Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χωρις να θελω να μαγαρισω το forum απλα ψαχνω απεγνωσμενα μαγαζι στη θεσσαλονικη που να μπορει να μου ξεκλειδωσει nokia n95 κλειδωμενο στην orange αγγλιας.αν υπαρχει κανενας που να το εχει καταφερει θα του ημουν υποχρεως να μου πει που το εκανε.αν δεν θελετε να γινει διαφημιση στειλτε μου private message .Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

 

κανεις να με βοηθησει στο προβλημα μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια χωρις να θελω να μαγαρισω το forum απλα ψαχνω απεγνωσμενα μαγαζι στη θεσσαλονικη που να μπορει να μου ξεκλειδωσει nokia n95 κλειδωμενο στην orange αγγλιας.αν υπαρχει κανενας που να το εχει καταφερει θα του ημουν υποχρεως να μου πει που το εκανε.αν δεν θελετε να γινει διαφημιση στειλτε μου private message .Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

κανεις να με βοηθησει στο προβλημα μου?

Το μόνο που γνωρίζω ό,τι μπορεί να ξεκλειδώνει κινητά είναι το 9volto. Προσωπικά δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη το οποίο να ξεκλειδώνει κινητά. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μπεις στην σελίδα του 9volto και να δεις πιο πολλά για το ξεκλείδωμα κινητών και αν θες μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί τους να σου πουν πιο πολλές πληροφορίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:

Η οθόνη του Ν95 μου αρχισε να τρεμοπαίζει,όπως οταν κοιτάς μια οθόνη μέσα απο μια κάμερα, απο όταν έβαλα το Sygic.Το έβγαλα πάλι τα ίδια.Έκανα αναβάθμιση firmware τα ίδια.

Έχετε καποια εξήγηση τι έχει γίνει?

Αν τα έπαιξε η οθόνη τι θα μου στοιχίσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:

Η οθόνη του Ν95 μου αρχισε να τρεμοπαίζει,όπως οταν κοιτάς μια οθόνη μέσα απο μια κάμερα, απο όταν έβαλα το Sygic.Το έβγαλα πάλι τα ίδια.Έκανα αναβάθμιση firmware τα ίδια.

Έχετε καποια εξήγηση τι έχει γίνει?

Αν τα έπαιξε η οθόνη τι θα μου στοιχίσει?

Μπορεί να έχει πρόβλημα η καλωδιοταινία της οθόνης. Καλό είναι να το πάς σε ένα nokia shop όσο πιο σύντομα μπορείς για να το κοιτάξουν. Όσο για την τιμή θα σου πάει γύρω στα 60-70€, δεν είμαι σίγουρος ό,τι τόσο κοστίζει. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο σε μερικά nokia shop και να δεις τι τιμές παίζουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι προβλημα καλωδιοταινιας.αν ειναισ την εγγυηση δεν πληρωνεις τπτ.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι προβλημα καλωδιοταινιας.αν ειναισ την εγγυηση δεν πληρωνεις τπτ.

 

ama omos exei allaksei product codes kai update f/w (giati paradeigma i VL den exei bgalei ta aparaitita updates pou exoun ta kanonika) tote ksexna tin egguisi! :X

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά θα το πάω να το δούνε και θα επανέλθω με τη διάγνωση.

Η εγγυηση δεν ισχυει γιατι αλλαξα τον product code.

Το κινητο το εχω 1 χρονο οποτε θα δω.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena provlima me to akoustiko

otan milaei o allos exei polla parasita ama anoiksw tin anoixti akroash akougete kanonika.

iparxei periptwsi me mia anavathmisi firmware na strwsei i anagastika prepei na paw na toi ftriaksoun?

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena provlima me to akoustiko

otan milaei o allos exei polla parasita ama anoiksw tin anoixti akroash akougete kanonika.

iparxei periptwsi me mia anavathmisi firmware na strwsei i anagastika prepei na paw na toi ftriaksoun?

Δεν νομίζω να λυθεί με αναβάθμιση. Αν στο κάνει συνέχεια σε όλες τις κλήσεις πάει να πει ό,τι κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει στο ακουστικό του Ν95 σου. Δοκίμασε πάντως να κάνεις αναβάθμιση και αν δεν δεις αλλαγή πήγαινε το σε κάποιο nokia shop. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις την ρύθμιση δικτύου, δηλάδη αν το έχεις σε 3G να το βάλεις σε GSM, μήπως φταίει αυτό. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι εχω την νεοτερη εκδοση λογισμηκου και στην καμερα οταν βγαζω βιντεο νυχτα το κοκκινο δεν αναβει σε οποιαδηποτε ρυθμυσει και να το εχω.Επισης ουτε οταν βγαζω φωτογραφια το κοκκινο αναβει.Ακομη διπλα απο την μπροστα καμερα υπαρχει και σαν το φωτακι πως ενεργοποιηται;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι εχω την νεοτερη εκδοση λογισμηκου και στην καμερα οταν βγαζω βιντεο νυχτα το κοκκινο δεν αναβει σε οποιαδηποτε ρυθμυσει και να το εχω.Επισης ουτε οταν βγαζω φωτογραφια το κοκκινο αναβει.Ακομη διπλα απο την μπροστα καμερα υπαρχει και σαν το φωτακι πως ενεργοποιηται;

