Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντος πηγα να κανω την αναβαθμιση αλλα μου εβγαλε μηνυμα οτι ειναι η τελευτεα εκδοση.ελπιζο να βγει νωρις καθως υποσχεται πολλα!!!:ninja:

Βιαζεσαι ! :p

Δεν ξερω,λεω οτι μπορει να ειναι δωθει μετα απο αυτο

http://img127.imageshack.us/img127/7022/tsrregister2228x96ps5.th.jpg

http://www.nokia.com/nokiaworld

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει αγορασει καποιος προσοψεις της nortonline να μας πει απο ποιοτητα τι λενε??

 

Η crystal εσπασε μεσα σε 48 ωρες!τζαμπα τα 8 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Η cam (πιθανότατα) του Ν95 μου παρέδωσε πνεύμα. Ενώ εστιάζει σωστά για κάποιο λόγο δεν κλείνει το διάφραγμα με αποτέλεσμα να βγαίνουν σχεδόν ασπρες όλες οι φωτο. Εκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις της καμερας, soft reset, hard reset τιποτα. Το πήγα σε Νοκια shop και απο εκει θα το εστελναν στα κεντρικα. 1 μηνα να υπολογιζω συμφωνα με τους ίδιους. Μεχρι να το ξαναπάρω να εχει βγει Ν95 V.3! Μηπως έχει κανεις καμια ιδέα για το πως μπορώ να βγάλω τις επαφές απο αρχειο back up (καρτα μνήμης και pc) έστω σε καποιο αρχείο στο pc;

 

Δε νομίζω να γίνεται να κάνεις εξαγωγή πληροφοριών από το αρχείο που δημιουργεί η εφαρμογή backup του τηλεφώνου και το αντίστοιχο του Nokia PC Suite.

Θα έπρεπε να είχες κάνεις αντιγραφή των επαφών σου από το ίδιο το πρόγραμμα των επαφών, δηλαδή να τις επιλέξεις όλες και μετά να επιλέξεις αντιγραφή προς κάρτα μνήμης. Έτσι θα δημιουργούσε ένα υποφάκελο στο E:/Others στον οποίο θα αποθήκευε κάθε επαφή σε δικό της αρχείο, τα οποία αν δεν απατώμαι διαβάζονται από το MS Outlook και από άλλα προγράμματα.

 

Το μόνο που ίσως μπορείς να κάνεις για να έχεις στη διάθεσή σου τις επαφές σου είναι να μεταφέρεις τα περιεχόμενα του backup που πήρες σε ένα άλλο Ν95 (κάποιου φίλου ή γνωστού σου) και μετά να αντιγράψεις τις επαφές σου όπως σου περιέγραψα πιο πάνω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η cam (πιθανότατα) του Ν95 μου παρέδωσε πνεύμα. Ενώ εστιάζει σωστά για κάποιο λόγο δεν κλείνει το διάφραγμα με αποτέλεσμα να βγαίνουν σχεδόν ασπρες όλες οι φωτο. Εκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις της καμερας, soft reset, hard reset τιποτα. Το πήγα σε Νοκια shop και απο εκει θα το εστελναν στα κεντρικα. 1 μηνα να υπολογιζω συμφωνα με τους ίδιους. Μεχρι να το ξαναπάρω να εχει βγει Ν95 V.3! Μηπως έχει κανεις καμια ιδέα για το πως μπορώ να βγάλω τις επαφές απο αρχειο back up (καρτα μνήμης και pc) έστω σε καποιο αρχείο στο pc;

 

Δοκίμασε αυτό, ίσως κάνεις τη δουλειά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βιαζεσαι ! :p

Δεν ξερω,λεω οτι μπορει να ειναι δωθει μετα απο αυτο

http://img127.imageshack.us/img127/7022/tsrregister2228x96ps5.th.jpg

http://www.nokia.com/nokiaworld

 

και βεβαια:p:lol:.σκεψου μονο οτι ειναι η μονη αναβαθμιση που μπορει να κανει ριζικες αλαγες στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλά τα νέα για το νέο firmware.Πραγματικά έχει πολλά να δώσει.Μπράβο στη Nokia που ακόμα μας προσέχει εμάς με το παλιό Ν95.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλά τα νέα για το νέο firmware.Πραγματικά έχει πολλά να δώσει.Μπράβο στη Nokia που ακόμα μας προσέχει εμάς με το παλιό Ν95.

