Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera kai apo emena!

Agorasa prin apo peripou dio imeres to perivoito N95 8g kai tha ithela na rotiso to exis.

I mpataria mou pige me exandlitiki xrisi molis mia mera( poli gps, photo kai ta sxetika)

To palio N95 pou eicha parei akrivos tin idia diarkia eiche.

Mipos na perimeno tris teseris fortosis?

Eucharisto:)

 

Alli mia erotisi. Pia einai i teleftea anavathmisi pou kiklofori?

I diki mou siskevi echei V10.0.021

Iparchei neoteri kai an nai pou mporo na tin vro?

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kalispera kai apo emena!

Agorasa prin apo peripou dio imeres to perivoito N95 8g kai tha ithela na rotiso to exis.

I mpataria mou pige me exandlitiki xrisi molis mia mera( poli gps, photo kai ta sxetika)

To palio N95 pou eicha parei akrivos tin idia diarkia eiche.

Mipos na perimeno tris teseris fortosis?

Eucharisto:)

 

Alli mia erotisi. Pia einai i teleftea anavathmisi pou kiklofori?

I diki mou siskevi echei V10.0.021

Iparchei neoteri kai an nai pou mporo na tin vro?

Thanks in advance

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188474 :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που μου το ενισχύεις τώρα!:)

Τα μισά χρήματα (από τα 150€) πάνε στην μνήμη.

Οπότε τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά αξίζουν και με το παραπάνω τα άλλα μισά χρήματα.

δεν θα το ελεγα αυτο γιατι το κομματι της μνημης μπορω οποτε θελω να το "αναβαθμισω"κατι που στη αλλη περιπτωση δεν γινετε.........τωρα για τα 70,μου πηγε τοσα με τα μεταφορικα,η καρτα ειχε 45 απο ebay

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Φοβερή απάντηση.Φιλοσοφημένο σε βλέπω.Αν δεν έχεις κοπέλα, θα είχα αρχίσει να ανησυχώ πάντως...

Με την ίδια λογική και για να το προεκτείνουμε και αλλού, κάποιος που θα πάει να πάρει καινούριο αμάξι, πχ το Corsa θα έπρεπε να σκέφτεται να πάρει το προηγούμενο μοντέλο (εφόσον υπήρχε η δυνατότητα στην αγορά να υπάρχει το τελευταίο και το προηγούμενο μοντέλο).

Γιατί, έτσι και πάει να τολμήσει να πάρει το τελευταίο και πιο νέο, θα θεωρηθεί gay, χωρίς φίλους και ανισόρροπος!!:blink::blink:

 

Έγινεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:p:p:p:p

 

 

 

δε παιζει ο συσχετισμος που αναφερεις

παντως νταξει αν τραβας ζορι κι εχεις αμφιβολιες για τον εαυτο σου,μην το παρεις (το μαυρο):shifty:

 

 

για την ταινια ασφαλειας μπορει ν'απαντησει κανεις που το αγορασε προσφατα?Ειναι απλη ταινια η ταινια με υδατογραφημα?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

(litourgia diktiou) ti einai to 3g paidia?ego to exo sto dipli litourgia.prepi na to balo kai ego sto gsm?eyxaristo poly

 

το 3g με απλα λογια ειναι να δεχεσαι να κανεις

video κληση να πιανεις μεγαλες ταχυτητες στο net

και οταν στελνεις mms να πηγαινει πιο γρηγορα.:)

αμα το βαλεις σκετο gsm απλως δεν θα καταναλωνει

τοσο πολυ μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω το Ν80 και το Ν95,αλλά εως σήμερα δεν είχα ασχοληθεί με την φωνητική κλίση.Γράφω ότι έχω και το Ν80, διότι και αυτό εχει αυτή την ιδιότητα.Δεν εχω βάλει την τελευταία αναβάθμιση στο Ν95.Έχω την 12.0.013.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εχω την φωνητική κλίση(στο Ν95).Εχω διαβάσει ότι πρέπει δίπλα από τον αριθμό να μου εμφανίζει τη φατσούλα της φωνητικής κλήσης. Στο δικό μου δεν εμφανίζει τίποτα.Και σε καινούργια επαφή να περάσω δεν εμφανίζεται τίποτα.Τι πρέπει να κάνω. Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Έχω το Ν80 και το Ν95,αλλά εως σήμερα δεν είχα ασχοληθεί με την φωνητική κλίση.Γράφω ότι έχω και το Ν80, διότι και αυτό εχει αυτή την ιδιότητα.Δεν εχω βάλει την τελευταία αναβάθμιση στο Ν95.Έχω την 12.0.013.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να εχω την φωνητική κλίση(στο Ν95).Εχω διαβάσει ότι πρέπει δίπλα από τον αριθμό να μου εμφανίζει τη φατσούλα της φωνητικής κλήσης. Στο δικό μου δεν εμφανίζει τίποτα.Και σε καινούργια επαφή να περάσω δεν εμφανίζεται τίποτα.Τι πρέπει να κάνω. Σας ευχαριστώ πολύ.

