Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πρόβλημα, που δεν γίνεται μαύρο όλο θέλω να το αλλάξω όχι πίσω μόνο, ξέρουμε πόσο περίπου πάει αυτή η αλλάγη?

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλοί μου φίλοι,

μετά από μία διετία με το Ν95 το οποίο ζορίστηκε ιδιαίτερα (με μία σπασμένη οθόνη τι να έκανε...) αποφάσισα να πάω σε νέο κινητό. Είμαι πολύ κοντά στο να αποφασίσω για το Samsung Omnia i900.

 

Τώρα θα μου πείτε γιατί το γράφω εδώ... απλά, αν κάποιος έχει άποψη για αντίστοιχα κινητά και πιστεύει ότι πρέπει να δω και κάτι άλλο, θα ήθελα να μου το πει -αν μπορεί.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για επιλογή συσκευής υπάρχει η ενότητα των Διαξιφισμών.

Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς θέλω να αλλάξω τα καπάκια απο το Ν95 το αλλάζουν σε nokia shop, έχω το απλό Ν95 και θέλω να το κάνω μαύρο (σαν το Ν95 8GB) αλλά ξέρω το 8άρι έχειο 0,2 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη, και δεν υπάρχει μαύρη, έστω κάποια άλλη.

Γιατί το έχω καταγρατσουνίσει το τηλ.

 

Μπορείς να πάρεις μαύρη πρόσοψη (ή ότι άλλο χρώμα θές) απ 'το ebay.

Απλά βάλε στο search "N95 Faceplate".

Link to comment
Share on other sites

Χτες από την 30 πήγα στην 31

Κανένα πρόβλημα, αλλά και καμία εμφανής διαφορά

 

Σχετικά με την κατανάλωση μπαταρίας εγώ έμεινα ικανοποιημένο, όπως επίσης είδα και κάποιες άλλες διαφορές. Αλλά το άσχημο για την 31 έκδοση είναι ότι δεν χακάρεται. Αυτό πραγματικά με απογοήτευσε

Link to comment
Share on other sites

εχο παρει ενα νοκια ν95 μιας και με αρεσε. το κινητο ειρθε σε αριστη κατασταση αλλα οταν ανοιγο το slide ψιλοτριζει.. και μερικες φορες εντονα σαν να ειναι χεκολημενο δηλ.. το κινητο δουλευει κανονικα και δεν βρικα κανενα ιχνο ραγισματος η γρατζουνιας,ειναι σε αριστη κατασταση οπος ηδη ειπα.

μετα θιμιθικα πος αυτο το προβλημα τοχαν δει πολλοι οταν πηραν το ν95 οταν βγηκε και το λεγαν σε αυτο το φορουμ.

η εροτηση ειναι τι μπορο να κανο;; να το δοσο στην νοκια αν εχει τιποτα η ειναι απλα θεμα κατασκευης κα για αυτο και το τριχιμο.. :confused:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενός γνωστού μου το n95 φαίνεται να έχει σπασμένο κομματάκι μέσα, γιατί σχεδόν πάντα όταν το κουνάς κάνει ήχο σαν να κουνιέται κάτι. Φαίνεται οτι είναι κάτω απο το slide γιατί μερικές φοράει ζορίζεται να ανοίξει, και άλλες φορές δεν μπορεί να ανοίξει εντελώς προς τα κάτω (για να εμφανιστούν τα κουμπιά μουσικής). Όταν καταφέρνει να το ανοίξει τότε ποτέ δεν κάνει ήχο, γι αυτό έφτασα στο συμπέρασμα οτι είναι ένα σπασμένο πλαστικό. Για να μην κάνει παραπάνω ζημιά, σκέφτηκε να το πάει σε nokia shop. Λέτε να είναι κάτι πιο δύσκολο και να κοστίσει αρκετά; Σας έχει τύχει ποτέ;

Κανείς; Είναι αρκετά δύσκολο να το ανοίξω εγώ να δω αν όντως είναι σκουπιδάκι ή σπασμένο πλαστικό;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι ειδικά κατσαβιδάκια για να το ανοίξεις και επιπλέον αν γίνει καμία στραβή και χαλάσεις κάτι αυτόματα χάνεις την εγγύηση επειδή το άνοιξες μόνος σου. Καλύτερα πήγαινε σε ένα nokia shop και πες τους τι έχει και να το δουν εκείνοι.

Εγώ που το έχω 1.5+ χρόνο δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Όπως είπα πριν καλό είναι να το πας σε nokia shop. Αν υπάρχει ζημία και δεν έχει προκληθεί από εσένα με καποιο χτύπημα ή πέσιμο του κινητού τότε είναι μέσα στην εγγύηση και δεν πληρώνεις τίποτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση και εγω(τι τυπικο ε? :lol:) Αυτο το λαμπακι διπλα στο φακο της 2η καμερας της εσωτερικης ξερει κανεις/καμια τι διαολο ειναι?:D:D Και το εχω και 2 χρονια το ριμαδι !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση και εγω(τι τυπικο ε? :lol:) Αυτο το λαμπακι διπλα στο φακο της 2η καμερας της εσωτερικης ξερει κανεις/καμια τι διαολο ειναι?:D:D Και το εχω και 2 χρονια το ριμαδι !

