Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζετε οτι εχετε δει ολες τισ χρησεις του gps του n95?deite ayto...

 

 http://navball.wordpress.com/ 

 

aristoteli poli mapa mou fanike emena ;p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως χαλασε;;;

Σε οτι εφαρμογη και να βαλω μου λεει πως η ταδε εφαρμογη.sis δεν υποστηριζεται. Μιλαω για την smartmovie 3.41 και αλλες αρκετες.

Μηπως εχει προβλημα και επαθε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Re παιδια να ρωτησω οσοι εχετε τπο rotate me σαν δουλευει οκ χωρις αλλα προβληματα στο κινητο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να κανει restart το κινητο οταν βαζω τα ακουστικα (καμια φορα) ακομα και τωρα που εβγαλα το rotateme. Υποψιαζομαι το best taskman που δεν το ειχα πριν το update. Θα δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας παρακαλω!

Αγορασα σημερα απο Γερμανο το Bluetooth handsfree i-Teck Clip V. Δεν θελει να συνδεθει με τιποτα με το Ν-95 μου.

Διαβαζω στο site της εταιρειας i-Tech οτι το Ν-95 ειναι μια απο τις συμβατες συσκευες του συγκεκριμενου ακουστικου. Ομως, στις προδιαγραφες του προϊοντος διαβαζω Bluetooh specification Version 1,2 class 2 ενω το manual του Ν-95 γραφει (σελ. 35) οτι το τηλεφωνο υποστηριζει Bluetooth 2.

 

ΕΡΩΤΩ

Εχει καποιος το ιδιο ακουστικο handsfree i-Teck Clip V που να δουλευει στο Ν-95? και αν αυτο το μοντελο δεν ειναι συμβατο με το τηλεφωνο, ποιο αλλο handsfree ακουστικο θα μπορουσατε να μου προτεινετε? (ιδιου στυλ με το παραπανω, με κλιπ στηριξης και καλωδιακι μεχρι το αυτι).

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Re παιδια να ρωτησω οσοι εχετε τπο rotate me σαν δουλευει οκ χωρις αλλα προβληματα στο κινητο?

η τελευταια εκδοση που εχω εγω(beta 4)δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση που εχω εγω(beta 4)δουλευει μια χαρα.

Ναι δουλευει ΟΚ αλλα γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο ενεργοβορα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει τη δυνατότητα να σταματά τη λειτουργία του προγράμματος, όταν το κινητό παραμένει κλειδωμένο, γλυτώνοντας έτσι αρκετή μπαταρία.. :D

 

Βέβαια είναι άλλο το θέμα πόση μπαταρία τρώει όταν είναι σε λειτουργία... :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα!!!!

 

Ειχε Ενα παιδι το νοκια Ν95 και του εσπασε η οθονη...πηρε καινουργιο κινητο αυτος...και το Ν95 το δινει στον φιλο μου τζαμπα...!

Αξιζει να το παρει και να φτιαξει την οθονη?

ποσο περιπου κοστιζει μια οθονη απο το νοκια Ν95 ????

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 60 ευρω αγορα υπολογιζε.αν αξιζει λεει???ωραιος τυπος ο φιλος σου :cool:!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ ότι παλιά παιχνίδια είχα που δεν έφευγαν, τα ξαναπέρασα από πάνω και μετά τα αφαίρεσα μέσω της διαχείρησης εφαρμογών.

 

Οκ θα το δοκιμασω..

Ενα εξης κουλο που μου κανει. Σε επαφες που περναω δεν βγαζει φωνητικη κληση κατι που ειναι ιδιαιτερα σημαντικο για μενα κ σε μερικες ηδη υπαρχουσες η φωνητικη κληση εκανε φτερα ξερει καποιος τι γινεται ειναι πολυ σηματικο για μενα γιατι οδηγαω πολυ κ ολα τα τηλ μου τα κανω με φωνητικη κληση... Το παραξενο ειναι οτι οταν εκανα την αναβαθμιση 20... Στην αρχη ηταν οκ διορθωθηκε κ τωρα παλι τα ιδια (μετα απο 2 μερες) τι κανω? Κ με το symbian signed το site πως κανουμε register που δεν δεχεται τα γνωστα μαιλ? Ευχαριστω οσους ασχολουνται μαζι μου :p

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Γεια Χαρα!!!!

