Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry, αλλά όσοι ρωτάνε για κρυφά wlans, συνήθως εννοούν γενικά…

 

Και τα 3rd Edition εμφανίζου -εφόσον υπάρχει- τα κρυφά Wlan.

Αν δεν το εμφανίζει αυτό που εννοείς, δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που μπορώ να κάνω για να το εισάγω είναι να πάω ρυθμίσεις > σημεία πρόσβασης και να γράψω το σημείο πρόσβασης και τις ρυθμίσεις που πρέπει.

Δεν μπορώ όμως να συνδεθώ σε αυτό γιατί δεν μου το βγάζει στην αναζήτηση...

Αν μου βγάλει κάποια στιγμή να εισάγω κρυφό wlan, τότε θα πρέπει ξανα να πληκτρολογίσω το access point και όλες τις ρυθμίσεις κανονικά. Έτσι προστείθεται ένα ακόμη σημείο πρόσβασης στη λίστα που πάλι είναι άχρηστο γιατί για να ξανασυνδεθώ θα πρέπει να ξανα κάνω όλη αυτή την διαδικασία..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη ανασταση σε ολους.εχω μια δυσκολια με διαφορες εφαρμογες που προσπαθω να εγκαταστησω.Μολις τις ανοιγω και προσπαθω να τις εγκαταστησω μου γραφει οτι το πιστοπιοιτικο εχει ληξει.Τι πρεπει να κανω λοιπον?:D
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη ανασταση σε ολους.εχω μια δυσκολια με διαφορες εφαρμογες που προσπαθω να εγκαταστησω.Μολις τις ανοιγω και προσπαθω να τις εγκαταστησω μου γραφει οτι το πιστοπιοιτικο εχει ληξει.Τι πρεπει να κανω λοιπον?:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Aπο αυτα που διαβασα για την περιπτωση μου ισχυει αυτο * Το πιστοποιητικό έχει λήξει.

Σ' αυτή τη περίπτωση αλλάζουμε την ημερομηνία του κινητού ένα εξάμηνο πίσω και ξανακάνουμε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τη βάζουμε ακόμη πιο πίσω. Σκοπός αυτού είναι να βρούμε τη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγυρνάμε στη σωστή ημερομηνία.

Πως το κανουμε αυτο ομως?

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτα που διαβασα για την περιπτωση μου ισχυει αυτο * Το πιστοποιητικό έχει λήξει.

Σ' αυτή τη περίπτωση αλλάζουμε την ημερομηνία του κινητού ένα εξάμηνο πίσω και ξανακάνουμε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τη βάζουμε ακόμη πιο πίσω. Σκοπός αυτού είναι να βρούμε τη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγυρνάμε στη σωστή ημερομηνία.

Πως το κανουμε αυτο ομως?

πας-μενου-ρυθμισεις-ωρα/ημερομηνια εκει που γραφει την ημερομηνια αλλαξε το ετος η τους μηνες

 

 

να ρωτησω κι εγω κατι" εκει στις ρυθμισεις της καμερας εχει μια επιλογη για εμφανιση πλεγματος ευρυγωνιου φακου.σε τι εξυπηρετει αυτο??κανει καμια διαφορα στη φωτο??

Link to comment
Share on other sites

πας-μενου-ρυθμισεις-ωρα/ημερομηνια εκει που γραφει την ημερομηνια αλλαξε το ετος η τους μηνες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ-ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ:)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι" εκει στις ρυθμισεις της καμερας εχει μια επιλογη για εμφανιση πλεγματος ευρυγωνιου φακου.σε τι εξυπηρετει αυτο??κανει καμια διαφορα στη φωτο??

