Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhmera se olous.exo mia erotisi na kano an afto to navigator (sygic.mobile.v7.0.89.s60v3.symbianos91) kani gia to n95 h an exei kapios na mou protini ena pou na einai pio kalo apo to ensomatomeno navigator pou exei mesa to n95 kai apo afto pou egrapsa.eyxaristo poly.
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalhmera se olous.exo mia erotisi na kano an afto to navigator (sygic.mobile.v7.0.89.s60v3.symbianos91) kani gia to n95 h an exei kapios na mou protini ena pou na einai pio kalo apo to ensomatomeno navigator pou exei mesa to n95 kai apo afto pou egrapsa.eyxaristo poly.

 

Καλημερα.

Θερμη παρακληση:Καταρχην χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες .

 

Τα sygic & garmin φυσικα και "κανουν" στο Ν95.

Λιγο διαβασμα απο μερους σου χρειαζεται ..

Δες τα αντιστοιχα θεματα .

 

Και τα 2 ειναι πολυ ανωτερα απο την ενσωματωμενη εφαρμογη

"χαρτες"

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θερμη παρακληση:Καταρχην χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες .

 

Τα sygic & garmin φυσικα και "κανουν" στο Ν95.

Λιγο διαβασμα απο μερους σου χρειαζεται ..

Δες τα αντιστοιχα θεματα .

 

Και τα 2 ειναι πολυ ανωτερα απο την ενσωματωμενη εφαρμογη

"χαρτες"

 

signomi alla den exo elinikous xaraktires sto pc mou.sto eksoteriko briskome kai etsi den exo ellinikous xaraktires.xilia signomi kai pali

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.

μια ερωτηση να σας κανω..

στο Ν95 8GB,πηγα στην νοκια και μου περασαν τους χαρτες γιατι και καλα,ειναι παραεισαγωγης δεν ειναι απο alpha copy,και δεν τους εχει περασμενους μεσα.

μου το εκαναν και αναβαθμιση.

μεχρι προχθες δουλευαν οι χαρτες κανονικα.

προχθες που ζητησα καθοδηγηση,μου ζητησε συνδεση με το δικτυο.

υποψιν πως για να ρωτησει την συνδεση με το δικτυο,ειχε κλειδωσει δορυφορους.

σε αλλη περιπτωση δεν βγαζει κενσορα,αλλα δειχνει τον δρομο και τις οδους.

δεν καταφερα να κανω συνδεση με το δικτυο,μαλλον γιατι στις ρυθμισεις ειχα επιλεξει να μην κανει χρηση δικτυου ποτέ.

σημερα που πηγα να ανοιξω τους χαρτες....δεν ειχε τιποτα.ειχαν εξαφανιστει ολοι.

ουτε καποια εφαρμογη περασα,ουτε επαιξα με το κινητο ωστε να διαγραψω κατι.

χαρτες δεν υπαρχουν.

κλειδωνει δορυφορους,αλλα εχουν χαθει οι διευθυνσεις και οι δρομοι.

ειναι δλδ οπως ηταν πριν περασω στην νοκια τους χαρτες.

μηπως γνωριζει κανεις κατι?

συγγνωμη για την..πολυλογια μου:)

ETSIIII
Link to comment
Share on other sites

@DREAMAN1618

Μπορείς να διαγράψεις τους υπάρχοντες χάρτες και να τους ξαναπεράσεις.

Αυτό θα το κάνεις μέσω του Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, πολλες φορές το n95 δεν με αφήνει να κανω κλήση, ενώ έχω full σήμα. μου λέει λάθος σύνδεσης. και πολλές φορές δεν μου έρχονται κλήσεις ενώ πάλι έχω φούλ σήμα.

 

έκανα αναβάθμηση (αν και δεν χρειάζοταν) και πάλι τα ίδια. το κινητό είναι άδειο απο αλλες εφαρμογές, μόνο τις επάφες εχω προσθέση ξανα και συνεχίζει να το κάνει.