 

Ειχε Ενα παιδι το νοκια Ν95 και του εσπασε η οθονη...πηρε καινουργιο κινητο αυτος...και το Ν95 το δινει στον φιλο μου τζαμπα...!

Αξιζει να το παρει και να φτιαξει την οθονη?

ποσο περιπου κοστιζει μια οθονη απο το νοκια Ν95 ????

 

Επειδή έσπασε η οθόνη του Ν95, πετάει ουσιαστικά στα σκουπίδια τη συσκευή; Οφείλω να ομολογήσω πως δεν κατανοώ το συγκεκριμένο σκεπτικό. Πολύ επιπόλαια απόφαση.

Ο φίλος σου πρέπει να δεκτεί άμεσα την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια τα είχες εγκαταστήσει στη κάρτα μνήμης...;

Αν ναι, κάνε ένα format αφού πρώτα πάρεις τα δεδομένα σου (εικόνες, ήχους κλπ) και μετά εγκατέστησε τα παιχνίδια και πάλι.

Αν τα εγκαταστήσεις έτσι όπως είναι τώρα θα έχεις διπλά εικονίδια και άλλα τέτοια τρελά.

 

Format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#.

Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάς «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγεις το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

Μετά το format θα χαθούν όλα, οπότε φρόντισε να πάρεις έναback up πριν.

 

 

Καταρχας ευχαριστω πολυ:)

Εννοεις back up στο pc suite σωστα?

Και αν του κανω hard format θα χαθουν και οι ρυθμισεις απο την εταιρια τηλεφωνιας που εχω για mms κτλ ?

Θα καθαρισει και η καρτα σωστα?

Θα πρεπει μετα να κανω και παλι αναβαθμιση firmware?:worry:

Και κατι ασχετο εχει βρει κανεις free καμια εκδοση του ir remote για το Ν95 ?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έσπασε η οθόνη του Ν95, πετάει ουσιαστικά στα σκουπίδια τη συσκευή; Οφείλω να ομολογήσω πως δεν κατανοώ το συγκεκριμένο σκεπτικό. Πολύ επιπόλαια απόφαση.

Ο φίλος σου πρέπει να δεκτεί άμεσα την προσφορά.

 

 

αν δεν δεχτει ο φιλος σου την δεχομαι εγω !!!!:cool:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

H hartes einai egatastimenh sth ROM memori pou ekei kaneis den mbenh , isa isa boris na to hrisimopoihsis gia plohgish (GPS) an exeis external gps den vlapth se tipota ! downgrade den mporeis na kaneis sta nseries .

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

νομιζετε οτι εχετε δει ολες τισ χρησεις του gps του n95?deite ayto...

 

 http://navball.wordpress.com/ 

 

 

Τραγικό τουλάχιστον :happy:

 

Η ιδέα ξεκίνησε ως εξής...

"Χμμμ... για να σκεφτούμε κάτι που θα είχε ως target group 15χρoνα με N95.... χμμμ! Το βρήκα!..." :p

 

Ειδικά στην Ελλάδα δε θα είχε καμμία ελπίδα, καλύτερα να βγάλουν ένα που να πρέπει να ευθυγραμίζεις τους καφέδες και το τάβλι και να σε checkάρει ο δορυφόρος...:D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

ekana anabathmisi sto kinito nokia n95 kai apoti proseksa den exei pouthena to ikonidio me ta themata.prepi na pao sto ikonidio pou leei anazitisi kai eki na bro ta themata.ti mporo na kano giafto? eyxaristo poly gia thn apantisi sou
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

ekana anabathmisi sto kinito nokia n95 kai apoti proseksa den exei pouthena to ikonidio me ta themata.prepi na pao sto ikonidio pou leei anazitisi kai eki na bro ta themata.ti mporo na kano giafto? eyxaristo poly gia thn apantisi sou

Τα θέματα θα τα βρεις στο φάκελο "Εργαλεια" > Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσεις > Θέματα

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας παρακαλω!

Αγορασα σημερα απο Γερμανο το Bluetooth handsfree i-Teck Clip V. Δεν θελει να συνδεθει με τιποτα με το Ν-95 μου.

Διαβαζω στο site της εταιρειας i-Tech οτι το Ν-95 ειναι μια απο τις συμβατες συσκευες του συγκεκριμενου ακουστικου. Ομως, στις προδιαγραφες του προϊοντος διαβαζω Bluetooh specification Version 1,2 class 2 ενω το manual του Ν-95 γραφει (σελ. 35) οτι το τηλεφωνο υποστηριζει Bluetooth 2.