Αυτό που είναι δίπλα στην μπρόστά κάμερα δεν είναι φωτάκι αλλά ο αισθητήρας φωτός που ρυθμίζει την φωτεινότητα της οθόνης ανάλογα με το πόσο φως υπάρχει εκείνη την στιγμή. Όταν τραβάς φωτογραφία με απενεργοποιημένο το flash δεν ανάβει το κόκκινο φωτάκι? Στμάτησε να ανάβει από τότε που έκανες αναβάθμιση ή από τότε που το αγόρασες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, επειδη δεν αναβαθμησα ακομα το f/w, διαβασα σε καποιο Ελληνικο forum το εξης:

 

Επανέρχομαι με νέα δεδομένα από το νέο firmware (v21). ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ. Απογοητεύτηκα πλήρως, καθότι φαίνεται ότι το battery indicator ΔΕΝ δουλεύει σωστά με το νέο λογισμικό. Μπορεί να σου δείχνει για μια ολόκληρη μέρα ότι είναι πλήρως φορτισμένο, και μέσα σε μία ώρα να σου σβήσει από μπαταρία. Αποτυχία πλήρης! Όσοι δεν αναβαθμίσατε τη συσκευή σας, ΜΗΝ το κάνετε ακόμα...

 

Αυτο αληθευει? :blink: Η μηπως εχει καποιο προβλημα το δικο του? (μακαρι το 2ο!)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, επειδη δεν αναβαθμησα ακομα το f/w, διαβασα σε καποιο Ελληνικο forum το εξης:

Αυτο αληθευει? :blink: Η θα εχει καποιο προβλημα το δικο του.. (μακαρι το 2ο!)

Ούτε έχω διαβάσει, ούτε μου συμβαίνει κάτι από αυτά που αναφέρονται στο μήνυμα που παραθέτεις. Η έκδοση v21 είναι από τις πιο σταθερές μαζί με την προηγούμενη έκδοση v20. Δεν ξέρω αν αυτό το μήνυμα το διάβασες σε αυτό το θέμα ή σε κάποιο άλλο, αλλά κάτι δεν τέτοιο δεν το έχω ακούσει ξανά από κάποιο κάτοχο του Ν95 που έχει την τελευταία έκδοση του firmware.

 

geia sas paides.. exo ena n95 silver kai tha ithela na to ksekleidwsw an ginetai monos mou.. exete na protinete kati?

Διάβασε 1-2 σελίδες πιο πίσω, έχει αναφερθεί τπ συγκεκριμένο θέμα. Κινητά ξεκλειδώνουν και στο 9volto, μπορείς να κοιτάξεις και εκεί αν θες.

Καλό θα ήταν να γράφεις με μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί τα greeklish είναι δύσκολα στην ανάγνωση και δεν καταλαβαίνουμε εύκολα αυτά που γράφεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι απο εδω, απο αλλο forum.

Σ' εμένα κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το τελευταίο firmware. Το έχουν πολλά παιδιά από εδώ και κάτι τέτοιο δεν το έχει αναφέρει κανείς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το τελευταίο firmware. Το έχουν πολλά παιδιά από εδώ και κάτι τέτοιο δεν το έχει αναφέρει κανείς.

 

Οκ! ευχαριστω για την ενημερωση!:):)

 

Επισης αρχισα να κανω το update εχθες (αλλαξα το product code) αλλα αργοτερα οταν ετρεξα το Nokia Updater και ειδα οτι πρεπει να κατεβασω 116 MB για να ολοκληρωθει, το ακυρωσα!

Ο λογος: με 128 ταχυτητα που να κατεβασεις 116 MB? :p Θα το αφηνα ενα βραδυ για να το κανει, αλλα δυστηχως το PC δεν ειναι δικο μου!

Περιμενω πως και πως να ερθω Ελλαδα!

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ενεργοποιημενο το flash δεν αναβει.Για το video απο τοτε που ειχα κανει την αναβαθμησει.Μηπως καηκε το λαμπακι(το κοκκινο)?

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω 8αρα καρτα μνημης ?

Δες εδώ και εδώ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ενεργοποιημενο το flash δεν αναβει.Για το video απο τοτε που ειχα κανει την αναβαθμησει.Μηπως καηκε το λαμπακι(το κοκκινο)?

Μπορεί να δοκιμάσεις να κάνεις φορμάτ μήπως λύθει το πρόβλημα και αν δεν γίνει κάτι μάλλον κάτι έχει πάθει ζημία και πρέπει να το πας να το κοιτάξουν σε nokia shop.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα αναβαθμιση firmware(v21) και το κινητο εχει κολλησει.Το μονο που δειχνει ειναι η λευκη οθονη.Εχετε να μου προτεινετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία για κανά 2λεπτο και δοκίμασε ξανά να το εκκινήσεις.

Αν δεν γίνει τίποτα δοκίμασε να κάνεις format.

Αν δεν κάνει και format πήγαινέ το για service.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα αναβαθμιση firmware(v21) και το κινητο εχει κολλησει.Το μονο που δειχνει ειναι η λευκη οθονη.Εχετε να μου προτεινετε κατι?

 

(συμπληρωνω το παραπανω ποστ του Itchrist86)

Η μεθοδος για να κανεις Format ειναι:

 

Απενεργοποιησε το τηλεφωνο, πατα και κρατα το κουμπι 3, το πρασινο κουμπι (με αυτο που πατας για να αρχισεις μια κλησει) και το κουμπι * (αστερισκο) και ενεργοποιησε το τηλεφωνο.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...