οταν μπεις στις επαφες πατα πανω σε καποια επαφη να δεις αν στον αριθμο του εμφανιζει την φατσουλα. κατευθειαν στις επαφες δεν εμφανιζει κατι. επισης κρατα πατημενο το δεξι soft key οταν εισαι στην οθονη αναμονης και πες ενα ονομα να δεις αν θα το αναγνωρισει ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει τίποτα.Έχει μια φατσούλα μόνο εκεί που γράφει ποιά επαφή είναι αυτή, από το σύνολο των επαφών που έχω.Το έκανα με το δεξί πλήκτρο, και είπα ενα όνομα,αλλά δεν αναγνωρίζει τιποτα.Μου λέει δεν υπάρχει αντιστοιχία.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εικονιδιο και η επιλογη δεν υπαρχει;

 

http://img295.imageshack.us/img295/8070/screenshot0049vr0.jpg http://img182.imageshack.us/img182/1262/screenshot0050xp4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει το εικονίδιο των επαφών,σαν ένα βιβλίο και την αναπαραγωγή φράσης δεν την έχει πουθενά.Δεν ξέρω, πρέπει να κάνω κάτι άλλο;Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεις.
Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει :p

οταν μπεις στην επαφη, εχει αυτη τη φατσουλα διπλα στο κινητο; εκει στις επιλογες δεν εχει αναπαραγωγη φρασης;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν μπαίνω στην επαφή και σε σένα έχει μια φατσούλα, σε μενα δεν έχει τίποτα.Και φυσικά δεν έχει την επιλογή αναπαραγωγή φράσης.Και κάτι άλλο. Πως έκανες αυτή εμφάνιση;Να την κάνω και εγω μήπως σε βοηθήσει,αλλα δεν ξέρω πως.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ.Ούτε και με αυτό το κόλπο επιάσε.Το κακό είναι ότι ούτε στο Ν80 δουλεύει η φωνητική κλίση.Λέτε να το πειράζει κάποιο αρχείο;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το τηλεφωνο εχει αρκετα σημαδια μετα απο τοσους μηνες χρησης λεω να παρω μια μαυρη μεταλλικη θηκη απο ebay.Εχω δει οτι καποια ατομα στο forum εχουν κανει την αλλαγη μονοι τους.Σας δυσκολεψε;Εχω κατεβασει τον οδηγο που δειχνει πως να κανεις βιδες το Ν95 και δεν δειχνει να ειναι πολυ δυσκολο αλλα στην πραξη δεν ξερω πως θα παει.Αν μπορει καποιος ας μου πει τι πρεπει να προσεξω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σκεφτομαι...να αγορασω αυτην την μαυρη προσοψη απο δω...

http://cgi.ebay.com/Housing-Faceplate-Cover-for-Nokia-N95-N-95-Full-Black_W0QQitemZ290194122260QQihZ019QQcategoryZ20369QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

καταρχην να ρωτησω ειναι αξιόπιστο το site.....????

 

περα απο αυτο....θα καταφερω να την βαλω την προσοψη αν την παρω...??

αν το παω σε νοκια κλαμπ θα δεχτουν να την βαλουν αυτοι η θα το παιξουν τρελιτσα....??

(κοιτα τωρα κατασταση...το κανεις η δεν το κανεις...?:p)

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σκεφτομαι...να αγορασω αυτην την μαυρη προσοψη απο δω...

http://cgi.ebay.com/Housing-Faceplate-Cover-for-Nokia-N95-N-95-Full-Black_W0QQitemZ290194122260QQihZ019QQcategoryZ20369QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

καταρχην να ρωτησω ειναι αξιόπιστο το site.....????

