Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον JiMk

 

Παιδιά ποιος είναιο καλύτερος τρόπος να συνδέσω το Pc με το κινητό? τι θα χρειαστώ?

 

egw pantws hmoun pantote yper toy bluetooth giayto kai exw to dongle toy angeldust...an thimatai to palhkari :cool: !einai pio grhgoro kai pio eykolo gia mena apoti oi yperythres!oso gia to kalwdio...mpa!!!otan toy pernaw pragmata mporei nanai kai sto panteloni mesa sth ntoulapa mou to kinito kai oute kanw ton kopo na paw na to parw,eidika kai an mpaineis stoo web mesw toy gprs toy kinitoy eisai jet me to bluetooth!!Tespa,an ta dwseis ta lefta na pareis Bluetooth pou tha sou meinei(to eixa me 7650,s55,p800,3650 kai twra me to t610)an den theleis na dwseis polla (an kai me ena 20ariko parapanw perneis dongle metaxeirismeno[tsekare to fleamarket einai ena paidi pou poulaei ena mitsimu nomizw])pare yperythres pou kai einai arketa aksiopistes) Filika,o iliasp ths geitonias sasss :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kyramas

 

Δυστυχώς φίλε μου, ναι. :)

Είσαι πίσω μια έκδοση. Η τρέχουσα είναι η R1L.

........ Μην σας βάλουν το Live καταλάθος

 

:lol:

 

pwpw...shmera to phra kai tha prepei na trexw gia anavathmish????giati??? :'( :'( !tespa,afou prosferei tosa polla,tha toys kanw thn xarh sto sc sthn boulgarh kai tha paw...! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

1) θυμηστε μας, πως βλεπουμε την εκδοση του λογισμικου?

 

 

Σε κατάσταση αναμονής (standby)

 

>* <<* <* (όπου < το joystick αριστερά και > δεξιά)

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Μερικες ερωτησουλες, καθοτι ασχετος απο ericsson...:

 

1) θυμηστε μας, πως βλεπουμε την εκδοση του λογισμικου?

 

2) μπορουμε να ορισουμε "ταχειες κλησεις" μεσω των αριθμων 1 2 3 κτλ ??

 

3) το unicode μπορουμε να το αποφυγουμε για να εχουμε 160χαρακτηρες/sms?? Εννοω φυσικα με Ελληνικους χαρακτηρες!

 

 

1) Ένας τρόπος είναι να μπεις στο κρυφό μενού του T610... Πως;

Βγες στο desktop του κινητού (δηλαδή έξω από κάθε μενού) και πατά:

ΔΕΞΙΑ, *, ΔΕΞΙΑ, ΔΕΞΙΑ, *,ΔΕΞΙΑ,* και τσαφ μεταφέρεσαι στο κρυφό μενού "Υπηρεσία". Επέλεξε Service info -> Πληροφοριες SW και βλέπεις την έκδοση του κινητού.

 

2) Ευρετήριο -> Προηγμένες -> Λίστα Θέσεων Από εκεί ρύθμισε την λίστα των αριθμών ώστε στα 10 πρώτα να έχει τα νούμερα που θες για ταχεία κλήση και κάνε αποθήκευση στη SIM.

 

3) Κατάργησε τους εθνικούς χαρακτήρες. Από την Αποστόλη νέου μηνύματος επέλεξε Προσθετ. -> Εθν. χαρακτήρες -> Μη ενεργό. Γράφεις τώρα ελληνικά μόνο με κεφαλαία αλλά στέλνεις full SMS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aSMiLoN

 

1) Ένας τρόπος είναι να μπεις στο κρυφό μενού του T610... Πως;

Βγες στο desktop του κινητού (δηλαδή έξω από κάθε μενού) και πατά:

ΔΕΞΙΑ, *, ΔΕΞΙΑ, ΔΕΞΙΑ, *,ΔΕΞΙΑ,* και τσαφ μεταφέρεσαι στο κρυφό μενού "Υπηρεσία". Επέλεξε Service info -> Πληροφοριες SW και βλέπεις την έκδοση του κινητού.

 

Sorry παιδια :worry: εκ παραδρομης εκανα λαθος... η σωστη ακολουθια ειναι: ΔΕΞΙΑ, *, ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΑΡΙΣΤΕΡΑ, *, ΑΡΙΣΤΕΡΑ,* και λογικα πρεπει να πιανει σε ολα τα Sony Ericsson (στο T68i δουλευει σιγουρα)

Επισης πολυ καλο μενου εκει ειναι το "Δοκιμες υπηρ." οπου μπορει να ελεγξεις διαφορα στοιχεια του κινητου εαν δουλευουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον microchip

 

Επειδή δεν είχα ποτέ sony-ericsson: Μπορώ να ηχογραφήσω έναν οποιονδήποτε ήχο και να τον βάλω σαν ήχο κλήσης;

 

Nope... :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

να πω κάτι που είναι πολύ θετικό. το τ610 συμπεριφέται σαν fat δίσκος όταν το βλέπω με bt από το ipaq, ενώ το 7650 και π800 όχι... δηλαδή η SE ίσως έχει αρχίσει να υιοθετεί την τεχνική της siemens. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Tomby

 

Σε αυτό το thread θα μπορούμε να συζητάμε τους προβληματισμούς και τις εντυπώσεις μας για την καταπληκτική συσκευή της Sony Ericsson.