 

τι να κάνω? μήπως είναι κανένας ιός? αλλα και πάλι είχα το fsecure και δεν έχω βάλει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, πολλες φορές το n95 δεν με αφήνει να κανω κλήση, ενώ έχω full σήμα. μου λέει λάθος σύνδεσης. και πολλές φορές δεν μου έρχονται κλήσεις ενώ πάλι έχω φούλ σήμα.

 

έκανα αναβάθμηση (αν και δεν χρειάζοταν) και πάλι τα ίδια. το κινητό είναι άδειο απο αλλες εφαρμογές, μόνο τις επάφες εχω προσθέση ξανα και συνεχίζει να το κάνει.

 

τι να κάνω? μήπως είναι κανένας ιός? αλλα και πάλι είχα το fsecure και δεν έχω βάλει τίποτα.

Μίπως έχεις παλιά κάρτα SIM;

Αν ναι, καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μίπως έχεις παλιά κάρτα SIM;

Αν ναι, καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

 

oute pou xero apo pote tin exo. 2-3 xronia mallon

Link to comment
Share on other sites

Μίπως έχεις παλιά κάρτα SIM;

Αν ναι, καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

 

Ε?? Εγω την σιμ μου την εχω 7 χρονια και δεν εχω τετοια προβληματα που λεει ο φιλος.

Για να φανταστεις, ειναι cosmote και γραφει ακομα mycosmos πανω...

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια εγινε σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mipos kseri kanis pos kano apo txt σε SW.UNL eyxaristo poly

 

Σου έχουμε απαντήσει εδώ. Όχι ένας, ούτε δύο, αλλά 3 άτομα. :):p

Link to comment
Share on other sites

Ε?? Εγω την σιμ μου την εχω 7 χρονια και δεν εχω τετοια προβληματα που λεει ο φιλος.

Για να φανταστεις, ειναι cosmote και γραφει ακομα mycosmos πανω...

 

πήγα και αγόρασα νέα sim άλλα συνεχίζει να κάνει τα ίδια :(

Link to comment
Share on other sites

έκανα κανονικά αναβάθμιση μέσω πισι κτλ

αλλά εξαφανίστηκαν τα θέματα!!!

μπορώ να κάνω κάτι;;;;:(

 

Λογικό είναι. Διαγράφονται όλα. Μένουν μόνο τα μαμίσια.

 

Πήγαινε στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian 9.1 και κατέβασε ότι θέμα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια να κανω!

Δεν χωραει τιποτα αλλο στην καρτα 1gb που εχω και λεω να παρω μια 4gb αλλα πως γινετε να μην χρειαστει να ξαναπερασω ολα τα προγραματα ξανα απο την αρχη?

Δηλ. ρωταω αν γινετε να κανω αντιγραφη απο την παλια στην καινουργια γιατι αν ειναι να τα ξαναπερασω με sign και ολα τα σχετικα δεν το κανω με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να ξαναπεράσεις τίποτα. Ο πιο απλός τρόπος είναι να κάνεις αντιγραφ΄΄η ή αποκοπή το περιεχόμενο της 1GB στην επιφάνεια εργασίας, να βάλεις την 4GB στο κινητό, και να κάνεις αποκοπή τα περιεχόμενα αυτά στη νέα κάρτα.

 

Πρόσεξε μόνο να έχεις ενεργοποιημένα στα windows την επιλογή να βλέπεις και κρυφούς φακέλους. Πολύ σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, πολλες φορές το n95 δεν με αφήνει να κανω κλήση, ενώ έχω full σήμα. μου λέει λάθος σύνδεσης. και πολλές φορές δεν μου έρχονται κλήσεις ενώ πάλι έχω φούλ σήμα.

 

έκανα αναβάθμηση (αν και δεν χρειάζοταν) και πάλι τα ίδια. το κινητό είναι άδειο απο αλλες εφαρμογές, μόνο τις επάφες εχω προσθέση ξανα και συνεχίζει να το κάνει.

