Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά,

 

έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά δεν μπορώ να το βρω μέσω αναζήτησης ένας τρόπος για να σβήνουμε manually προγράμματα από την κάρτα μνήμης τα οποία δεν μπορούν να απεγκατασταθούν με τον κανονικό τρόπο..

 

μπορεί κάποιος να μου δώσει το link για το post Που αναφερεται σε αυτό?

 

ευχαριστω και παλι...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Funny: Utrecht central station LCD hacked with Nokia N95

 

The video is showing the hack of the big demo screen at Utrecht Central Station, in the Netherlands! Video is also subtitled, looks very funny and I definitely think you should give it a try, just watch it, nothing more to say ;)

 

Read More - Watch Video

 

 

πως το εκανε αυτο?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

 

έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά δεν μπορώ να το βρω μέσω αναζήτησης ένας τρόπος για να σβήνουμε manually προγράμματα από την κάρτα μνήμης τα οποία δεν μπορούν να απεγκατασταθούν με τον κανονικό τρόπο..

 

μπορεί κάποιος να μου δώσει το link για το post Που αναφερεται σε αυτό?

 

ευχαριστω και παλι...

Βάλε τη κάρτα σε card reader και φρόντισε να έχεις επιλέξει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και φάκελοι.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις τα αρχεία κάθε εφαρμογής που θέλεις να καταργήσεις και να τα διαγράψεις.

Τα αρχεία θα τα βρεις με τη βοήθεια του UnSIS. Βάζοντας το sis της εφαρμογής που θέλεις σου βγάζει το root που εγκαθίστανται τα αρχεία του sis που έχεις βάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη κάρτα σε card reader και φρόντισε να έχεις επιλέξει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και φάκελοι.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις τα αρχεία κάθε εφαρμογής που θέλεις να καταργήσεις και να τα διαγράψεις.

Τα αρχεία θα τα βρεις με τη βοήθεια του UnSIS. Βάζοντας το sis της εφαρμογής που θέλεις σου βγάζει το root που εγκαθίστανται τα αρχεία του sis που έχεις βάλει.

 

ευχαριστώ φίλε, να σε καλά...:)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον περιμενουν να οριστικοποιηθουν οι εφαρμογες maps και ngage για να ειναι και το τελευταιο update και για να συμβαδιζει πλεον το Ν95 ισαξια με τις καινουριες συσκευες.

Εγω θα προτιμουσα να εβγαζαν 2-3 update αλλα το σκεπτικο της Nokia δεν ειναι "βγαζω update με το τσουβαλι σαν καποιους αλλους...ahem..sony...ahem"

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον περιμενουν να οριστικοποιηθουν οι εφαρμογες maps και ngage για να ειναι και το τελευταιο update και για να συμβαδιζει πλεον το Ν95 ισαξια με τις καινουριες συσκευες.

Εγω θα προτιμουσα να εβγαζαν 2-3 update αλλα το σκεπτικο της Nokia δεν ειναι "βγαζω update με το τσουβαλι σαν καποιους αλλους...ahem..sony...ahem"

 

Όποτε και να έρθει, η 21 θα είναι εντελώς minor update..

Από ό,τι έχω ακούσει δε θα φέρει και τις τρελές αλλαγές, όπως έκανε η 20 με την έξτρα μνήμη κλπ..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όποτε και να έρθει, η 21 θα είναι εντελώς minor update..

Από ό,τι έχω ακούσει δε θα φέρει και τις τρελές αλλαγές, όπως έκανε η 20 με την έξτρα μνήμη κλπ..

 

ε ενταξει λογικο ειναι μην τα θελουμε και ολα δικα μας:lol:

flash σελιδες θα υποστηριζει παντως :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όποτε και να έρθει, η 21 θα είναι εντελώς minor update..

Από ό,τι έχω ακούσει δε θα φέρει και τις τρελές αλλαγές, όπως έκανε η 20 με την έξτρα μνήμη κλπ..

 

Ενσωματωμενο flash lite 3 δεν το βρισκω minor. Αλλα προφανως δεν θα εχει τοσες αλλαγες. Για την 21 μιλαμε, οχι την 30.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω,και μην ξεχναμε για το προηγουμενο μπαμ χρειαστηκε να παμε απο την 12 στην 20 αρα μεγαλες αλλαγες θα τις περιμενουμε βλεποντας και την αριθμηση της αναβαθμισης
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πως μπορουμε να βαλουμε την μπαταρια του 8gb στο

Ν95? δοκιμασα να την βαλω αλλα δεν χωραγε να μπει..

