Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Σε αυτό το thread θα μπορούμε να συζητάμε τους προβληματισμούς και τις εντυπώσεις μας για την καταπληκτική συσκευή της Sony Ericsson.

 

Κάνω αρχή με ...παράπονα :

 

1) To καλύτερο τηλ. που έβγαλε η SΕ έως σήμερα για ... indoor χρήση. Όποιος έχει δεί την συσκευή στο φώς της ημέρας θα καταλάβει τι εννοώ!

Απλά δέν βλέπεις τ-ί-π-ό-τ-α ! Η οθόνη είναι τόσο φιμέ, που πραγματικά δέν είναι δυνατόν να δείς άν σε καλούν , άν έχεις sms ή αν χρειαστεί να γράψεις ένα.

 

2) Το πολυφωνικά ringtones φτάνουν στο max της απόδοσης τους λίγα δευτερόλεπτα μετά το πρώτο ήχο, και έως σήμερα δέν υπάρχει ήχος που να ακούγεται σε θορυβόδες περιβάλλον.

 

3) Στην έκδοση live δέν είναι δυνατο να κάνεις customise τα πλήκτρα δεξιά και αριστερά της οθόνης ... Αν κάποιος ξέρει τι γίνεται στο κανονικό τηλ ας το αναφέρει....

 

Και έρχεται και συνέχεια... :wacko:

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα συμφωνήσω σε όλα.. να προσθέσω και το μαρτύριο στη σύνταξη sms με τα pop ups και με την καλασική καθυστέρηση... αλλά φτάνει το θάψιμο.. :p του Speedy πάντως του αρέσει :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το τηλέφωνο είναι ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγεί ποτέ, εμένα πότε δεν με έννοιαζε η οθόνη (αν και έχει 64000 χρώματα, που δύσκολα κάποιο άλλο κινητό τα έχει) ούτε οι ήχοι, αντίστοιχα είναι το κορυφαίο κινητό για συνδεσιμότητα, ότι καλύτερο έχει βγεί. επίσης το gprs του αγκίζει το π800 και τα υπόλοιπα siemens & nokia eat dust. :)

αυτά είναι τα σχόλιά μου για το στολήδι τ610 ...από μια διαφορετική οπτική γωνία από αυτή του Tomby & Wappy. (πάντα φιλικά)

 

:p :p :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού εδώ και 2 βδομάδες περίπου και μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλύτερο απ'ότι το περίμενα. Είναι βέβαια το Voda-Live αλλά έχω αφαιρέσει τα σηματάκια με λίγο ασετόν και λίγο τρίψιμο. Τα χαζοεικονίδια όμως μου την έχουν σπάσει, όπως επίσης και οι συντομεύσεις, που αχρηστεύουν 2 πλήκτρα. Δε μπορώ να καταλάβω το κόλλημα της SonyEricsson να μην αναβαθμίζει Live συσκευές ωστε να αφαιρεθούν απο μέσα όλες αυτές οι ηλιθιότητες. Στην τελική εγώ χρησιμοποιώ Τelestet, τι να το κάνω και το Live και τα σχετικά.. Τέλως πάντων, πέρα απο αυτό, η συσκευή δεν παύει να είναι άψογη. Ικανοποιεί και τον πλέον απαιτητικό, με μόνο ίσως αρνητικό οτι η οθόνη του δεν φαίνεται με τίποτα κάτω απο τον ήλιο και γενικότερα κάτω απο το φως της μέρας. Ειναι βέβαια φαινόμενο που παρατηρείται και σε άλλα κινητά, αλλά έχω την εντύπωση οτι στο συγκεκριμένο είναι λίγο πιο έντονο.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ SITE ΠΑΙΔΙΑ.

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΧΩ ΤΟ http://WWW.MYT610.COM ME ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ

DOWNLOADS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ Τ610.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Wappy

 

θα συμφωνήσω σε όλα.. να προσθέσω και το μαρτύριο στη σύνταξη sms με τα pop ups και με την καλασική καθυστέρηση... αλλά φτάνει το θάψιμο.. :p του Speedy πάντως του αρέσει :worry:

 

 

 

το προβλημα με τα pop ups μπορει να λυθει με την απενεργοποιηση των υποψηφιων λεξεων ;)

τουλαχιστον αυτο γινοταν στο τ68 μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

πηρα το Τ610 με επιδοτηση απο Cosmote και πραγματικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο το τηλεφωνακι..Ειναι πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα.Παιζω GPRS Internet μια χαρα και με irDa και με Bluetooth.Αψογο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gka

 

Και εγώ το πήρα με επιδότηση απο vodafone.Μια ερώτηση:πόση ώρα πρέπει να διαρκέσει η 1η φόρτιση;

 

 

άστο ένα βράδυ ολόκληρο, κλειστό. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nkmosch

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ SITE ΠΑΙΔΙΑ.

