Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν μη γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύονται από τους ΟΠΧ.

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις hard format στη συσκευή και format στη κάρτα μνήμης.

Το N95 είναι 3rd Edition & 3rd Edition Feature Pack 1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω επανηλλειμένα κάνει hard reset & format, αλλά τίποτε! Μετά από λίγη ώρα ξαναξεκινάει το ίδιο πρόβλημα (κλήσεις από μόνο του, SMS από μόνο του κλπ).

Μπορώ να επανεγκαταστήσω το firmware ή να εγκαταστήσω κάποιο άλλο και πως;

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις άλλο firmware δλδ άλλης συσκευής, φυσικά και δεν γίνεται.

Η επανεγκατάσταση γίνεται μέσω του Nokia Software Updater, αλλά δεν θα λύσεις το πρόβλημα έτσι.

Καλύτερα να πας να το ελέγξουν σε κάποιο Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα αν γίνεται να εγκαταστήσω firmware του Ν95 αλλά version που αντιστοιχεί σε άλλο product code (αφού προηγουμένως αλλάξω του δικού μου). Έχω δει σχετικά post σε διάφορα forum στο internet.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, για να γίνει αυτό θα πρέπει η έκδοση που θα θέλεις να περάσεις να είναι μεταγενέστερη αυτής που ήδη έχεις, αλλιώς δεν γίνεται.

Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό; Δεν έχεις εσύ το ελληνικό product code;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

'Οχι το κινητό ήρθε από Αγγλία και έχει αγγλικό product code. Ωστόσο από το site της Νοκια και για κάποιο ελληνικό product code η τελευταία version του firmware είναι ίδια με του δικού μου δηλ. 31.0.017 ενώ για product code άλλων χωρών είναι διαφορετική.
Link to comment
Share on other sites

Μη κάθεσαι και κάνεις ότι να ναι.

Αν υπάρχει η δυνατότητα να περάσεις ξανά την ίδια έκδοση λογισμικού κάνε το.

Αλλιώς το να αλλάζεις product codes χάνεις το χρόνο σου, και δεν έχει και κανένα απολύτως νόημα.

Στη συσκευή τώρα έχεις ελληνικά ή όχι; Διότι αν έχεις, θα τα χάσεις εάν κάνεις την αλλαγή που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ...

 

ΜΟΛΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ NOKIA N95 ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (ΟΠΤΙΚΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ), ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ UPDATE (ΕΧΕΙ ΤΗΝ 31 ΕΚΔΟΣΗ) ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΦΟΒΕΡΟ-ΤΡΑΓΙΚΟ-ΤΡΕΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!!!:

 

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ 2 ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΜΝΗΜΗΣ (1 2G ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ VODAFONE KAI 1 2G ΑΠΟ Ε-SHOP -KINGSTON- ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ!!! ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ!!!!! (ΤΙΣ ΕΧΩ ΦΟΡΜΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΤΟ "LAPITOP" MOY ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!)

 

ΤΩΡΑ: ΤΟ ΚΟΥΛΟ-ΠΑΛΑΒΟ-ΤΡΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ (1G AΠΟ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ) ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ "ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΡΤΑΣ ΜΝΗΜΗΣ"!!! ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ "ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΩΔΙΚΟ"!!!!!

ΤΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ "12345" ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ... ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ UPDATE ΤΟ FIRMWARE (ΕΙΧΕ ΤΗΝ 11 ΕΚΔΟΣΗ!!!)

 

ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΒΡΕ ****ΤΟ ΜΟΥ????? ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΙΟ!!!!!

 

ΓΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΗΔΟΜΟΝΕΣ!!!!!

 

ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ UPDATE ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ!!! ΑΝΟΙΓΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ 2 ΘΥΡΙΔΕΣ, ΠΑΩ ΣΤΟ MENU ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ, ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΜΟΥΛΑΡΩΝΕΙ!!! ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΟ UPDATE!!!

 

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.....

 

ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.....

 

 

Μην γράφεις με κεφαλαία ,είναι σαν να φωνάζεις !

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα χει πάρει κρανίο, πώς να μην φωνάζει!!:lol::lol:

Προτείνω επίσκεψη σε Νοκια Shop για έλεχο εφόσον έχει τόσα προβλήματα..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα ο card reader του κινητού. Συνηθισμένο πρόβλημα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΙ Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ FORMAT (ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ) ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ OFF!!! ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ "ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΗ"!!! ΤΗΝ ΦΟΡΜΑΡΑ ΣΤΟ "LAPITOP", ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΟΚ ΣΤΟ "LAPITOP" ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΟΥ... "ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ"!!!

