Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γινεται να βαλουμε το εικονιδιο του N-GAGE στο μενου και να μην ειναι μεσα στις εφαρμογες οπως τωρα?Ειχα ενα προγραμμα που το εικονιδιο n-gage στην αρχη οταν ηταν για γνωριμια το εβαζε χυμα στο μενου,τωρα ομως δεν δουλευει αυτο το ιδιο αρχειο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω το εικονιδιο του n-gage το εχω στο φακελο Games απλος πηγα επανω στο εικονιδιο και πατησα Επιλογες\ μετακιν. σε φακελο.

 

Αυτη την επιλογη δεν την εχεις? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εικονιδιο του n-gage το εχω στο φακελο Games απλος πηγα επανω στο εικονιδιο και πατησα Επιλογες\ μετακιν. σε φακελο.

 

Αυτη την επιλογη δεν την εχεις? :)

Ναι μου βγαζει βασικος φακελος μουσικη εργαλεια και εφαρμογες.Για να φαινεται χυμα στο μενου ποιο πρεπει να επιλεξω,βασικος φακελος?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι... :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε τον x-plore και\ Menu\ File\ Attributes η πατησε το 6

 

Ευχαριστο πολυ αλλα παλι μου εμφανιζει ολα τα εικονιδια στο μενου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο πολυ αλλα παλι μου εμφανιζει ολα τα εικονιδια στο μενου!

 

αν ψαξεις εκει που εχει τις εικονες θα δεις οτι υπαρχουν και κατι φακελοι με ονοματα 170*128 κλπ..μεσα θα δεις οτι εχει τις ιδιες εικονες αλλα με αλλες διαστασεις..κανε και αυτες hidden!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τι τελευταιες αναβαθμισεις υπαρχει τελικα διαφορα με το gps?

κανει συνδεση πιο γρηγορα....???

(εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το 95....για αυτο ρωταω....)

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τι τελευταιες αναβαθμισεις υπαρχει τελικα διαφορα με το gps?

κανει συνδεση πιο γρηγορα....???

(εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το 95....για αυτο ρωταω....)

 

Aπό την 12 στην 20 έγινε η μεγαλύτερη βελτίωση στο GPS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα παω να παρω το ν95....!!!δεν αντεχω αλλο....διαβασα οτι ηταν να διαβασω...βεβαια δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα προς τα εκει κλινω.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο firmware?κατι λεγεται οτι βγηκε καινουργιο που θα αποτρεπει το xaking.προσοχη λοιπον μεχρι νεοτερας.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο firmware?κατι λεγεται οτι βγηκε καινουργιο που θα αποτρεπει το xaking.προσοχη λοιπον μεχρι νεοτερας.

Το διάβασες κάπου συγκεκριμένα aristotelhs2060? Το είδες σε κάποιο site ή ξένο forum?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να προσέχουμε ιδιαίτερα στο τι θα βγει στις προσεχείς αναβαθμίσεις.

Με τα όσα έχουν επιτευχθεί τελευταία με το S60 hacking, είναι λογικό να προτίθεται η Nokia να πάρει τα μέτρα της. ;)

 

Edit:

...ειδική προσοχή πρέπει να δείξουν οι χρήστες των τηλεφώνων για τα οποία η όποια αναβάθμιση "υπόσχεται" να λύσει κάποια από τα μειονεκτήματα του κάθε τηλεφώνου, π.χ. αυξημένη αυτονομία στο Ν95. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολλοί άλλοι φίλοι έτσι και εγώ αντιμετωπίζω από τον Ιανουάριο πρόβλημα με το slide της συσκευής.

Αγόρασα το N95 το Σεπτέμβρη και από τέλος Δεκέμβρη άρχισαν σιγά σιγά τα τριξίματα και όσο περνάει ο καιρός το πρόβλημα χειροτερεύει σε βαθμό να μου σπάνε τα νεύρα!

Μίλησα πριν λίγο καιρό με Alpha Copy και μου είπαν ότι το καλύτερο θα ήταν να στείλω τη συσκευή μαζί με το τιμολόγιο αγοράς για να το δούν. Σήμερα έστειλα ένα δικό μου άνθρωπο να πάει τη συσκευή στην Βουλιαγμένης και η απάντηση που πήρε ήταν: "αυτό είναι φυσιολογικό φαινόμενο που προκύπτει από τη χρήση της συσκευής" και ότι "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό".

Μετά από επικοινωνία με το φίλο μου και επιμένοντας εμφανίστηκε κάποιος κύριος, υπεύθυνος για το service των συσκευών που ουσιαστικά επανέλαβε τα ίδια...΄

Τελικά κράτησαν το Ν95 με την ακόλουθη σημείωση στο service report: "Παίζει ο μηχανισμός του slide και ο πελάτης επιθυμεί να αλλαχτεί εντός εγγύησης καθώς είναι πολύ ενοχλητικό κατά την πληκτρολόγηση μηνύματος, επίσης στην αρχή αγοράς του τηλεφώνου δεν έπαιζε έτσι".

