχεια μεταφερονται κανονικα.

 

Η λυση του restart που προτεινει ο φιλος viper δεν αλλαξε κατι.

 

Παιδια βρειτε μου μια λυση:help:

Ειμαι σιγουρος οτι καποιος κατι θα ξερει!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ...ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ....

 

Καταρχήν μη γράφεις κεφαλαία, λες και φωνάζεις.

Τώρα αν βολεύει ή δε βολεύει, δεν είναι αυτό το θέμα.Έτσι πρέπει να είναι.Αν φταίει η βάση που έχεις, άλλαξέ τη.Από την αρχή εξάλλου έπρεπε να διαβάσεις το manual και να ξέρεις ότι για να κρατάει το σήμα, πρέπει να είναι ανοιχτό το κάτω slide.

Πάντως, κάποιες φορές έχω καταφέρει να το έχω και να δουλεύει το GPS με κλειστό το slide.Αλλά σίγουρα το σήμα θα έρχεται πιο ασθενές έτσι, με περισσότερες πιθανότητες για λάθη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα

Τον αύγουστο αγόρασα ένα Ν95 τότε είχα κάνει αναβάθμιση λογισμικού το τηλέφωνο δεν ήταν ελληνικό οπότε έπρεπε να το flasharw με το πρόγραμμα NSS για να βάλω Ελληνικά.

Πρίν απο 2 μέρες το τηλέφωνο με έδειχνε συνεχώς εκτός δικτύου ενώ όταν έβαζα την κάρτα σιμ σε άλλο τηλέφωνο λειτουργούσε.

αποφάσισα να ξανακάνω αναβάθμιση λογισμικού χρησιμοποίησα το Nokia software update το οποίο πάλι μου πέρασε αγγλικό λογισμικό

όταν πήγα να κάνω flash με το NSS δεν αναγνώριζε την συσκευή κατέβασα καινούρια έκδοση του προγράμματος και του Nokia software update και του NSS αλλά τζίφος αυτή τη στιγμή το πρόβλημα με το δίκτυο λύθηκε αλλά δεν έχω Ελληνικά μίλησα με την Alpha Copy και μου ζητάνε 15 ευρώ για αναβάθμιση (χάνω την εγγύηση με δική μου αναβάθμιση σε μια δυνατότητα που δίνει η ίδια η ΝΟΚΙΑ στους πελάτες της και χωρίς να κάνω εγώ καποια χαζομάρα πχ να αφαιρέσω το καλώδιο κατα την διάρκεια της αναβάθμισης) Δεν φταίω εγώ που εισήγαγε η ΑΛΦΑ Κοπυ και τηλέφωνα με αγγλικό κωδικό (το τηλέφωνο το πήρα απο γερμανό)

Μπορώ να κάνω κάτι για α βάλω ελληνικά μόνος μου κ να μην τους δώσω 15 ευρώ

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα

Τον αύγουστο αγόρασα ένα Ν95 τότε είχα κάνει αναβάθμηση λογισμικού το τηλέφωνο δεν ήταν ελληνικό οπότε έπρεπε να το flasharw με το πρόγραμμα NSS για να βάλω Ελληνικά.

Πρίν απο 2 μέρες το τηλέφωνο με έδειχνε συνεχώς εκτός δυκτίου ενώ όταν έβαζα την κάρτα σιμ σε άλλο τηλέφωνο λειτουργούσε.

αποφάσισα να ξανακάνω αναβάθμηση λογισμικού χρησιμοποίησα το Nokia software update το οποίο πάλι μου πέρασε αγγλικό λογισμικό