 

Σου βγάζει ίσιες γραμμές για να στήσεις το κάδρο σου. Πχ αν εχεις θαλασσα μπορείς να την ευθυγραμισεις για μην ειναι στραβή ή αν έχεις κάτι κάθετο πχ ένα δέντρο να μην φανεί στραβό.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα,

 

Μπηκα στο xxxxxxxxxx για να αναζητησω το destinator για symbian και παρατηρησα οτι η σελιδα των Symbian Apps ανοιγει αλλα κολλαει γραφοντας http:// ληψη δεδομενων 0.0.0.0/... μην μπορωντας να κανω τιποτα παραπανω.

Δοκιμασα απο 2 διαφορετικα μηχανηματα, μηπως και καποιο ειχε προβλημα αλλα ειδα ιδια συμπεριφορα.

 

Καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το συγκεκριμένο site επειδή έχει πολύ κίνηση, κολάει και θέλει υπομονή. Τώρα πχ, είναι όλα οκ.

 

Το destinator δεν υπάρχει ραγισμένο για symbian. Μόνο απο μαγαζί με 99 αυρώ αγορά μπορείς να το αποχτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρα λες οτι ειναι θεμα κινησης και οχι καποιου προβληματος ?

 

Οκ, ευχαριστω για την απαντηση.

 

Οσον αφορα στο ραγισμα, το εχω κατεβασει απο καπου αλλου αλλα ηλπιζα να βρω το ραγισμα εκει.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Edit: Ξαναδοκιμασα και πουθενα αλλου δεν ειχα την παραμικρη καθυστερηση . Μονο στις σελιδες που προανεφερα και σε αυτες του s60v5.....

Πολυ περιεργο.............

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα μπορούν να βάλουν προηγούμενη έκδοση λογισμικού? Ένας φίλος μου που το είχε κάνει αναβάθμιση και είχε κάποια προβληματάκια.. πήγε ρώτησε σε nokia shop και του είπαν οτι μπορούν να του βάλουν προηγούμενη έκδοση αλλά θα χάσει την εγγύηση:!: και τελικά δεν το έδωσε για να μην χάσει την εγγύηση!
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά νομίζω ότι μπορούν, αλλά δεν το κάνουν ποτέ!

Τουλάχιστον εγώ τόσα χρόνια που ασχολούμαι, δεν έχω ακούσει κανέναν να του έκαναν downgrade

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά. ξέρει κανείς πόσο έχει στην αγορά το τηλ.

πήγα σε κατάστημα cosmote να το πάρω με αναβάθμιση συσκευής και λένε ότι δεν υπάρχει πλέον. υπάρχει μόνο το 8 GB.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει, που να ξέρουμε τη τιμή του...

Πάντως εάν το θέλεις τόσο πολύ και σε συνδυασμό με την επιδότηση σου θα πρέπει να το αγοράσεις από OTEshop, Γερμανό ή Πλαίσιο.

Και οι τρεις στα site τους δεν το έχουν πλέον. Ίσως να το βρεις σε κάποιο κατάστημα που να το έχει σε στοκ.

Άρχισε να παίρνεις τηλέφωνα σε υποκαταστήματα των εν λόγω αλυσίδων, μπας και το βρεις.

 

Τη τιμή την υπολογίζω κάπου στα 350 με 380 €.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει, που να ξέρουμε τη τιμή του...

Πάντως εάν το θέλεις τόσο πολύ και σε συνδυασμό με την επιδότηση σου θα πρέπει να το αγοράσεις από OTEshop, Γερμανό ή Πλαίσιο.

Και οι τρεις στα site τους δεν το έχουν πλέον. Ίσως να το βρεις σε κάποιο κατάστημα που να το έχει σε στοκ.

Άρχισε να παίρνεις τηλέφωνα σε υποκαταστήματα των εν λόγω αλυσίδων, μπας και το βρεις.

 

Τη τιμή την υπολογίζω κάπου στα 350 με 380 €.

ευχαριστώ πολύ.

τελικά το βρήκα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση μόνο με 120.

αυτο θα πεί τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλιμερα ρε ολους και Χρονια Πολλα!!