 

Κάνω αρχή με ...παράπονα :

 

1) To καλύτερο τηλ. που έβγαλε η SΕ έως σήμερα για ... indoor χρήση. Όποιος έχει δεί την συσκευή στο φώς της ημέρας θα καταλάβει τι εννοώ!

Απλά δέν βλέπεις τ-ί-π-ό-τ-α ! Η οθόνη είναι τόσο φιμέ, που πραγματικά δέν είναι δυνατόν να δείς άν σε καλούν , άν έχεις sms ή αν χρειαστεί να γράψεις ένα.

 

2) Το πολυφωνικά ringtones φτάνουν στο max της απόδοσης τους λίγα δευτερόλεπτα μετά το πρώτο ήχο, και έως σήμερα δέν υπάρχει ήχος που να ακούγεται σε θορυβόδες περιβάλλον.

 

3) Στην έκδοση live δέν είναι δυνατο να κάνεις customise τα πλήκτρα δεξιά και αριστερά της οθόνης ... Αν κάποιος ξέρει τι γίνεται στο κανονικό τηλ ας το αναφέρει....

 

Και έρχεται και συνέχεια... :wacko:

 

KΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ.....

 

-1. Γενικά θα συμφωνήσω....όμως το λευκό του είναι πολύ έντονο, σε βαθμό τέτοιο που όταν ενεργοποείται π.χ. στο κλείδωμα και χωρίς να αλλάξει το επίπεδο φωτισμού, έχεις την εντύπωση πως μόλις άνοιξε ο φωτισμός... Έτσι μπορείς με σχετικη άνεση να γράφεις SMS ή να διαβάζεις το όνομα του καλούντος-η φωτό δεν διακρίνεται εύκολα- σε συνθήκες έντονου φωτισμού....

 

-2. Πρόβλημα αντιμετωπίζω μόνο με τα SMS σε συνθήκες βοής...Το πρόβλημα λύνεται σχετικά, με την προσθήκη και δόνησης και την επαφή του με το σώμα μας....Πάντως κάποιοι από τους ήχους του ακούγονται σε μεμονομένες συνθήκες πολύ δυνατά, αλλά συγχέονται σε συνθήκες κοσμοσυρροής (στο χαρακτηριστικό βουητό!)

 

-3. Μα αυτό δεν μπορεί να γίνει σε καμιά περίπτωση....Το μόνο customise είναι η δυνατότητα επιλογής συντόμευσης της αριστερής κίνησης του πολυπλήκτρου...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους σας

Μεταφέρω κάτι που έγραψα στο Τ610 bugs

 

Το ..... ωραίο είναι όταν στέλνεις ΜΜS στο e-mail ενός ατόμου που έχεις καταχωρήσει ήδη στις επαφές. Αν είσαι άτυχος και το όνομα του παραλήπτη είναι στα Ελληνικά !!! τότε χρεώνεσαι το μύνημα και μύνημα δεν βλέπεις. Αυτά σε δίκτιο Telestet. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει σε άλλα δίκτια και να μας πεί ??? Φταίει το τηλέφωνο ή το δίκτιο ???

Αμάν αυτό το πρόβλημα με τα Ελληνικά .....

Τι είχες Παντελάκη μου ( Τ68 ) τι είχα πάντα ...

 

Φυσικά αν το όνομα του παραλήπτη είναι Αγγλικά όλα παν καλά.

Ξέρει κανείς κάτι γι΄αυτό ??

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

το παλιό mp3 player δεν κάνει? το έχω αλλά δεν έχω καρτούλα για να το δοκιμάσω. :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Phoenix

 

Τελικα γινεται ενα Live --> non-Live ;;

 

Πειτε μου pls, για να δω αν θα το παρω τελικα...

 

Έχει ονομαστεί "αναβάθμιση" και σαφώς γίνεται στα se centers, σύμφωνα με όσα έχουν πει οι χρήστες των live610...

 

Αλλά γιατί δεν πέρνεις κατευθείαν την non live version του 610, αφού απ΄ότι κατάλαβα αυτή σε ενδιαφέρει;

Link to comment
Share on other sites

ειναι πιο φτηνη + εχω και επιδοτηση... :o

 

Αλλα κατι μου λεει οτι θα φωρτωσω καπου μια νεα συνδεση :whistle:

και θα παρω το κανονικο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kyramas

 

Δυστυχώς φίλε μου, ναι. :)

Είσαι πίσω μια έκδοση. Η τρέχουσα είναι η R1L.

Την έβαλα στο SC της Καλλιθέας

 

Αλλαγές :

 

Πιο γρήγορη Java και αλλαγή στο λογότυπό της.

Άλλο font στο ρολόι που εμφανίζεται στο standby

Κάποιες μικροαλλαγές στα text strings.

Βελτίωση στο shutter lag στη φωτογράφιση.