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΧΩ ΤΟ http://WWW.MYT610.COM ME ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ

DOWNLOADS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ Τ610.

 

Μακράν το πιο πλήρες (όσον αφορά το Τ610 βέβαια!) website του διαδικτύου! :)

Και αν κατάλαβα καλά είναι δικό σου, ε; Συγχαρητήρια! :)

 

Οσο για το τηλεφωνάκι, χαλαρά πολύ καλύτερο απ'ότι το περίμενα. Το πρόβλημα με την οθόνη υφίσταται ως... πρόβλημα μονάχα αν περνάτε την ώρα σας κάτω από ντάλα ήλιο. Προσωπικά το αποφεύγω όσο μπορώ οπότε... νο προμπλέμο! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ ως κάτοχος του κινητού.....

 

Μειονέκτημα ότι γεμίζει δαχτυλιές...

 

Αυτό για την οθόνη όντως είναι ενοχλητικό δεν βλέπεις τίποτα....

 

Τελος... έχει να μου προτείνει κανείς τον καλύτερο τρόπο σύνδεσης με το pc? bluetooth να υπουέσΩ? προτείνει κανείς κάπια συγκεκριμένη συσκευή?

Motorola MPX220 + 1GB MiniSD Sandisk

http://www.danasoft.com/sig/JiMk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον JiMk

 

Μπορεί κάποιος να μου πει εκεί στο μυνήματα τι είναι το messenger?

 

 

είναι chat μεταξύ δύο χρηστών (με χρέωση σμσ), το έχουν πολλά κινητά όπως το 3410 κλπ κλπ.

 

ένα βασικό πλεονέκτημα του τ610 είναι η πολύ γρήγορη java, καμία σχέση με το 6100 :D

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις.

Το μόνο άσχημο είναι ότι το τηλεφωνάκι είχε εκ γενετής μία αμυχή στο αριστερό πλαινό τμήμα της ανάμεσα στα πλήκτρα + / -. Δοκίμασα να μου το αλλάξουν στο service της Πανεπιστημίου αλλά με παρέπεμψαν στο κεντρικό στη Βουλιαγμένης. Δεν τρελλαίνομαι βέβαια μιας και είναι αναιπαίσθητο απλά με τσάντισε.

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι τέλειο!!!

Ο ιδανικός διάδοχος του Τ68i!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nkmosch

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ SITE ΠΑΙΔΙΑ.

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΕΧΩ ΤΟ http://WWW.MYT610.COM ME ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ

DOWNLOADS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ Τ610.

 

 

Αντε καλοριζικο το νεο site μας !!

Να συμφωνισω και εγω με το παραπανω μηνυμα, και να πω ενα μεγαλο μπραβω στον creator του !

 

Τ610: Λοιπον, εχω να πω τα παρακατω. Ναι, οταν εισαι εξω και εχει ηλιο, δεν βλεπεις τιποτα !! :( Μερικες φορες κολλαει οταν σε περνουν τηλεφωνο και δεν απανταει την κληση... Αυτο ομως ειναι s/w προβλημα και πιστευω σε αναβαθμηση θα φτιαξει.

Κατα τα αλλα, ειναι ενα μικρο θαυμα !!!

Μεχρι το P810 .... αυτο ειναι το κινητο μου !! :) :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό αντικείμενο που υπάρχει στην συσκευασία που είναι σαν μεταλλικό κουμπί σε τι χρησιμεύει γιατί δεν έχω καταλάβει...
Link to comment
Share on other sites

αν το παρω Live θα μπορω (επισημα ή εμμεσα) να το ξεκλειδωσω και να γινει νορμαλ;; γιατι καλα η τιμη του, αλλα αν ειναι να μεινει "γκαβο", τοτε ασε καλυτερα...

 

Ευχαριστω :alien:

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου το έκανε σε ericsson center δωρεάν ,αφού η εγγύηση από εκεί καλύπτεται για όλους ,όχι από την Vodafone......

Tώρα αν τους ξεγέλασε ή δεν είχαν οδηγία από Voda οι υπάλληλοι ,τι να πώ θα τον ξαναρωτήσω.....