όταν πήγα να κάνω flash με το NSS δεν αναγνώριζε την συσκευή κατέβασα καινούρια έκδοση του προγάματος και του Nokia software update και του NSS αλλά τζίφος αυτή τη στιγμή το πρόβλημα με το δύκτιο λύθηκε αλλά δεν έχω Ελληνικά μίλησα με την Alpha Copy και μου ζητάνε 15 ευρώ για αναβάθμηση (χάνω την εγγύηση με δική μου αναβάθμηση σε μια δυνατότητα που δίνει η ίδια η ΝΟΚΙΑ στους πελάτες της και χωρίς να κάνω εγώ καποια χαζομάρα πχ να αφαιρέσω το καλώδιο κατα την διάρκεια της αναβάθμησης) Δεν φταίω εγώ που εισήγαγε η ΑΛΦΑ Κοπυ και τηλέφωνα με αγγλικό κωδικό (το τηλέφωνο το πήρα απο γερμανό)

Μπορώ να κάνω κάτι για α βάλω ελληνικά μόνος μου κ να μην τους δώσω 15 ευρώ

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων

 

Τι θα πει ότι είναι με Αγγλικό κωδικό?Αν είναι από Ευρώπη και είναι οκ το τηλέφωνο, πρέπει να κάνει κανονικά το φλασάρισμα με το Nemesis και μετά να περάσεις τα Ελληνικά.

Και εγώ από Αγγλία το πήρα και μια χαρά τα πήρε όλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει ότι είναι με Αγγλικό κωδικό?Αν είναι από Ευρώπη και είναι οκ το τηλέφωνο, πρέπει να κάνει κανονικά το φλασάρισμα με το Nemesis και μετά να περάσεις τα Ελληνικά.

Και εγώ από Αγγλία το πήρα και μια χαρά τα πήρε όλα.

 

Εμένα έχει product code0548359 το flasharisa την πρώτη φορά με την πρώτη αναβάθμιση αλλα τώρα πάλι Αγγλικά μου πέρασε το Nemesis απλώς δεν αναγνωρίζει την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση μονος μου και εβαλα την τελευταια, τη V 12.0.013 δε μου βγαζει το εικονιδιο της φωνητικης κλησης στις επαφες. Ξερει καποιος τι παιζεται?
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση μονος μου και εβαλα την τελευταια, τη V 12.0.013 δε μου βγαζει το εικονιδιο της φωνητικης κλησης στις επαφες. Ξερει καποιος τι παιζεται?

Παίζει ρόλο ο τρόπος που πέρασες τις επαφές σου μετά την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Ν95 έχει τεράστιο πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις. Στην ουσία δεν μπορεί να πραγματοποιήσει καμία. Κάθε φορά που βρίσκεται αντιστοιχία, το κινητό τηλέφωνο κολλάει και επανεκκινείται λίγα δευτερόλεπτα αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει product code0548359 το flasharisa την πρώτη φορά με την πρώτη αναβάθμιση αλλα τώρα πάλι Αγγλικά μου πέρασε το Nemesis απλώς δεν αναγνωρίζει την συσκευή

 

Με το Nemesis έπρεπε να αλλάξεις το αγγλικό product code με το ελληνικό.

Αν το έκανες αυτό και σου έβγαλε το ελληνικό, δεν υπάρχει περίπτωση να πήγες μετά να κάνεις την αναβάθμιση και να σου έβγαλε αγγλικό μενού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση μονος μου και εβαλα την τελευταια, τη V 12.0.013 δε μου βγαζει το εικονιδιο της φωνητικης κλησης στις επαφες. Ξερει καποιος τι παιζεται?

 

Κάνε απλά 1 αναζήτηση στο φόρουμ με τη λέξη "φωνητική" και θα βρεις πολλούς πιθανούς τρόπους λύσης του προβλήματος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:help:

 

στην οθονη του Κ-800 γραφει "αναμονη αποδοχης αντικειμενου απο την αλλη συσκευη". Στο Ν-95 με το που θα δωσω την εντολη απο το αλλο τηλ. αναβοσβηνει στιγμιαια η ενδειξη του bluetooth και μπαινουν και οι ( ) που δειχνουν οτι ειναι ενεργο. Η αποστολη ομως δεν ολοκληρωνεται ποτε. Αυτο που με τρελαινει ομως ειναι οτι η ανωμαλια αυτη παρουσιαζεται ΜΟΝΟ στις φωτο. Τα mp3 αλλου ειδους αρχεια μεταφερονται κανονικα.