Και άλλα πολλά που δεν έχω ανακαλύψει ακόμα

 

:rolleyes:

Κάπου διάβασα ότι η R1L διορθώνει το bug της καθυστέρησης των πολυφωνικών μελωδιών να μην ακούγονται άμεσα με τη κλήση (υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση δευτερολέπτων ανάμεσα στη κλήση και τον ήχο κλήσης...).Αυτό είναι γεγονός, φίλε kyrama;

 

Γίνε λίγο πιό αναλυτικός για τα text strings kai to font στο ρολόι...

 

Και αν βρήκες και κάτι άλλο, ανάφερέ το.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Κάπου διάβασα ότι η R1L διορθώνει το bug της καθυστέρησης των πολυφωνικών μελωδιών να μην ακούγονται άμεσα με τη κλήση (υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση δευτερολέπτων ανάμεσα στη κλήση και τον ήχο κλήσης...).Αυτό είναι γεγονός, φίλε kyrama;

 

Γίνε λίγο πιό αναλυτικός για τα text strings kai to font στο ρολόι...

 

Και αν βρήκες και κάτι άλλο, ανάφερέ το.... :)

 

 

Δεν νομίζω ότι διόρθωσε τίποτα στον ήχο.

Οταν σε καλουν χτυπάει μια φορά σιγά με ένα χαρακτηριστικο ντριν άσχετο με τον ήχο κλήσης και μετά ξεκινάει το ringtone. Και καλα για προστασία.

 

Για τα text...Για παράδειγμα όταν το φορτίζεις κλειστό γράφει σκέτο "Φορτιση"

 

Για το ρολόι... παραμένει δισδιάκριτο αλλά έχει καλυτερέψει λίγο.

Είναι πιο στρογγυλεμένο το font και πιο μικρό.

 

Πάντως μην το σκέφτεστε....ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕ !!!! κάνει καλό στο καμάρι σας !

 

 

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ένας ευτυχής(:) κάτοχος του Τ610. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τον κατάλογό του. Μπορεί να δεχτεί και αγγλικές και ελληνικές καταχωρήσεις; (Παρατήρησα ότι αν έχεις και αγγλικές και ελληνικές, ψάχνοντας για παράδειγμα ονόματα από "Μ" δεν σου τα εμφανίζει όλα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pyladhs

 

Είμαι κι εγώ ένας ευτυχής(:) κάτοχος του Τ610. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τον κατάλογό του. Μπορεί να δεχτεί και αγγλικές και ελληνικές καταχωρήσεις; (Παρατήρησα ότι αν έχεις και αγγλικές και ελληνικές, ψάχνοντας για παράδειγμα ονόματα από "Μ" δεν σου τα εμφανίζει όλα...

 

 

Αυτο ειναι καλο -τουλαχιστον κατα την αποψη μου- φιλε Pyladhs επειδη σου κανει ενα σαφη διαχωρισμο των αγγλικων με τις ελληνικες καταχωρισεις... σε κινητα αλλων εταιριων (ονοματα δε λεμε δε θιγουμε οικογενειες :whistle: ) ελληνικες καταχωρισεις ειναι εκεινες που ξεκινανε απο μη λατινικο χαρακτηρα (οπως ξ,λ,φ,γ κλπ) με αποτελεσμα ενα μικρο χαος ωσπου να βρεις εαν το ονομα που ψαχνεις ειναι στη αρχη ή στο τελος. Στο Τ610 αν θες να πας σε αγγλικη καταχωρηση απο το ευρετηριο πατα για λιγο # , επελεξε αγγλικα και γραψε το πρωτο γραμμα. Επειδη τα αγγλικα πανε πριν τα ελληνικα βαζω συνηθως κανα δυο τηλεφωνα μονο στα αγγλικα ωστε να ειναι πρωτα πρωτα και τα υπολοιπα στα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο:

αν στείλεις sms και το σβήσεις αμέσως μετά την αποστολή από τα sent items δε σου' ρχεται αναφορά !!

They told you not to yield to temptation and opened their arms...

...Make your own inferences...

After Forever - Prison Of Desire

Link to comment
Share on other sites

to s55 exei kalyteres epidoseis sto gprs apo to t610?akomi poia etairia theoreitai kalyteri sto gprs?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mixtri

 

to s55 exei kalyteres epidoseis sto gprs apo to t610?akomi poia etairia theoreitai kalyteri sto gprs?

 

Έχω c55 kai T610. Με το c55 είχα πολλά προβλήματα. Κάθε τόσο έπρεπε να επανεγκαθιστώ τον ειδικό dialer. Με το T610 όλα αψογα και χωρίς ειδικό Software. Από ταχύτητα και τα δύο πολύ καλά και σαφώς ανώτερα του 6510 που είχα παλαιότερα.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After-Forever

 

Κάτι περίεργο:

αν στείλεις sms και το σβήσεις αμέσως μετά την αποστολή από τα sent items δε σου' ρχεται αναφορά !!

 

H αναφορά σου έρχεται κανονικά και άμεσα, αλλά επειδή στα sms διαγράφεται αυτόματα χωρίς επιβεβαίωση, μέχρι να κάνεις το delete, περνάει και φεύγει....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...