Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη ζελατίνα δεν ξέρω σίγουρα να σου πω αλλά διαβάζοντας κάπου αλλού υποθέτω ότι έχει και αυτό. Οσον αφορά το κουτί, το άσπρο αυτοκόλλητο σου διασφαλίζει ότι είναι καινούριο το κινητό. ΑΛΛΑ δεν σου διασφαλίζει ότι το κινητό ήταν προορισμένο για Ελλάδα. Κοιταξε στα πλαϊνά αυτοκόλλητα να βρεις κάπου το GR. Επίσης πρόσεξε το αυτοκόλλητο να είναι Νοκια. Δεν μας γράφεις από που θα το αγοράσεις. Θα το αγοράσεις από ιδιώτη και προβληματίζεσαι? Αν το αγοράσεις από κατάστημα δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα σε αυτό το θέμα αρκεί να μην είναι ο μαστρομήτσος της γειτονιάς ο πωλητής. Αν το αγοράσεις από επίσημο κατάστημα θα είσαι σίγουρα οκ...

 

Καλή αγορά και με το καλό να το χαρείς ...

 

Από όσο θυμάμαι, χωρίς να είμαι σίγουρος το κινητό αυτοκόλλητη ζελατίνα πάνω στην οθόνη δεν έχει, γιατί καθώς το ανοίγεις έχει ένα πλαστικό κάλυμα. Μπορείς φαντάζομαι να βρείς βιντεάκια στο youtube που δείχνουν το άνοιγμα της συσκευασίας και τι περιέχει μέσα.

 

Λιγο καθυστερημενα βεβαια, ευχαριστω και τους δυο σας για τις πληροφοριες. :)

 

Το τηλεφωνο αγοραστηκε την Τριτη 27/11 απο το ΠΛΑΙΣΟ. Την επομενη (χθες) μου το αντικατεστησαν γιατι ειχε 2-3 προβληματακια η συσκευη, με σημαντικοτερο τη μη λειτουργια του ακουστικου της ιδιας της συσκευης. Κλησεις μπορουσες να κανεις μονο με ανοιχτη ακροαση...:O Παντως ειναι και λιγο τυχη τελικα τι κομματι θα πετυχεις, κατι σαν τα...καρπουζια. Και εξηγουμαι τι εννοω. Το πρωτο τηλεφωνο, αυτο που μου αντικατεστησαν, εγραφε πισω στο καλυμμα της μπαταριας ΝΟΚΙΑ N-Series και το slider ηταν firm χωρις τζογο. Αντιθετα αυτο που πηρα μετα την αντικατασταση, στο καπακι γραφει σκετο ΝΟΚΙΑ, το slider ειναι πολυ χαλαρο και κανει εναν εκνευριστικο θορυβο καθε φορα που παταω τα κουμπια κατω απο την οθονη. Ομως δουλευει σωστα...

 

ΥΓ. Υπαρχει καμμια "πατεντα" για να διορθωθει αυτη η χαλαροτητα του slider που αδικει το τηλεφωνο μιας και το κανει να φαινεται ψευτοκατασκευη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πάω να κάνω εγκατάσταση μια signed εφαρμογή και μου λέει κάτι για το πιστοποιητικό και την ακυρώνει. Τί είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Γυρνα την ημερομηνια του κινητου σου προς τα πισω ανα 5 μηνες μεχρη να κανει εγκατασταση και μετα παλη κανονικα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και οι 4αρες παίζουν σε πολύ φτηνές τιμές, ειδικά από Ebay.

Εμπιστέυσου επωνυμες μάρκες όπως Sandisk, Kingston και Transcend και δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Τελικά πήρα Kingston 2GB 29 ευρώ με USB adapter.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα την αναβαθμιση χωρις κανενα προβλημα (ευτυχως, γιατι ειμαι ασχετος), οντως το κινητακι εχει βελτιωθει αισθητα, εκανα κ ενα φορματ κ ολα ειναι οκ. Εχω ομως μια απορια:πριν κανω την αναβαθμιση (οπως ειχα κσαναγραψει) οταν επιχειρουσα να επιλεξω τη επιλογη "Βοηθεια" σε αρκετες εφαρμογες, μου εβγαζε το κλασικο "Μνημη πληρης, κλειστε καποιες εφαρμογεσ" ασχετα αν εγω ειχα ανοιχτη μονο μια, κ αρκετη μνημη ελευθερη. Το θεμα ειναι οτι το ξαναβγαζει ακομα κ τωρα (παντα με αρκετη ΡΑΜ ελευθερη). Υποθετω οτι ισως καποια εφαρμογη το μπλοκαρει, εχει συμβει κ σε κανεναν αλλο? Το προβλημα δεν ειναι τραγικο, ουτε με ενοχλει ιδιαιτερα, απλα μου κανει εντυπωση κ ειπα να το ψαξω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το βγάζει;:confused:

Μετά από τη αναβάθμιση επανέφερες κάποιο back up που είχες κρατήσει...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το μονο που επανεφερα ηταν ο καταλογος κ ενα αρχειακι απο το media safe. Κατα τ'αλλα εχω ξαναπερασει τις ιδιες περιπου εφαρμογες που ειχα, αλλα χειροκινητα, χωρις μπακαπ. Γι'αθτο υποθετω οτι καποια απο αυτες ειναι η αιτια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το μονο που επανεφερα ηταν ο καταλογος κ ενα αρχειακι απο το media safe. Κατα τ'αλλα εχω ξαναπερασει τις ιδιες περιπου εφαρμογες που ειχα, αλλα χειροκινητα, χωρις μπακαπ. Γι'αθτο υποθετω οτι καποια απο αυτες ειναι η αιτια.

Λογικά ναι, ποια από τις εφαρμογές δημιουργεί το πρόβλημα αυτό.

Σ’ αυτή τη περίπτωση, απεγκατάστησε μια-μια τις εφαρμογές και δες ποια είναι η υπαίτια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?Στο Ν95 μου γιατι δεν έχω σήμα στο GPS?Ξέρει ξανείς να μου πεϊ?

Θα πρέπει να βγεις σε ανοικτό μέρος και με ανοιχτό το slide.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βγεις σε ανοικτό μέρος και με ανοιχτό το slide.

 

Δηλαδή εννοείς πως μέσα στο σπίτι είναι λογικό να μην έχει σήμα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς πως μέσα στο σπίτι είναι λογικό να μην έχει σήμα?

 

Ναι ,θελει μπαλκονι :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

xmmmm... alli erwtisi, anaferthike parapanw oti me to neo firmware mporoume na exoume video ringtone... Pou einai auto, giati den briskw ta videos sto profil mou (nai exw metatrepsei se mp4)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

xmmmm... alli erwtisi, anaferthike parapanw oti me to neo firmware mporoume na exoume video ringtone... Pou einai auto, giati den briskw ta videos sto profil mou (nai exw metatrepsei se mp4)

 

Εγώ πηγαίνοντας στα προφίλ στην επιλογή ήχου κλήσης μαζί με τα ringtone mp3 κλπ μου βγάζει και όλα τα βίντεο (3gp και mp4) που έχω στην έκθεση.

Δηλαδή εσύ έχεις κάποια βίντεο στην έκθεση και δεν στα βγάζει στην επιλογή ήχου κλήσης???

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Boss82: ok προβλημα λυθηκε, επρεπε να ανοιξω πρωτα την εκθεση κ αφου τα διαβασε εκει εμφανιστηκαν κ στο προφιλ. Δεν πολυχρησιμοποιω τον ντεφολτ πλεηερ της εκθεσης, εξ ου κ το αρχικο προβλημ. Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πραγματοποίησα κι εγώ την αναβάθμιση χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Οι πρώτες εμπειρίες καλές...

Οι χάρτες ξαναμπήκαν κανονικά, ενώ η πλοήγηση είναι πιο γρήγορη, όπως και η πρόσβαση στην κάμερα.

Το ραδιόφωνο, σε μένα παίζει κανονικά κι από τα ηχεία.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει εγκατάσταση το yahoo go μετά την νέα αναβάθμιση; σε μένα δε μπορεί να κάνει εγκατάσταση...
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά εμένα μου βγάζει αρκετές φορές "μνήμη πλήρης" με την καινούργια έκδοση, παρ'όλο που όταν ελέγχω το μέγεθος της ελεύθερης είναι πάνω από 10ΜΒ! Συμβαίνει κ σε κανέναν άλλον η μόνο σε μένα;

Επίσης το yahoo ακόμα να εγκατασταθεί, κ επίσης στο slovo λεξικό δεν μου δέχεται τα αρχεία ήχων.. Λέει ότι τα αρχεία αυτα δεν είναι αρχεία εγκατάστασης η κάτι τέτοιο... πολλά προβλήματα. Κ το αστείο είναι ότι Πέρασα όλα τα προγράμματα απ'την αρχή μιας κ όταν προσπάθησα μπακαπ πολλά προγράμματα ούτε που μου τα εμφάνιζε.

