Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι. Μπορείται να μου πείτε αν μπορώ να αναβαθμισω το Ν95 μέσω του ίδιου του κινητού; εχω ακούσει πως υπάρχει κάποιος τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Τρόπος υπάρχει και λέγεται FOTA, αλλά το N95 νομίζω πως δεν το υποστηρίζει.

Γιατί δεν το κάνεις μέσω της online υπηρεσίες;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

φιλε babino θα το πω και σε σενα και ας με περασουνε για μ.....α:)

καταρχην επειδη ακουσα οτι αυτο γινεται απο ενα προγραμμα δε θυμαμαι ποιο ειναι λαθος και καμια σχεση.βαριεμαι να σου εξηγω 1 σελιδα τι ακριβως γινεται και στο κανει αυτο αλλα κανε στο κινητο σου 2-3 hard format απανωτα και θα φτιαξει.οταν φτιαξει στειλε εδω στο topic :D:):kill::devil::rocket:

 

Έκανα 3 hardformat παρολ' αυτά το πρόβλημα παραμένει...

Ξέρει κανείς ποιά εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Που εκανες format? γιατι αν ειναι οντως απο προγραμμα(δ τι ξερω αυτο), τοτε μπορει να ειναι ειτε στην μνημηη του τηλ. ειτε στην memοry card...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μου προέκυψε ένα πρόβλημα τελείως ξαφνικά.

Προχθές το βράδυ, το κινητό λειτουργούσε μια χαρά. Το πρωί που ξύπνησα, διαπιστώνω ότι δε λειτουργεί το αριστερό softkey. Έτσι στα καλά καθούμενα.

Τι μπορεί να έγινε; Θα μου το χρεώσουν για να το φτιάξουν (είναι ακόμα εντός εγγύησης);

Θα μου το κρατήσουν;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως ναι θα το καλυψει η εγγυηση..Αν βεβαια δ οφειλεται σε τουμπα, υγρασια κλ...(να υποθεσω δοκιμασες επανεκ. κλπ μηπως και στρωσει ετσι?)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, το τηλέφωνο δε καταπονήθηκε/χτυπήθηκε/κλπ.

Επίσης, ξαφνικά έγινε ιδιαίτερα απαιτητικό σε μπαταρία. Full φορτισμένη μπαταρία σε standby την τελειώνει σε μερικές ώρες. :o

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, το τηλέφωνο δε καταπονήθηκε/χτυπήθηκε/κλπ.

Επίσης, ξαφνικά έγινε ιδιαίτερα απαιτητικό σε μπαταρία. Full φορτισμένη μπαταρία σε standby την τελειώνει σε μερικές ώρες. :o

Δοκίμασες να κάνεις φορμάτ μήπως και έχει φάει κάποιο κόλημα? Πριν το πας σε Nokia Shop κράτα back up τα αρχεία που θες από την μνήμη της συσκευής, κάνε ένα φορματ και δες μήπως λυθεί το πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα προσπαθω να μπω στον ιστο παταω π.χ. στο GOOGLE ,διαλεγω πακετο δεδομενων και μου λεει "Πακετα δεδομενων:Δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων".ΑΤι πρεπει να κανω?

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα προσπαθω να μπω στον ιστο παταω π.χ. στο GOOGLE ,διαλεγω πακετο δεδομενων και μου λεει "Πακετα δεδομενων:Δεν διατιθεται συνδεση πακετων δεδομενων".ΑΤι πρεπει να κανω?

 

Αρχικα τι provider εχεις? Πχ στη Vodafone (Δ ξερω αν ειναι ετσι και στα αλλα...) λεει GPRS postpaid και GPRS Prepay. Το 1ο ειναι για συνδρομητες συμβολαιου και το δευτερο για καρτοκινητη.

 

Θα ξερεις οτι εχει τρελες χρεωσεις φανταζομαι...εκτος και αν εχεις κανενα Wind plus non stop ή κανενα αλλο πακετο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις φορμάτ μήπως και έχει φάει κάποιο κόλημα? Πριν το πας σε Nokia Shop κράτα back up τα αρχεία που θες από την μνήμη της συσκευής, κάνε ένα φορματ και δες μήπως λυθεί το πρόβλημα.

 

Το πήγα σήμερα το πρωί σε nokia shop. Μου λέει ότι θα δοκιμάσουν να το κάνουν format, ίσως συνέλθει, αλλιώς θέλει αλλαγή μητρική (77 ευρά μου είπε). Το πήρα να το κάνω μόνος μου format, και αν δεν, θα τους το δώσω αύριο. Με ανησυχεί το πόσο θα μου το κρατήσουν (καθώς και τα 77 ευρώ:mad:).

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σήμερα το πρωί σε nokia shop. Μου λέει ότι θα δοκιμάσουν να το κάνουν format, ίσως συνέλθει, αλλιώς θέλει αλλαγή μητρική (77 ευρά μου είπε). Το πήρα να το κάνω μόνος μου format, και αν δεν, θα τους το δώσω αύριο. Με ανησυχεί το πόσο θα μου το κρατήσουν (καθώς και τα 77 ευρώ:mad:).