Με μια αναζητηση στο παρον θεμα βρηκα αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2181384#post2181384

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω το Ν95 και εχω ενα προβλημα με το Acrobat reader.Οταν περναω ενα αρχειο pdf το οποιο ειναι μεγαλο για παραδειγμα 6mb δεν το ανοιγει και μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη...εντωμεταξυ εχω γυρω στα 500 mb ελευθερα στο κινητο...τι μπορω να κανω?
Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω το Ν95 και εχω ενα προβλημα με το Acrobat reader.Οταν περναω ενα αρχειο pdf το οποιο ειναι μεγαλο για παραδειγμα 6mb δεν το ανοιγει και μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη...εντωμεταξυ εχω γυρω στα 500 mb ελευθερα στο κινητο...τι μπορω να κανω?

 

Εγκατέστησε κάποιο άλλο πρόγραμμα για pdf, όπως το pdf+

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πως μπορουμε να βαλουμε την μπαταρια του 8gb στο

Ν95? δοκιμασα να την βαλω αλλα δεν χωραγε να μπει..

 

Εννοείς δεν μπαίνει καθόλου στη θέση της παλιάς μπαταρίας ή ότι μπαίνει και ότι απλά δεν κλείνει το πίσω κάλυμμα?

Πόσο την πήρες και από πού?

 

Πάντως κανονικά με λίγη πίεση θα πρέπει να μπαίνει..Βρίσκει κάπου?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Παιζει ρολο εαν μια καρτα micro sdhc ειναι class 2 ή 4 στη συμβατοτητα της με το N95?

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πως μπορουμε να βαλουμε την μπαταρια του 8gb στο

Ν95? δοκιμασα να την βαλω αλλα δεν χωραγε να μπει..

 

Θέλει αρκετή πίεση για να μπει, ειδικά την πρώτη φορά.

Πρώτα βάζεις το πάνω μέρος (αυτό με τους ακροδέκτες) σφηνώνοντας το κάτω από την προεξοχή που κάνει το κλείστρο της κάμερας και μετά πιέζεις προς τα μέσα και πάνω (ώστε να ξεπεράσεις το κάτω όριο της υποδοχής της μπαταρίας του τηλεφώνου). Για να καταλάβεις πόσο σφιχτή είναι η έδραση αρκεί να σου πω οτι αφού μπει, όσο και να ταρακουνήσεις το κινητό δεν φεύγει με τίποτα. Σε αντίθεση με την original μπαταρία του Ν95 η οποία σχεδόν πηδούσε από μόνη της έξω από την υποδοχή :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Παιζει ρολο εαν μια καρτα micro sdhc ειναι class 2 ή 4 στη συμβατοτητα της με το N95?

η διαφορα ειναι στην ταχυτητα μεταφορας δεδομενων.ολες ειναι συμβατες

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα ενεργοποιησω να μου βγαζει επιλογη οταν βαζω τα ακουστικα να διαλεγω τι συσκευη ειναι? Εχω βαλει τα ακουστικα σαν default και το διαλεγει αυτοματα οταν βαζω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα ενεργοποιησω να μου βγαζει επιλογη οταν βαζω τα ακουστικα να διαλεγω τι συσκευη ειναι? Εχω βαλει τα ακουστικα σαν default και το διαλεγει αυτοματα οταν βαζω κατι.

 

Πηγαινε Ρυθμισεις->Γενικες->Εξαρτηματα.

"Παιξε" λιγο με τις ρυθμισεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό..... πολύ καλο GPS με το Garmin!!!!! μια χαρά για το αμάξι......

 

έχω όμως και μια XT660 ..... πως στο καλό μπορώ να το "κοτσάρω" πάνω????

 

αν εχει κανει κανενασ καμια πατεντα.....??? help

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετή πίεση για να μπει, ειδικά την πρώτη φορά.

Πρώτα βάζεις το πάνω μέρος (αυτό με τους ακροδέκτες) σφηνώνοντας το κάτω από την προεξοχή που κάνει το κλείστρο της κάμερας και μετά πιέζεις προς τα μέσα και πάνω (ώστε να ξεπεράσεις το κάτω όριο της υποδοχής της μπαταρίας του τηλεφώνου). Για να καταλάβεις πόσο σφιχτή είναι η έδραση αρκεί να σου πω οτι αφού μπει, όσο και να ταρακουνήσεις το κινητό δεν φεύγει με τίποτα. Σε αντίθεση με την original μπαταρία του Ν95 η οποία σχεδόν πηδούσε από μόνη της έξω από την υποδοχή :p

 

δεν μπορουσαν κα ακουμπησουν οι ακροδεκτες τισ μπαταριας. εβρισκε επανω στο ημικυκλιο που κανει η καμερα.... αν το πιεζα φανικε οτι θα εσπαγε και αν θα εμπενε δεν παιζει να ξανα'βγαινε...... ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ βρικαμε κολπο για τον τζογο που εχει το slide......ανοιγουμε το τηλεφωνο και βαζουμε ενα πολλλλλλυυυυυυ λεπτο κομματακι ταινια μονοτικη οσο ειναι το παχος του σιδηροδρομου και το κινητο γινετε πιο σταθερο και απο το 8gb... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...