 

Αντε να δουμε ομως ποτε θα ερθει.

Πολλα υποσχεται αλλα αργει :worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από alex_n80 Εμφάνιση Μηνύματος

εχει αγορασει καποιος προσοψεις της nortonline να μας πει απο ποιοτητα τι λενε??

 

Η crystal εσπασε μεσα σε 48 ωρες!τζαμπα τα 8 ευρω!

 

Έχω πάρει από Hongkong δύο cases, μια crystal και μια silicon black μαζι με screen protector. Πωλούνταν καινούργια σε μια δημοπρασία όλα μαζί 2.5 ευρώ, μαζί με τα μεταφορικά βγήκαν 8 ευρώ.

Όπως αναμένονταν είναι ψευτοκατασκευές αλλά δεν είναι και τελείως άχρηστες. Την τελευταία φορά που το κινητό μου αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει έσπασε η μπροστινή όψη της μάυρης θήκης οπότε τώρα χρησιμοποιώ το πίσω μέρος της μαύρης και το μπροστινό της crystal.

Γενικά πιστεύω οτι αυτές οι θήκες είναι εντελώς αναλώσιμες, αποτελούν την πρώτη άμυνα στην κακομεταχείρηση που δέχονται οι συσκευές μας, οπότε καλό ειναι να έχουμε ένα stock γιατί θα μας χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρουσίαζε και το δικό μου τηλεχειριστήριο. Τα αξεσουάρ έχουν εγγύηση έξι μηνών. Επομένως, θα το αντικαταστήσουν δωρεάν στα καταστήματα της Νόκια, εφόσον το έχεις αγοράσει μετά τις 19 Μαϊου.

 

Το εχω αγορασει στις 18-05 και μου χαλασε στις 17-11 Σαββατο. Το πηγα σημερα στις 21-11 γιατι δεν μπορουσα αλλη μερα και μου λεει το ΝΟΚΙΑSHOP του Βολου, οτι δεν γινεται κτλ. Και πως θα επικοινωνησει με τα κεντρικα και θα με ειδοποιησουν.

Link to comment
Share on other sites

Ας επαναλάβω εδώ ένα ερώτημα που είχα θέσει στο παλιό θέμα του Ν95 και κλειδώθηκε λίγες ώρες μετά.

 

το ρωτάω κ εγώ αυτό...Γίνεται τπτ παιδιά;;Έκανα κ μια χαζομάρα κ έβαλα κάτι φωτό σε άσχετο φάκελο μέσω resco photo viewer κ τώρα δεν τις βρίσκω..

 

 

κ κάτι ακόμα..Το μενού με το κουμπάκι σα σταυρό(media menu?-δεν ξέρω πως το λένε-το κυκλικό με τα κινούμενα)δε μου ανοιγει..Τί παίζει;;

Link to comment
Share on other sites

το ρωτάω κ εγώ αυτό...Γίνεται τπτ παιδιά;;Έκανα κ μια χαζομάρα κ έβαλα κάτι φωτό σε άσχετο φάκελο μέσω resco photo viewer κ τώρα δεν τις βρίσκω..

Βρες τες μέσω της "Διαχείρισης αρχείων" και ξανά βάλτες στο φάκελο των εικόνων.