Σου είπαν αν θα το φτιάξουν οι ίδιοι στο nokia shop ή αν θα το στείλουν στα κεντρικά? Δεν το καλύπτει η εγγύηση?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, το τηλέφωνο δε καταπονήθηκε/χτυπήθηκε/κλπ.

Επίσης, ξαφνικά έγινε ιδιαίτερα απαιτητικό σε μπαταρία. Full φορτισμένη μπαταρία σε standby την τελειώνει σε μερικές ώρες. :o

 

Αυτό με την μπαταρία, μπορεί να οφείλεται σε κανένα απαιτητικό process που τρέχει στο background και ρουφάει την μπαταρία.

Κάνε check με κανένα task manager να δεις τι τρέχει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω μενω κυπρο και εχω Mtn Pay as you Go

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Μηπως διορθωθηκε το προβλημα συγχρονισμου με τα vista?για το update...

Όχι ακόμη.

Τα Vista είναι εκτός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει ότι έτρεχε και πρίν, μια εφαρμογή call recording. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Θα βάλω και το energy profiler της Nokia κάποια στιγμή να δώ τι παίζει. Αλλά δε νομίζω να βγάλω συμπέρασμα, γιατί στο κινητό εγώ δεν έχω αλλάξει κάτι.

Μου είπαν ότι αν έχει γίνει από υγρασία δεν το καλύπτει η εγγύηση. Δε φάνηκε όμως και πολύ πρόθυμος να το "βρεί" εντός εγγύησης. Θα το πάω σε ένα άλλο nokia shop που είναι καλύτερα τα παιδιά εκεί :P

Και μου είπε και μια άλλη βλακεία, ότι θα χρειαστεί να μου αλλάξουν και το slider γιατί είναι μαζί με το flex (τι είναι αυτό οεο); Λέω να πάρω και τα κεντρικά να μου επιβεβαιώσουν γιατί μου ακούστηκαν λίγο βλακείες..

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα χρόνο ευτυχούς χρήσης του Ν95 παραμένει σε άψογη κατάσταση απλά κάνει πολύ τζόγο επάνω αριστερά...Όταν πάω να γράψω μήνυμα, το κινητό μοιάζει να χορεύει και στο κάτω δεξί μέρος τρίζει επικίνδυνα..ρωτάω όσους έχουν απευθυνθεί σε Nokia Shop , είστε ευχαριστημένοι ? Τι αλλαγή ακριβώς γίνεται? Ολη η πρόσοψη και πόσο κοστίζει πάνω κάτω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως διορθωθηκε το προβλημα συγχρονισμου με τα vista?για το update...

 

Διορθωθηκε ! :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2409699#post2409699

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα χρόνο ευτυχούς χρήσης του Ν95 παραμένει σε άψογη κατάσταση απλά κάνει πολύ τζόγο επάνω αριστερά...Όταν πάω να γράψω μήνυμα, το κινητό μοιάζει να χορεύει και στο κάτω δεξί μέρος τρίζει επικίνδυνα..ρωτάω όσους έχουν απευθυνθεί σε Nokia Shop , είστε ευχαριστημένοι ? Τι αλλαγή ακριβώς γίνεται? Ολη η πρόσοψη και πόσο κοστίζει πάνω κάτω?

Σου αλλάζουν το μηχανισμό ολίσθησης. IMHO τα 77 ευρώ γι αυτό το πράγμα είναι υπερβολικά.

Άνοιξε το κινητό προς τα πάνω, κόψε μικρές λωρίδες ζελοτέιπ, και φτιάξε "μπάλωμα". Προσωπικά το έχω κάνει έτσι και δε καταλαβαίνεις ότι είναι πατέντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοστίζει τόσα πολλά για να αλλάξει το slide. Αυτό που αλλάζουν είναι ένα μεταλλικό και ένα πλαστικό κομμάτι από την δεξία πλευρά του μηχανισμού slide, όπως κοιτάμε από μπροστά το κινητό. Το έχει αλλάξει ο ξαδερφός μου σε ένα nokia shop στο Κολωνακί και πρέπει να πλήρωσε περίπου 40 με 45€.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; δεν έχω ακόμη μπορέσει να λειτουργήσω το GPS.

Πατάω χάρτες στο μενού και μου "βγάζει σύνδεση τώρα;"

Λέω ναι και βγάζει " δεν υπάρχει σύνδεση στο διαδίκτυο.Επιλέξτε Επιλογες>Εργαλεία > Σύνδεση" .

Το επιλέγω και μου ξαναβγάζει το ίδιο μύνημα.Σημειωτέων ότι δεν έχω σύνδεση ιντερνέτ, άλλωστε από όσο γνωρίζω το GPS λειτουργεί και χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...