 

(Tελικα σε Vodafone Live του την έκαναν....)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιος εδώ. Θελω απλά να ρωτήσω τρια πράγματα για το Τ610 πριν το αγορασω και εγω

1)Πραγματικά πόσο κραταει η μπαταρια. Για παράδειγμα με το Τ39 που έχω αν το αφήσω απλά ανοιχτο χωρις να μιλώ κραταει περιπου 10 μερονυχτα (εχω βαλει την μεγαλη μπαταρια). Το Τ610 ποσο κραταει σε standby?

2)Υπαρχει μεγάλυτερης χωριτικοτητας μπαταρια για να αγοράσω?

3)Ειδα στο review ότι λειτουργει και ως sound recorder. Μπορώ να γραψω την συνομιλία μου δηλαδή. Αυτο γίνεται ευκολα με το πάτημα ενος πληκτρου ή πρέπει να μπω σε κάποιο μενού και υπομενού κατα την διαρκεια της συνομιλίας? Επίσης οι ηχογραφημενες συνομιλίες μπορούν να περαστούν αργότερα σε υπολογιστή για περαιτερω επεξεργασία

(αλήθεια το Τ39 έχει εγγραφή συνομιλίας, δεν μπορώ να το βρω?)

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Fotis_Greece

 

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργιος εδώ. Θελω απλά να ρωτήσω τρια πράγματα για το Τ610 πριν το αγορασω και εγω

1)Πραγματικά πόσο κραταει η μπαταρια. Για παράδειγμα με το Τ39 που έχω αν το αφήσω απλά ανοιχτο χωρις να μιλώ κραταει περιπου 10 μερονυχτα (εχω βαλει την μεγαλη μπαταρια). Το Τ610 ποσο κραταει σε standby?

2)Υπαρχει μεγάλυτερης χωριτικοτητας μπαταρια για να αγοράσω?

3)Ειδα στο review ότι λειτουργει και ως sound recorder. Μπορώ να γραψω την συνομιλία μου δηλαδή. Αυτο γίνεται ευκολα με το πάτημα ενος πληκτρου ή πρέπει να μπω σε κάποιο μενού και υπομενού κατα την διαρκεια της συνομιλίας? Επίσης οι ηχογραφημενες συνομιλίες μπορούν να περαστούν αργότερα σε υπολογιστή για περαιτερω επεξεργασία

(αλήθεια το Τ39 έχει εγγραφή συνομιλίας, δεν μπορώ να το βρω?)

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

 

1) Ούτε 2 μέρες ... μιλάω πολύ αλλά δέν είναι και λόγος αυτός να μήν κρατά 4-5.

2) Ακόμα όχι.

3) Πανέυκολα. Το στέλνεις και με MMS. Σε υπολογιστή δέν το έχω στείλει ακόμα.

:blink:

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πότε και αν θα έρθουν στην Ελλάδα τα άλλα 2 χρώματα του τηλεφώνου; Το κόκκινο και το μπλε. Πάντως αν και η οθόνη του είναι τεχνολογίας STN-LCD για οικονομία, η μπαταρία νομίζω διαρκεί λίγο. Στις φωτογραφίες μπορούμε να βάλουμε εφέ και να τις αλλάξουμε λίγο;

Κάτι άλλο. Μήπως η μνήμη των 2Mb όπως λέει ο κατασκευαστής τελικά δεν είναι 2 αλλά 900kb;

Παγωτό... χωνάκι!
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη είναι όντως 2ΜΒ, και μάλλον λιγάκι παραπάνω κιόλας. Με το κόλπο των 13 δευτερολέπτων κάποιοι έχουν φτάσει μέχρι τα 2400ΚΒ. Εγώ απλά σβήνοντας διάφορα που δεν ήθελα, έφτασα στα 1700ΚΒ.

 

Η μπαταρία μου κρατάει γύρω στις 2 μέρες, με ΠΟΛΥ βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να σβήσεις οτιδήποτε θες από το κινητό; Εννοώ ήχους, φωτογραφίες κλπ. που ήδη υπάρχουν μέσα. Ποιό είναι το κόλπο των 13 δευτερολέπτων; Μπορείς να το εξηγήσεις εν συντομία για να μην σε κουράζω και αν γίνεται κιόλας. Η ποιότητα της φωτογραφίας την ημέρα είναι καλή; Την νύχτα ή με λίγο φως δεν μπορεί να είναι και δεν απαιτούμε να είναι.
Παγωτό... χωνάκι!
Link to comment
Share on other sites

kaigw to tsimphsa shmera guyzz!Ntaks,mia xara to kinitaki!Poly kalo,kalh othonh an kai ston hlio de tha kathomai na mpanizw to kinito mou opote no problema opws proanefere kai o filtatos speedy!Perimenw na parw kai to radio kai eimai komple!Ciao... :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...