 

Η λυση του restart που προτεινει ο φιλος viper δεν αλλαξε κατι.

 

Παιδια βρειτε μου μια λυση:help:

Ειμαι σιγουρος οτι καποιος κατι θα ξερει!

 

Το Ν95 το έχεις στις αξιόπιστες συσκευές του Κ800?

Κάνε και το ανάποδο για καλό και για κακό.

Πάντως αν δεν λυθεί το πρόβλημα υπάρχουν πολύ πιο εύκολοι και γρήγοροι τρόποι να μεταφέρεις τις φωτογραφίες σου. Με το bluetooth θα κάνεις πολύ ώρα. Γιατί δεν το κάνεις μέσω pc?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν θέλετε να χρησημοποιήσετε το Ν95 ως card-reader τι ακριβώς κάνετε? εμένα μου βγάζει το λάδι μέχρι να το κάνω:wacko:. έχετε κάποιο ειδικό πρόγραμμα λόγο γιαυτό το πράγμα?
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν θέλετε να χρησημοποιήσετε το Ν95 ως card-reader τι ακριβώς κάνετε? εμένα μου βγάζει το λάδι μέχρι να το κάνω:wacko:. έχετε κάποιο ειδικό πρόγραμμα λόγο γιαυτό το πράγμα?

 

Τι εννοείς σου βγάζει το λάδι?

Όταν συνδέεις το καλώδιο σου βγάζει 4 επιλογές. Η δεύτερη είναι η "μαζική αποθήκευση". Διαλέγεις λοιπόν τη 2η επιλογή και είσαι έτοιμος.

Ένας λόγος για να σε παιδέψει είναι να έχεις εφαρμογές που χρησιμοποιούν την κάρτα μνήμης (όπως full screen caller κλπ). Μια λύση για αυτό το πρόβλημα είναι να πατήσεις το κουμπί που κλείνει το κινιτό (μία φορά, όχι παρατεταμένα γιατί θα κλείσει) και πας στην τελευταία επιλογή που λέει αφαίρεση κάρτας μνήμης. Το κινητό νομίζει ότι θα βγάλεις την κάρτα μνήμης και κλείνει όλες τις εφαρμογές που τη χρησιμοποιούν. Μέτα εσύ πολύ απλά δεν βγάζεις την κάρτα μνήμης, αλλά συνδέεις το καλώδιο και ακολουθείς την κλασσική διαδικασία.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Ν95 έχει τεράστιο πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις. Στην ουσία δεν μπορεί να πραγματοποιήσει καμία. Κάθε φορά που βρίσκεται αντιστοιχία, το κινητό τηλέφωνο κολλάει και επανεκκινείται λίγα δευτερόλεπτα αργότερα.

 

Εμενα δεν βρισκει ΠΟΤΕ αντιστοιχια, ειτε στις παλιες επαφες (που μετεφερα με pc suit) ειτε σε "φρεσκιες".

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου θα είναι Αμερικη σε λίγες μέρες. Εχω Ν95 απλο και σκεφτομαι να παρω το Ν95 8gb. 480 ευρω καινουργιο ισοτιμια χθες 1,4848 :) Θα λειτουργει στην Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου θα είναι Αμερικη σε λίγες μέρες. Εχω Ν95 απλο και σκεφτομαι να παρω το Ν95 8gb. 480 ευρω καινουργιο ισοτιμια χθες 1,4848 :) Θα λειτουργει στην Ελλαδα;

Από 'τι είδα στο site των ΗΠΑ λειτουργεί στις ίδιες συχνότητες (WCDMA 2100 + E850/900/1800/1900MHz) οπότε τσίμπατο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το GPS με το Nokia Maps (τελευταία έκδοση)

Μήπως μπορείς να μου πεις τον σύνδεσμο από τον οποίο τους κατέβασες??