 

ΕΡΩΤΩ

Εχει καποιος το ιδιο ακουστικο handsfree i-Teck Clip V που να δουλευει στο Ν-95? και αν αυτο το μοντελο δεν ειναι συμβατο με το τηλεφωνο, ποιο αλλο handsfree ακουστικο θα μπορουσατε να μου προτεινετε? (ιδιου στυλ με το παραπανω, με κλιπ στηριξης και καλωδιακι μεχρι το αυτι).

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δουλεβει μια χαρα.Ακου τι θα κανεις με κλειστο το i-Tech πατας παρατεταμενα το κουμπακι που εχει πανω στο ακουστικο μεχρι να αναβοσβινη κοκινο και μπλε φωτακι που εχει πανω στο μανταλακι.Μετα ανιγουμε το Bluetooh του τηλεφωνου και κανουμε σαρωση μεχρι να το βρει μωλις το βρει θα μας ζυτηση εναν κωδικο βαζουμε 0000 καιπαταμε ναι σε οτι μας ζητησει και ειναι ετοιμο.Αυτο γινεται μονο την πρωτη φωρα μετα κανονικα σαν μια Bluetooh συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στην κάμερα με την καινούρια αναβάθμιση;Όταν τραβάω φώτο με τη λειτουργία κοντινής λήψης άλλες φορές δεν αποθηκεύει τις φωτο και μετά με βγάζει στην οθόνη αναμονής αλλα χωρίς τα εικονίδια των ρυθμίσεων!Ακόμα και να την κλείσω και να την ξανανοίξω είναι στν οθόνη αναμονής όπου βλέπω τί τραβάει αλλα δε δουλεύει κανένα άλλο κουμπί.Η μόνη λύση είναι να κλείσω το προστατευτικό,να ανοίξω τη λειτουργία της κάμερας απο τη συντόμευση και να ανοίξω το προστατευτικό,μόνο τότε ξεκολλάει!Άλλος κανείς με τέτοιο κόλλημα?
Link to comment
Share on other sites

ekana anabathmisi sto kinito nokia n95 kai apoti proseksa den exei pouthena to ikonidio me ta themata.prepi na pao sto ikonidio pou leei anazitisi kai eki na bro ta themata.ti mporo na kano giafto? eyxaristo poly gia thn apantisi sou

 

Να έχει απαντηθεί και 10 φορές...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που παρατήρησα μετά την αναβάθμιση είναι οτι αν το τηλέφωνο είναι σβηστό η αφύπνιση δεν ενεργοποιείται και δεν ανοίγει το τηλέφωνο. Πρέπει δηλαδή να έχω το τηλέφωνο ανοιχτό για να λειτουργήσει σωστά. Είμαι ο μόνος ή έιναι γενικό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που παρατήρησα μετά την αναβάθμιση είναι οτι αν το τηλέφωνο είναι σβηστό η αφύπνιση δεν ενεργοποιείται και δεν ανοίγει το τηλέφωνο. Πρέπει δηλαδή να έχω το τηλέφωνο ανοιχτό για να λειτουργήσει σωστά. Είμαι ο μόνος ή έιναι γενικό το πρόβλημα?

 

οχι φιλε μου χτυπαει η αφυπνιση και οταν ειναι κλειστο

το τηλ.δεν χρειαζεται να ειναι ανοικτο.

μονο σε wm συσκευες δεν χτυπαει οταν ειναι κλειστη η συσκευη.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στην κάμερα με την καινούρια αναβάθμιση;Όταν τραβάω φώτο με τη λειτουργία κοντινής λήψης άλλες φορές δεν αποθηκεύει τις φωτο και μετά με βγάζει στην οθόνη αναμονής αλλα χωρίς τα εικονίδια των ρυθμίσεων!Ακόμα και να την κλείσω και να την ξανανοίξω είναι στν οθόνη αναμονής όπου βλέπω τί τραβάει αλλα δε δουλεύει κανένα άλλο κουμπί.Η μόνη λύση είναι να κλείσω το προστατευτικό,να ανοίξω τη λειτουργία της κάμερας απο τη συντόμευση και να ανοίξω το προστατευτικό,μόνο τότε ξεκολλάει!Άλλος κανείς με τέτοιο κόλλημα?
Δοκιμασε να κανεις φορματ αν επιμενει ξανακανε την αναβαθμιση
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...