Εγω αντιμετωπιζω το εξης προβλημα και θα ηθελα αν καποιος γνωριζει κατι να με βοηθησει:

Αγορασα πριν εναμισι χρονο περιπου μια Sandisk micro SD 6GB class 4 και την δουλευα μια χαρα στο Ν95! Μια μερα χωρις να δινς και μεγαλη σημμασια στο τι εκανα (σαν ημουν σε λειτουργια mass storage) μπορει να διαγραψα ενα αρχειο πανω στην καρτα! Δεν ειμαι σιγουρος γιατι ειχα επιλεξει κ αλλα αρχεια μαζι στον βασικο φακελλο!

Απο κινη την μερα η καρτα δεν αναγνωριζεται σε κνα card reader, ουτε στο Ν800 IT μου (το οποιο υποστιριζει HC καρτες). Η μονη συσκευη που το αναγνωριζει και μπορει να την κανει να επικοινωνισει με το κομπιουτερ ειναι το Ν95 στη λειτουργια mass storage!! :X :X

Δεν ξερω τι φτεει! Την εκανα φορματ στο κινητο, την εκανα φορματ απο το PC μεσω mass storage και την ξαναεκανα φορματ μεσω mass storage με το προγραμμα SD formatter απο το http://www.sdcard.org/consumers/formatter/ !

 

Γνωριζει καποιος κατι? Γιατι για να δουλευει στο Ν95 μονο κατι αλλο φτεει!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα card readers που δοκίμασες είχαν τη δυνατότητα να διαβάζουν HC κάρτες;

Ένα αρχείο (οποιοδήποτε αρχείο) δεν είναι σε θέση να καταστρέψει μια κάρτα σε σημείο να μην μπορεί να αναγνωριστεί από πουθενά, ειδικά εφόσον όπως λες έχεις κάνει επανειλημμένα format στη κάρτα.

 

Κάτι άλλο ευθύνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα card readers που δοκίμασες είχαν τη δυνατότητα να διαβάζουν HC κάρτες;

Ένα αρχείο (οποιοδήποτε αρχείο) δεν είναι σε θέση να καταστρέψει μια κάρτα σε σημείο να μην μπορεί να αναγνωριστεί από πουθενά, ειδικά εφόσον όπως λες έχεις κάνει επανειλημμένα format στη κάρτα.

 

Κάτι άλλο ευθύνεται.

 

Εχουν την δυνατοτητα γιατι το ενα απο τα δυο που εχω ηταν μαζι με την καρτα! Πριν να συμβει αυτο το περιστατικο λειτουργουσα κανονικα την καρτα μεσω card reader! Και τα δυο card reader δουλευουν αψογα με την 8GB που εχω!

Πολυ παραξενο :blink:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια....θελω να σας ρωτησω κατι.θα παρω ενα μεταχειρισμενο n95 απο αγγλια αλλα με αναβαθμιση με ελληνικα λετε να εχω κανενα προβλημα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αρχικα ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.τον ρωτησα για αυτο και μου ειπε πως δεν εχει καποιο λογοτυπο(οπως π.χ της vodafon) στην αγγλια εχει την εταιρια Ο2 ετσι νομιζω λεγεται και πως δεν ηταν κλειδωμενο απλα την αναβαθμιση εκανε απο το site της nokia.α και κατι αλλο πως θα το καταλαβω αν τυχον ειναι κλειδομενο(δεν θα περνει την καρτα?)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν θα αναγνωρίζει καμία άλλη κάρτα sim εκτός του δικτύου της O2.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα δει στο ιντερνετ ένα bluetooth ακουστικό με καλώδιο και είχε μια οθόνη που εμφανιζόταν ο τίτλος του τραγουδιού όταν άκουγες μουσική...δεν ξέρω αν είναι για n95 αλλά θα ήθελα να αγοράσω κάτι σε αυτό το στυλ. Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι ή να μου πείτε αν αυτό το συγκεκριμένο που μ'άρεσε μπορεί να συνδεθεί με n95 και αν μπορώ να το βρω σε nokia shop.

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...