 

Δεν μπορω να μεταφερω φωτογραφιες απο SONY K-800 στο Ν-95 μεσω Bluetooth. MP3 μεταφερει. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο? Καμμια ιδεα του τι μπορει να φταιει? :worry:

 

Έχω και εγώ αυτές τις δύο συσκευές, αλλά πριν από λίγο μετέφερα κανονικά με Bluetooth φωτογραφίες...δεν μου παρουσίεσα πρόβλημα...τώρα εσένα γιατί το κάνει.....να πω την αλήθεια μετά από πάρα πολλές εικόνες που μετέφερα, δεν μου μετέφερε την τελευταία, αλλά υποθέτω μήπως έχω μεταφέρει πολλές και έχει γεμίσει μυνήματα το κινητό και δεν υπάρχει χώρος...Θα διαγράψω μερικά και θα ξαναπροσπαθήσω...μήπως σου συμβαίνει κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις τον σύνδεσμο από τον οποίο τους κατέβασες??

 

Εννοείς πως κατέβασε τους χάρτες;

Για να περάσεις τους χάρτες στο κινητό σου θα πρέπει να εγκαταστήσεις στο pc σου το Map Loader, θα συνδέσεις το κινητό στο PC σε κατάσταση «Μεταφοράς αρχείων» και θα τρέξεις το πρόγραμμα αυτό. Μετά τα πράγματα είναι απλά... επιλέγεις την ήπειρο και μετά την Ελλάδα.

 

 

Σημείωση: Θα πρέπει να έχεις τρέξει μία φορά το πρόγραμμα «Χάρτες» του κινητό για να μπορέσει να αναγνωρίσει το pc το κινητό.

 

Σημείωση 2: Θα πρέπει να έχεις το Microsoft .Net Framework 3 εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από 'τι είδα στο site των ΗΠΑ λειτουργεί στις ίδιες συχνότητες (WCDMA 2100 + E850/900/1800/1900MHz) οπότε τσίμπατο!!!

 

Κατι ακουσα για μπλοκάρισμα απο το δικτυο των ΙΜΕΙ που προέρχονται απο ΗΠΑ...Σχετικα με τις συχνότητες ειναι είναι συμβατο..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδεια σε ολους.ενω αναμενω το νεο firm μηπως και λυθει το προβλημα μου σας το αναφερω μηπως και καποιος απο εσας μπορει να με βοηθησει.εχω στο αμαξι μου 1 ηχοσυστημα της kenwood με dvd tv και λοιπα + bluetooth για το κινητο.λοιπον το κινητο βρισκει το συστημσ και το αντιθετο λειτουργουν ολα κανονικα .τωρα αν κλεισω το συστημα και το ξαναανοιξω βρισκονται παλι μεταξυ τους αλλα δεν δουλευει δηλαδη οταν καλω η με καλουν δεν κοβει τον ηχο στο συστημα και ετσι δεν το ακουω και αν το ανοιξω χειροκινητα παλι δεν με ακουνε ουτε ακουω.τον ιδιο συμβαινει και αν παρω το κινητο στα χερια μου ουτε με ακουνε ουτε ακουω.κλεινω το bluetooth και το τηλ. ολα καλα.με οποια αλλοι συσκευη ολα λειτουργουν τελεια και συνεχωμενα χωρις κανενα προβλημα οτι και αν κανω.σας κουρασα λιγο αλλα επρεπε να σας εξηγησω περιπου τι γινετε.αυτα σε καποιον εχει τυχει η ξερει κατι ας γραψει.το bluetooth με ακουστικα δουλευει κανονικα. ουφ τελος:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακουσα για μπλοκάρισμα απο το δικτυο των ΙΜΕΙ που προέρχονται απο ΗΠΑ...Σχετικα με τις συχνότητες ειναι είναι συμβατο..

Από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας;;:confused:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό, άσε που δεν είναι καθόλου λογικό...:wacko:δηλαδή αν κάποιος έρθει από ΗΠΑ δεν θα μπορεί να χρησιμοποιεί το κινητό του με ελληνική SIM;

Δεν παίζει τέτοιο πράγμα. Τσίμπα το φιλαράκι:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...