Το μενού με το κουμπάκι σα σταυρό(media menu?-δεν ξέρω πως το λένε-το κυκλικό με τα κινούμενα)δε μου ανοιγει..Τί παίζει;;

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πατάς *#7780#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλά τα νέα για το νέο firmware.Πραγματικά έχει πολλά να δώσει.Μπράβο στη Nokia που ακόμα μας προσέχει εμάς με το παλιό Ν95.

 

Παλιο???6 μηνες εχει που κυκλοφορησε!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα νεο για το θεμα με τα sms εχετε διαβασει......???

θα το διορθώνει αυτο η νεα αναβαθμιση....??

(εχουν σπασει τα νευρα μου με αυτο το θεμα...)...

 

επισης για το ραδιο τι πιστεύετε ?

θα εχουμε καποια αλλαγη...???

(για το γνωστο θεμα με τα ηχεία εννοώ...)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από Hongkong δύο cases, μια crystal και μια silicon black μαζι με screen protector. Πωλούνταν καινούργια σε μια δημοπρασία όλα μαζί 2.5 ευρώ, μαζί με τα μεταφορικά βγήκαν 8 ευρώ.

Όπως αναμένονταν είναι ψευτοκατασκευές αλλά δεν είναι και τελείως άχρηστες. Την τελευταία φορά που το κινητό μου αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει έσπασε η μπροστινή όψη της μάυρης θήκης οπότε τώρα χρησιμοποιώ το πίσω μέρος της μαύρης και το μπροστινό της crystal.

Γενικά πιστεύω οτι αυτές οι θήκες είναι εντελώς αναλώσιμες, αποτελούν την πρώτη άμυνα στην κακομεταχείρηση που δέχονται οι συσκευές μας, οπότε καλό ειναι να έχουμε ένα stock γιατί θα μας χρειαστεί...

 

Ποια είναι ψευτοκατασκευή?Για τις πλαστικές διάφανες θήκες συμφωνώ και είναι τσάμπα τα 8-9€ που τις πουλάνε.

Άλλα αν λες για τις σιλικονάτες θήκες διαφωνώ.Είναι ό,τι καλύτερο.Εγώ έχω 1 μαύρη πάνω από τον Ιούνη και η θήκη πέρα από κάποιο καθάρισμα που θέλει που και που, δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό.Πρέπει να της ρίξεις κανένα τσιγάρο ή να την κόψεις για να χαλάσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καποια πρωτα πραγματα που βρηκα για την νεα αναβαθμιση σε εικονες

 

και η πιο σημαντικη κατα τη γνωμη μου.μετα απο φρεσκια επανεκκινηση 28.1 mb ram!!!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε ρε παιδια τι μου ειπε ο ανθρωπος στο Nokiashop του Βολου. Πως εχουν περασει δυο μερες απο τη ληξη της εγγυησης του handsfree και δε γινεται τιποτα. Επισης μου ειπε και ψεματα πως πηρε τηλεφωνο στα κεντρικα της ΝΟΚΙΑ και του ειπαν το ιδιο. Απορω πως δε τον πλακωσα στις κλωτσιες. Δεν ειναι μεγαλο το ποσο αλλα απορω με τη γυφτια μερικων. Και μιλαμε τωρα πως τα τεσσερα τελευταια τηλεφωνα που ειχα ηταν 6600, 7610,Ν70, Ν95. Τοσο καλα δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει οτι το update θα αργησει...http://www.symbian-freak.com/news/007/11/new_n95_firmware_is_on_the_way.htm

 

Κριμα γιατι δειχνει πολυ καλο.:mad:

 

χαχα απο εκει πηρα τις πληροφοριες λιγο πριν τις μετακινησει...

 

Ακουστε ρε παιδια τι μου ειπε ο ανθρωπος στο Nokiashop του Βολου. Πως εχουν περασει δυο μερες απο τη ληξη της εγγυησης του handsfree και δε γινεται τιποτα. Επισης μου ειπε και ψεματα πως πηρε τηλεφωνο στα κεντρικα της ΝΟΚΙΑ και του ειπαν το ιδιο. Απορω πως δε τον πλακωσα στις κλωτσιες. Δεν ειναι μεγαλο το ποσο αλλα απορω με τη γυφτια μερικων. Και μιλαμε τωρα πως τα τεσσερα τελευταια τηλεφωνα που ειχα ηταν 6600, 7610,Ν70, Ν95. Τοσο καλα δηλαδη.