Πιστεύω ότι σ'αυτην την έκδοση αλλαξανε πολλά στο λειτουργικό

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά εμένα μου βγάζει αρκετές φορές "μνήμη πλήρης" με την καινούργια έκδοση, παρ'όλο που όταν ελέγχω το μέγεθος της ελεύθερης είναι πάνω από 10ΜΒ! Συμβαίνει κ σε κανέναν άλλον η μόνο σε μένα;

Επίσης το yahoo ακόμα να εγκατασταθεί, κ επίσης στο slovo λεξικό δεν μου δέχεται τα αρχεία ήχων.. Λέει ότι τα αρχεία αυτα δεν είναι αρχεία εγκατάστασης η κάτι τέτοιο... πολλά προβλήματα. Κ το αστείο είναι ότι Πέρασα όλα τα προγράμματα απ'την αρχή μιας κ όταν προσπάθησα μπακαπ πολλά προγράμματα ούτε που μου τα εμφάνιζε.

Πιστεύω ότι σ'αυτην την έκδοση αλλαξανε πολλά στο λειτουργικό

Ξανα περνα την αναβαθμιση, μαλλον κατι πηγε στραβα...

Link to comment
Share on other sites

ειναι καταστημα αγγλιας με paypal θα ψαξω να το βρω μολις μπορεσω

 

φιλε αμα βρεις καπου στειλε μου πμ σε παρακαλω.thanks..

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά εμένα μου βγάζει αρκετές φορές "μνήμη πλήρης" με την καινούργια έκδοση, παρ'όλο που όταν ελέγχω το μέγεθος της ελεύθερης είναι πάνω από 10ΜΒ! Συμβαίνει κ σε κανέναν άλλον η μόνο σε μένα;

Επίσης το yahoo ακόμα να εγκατασταθεί, κ επίσης στο slovo λεξικό δεν μου δέχεται τα αρχεία ήχων.. Λέει ότι τα αρχεία αυτα δεν είναι αρχεία εγκατάστασης η κάτι τέτοιο... πολλά προβλήματα. Κ το αστείο είναι ότι Πέρασα όλα τα προγράμματα απ'την αρχή μιας κ όταν προσπάθησα μπακαπ πολλά προγράμματα ούτε που μου τα εμφάνιζε.

Πιστεύω ότι σ'αυτην την έκδοση αλλαξανε πολλά στο λειτουργικό

 

Να έχεις περάσει τη νέα αναβάθμιση και να έχεις free μόνο 10mb, κάτι δεν πάει καλά.Εκτός αν έχεις ανοιχτές 2-3 βαριές εφαρμογές και σου έχει τόσο λίγο free.

Αλλιώς πρέπει να παίζεις συνέχεια με 20+ free mb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις περάσει τη νέα αναβάθμιση και να έχεις free μόνο 10mb, κάτι δεν πάει καλά.Εκτός αν έχεις ανοιχτές 2-3 βαριές εφαρμογές και σου έχει τόσο λίγο free.

Αλλιώς πρέπει να παίζεις συνέχεια με 20+ free mb.

 

Προφανώς δεν εξήγησα πλήρως τι γίνεται. Τα μηνύματα μου τα βγάζει ενώ π.χ. σερφάρω. Οπότε όταν μου βγάζει το μήνυμα κοιτάω κ η διαθέσιμη μνήμη είναι 10ΜΒ. Αλλιώς συνήθως εχω πάνω από 20ΜΒ κανονικά

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν εξήγησα πλήρως τι γίνεται. Τα μηνύματα μου τα βγάζει ενώ π.χ. σερφάρω. Οπότε όταν μου βγάζει το μήνυμα κοιτάω κ η διαθέσιμη μνήμη είναι 10ΜΒ. Αλλιώς συνήθως εχω πάνω από 20ΜΒ κανονικά

Ακομα και σε αυτην την περιπτωση δεν εχω κανενα προβλημα... μηπως αφηνεις πολλες και βαριες σελιδες ανοιχτες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους... θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας... σήμερα απέκτισα κι εγώ ένα ολοκαίνουργιο Ν95... ως κάτοχος μέχρι σήμερα Ν70, θέλω να μου πείτε τον καλύτερο τρόπο για να μεταφέρω επαφές (σε καρτέλες), sms, σημειώσεις κτλ. χωρίς απώλειες στη νέα συσκευή

 

σας ευχαριστώ

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα χρησιμοποιήσεις το Nokia PC Suite και θα δημιουργήσεις ένα αντίγραφο ασφαλείας του Ν70 στη μνήμη του υπολογιστή σου. Εν συνεχεία θα μεταφέρεις το συγκεκριμένο αρχείο στη μνήμη του Ν95.

Ως αποτέλεσμα θα έχεις όλες τις επαφές, τις σημειώσεις και τα μηνύματά σου στο καινούριο κινητό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...