 

περα απο αυτο....θα καταφερω να την βαλω την προσοψη αν την παρω...??

αν το παω σε νοκια κλαμπ θα δεχτουν να την βαλουν αυτοι η θα το παιξουν τρελιτσα....??

(κοιτα τωρα κατασταση...το κανεις η δεν το κανεις...?:p)

 

ΕΙναι ευκολο να την αλλαξεις απλα πρεπει να εισαι λιγο προσεκτικος γιατι πρεπει να αφεραισεις και το ακουστικο απο την παλια προσοψη!

Βλεπε service manual! Βασικα η μαυρες προσοψεις απο το ιντερνετ αν δεν ειναι αυθεντικες νοκια δεν εχουν καποια κλιπς στο πλαι τις οθονης τα οποια συγκρατουν γερα το καλυμα! Επισης δεν εχουν γυρο στο πισο μερος και περιμετρικα απο εκει οπου θα κατσει η οθονη υλικο το οποιο συγκρατα εξω τις σκονες! Εγω προσωπικα εχω αλλαξει την προσοψη αλλα και το πισω καλυμμα (το πηρα απο το ebay) αλλα με καμια δυναμη δεν συγκρινεται με το αυθεντικο Νοκια οσο αφορα ακαμψια!! Αυτα ελπζ να βοηθησα :happy:

 

[EDIT] : Το λινκ του manual hχχp://rapidshare.com/files/80129291/n95servicemanual.rar

 

Επειδη το τηλεφωνο εχει αρκετα σημαδια μετα απο τοσους μηνες χρησης λεω να παρω μια μαυρη μεταλλικη θηκη απο ebay.Εχω δει οτι καποια ατομα στο forum εχουν κανει την αλλαγη μονοι τους.Σας δυσκολεψε;Εχω κατεβασει τον οδηγο που δειχνει πως να κανεις βιδες το Ν95 και δεν δειχνει να ειναι πολυ δυσκολο αλλα στην πραξη δεν ξερω πως θα παει.Αν μπορει καποιος ας μου πει τι πρεπει να προσεξω.

 

Μεγαλη προσοχη θελει αν θα βγαλεις το κατω μερος οπου ειναι το μικροφονο το οποιο στο manual λεει πως μετα αχρηστευεται!! :X

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Θέλω να ρωτήσω ποιό είναι το τελευταίο update για το Ν95 και αν αξίζει. Επιπλέον, τι θα κάνω με το γεγονός ότι έχω πληρώσει online από το κινητό μου το 3ετές navigation, πώς θα εξασφαλίσω ότι θα ισχύσει μετά το soft upgrade.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω ειναι

 

 

 

φιλε ευχαριστω αλλα δεν εμοιαζε με αυτην που ειδα-μηπως φταιει το οτι ειναι voda-branded?

 

τεσπα θα παω σ'ενα nokia

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Θέλω να ρωτήσω ποιό είναι το τελευταίο update για το Ν95 και αν αξίζει. Επιπλέον, τι θα κάνω με το γεγονός ότι έχω πληρώσει online από το κινητό μου το 3ετές navigation, πώς θα εξασφαλίσω ότι θα ισχύσει μετά το soft upgrade.

 

thanks

Η τελευταία έκδοση είναι η 20.0.015.

Αξίζει 1000% να τη βάλεις. Κυριότερο στοιχείο, η διαχείριση της RAM, όπου βελτιώνεται άρδην.

 

Όσο για το navigation σε κάλυψε ο φίλος aristotelhs2060.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 20.0.015.

Αξίζει 1000% να τη βάλεις. Κυριότερο στοιχείο, η διαχείριση της RAM, όπου βελτιώνεται άρδην.

 

Όσο για το navigation σε κάλυψε ο φίλος aristotelhs2060.

 

ευχαριστώ κ τους 2. το πέρασα μόλις τώρα, και μετά έκανα restore όλα μου τα δεδομένα. ένα πρόβλημα που επιμένει είναι ότι δεν υπάρχει σε πολλές επαφές φωνητική κλήση, ούτε κ στις νέες που προσθέτω. όσο για το nokia maps, κατέβασα το τελευταίο στα αγγλικά μιας κ στα ελληνικά δε το βρήκα. Πού θετική εντύπωση μου έκανε πάντως πως στο restore δεν έχασα ουτε επαφες ουτε μηνυματα ουτε οροσημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...