 

α ξεχασα να σας πω τι εγινε με το δικο μου που ηταν στα service ενα μηνα.το προβλημα ηταν οτι με λιγη πιεση στα κουμπια softkey κατω απο την οθονη η οθονη εσβηνε για ενα δυο δευτερολεπτα.αυτο το ειχε ξανακανει μια βδομαδα που το πηρα και τοτε το ξαναεστειλα στα service.αυτη τη φορα μου αλλαξανε ολη την οθονη και τωρα εχω ολοκαινουργια.και φυσικα δε πληρωσα τπτ.απο ολα αυτα ποθ ακοθω για τη νοκια μαλλον ειμαι απο τους τυχερους.ελπιζω να μην ξαναεχει προβλημα...

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύουν οι πληροφορίες και οι φωτογραφίες στο site αυτό η επόμενη έκδοση θα είναι απόλυτα συμβατή με το flash player 9 (δηλαδή θα παίζει βίντεο youtube από το κανονικό site)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. στο Ν80 που εχω απο την διαχειρηση συσκευης μπορω να τσεκαρω και να κανω update το λογισμικο, στο Ν95 βλεπω οτι δεν εχει τις ρυθμισεις διακομιστη αρα δεν μπορω να το κανω ... ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να βαλουμε και αν εχει σχεση με το δικτυο? εχω βοντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύουν οι πληροφορίες και οι φωτογραφίες στο site αυτό η επόμενη έκδοση θα είναι απόλυτα συμβατή με το flash player 9 (δηλαδή θα παίζει βίντεο youtube από το κανονικό site)

Η αλήθεια είναι ότι η επόμενη έκδοση του Flash Lite δηλαδή η 3η θα έχει την δυνατότητα αυτή. Τώρα αν θα είναι ενσωματωμένο στο νέο firmware δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

πριν κάποιες μέρες είχα στείλει μήνυμα σχετικά με το καινουργιο μου ν95 για το κούνημα.

Σήμερα θα ήθελα, ως νέος, να ρωτήσω το εξής:

Χρησιμοποιώ το GPS με το Nokia Maps (τελευταία έκδοση) και αυτό που παίζει είναι οτι το GPS κατά την πλοήγηση χάνει συχνά το σήμα του ή το ακριβές στίγμα του.

Θα ήθελα, λοιπόν, να ρωτήσω, παίζει γενικά κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα??? Επίσης, πρέπει να έχω ανοικτή την πρόσοψη γιατί μέσα στο αυτοκίνητο την έχω κλειστή.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

πριν κάποιες μέρες είχα στείλει μήνυμα σχετικά με το καινουργιο μου ν95 για το κούνημα.

Σήμερα θα ήθελα, ως νέος, να ρωτήσω το εξής:

Χρησιμοποιώ το GPS με το Nokia Maps (τελευταία έκδοση) και αυτό που παίζει είναι οτι το GPS κατά την πλοήγηση χάνει συχνά το σήμα του ή το ακριβές στίγμα του.

Θα ήθελα, λοιπόν, να ρωτήσω, παίζει γενικά κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα??? Επίσης, πρέπει να έχω ανοικτή την πρόσοψη γιατί μέσα στο αυτοκίνητο την έχω κλειστή.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Ναι στο Ν95 πρεπει παντα να ειναι ανοιχτο το slider γιατι η GPS κεραια ειναι κατω απο το αλφαρηθμητικο πληκτρολογιο. Δουλεψε το ετσι και πιστευω οτι θα δεις μεγαλη διαφορα και πλεον δεν θα χανει το σημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...