Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά , θέλω να κάνω ένα hard reset στο Ν-95 - το είχα πάρει πριν 2 χρόνια.

Απο που μπορώ να κατεβάσω το τελευταίο update και πρέπει κάπου να κρατήσω bαckup τα δεδομένα που έχω , προτού κάνω update ?

Η μήπως κάνω το μικρό format ?

 

Από το Nokia Software Update θα κατεβάσεις την αναβαθμισμένη έκδοση λογισμικού. Ναι, ασφαλώς και πρέπει να κάνεις back up, μέσω του Νόκια PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας.την εχω πατησει 2 φορες με καρτες μνημης που πηρα και οταν τις εβαζα στο κινητο μου διεγραφοντουσαν ολα τα αρχεια.οταν βαζω αυτη που ειχε στο κουτι του δεν υπαρχει κανενα προβλημα.θα ηθελα να μου προτεινεται καποιες δοκιμασμενες απο εσας καρτες για να μην την ξαναπατησω.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν χρησιμοποιούσα το Ν95 είχα 2 κάρτες της Samdisk, μια 4GB και μία 8GB. Ποτέ δεν προέκυψε πρόβλημα και από τότε έχουν περάσει από άλλα 3 κινητά. Για πιο πολλά διάβασε και το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=87159

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Χρειαζομαι την βοηθεια σας...Εκανα αναβαθμιση στο n95 της μανας μου και ενω ειχε καποιες σημειωσεις στο ημερολογιο(γενεθλια, γιορτες,...) χαθηκαν...Πριν το update εκανα αντιγρ. μνημης τηλεφ. στην καρτα μνημης και μετα επαναφορα....Το κινητο τα εχει ολα (επαφες , μηνυματα) αλλα οι σημειωσεις ημερολογιου δεν υπαρχουν...μπορει να βοηθησει καποιος??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παίδες. Πήρα για 2η φορά από αγγλία ένα μεταχειρισμένο n95. Ενώ την πρώτη φορά όλα πήγαν ρολόι, με το δεύτερο δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή με καλώδιο. Με bt το συνδέω κανονικα, αλλά με καλώδιο δεν μπορώ και έτσι δεν μπορώ να αλλάξω και το αγγλικό μενού με ελληνικό. Όταν το συνδέω τα windows μου βγάζουν ένα μύνημα που λέει "'αγνωστη συσκευή usb" και το κινητό δεν φαίνεται πουθενά. Έχετε να προτείνεται κάτι?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παίδες. Πήρα για 2η φορά από αγγλία ένα μεταχειρισμένο n95. Ενώ την πρώτη φορά όλα πήγαν ρολόι, με το δεύτερο δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή με καλώδιο. Με bt το συνδέω κανονικα, αλλά με καλώδιο δεν μπορώ και έτσι δεν μπορώ να αλλάξω και το αγγλικό μενού με ελληνικό. Όταν το συνδέω τα windows μου βγάζουν ένα μύνημα που λέει "'αγνωστη συσκευή usb" και το κινητό δεν φαίνεται πουθενά. Έχετε να προτείνεται κάτι?

 

Καταρχάς δες αν στο κινητό το wifi και το GPS λειτουργούν κανονικά για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να είναι μαιμού νοκια.

Φαντάζομαι έκανες ένα hard format επίσης, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παίδες. Πήρα για 2η φορά από αγγλία ένα μεταχειρισμένο n95. Ενώ την πρώτη φορά όλα πήγαν ρολόι, με το δεύτερο δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή με καλώδιο. Με bt το συνδέω κανονικα, αλλά με καλώδιο δεν μπορώ και έτσι δεν μπορώ να αλλάξω και το αγγλικό μενού με ελληνικό. Όταν το συνδέω τα windows μου βγάζουν ένα μύνημα που λέει "'αγνωστη συσκευή usb" και το κινητό δεν φαίνεται πουθενά. Έχετε να προτείνεται κάτι?

Υποθέτω ότι στο pc που πας να το συνδέσεις, έχεις περασμένο κανονικά το pc suite και με το 1ο κινητό συνδέεται κανονικά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παίδες. Πήρα για 2η φορά από αγγλία ένα μεταχειρισμένο n95. Ενώ την πρώτη φορά όλα πήγαν ρολόι, με το δεύτερο δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή με καλώδιο. Με bt το συνδέω κανονικα, αλλά με καλώδιο δεν μπορώ και έτσι δεν μπορώ να αλλάξω και το αγγλικό μενού με ελληνικό. Όταν το συνδέω τα windows μου βγάζουν ένα μύνημα που λέει "'αγνωστη συσκευή usb" και το κινητό δεν φαίνεται πουθενά. Έχετε να προτείνεται κάτι?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις θύρα usb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Χρειαζομαι την βοηθεια σας...Εκανα αναβαθμιση στο n95 της μανας μου και ενω ειχε καποιες σημειωσεις στο ημερολογιο(γενεθλια, γιορτες,...) χαθηκαν...Πριν το update εκανα αντιγρ. μνημης τηλεφ. στην καρτα μνημης και μετα επαναφορα....Το κινητο τα εχει ολα (επαφες , μηνυματα) αλλα οι σημειωσεις ημερολογιου δεν υπαρχουν...μπορει να βοηθησει καποιος??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μπορει να μου πει καποιος κατοχος του κινητου πως λεγεται ενας απιστευτα δυνατος κ εκνευριστικος ηχος του κινητου?τον ακουσα καπου προσφατα,μιλησα με τον ιδιοκτητη του κινητου κ μου ειπε πως ηταν στους ηχους κλησης!