 

ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ NOKIA SHOP, ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΗΠΑΝ ΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ????? ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ...

 

ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 10-15 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΚΟΜΠΛΕ ΑΠ' ΟΛΑ...

 

 

 

 

 

ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΗΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...

 

ΑΥΤΑ.................

 

ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΡΗΜΑΔΟΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ!!!

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ!!!

 

ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Έχει εδώ και μερικές μέρες όταν ξεκινάω το τηλέφωνο, μου βγάζει ένα μύνημα που λέει: Η κάρτα μνήμης περιέχει μη αξιόπιστο λογισμικό. Για εγκατάσταση πηγαίνετε στην Διαχείρηση Εφαρμογών"

Ξέρει κανένας γιατί μου το δείχνει αυτό και πως μπορώ να το βγάλω?

υ.γ. έχω το Ν95 με

V 31.0.017

16-12-08

RM-159

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει συνήθως μετά από αναβάθμιση λογισμικού και εφόσον εγκαθιστάμε τις εφαρμογές στη κάρτα μνήμης ή από εγκατεστημένα θέματα στη κάρτα μνήμης.

Σε πρώτη φάση εάν έχεις εγκατεστημένα θέματα στη κάρτα μνήμης απλά σβήσε τα και θα εξαφανιστεί το μήνυμα, αλλιώς αν πρόκειται για εφαρμογές μετά από αναβάθμιση, πάρε τα δεδομένα σου και κάνε της μορφοποίηση (format).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εβαλα το νεο firmware 31.0.017...το προβλημα που εχω ειναι οτι αλλαζει ημερομηνια μονο του μπροστα...και ετσι χανω και τις αφυπνησεις,παρατηρησε κανεις το ιδιο?Μια βοηθεια παρακαλω..Ευχαριστω..αα εκανα κι ενα φορματ αλλα παλι τα ιδια:(
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εβαλα το νεο firmware 31.0.017...το προβλημα που εχω ειναι οτι αλλαζει ημερομηνια μονο του μπροστα...και ετσι χανω και τις αφυπνησεις,παρατηρησε κανεις το ιδιο?Μια βοηθεια παρακαλω..Ευχαριστω..αα εκανα κι ενα φορματ αλλα παλι τα ιδια:(

Καλημέρα!

Έχει συμβεί και σε πολλούς άλλους κατόχους μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις, είναι γενικό το φαινόμενο και σε άλλες συσκευές όχι μόνο στο Ν95. Το παράξενο είναι ότι σε άλλους το κάνει, ενώ σε άλλους όχι. Αυτή η αλλαγή ημερομηνίας παρατηρείται όταν μείνει για αρκετές ώρες κλειστό το κινητό. Λύση δεν έχει βρεθεί ακόμα, ίσως το διορθώσουν με νέα αναβάθμιση. Η μόνη επιλογή που έχεις είναι αντί να το κλείνεις το κινητό, να το βάζεις σε προφίλ Εκτός σύνδεσης. Δυστυχώς αυτή είναι μία προσωρινή λύση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχασα μια απο αυτες τις μικρες βιδες,που εχει στο πλαι το κινητο...

 

http://img239.imageshack.us/img239/419/12944785ry8.jpg

 

σε nokia shop μπορω να βρω?ή να παω μονο στα κεντρικα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τηλεφωνήσεις σε μερικά nokia store και να σου πουν αν έχουν, μην κατεβαίνεις τσάμπα Γλυφάδα. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να πάρεις στο nokia store της Λ. Κατεχάκη, πίστευω είναι πολύ πιθανόν να έχουν. Είναι πολύ καλοί τεχνικοί και έχουν αρκετά ανταλλακτικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μέσω συγχρονισμού το N95 με το Outlook μέσω του Nokia PC Suite και μετά από το Outlook στο W508 μέσω του SE PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μέσω συγχρονισμού το N95 με το Outlook μέσω του Nokia PC Suite και μετά από το Outlook στο W508 μέσω του SE PC Suite.

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια δεν τα καταφερα ομως..;)

μπορεις να μου εξηγησεις πιο αναλυτικα την διαδικασια :)

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188584

 

Δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο παντα ειχα nokia και δεν το εψαξα ποτε :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν βλέπω τον λόγο.Αρχική τιμή στα 16€.Και 25€ να κλείσει, δεν αξίζει το ρίσκο για τα 45€ που έχει η original.Και μην πιστεύεις ότι τα έξτρα που λέει θα τα δεις ποτέ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...