 

τι να κάνω? μήπως είναι κανένας ιός? αλλα και πάλι είχα το fsecure και δεν έχω βάλει τίποτα.

 

Aυτο μου το ειχε κανει το καλοκαιρακι μετα απο κανα μηνα που το ειχα αγορασει!!!Ξαφνου μια μερα εφτιαξε και την Κυριακη(παλι ξαφνου) το ξανα επαθα.

Μεχρι σημερα το εχω στο απλο δυκτιο,χωρις 3g και λειτουργει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Όποιας εταιρίας και αν πάρεις, ότι χωρητικότητα και αν έχει, δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia thelo na agoraso mia karta micro sd.pia einai pio kali kai na kani gia to n95? eyxaristo poly

 

Χιλιοειπωμένο, αλλά ας το ξαναπούμε..

Υπάρχουν πολλές προτάσεις εδώ για κάρτες..Ψάξε να δεις τι λένε τα παιδιά για τις κάρτες που έχουν δοκιμάσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια να κανω!

Δεν χωραει τιποτα αλλο στην καρτα 1gb που εχω και λεω να παρω μια 4gb αλλα πως γινετε να μην χρειαστει να ξαναπερασω ολα τα προγραματα ξανα απο την αρχη?

Δηλ. ρωταω αν γινετε να κανω αντιγραφη απο την παλια στην καινουργια γιατι αν ειναι να τα ξαναπερασω με sign και ολα τα σχετικα δεν το κανω με τιποτα!

τη

 

Θα το κάνεις όπως σου γράφτηκε, αλλά να προσέξεις να δώσεις στη νέα κάρτα το ίδιο όνομα με την παλιά (μπορεί και να μην παίζει ρόλο, αλλά καλό είναι να το κάνεις).

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τη

 

Θα το κάνεις όπως σου γράφτηκε, αλλά να προσέξεις να δώσεις στη νέα κάρτα το ίδιο όνομα με την παλιά (μπορεί και να μην παίζει ρόλο, αλλά καλό είναι να το κάνεις).

 

Όχι, δεν παίζει ρόλο το όνομα. Εγώ τις μετονομάζω πάντα ανάλογα με την χωρητικότητά τους. Δηλ. 1GB, 512MB, 4GB, 8GB κτλ. Στο Ε90 χρησιμοποιώ και τις 4 προαναφερθείσες με αυτά τα ονόματα και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

 

Απλά θα πρέπει στην νέα να περαστούν οπωσδήποτε τα περιεχόμενα των φακέλων Sys, Private, System και Resource που είναι οι φάκελοι συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βρει κανεις πουθενα τα handsfree (το τμημα με τα κουμπια οχι τα ακουστικα) πουθενα?δηλαδη το ελεος.πουθενα δεν υπαρχουν?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βρει κανεις πουθενα τα handsfree (το τμημα με τα κουμπια οχι τα ακουστικα) πουθενα?δηλαδη το ελεος.πουθενα δεν υπαρχουν?

Δεν νομίζω να πωλούνται ξεχωριστά αυτά, πάνε set (controller και ακουστικά). Πάντως από όσο έχω δει δεν πρέπει να υπάρχουν πλέον, γιατί ακόμα και η ΝΟΚΙΑ τα έχει κατεβάσει από όλα τα site της και στα headsets έχει μόνο αυτά που έρχονται μαζί με το Ν95 8GB. Γιατί δεν κοιτάς να βρείς αυτά που έρχονται μαζί με τα Ν95 8Gb Ν82?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, αν και καιρό στο forum απλα παρακολουθώ. Λέω να πάρω το Ν95 τώρα μεταχηρισμένο... αλλά πέραν τουτου ρωτάω... Έχω Ν70 πως μπορώ να πάρω όλα τα τηλέφωνα \ μυνήματα κλπ (εννοείτε όχι προγράμματα) και να τα βάλω στο Ν95??

 

Ευχαριστώ.

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...