 

μπορειτε να με διαφωτισετε?κ ακομα καλυτερα να με βοηθησετε να τον βρω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

που λέτε σήμερα πάω σε κατάστημα της νόκια για να αλλάξω το πορτάκι της μπαταρίας και τα πλήκτρα...και τι μαθαίνω; ότι ακόμα και αν ίσχυε το χρονικό περιθώριο της εγγύησης μου δε θα μπορούσα να τη χρησιμοποιήσω γιατί το κινητό μου είναι από το ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ!!!!!!!το κινητό μου το αγόρασα από τον Γερμανό....τον απατεώνα Γερμανό.....

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

που λέτε σήμερα πάω σε κατάστημα της νόκια για να αλλάξω το πορτάκι της μπαταρίας και τα πλήκτρα...και τι μαθαίνω; ότι ακόμα και αν ίσχυε το χρονικό περιθώριο της εγγύησης μου δε θα μπορούσα να τη χρησιμοποιήσω γιατί το κινητό μου είναι από το ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ!!!!!!!το κινητό μου το αγόρασα από τον Γερμανό....τον απατεώνα Γερμανό.....

 

παρε τα χαρτια σου και πηγαινε στο γερμανο και πες του 'φτιαχτο μου..'

Link to comment
Share on other sites

παρε τα χαρτια σου και πηγαινε στο γερμανο και πες του 'φτιαχτο μου..'

 

Απ'οτι κατάλαβα το κινητό είναι μια χαρά απλά η κοπέλα ήθελε να αλλάξει τα πλήκτρα και το καπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι κατάλαβα το κινητό είναι μια χαρά απλά η κοπέλα ήθελε να αλλάξει τα πλήκτρα και το καπάκι...

 

το θεμα ειναι οτι αν παθει κατι αλλο, το nokia shop δεν τον καλυπτει...

 

ακριβώς...τώρα το βλέπω πολύ ήρεμα...αλλά αν πάθαινε τίποτα το κινητό και ήταν μέσα στο διάστημα της εγγύσης τότε.................:mad:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Εχει καποιος συμforumίτης ιδέα, πώς μπορώ να κανω reset τον κωδικό ξεκλειδώματος τηλεφώνου? εχω να το χρησιμοποιήσω κανα 5μηνο και τωρα που εχω διαφορετική sim τον ζητάει..

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βάλεις τον κωδικό 12345? Είναι ο default κωδικός.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Ν95 με RM- 159 έκδοση (αυτό νομίζω αφορά) και είναι ξένο το κινητό. Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην 31 έκδοση λογισμικού, και τώρα δεν έχω ελληνικά. Με ποιο τρόπο μπορώ να το κάνω αναβάθμιση στην έκδοση που περιέχει και τα ελληνικά μέσα;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω παρει ενα ν95 απο αγγλια μεταχειρισμενο του περασα ελληνικα αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση.εχει το εξης προβλημα χανει συνεχεια την ημερομηνια.δηλαδη πηγαινει καποιες μερες μπροστα απο την υπαρχουσα.ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Ν95 με RM- 159 έκδοση (αυτό νομίζω αφορά) και είναι ξένο το κινητό. Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην 31 έκδοση λογισμικού, και τώρα δεν έχω ελληνικά. Με ποιο τρόπο μπορώ να το κάνω αναβάθμιση στην έκδοση που περιέχει και τα ελληνικά μέσα;

Για να βάλεις Ελληνικά πρέπει να κάνεις το παρακάτω:

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

 

Καλημερα εχω παρει ενα ν95 απο αγγλια μεταχειρισμενο του περασα ελληνικα αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση.εχει το εξης προβλημα χανει συνεχεια την ημερομηνια.δηλαδη πηγαινει καποιες μερες μπροστα απο την υπαρχουσα.ξερει κανεις τι φταιει?
Το συγκεκριμένο πρόβλημα υπάρχει και σε άλλες συσκευές της Nokia και έχει σχέση με τις τελευταίες εκδόσεις των firmware που έχει βγάλει η Nokia. Αυτό σου συμβαίνει όταν κλείνεις το κινητό για πολλές ώρες? Η μόνη λύση είναι να μην κλείνεις το κινητό και απλά να το βάζεις σε λειτουργία εκτός σύνδεσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις Ελληνικά πρέπει να κάνεις το παρακάτω:

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα υπάρχει και σε άλλες συσκευές της Nokia και έχει σχέση με τις τελευταίες εκδόσεις των firmware που έχει βγάλει η Nokia. Αυτό σου συμβαίνει όταν κλείνεις το κινητό για πολλές ώρες? Η μόνη λύση είναι να μην κλείνεις το κινητό και απλά να το βάζεις σε λειτουργία εκτός σύνδεσης.

 

σε ευχαριστω φιλε μου καλα αντι να καλυτερευουν με τις αναβαθμισεις γινονται χειροτερα? τι να πω. και παλι ευχαρσιτω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει γιατι ενω προσπαθω εδω και μερες να κανω αναβαθμιση στο Ν95 μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα με το που αρχιζει οτι το καλωδιο αποσυνδεθηκε ενω κατι τετοιο δεν παιζει:O υπαρχει καποια λυση? σε καμια αλλη αναβαθμιση που το εχω κανει δεν εκανε κατι τετοιο. Παρακαλω τα φωτα σας οποιος ξερει τι αλλο να κανω ευχαριστω:help:
Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα εκανα hard format στην συσκευη και θα ξαναδοκιμαζα. Εαν βγαλει το ιδιο μηνυμα θα ξερεις οτι το προβλημα ξεκιναει απο το pc :)

 

edit:

Δες και αυτο το post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2947715#post2947715

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να επιδιορθωθεί ένα καμμένο pixel στην οθόνη του Ν95, πόσες μέρες περίπου θα χρειαστεί να στερηθώ τη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...