Ούτε λίγο ούτε πολύ λοιπόν όσοι αγοράσαμε Ν95 οφείλαμε να γνωρίζουμε ότι θα χρησιμοποιούμε τις συσκευές μας με ημερομηνία λήξης (πχ. το πολύ έξι μήνες) αφού μετά από κάποιο διάστημα πολύ φυσιολογικά θα διαλύονται σε κομμάτια από τη χρήση.

Ελπίζω κάποτε οι άνθρωποι της NOKIA και ειδικότερα της Alpha Copy να καταλάβουν ότι θα πρέπει να σέβονται τους πελάτες τους και να μην μας αντιμετωπίζουν τόσο επιφανειακά και σχεδόν προσβλητικά.

Οποιαδήποτε βοήθεια ή γνώση για το θέμα είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολλοί άλλοι φίλοι έτσι και εγώ αντιμετωπίζω από τον Ιανουάριο πρόβλημα με το slide της συσκευής.

Αγόρασα το N95 το Σεπτέμβρη και από τέλος Δεκέμβρη άρχισαν σιγά σιγά τα τριξίματα και όσο περνάει ο καιρός το πρόβλημα χειροτερεύει σε βαθμό να μου σπάνε τα νεύρα!

Μίλησα πριν λίγο καιρό με Alpha Copy και μου είπαν ότι το καλύτερο θα ήταν να στείλω τη συσκευή μαζί με το τιμολόγιο αγοράς για να το δούν. Σήμερα έστειλα ένα δικό μου άνθρωπο να πάει τη συσκευή στην Βουλιαγμένης και η απάντηση που πήρε ήταν: "αυτό είναι φυσιολογικό φαινόμενο που προκύπτει από τη χρήση της συσκευής" και ότι "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό".

Μετά από επικοινωνία με το φίλο μου και επιμένοντας εμφανίστηκε κάποιος κύριος, υπεύθυνος για το service των συσκευών που ουσιαστικά επανέλαβε τα ίδια...΄

Τελικά κράτησαν το Ν95 με την ακόλουθη σημείωση στο service report: "Παίζει ο μηχανισμός του slide και ο πελάτης επιθυμεί να αλλαχτεί εντός εγγύησης καθώς είναι πολύ ενοχλητικό κατά την πληκτρολόγηση μηνύματος, επίσης στην αρχή αγοράς του τηλεφώνου δεν έπαιζε έτσι".

Ούτε λίγο ούτε πολύ λοιπόν όσοι αγοράσαμε Ν95 οφείλαμε να γνωρίζουμε ότι θα χρησιμοποιούμε τις συσκευές μας με ημερομηνία λήξης (πχ. το πολύ έξι μήνες) αφού μετά από κάποιο διάστημα πολύ φυσιολογικά θα διαλύονται σε κομμάτια από τη χρήση.

Ελπίζω κάποτε οι άνθρωποι της NOKIA και ειδικότερα της Alpha Copy να καταλάβουν ότι θα πρέπει να σέβονται τους πελάτες τους και να μην μας αντιμετωπίζουν τόσο επιφανειακά και σχεδόν προσβλητικά.

Οποιαδήποτε βοήθεια ή γνώση για το θέμα είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Αν διαβασεις προηγουμενα ποστ μου θα δεις οτι μου εφτιαξαν το slide εντος εγγυησης με τα καινουργια slide που κυκλοφορισε η nokia!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το post. Έχω διαβάσει όλα τα σχετικά posts και αυτό που με εξοργίζει είναι ότι ο καθένας από εμάς θα πρέπει να παλεύει μόνος του για να επιτύχει τα αυτονόητα.

Από ότι κατάλαβα αν δεν φωνάξεις ή δεν τσακωθείς δεν υπάρχει ελπίδα να βρεις το δίκιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

είμαι κάτοχος ενός N95 και θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τις επαφές μου μέσω bluetooth σε ένα Poineer ραδιο cd αυτοκινήτου το οποίο υποστηρίζει το profil PBAP για τις επαφές. από ότι διάβασα η Nokia δεν υποστηρίζει αυτό το είδος προφίλ για τις επαφές στα καινούρια smartphones και ως εκ τουτου δεν μπορώ να τις περάσω(δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία).

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ούτε λίγο ούτε πολύ λοιπόν όσοι αγοράσαμε Ν95 οφείλαμε να γνωρίζουμε ότι θα χρησιμοποιούμε τις συσκευές μας με ημερομηνία λήξης (πχ. το πολύ έξι μήνες) αφού μετά από κάποιο διάστημα πολύ φυσιολογικά θα διαλύονται σε κομμάτια από τη χρήση.

 

 

Αυτό είναι προσωπική σου άποψη και μόνο έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται.

Υπάρχουν πολλά άτομα (και εγώ μέσα σε αυτούς) που το έχουν σχεδόν χρόνο και με καθημερινή χρήση ποτέ δεν παρατηρήθηκε κανένα πρόβλημα με κομμάτια να διαλύονται όπως λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Duell of the flagships: Nokia N95 vs. E90

 

http://dailymobile.files.wordpress.com/2008/05/n95e90side.jpg

 

===========================================================

Ούτε λίγο ούτε πολύ λοιπόν όσοι αγοράσαμε Ν95 οφείλαμε να γνωρίζουμε ότι θα χρησιμοποιούμε τις συσκευές μας με ημερομηνία λήξης (πχ. το πολύ έξι μήνες) αφού μετά από κάποιο διάστημα πολύ φυσιολογικά θα διαλύονται σε κομμάτια από τη χρήση.