 

Λογικά είναι κάτι σαν φως όταν κάνεις βίντεοκληση με κάποιον και είναι σκοτείνα και δεν φαίνεσαι ανάβεις αυτό και είσαι τζάμι (δεν ειμαι σίγουρος φυσικά αλλά με την λογική έτσι πάει:lol::lol:)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση και εγω(τι τυπικο ε? :lol:) Αυτο το λαμπακι διπλα στο φακο της 2η καμερας της εσωτερικης ξερει κανεις/καμια τι διαολο ειναι?:D:D Και το εχω και 2 χρονια το ριμαδι !

Λογικά είναι κάτι σαν φως όταν κάνεις βίντεοκληση με κάποιον και είναι σκοτείνα και δεν φαίνεσαι ανάβεις αυτό και είσαι τζάμι (δεν ειμαι σίγουρος φυσικά αλλά με την λογική έτσι πάει:lol::lol:)

Δεν είναι λαμπάκι ρε παιδία...:lol:

Αισθητήρας φωτός είναι και προσαρμόζει τη φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με το περιβάλλον.

Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί μερικές φορές δεν άναβε το φως του πληκτρολογίου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λαμπάκι ρε παιδία...:lol:

Αισθητήρας φωτός είναι και προσαρμόζει τη φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με το περιβάλλον.

Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί μερικές φορές δεν άναβε το φως του πληκτρολογίου.

 

:lol::lol:βασικά ούτε έχω παρατηρήσει αν ανάβει μερικές φορές ή όχι νόμιζα κάθε φορά ανάβει.. δεν το δίνω καν σημασία:happy:

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι κάτι σαν φως όταν κάνεις βίντεοκληση με κάποιον και είναι σκοτείνα και δεν φαίνεσαι ανάβεις αυτό και είσαι τζάμι (δεν ειμαι σίγουρος φυσικά αλλά με την λογική έτσι πάει:lol::lol:)

 

 

Οχι ,και εγω αυτο νομιζα. Αλλα εχω κανει βιντεοκλησεις και σκοτεινες μαλιστα και δεν αναψε. Το περιεργο ειναι οτι και ενας φιλος που εχει το Ν73 Μusic Edition, το ιδιο πραγματακι του αναβοσβηνει απο την πρωτη μερα που το πηρε ενα μπλε φωτακι;) Περιεργο.....

 

Δεν είναι λαμπάκι ρε παιδία...:lol:

Αισθητήρας φωτός είναι και προσαρμόζει τη φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με το περιβάλλον.

Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί μερικές φορές δεν άναβε το φως του πληκτρολογίου.

 

Τι εννοεις δεν αναβε το φως του πληκτρολογιου? ;)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό. Όταν σβήνει η οθόνη είναι αυτό που ονομάζει κατάσταση νάρκης και σου δέιχνει οτι η συσκευή είναι σε λειτουργεία. Δες την απάντηση λίγα ποστ πιο πάνω του Itchrist86.

Τι εννοεις δεν αναβε το φως του πληκτρολογιου?

Όταν είσαι σε φωτεινό περιβάλλον, δεν χρειάζεσαι τον φωτισμό του πληκτρολογίου. Οπότε σβήνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν αναβε το φως του πληκτρολογιου? ;)

 

Το μπλε φως στο πληκτρολόγιο εννοεί :p

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς αν υπάρχει τηλεφακός για το Ν95 και αν ναι? που μπορούμε να τον βρούμε?

 

Καλησπερα και καλως ηλθες.. :)

 

Για τις εφαρμογες υπαρχει το επισημο θεμα οπου μπορεις να ρωτησεις εκει οτι εχει να κανει με αυτες π.χ. την ονομασια ενος προγραμματος:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Στο παρον θεμα μπορεις να συζητησεις οτι εχει να κανει με την συσκευη σου.

 

Επισης καλο θα ειναι να διαβασεις το S60 Platform FAQ οπου γραφουμε αρκετα χρησιμα πραγματα αλλα και απο που μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες για την συσκευη σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως γράφουμε την συνομιλία στο Ν95 ενω έχουμε ''σηκώσει ''

το τηλέφωνο? Αν γίνεται με άμεση πρόσβαση στη λειτουργία αυτή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως γράφουμε την συνομιλία στο Ν95 ενω έχουμε ''σηκώσει ''

το τηλέφωνο? Αν γίνεται με άμεση πρόσβαση στη λειτουργία αυτή. Ευχαριστώ.

Total recall λεγεται το προγραμμα που ψαχνεις

Στο γνωστο μαγαζακι...

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα... μετά το πέρασμα της 31, το κινητό αλλάζει ανά 2-3μέρες (μόνο του) ημερομηνία. Συνήθως πάει 3-4 μέρες πιο μπροστά, κάτι που μπορεί να δημιουργήσει δεκάδες προβλήματα στο ξυπνητήρι, ειδικά αν έχεις επιλέξει να χτυπά τις εργάσιμες. καμία ιδέα; :O
savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πόσο καιρό εγγύηση έχει θυμάται κανείς γιατί ξαφνικά τα έπαιξε, ανοίγη το κινητό και κάνει και το θόρυβο αλλά η οθόνη δεν κάνει τίποτα ξαφνικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...