Αυτό είναι προσωπική σου άποψη και μόνο έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται.

Υπάρχουν πολλά άτομα (και εγώ μέσα σε αυτούς) που το έχουν σχεδόν χρόνο και με καθημερινή χρήση ποτέ δεν παρατηρήθηκε κανένα πρόβλημα με κομμάτια να διαλύονται όπως λες.

Όντως δεν είναι τόσο χάλια η κατασκευή του Ν95. Για παραδείγμα το Ν80 που έχω και μόνο που το βάζεις στην τσέπη σου ή σε θήκη χαλάει το χρώμα της πρόσοψης και δεν μου έχει πέσει ποτέ ούτε το έχω χτυπήσει πουθενά. Έχω το Ν95 ακριβώς ένα χρόνο, το δουλευώ κάθε μέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε σε πλήκτρα, ούτε στη πρόσοψη, ούτε στο πίσω κάλυμμα ούτε πουθενά. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι το γνωστό "κούνημα" του slide αλλά και πάλι εμφανίζεται όταν είναι κλειστό το πορτάκι, όταν το ανοίγω δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το Ν95 καιε χω 2 ερωτησουλες..

1)πως γινεται οταν με καλει καποιος απτις επαφες μου να φαινεται ΜΟΝΟ το ονομα του και οχι και ο αριθμος του;

2)πως στα κομματια δουλευει το GPS??θελει καποιες ειδικες ρυθμισεις; θελει να εχω συνδεση ιντερνετ;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το Ν95 καιε χω 2 ερωτησουλες..

1)πως γινεται οταν με καλει καποιος απτις επαφες μου να φαινεται ΜΟΝΟ το ονομα του και οχι και ο αριθμος του;

2)πως στα κομματια δουλευει το GPS??θελει καποιες ειδικες ρυθμισεις; θελει να εχω συνδεση ιντερνετ;

1) Εμένα μία χάρα μου εμφανίζεται και το όνομα και το τηλέφωνο αυτού που με καλεί.

2) Πέρασες τους χάρτες μέσω του maploader της Nokia? Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το ενσωματωμένο GPS αν θες επιλέγεις και το A-GPS, θα το βρεις μέσα από τις ρυθμίσεις>γενικές>εντοπ. θέσης. Επιπλέον θα πρέπει να έχεις ανοιχτό το πορτάκι και να είσαι σε ανοιχτό χώρο και όχι μέσα στο σπίτι είναι σε δρόμο που έχει πολλά κτίρια γύρω γύρω. Στην αρχή θα πρέπει να περιμένεις, γιατί αργεί να πιάσει το σήμα, κάνει περίπου 15 λεπτά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

1)stendor, και μενα φαινεται μια χαρα το ονομα και το τηλεφωνο αυτου που με καλει ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ. Θελω να φαινεται ΜΟΝΟ το ονομα του.

2)χρειαζεται να μπει στο ιντερνετ για να δουλεψει το GPS? στις ρυθμισεις τι να βαλω για να μπει "online"?" cosmote-GPRS?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

1)stendor, και μενα φαινεται μια χαρα το ονομα και το τηλεφωνο αυτου που με καλει ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ. Θελω να φαινεται ΜΟΝΟ το ονομα του.

2)χρειαζεται να μπει στο ιντερνετ για να δουλεψει το GPS? στις ρυθμισεις τι να βαλω για να μπει "online"?" cosmote-GPRS?

1) Δεν γίνεται να μην εμφανίζει τον αριθμό.

 

2) Το GPS δεν χρειάζεται να συνδεθεί στο δίκτυο.

Στη προκειμένη περίπτωση σε ρωτάει για να κατεβάσει χάρτες. Υπάρχει άλλος τρόπος για να τους περάσεις χωρίς να ξοδευτείς, μέσω του Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1)stendor, και μενα φαινεται μια χαρα το ονομα και το τηλεφωνο αυτου που με καλει ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ. Θελω να φαινεται ΜΟΝΟ το ονομα του.

2)χρειαζεται να μπει στο ιντερνετ για να δουλεψει το GPS? στις ρυθμισεις τι να βαλω για να μπει "online"?" cosmote-GPRS?

Sorry Hamurabi έτσι όπως το διάβσα άλλο κατάλαβα. Δεν γίνεται να εμφανίζεται μόνο το όνομα αυτού πυ σε καλεί, δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Δεν χρειάζεται να συνδεθεις στο ίντερνετ, ούτε χρειάζεται να βάλεις κάποιο σημείο πρόσβασης. Για να βρει σήμα θα κάνεις αυτά που σου είπα. Απλά στην αρχή θέλει υπομονή μέχρι να βρει δορυφόρους και να κλειδώση το σήμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...