Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

pedes simera o agios vasilis mou efere ena t610(ligo pio nwris apo oti eprepe alla tes pa) alla den tou to zitisa tou m@l@k@!!!kai to exw dipla mou kleisto sto kouti mpas kai tou to epistrepsw kai mou ferei allo...

vasika den thelw kai polla apo ena kinito...irda,pollapla pedia stis kataxwriseis,kali bataria,elliniko t9,java kai pli mnimi pou profanws den exei alla isws to paravlepsw...to thema einai oti oloi osoi to exete parei apo oti vlepw eiste ikanopoiimenoi alla ayto to voda live ti einai?to anagrafei to kouti kai me anisixei...exw gnwsto se service center nai mou to kanei kanoniko alla poia i diafora???oi foto kales?

re gmt mou ekatse twra pou exw kairo na asxolithw me tis ekselikseis kai den exw idea.

 

ps to myt610 douleuei?emena me vgazei se mia ksekarfwti selida

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Mc_Vtec/12660/144459/0/redliners.jpg

-Ti kaneis ekei?.........-Ti kanw?prospathw na anoiksw!!!

-Ma DEN exoume IBIZA!...........-Pali kala!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον luke

 

εχω microsoft outlook express και λέει πάνω στο cd που ήταν στην συσκευασία ότι δεν γίνεται επιτυχημένη εγκατάσταση του suite.τι μπορώ να κάνω για να τα καταφέρω?να απεγκαταστήσω το express και να βάλω το απλο?

 

 

Βασικα το Express ειναι το απλο Outlook. Το προγραμμα ομως θελει να υπαρχει εγκατεστημενο του Outlook απο το Office ωστε να μπορεις να συγχρονιζεις τα ραντεβου σου κλπ. Μη σβηνεις το Express δε ειναι αναγκη... τα δυο προγραμματα δε εχουν προβλημα συνυπαρξης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Ξερει κανεις εαν υπαρχει περιπτωση να δουμε μελλοντικα καποιο προγραμμα για να μπορουμε να τραβαμε βιντεο με το Τ610 ???

 

ΧΛΩΜΟ.

 

Το γράφω με κεφαλαία για να τονίσω την... χλωμότητα! :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον McLoud

 

eyxaristw gia tin geiwsi re pedia... :mad:

 

Ρε νέο, τι φωνάζεις; :p

Δεν είδα πριν το post σου, κάτσε να σου απαντήσω τώρα...

 

1) "Αυτό το Voda Live" είναι η γνωστή υπηρεσία της Voda που όμως έχει φέρει ποικίλες αλλαγές στη δομή και την εμφάνιση των μενού της συσκευής. Πχ, έχουν αλλάξει τα εικονίδια του κεντρικού μενού (και από πολύ-πολύχρωμα έχουν γίνει τρίχρωμα, έχει δεσμευθεί το δεξί πλήκτρο ταχείας πρόσβασης, το "πάνω βελάκι" και ένα ακόμη πλήκτρο στα πλάγια για την πρόσβαση στο Live, ενώ για να σερφάρεις οπουδήποτε θέλεις μέσω GPRS, πρέπει αναγκαστικά να περάσεις από την κεντρική σελίδα του Vodafone Live. :( Εκτός αυτών, οι Voda συσκευές περιέχουν και κάποιες επιπλέον εικόνες & screensavers που δεν μπορούν να διαγραφούν με αποτέλεσμα να δεσμεύεται πολύτιμος αποθηκευτικός χώρος.

2) Οι φώτο είναι ικανοποιητικές αν αναλογιστείς ότι μιλάμε για κινητό και όχι κάμερα. Υπάρχουν και τηλέφωνα που βγάζουν φωτογραφίες σε καλύτερη ποιότητα, αλλά δεν θα προβληματιστείς ιδιαίτερα με αυτή του Τ610... :)

3) Για το myt610.com πάτα κανά refresh γιατί που και που μου παρουσιάζει κι εμένα προβληματάκια

4) Πες του Αη Βασίλη να 'ρθει μια βόλτα κι από δω που τον θέλω... :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στην SE,εκανα αναβαθμιση απο την R1A στην R1L,αλλα δυστηχως καμια αλλαγη οσο αφορα το νταβατζιλικη της vodafone! :mad:

Τελικα υπαρχει καποια λυση?Καποιο service center που να στο κανουν(με το αζημιωτο εστω :'( )

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

Πηγα σημερα στην SE,εκανα αναβαθμιση απο την R1A στην R1L,αλλα δυστηχως καμια αλλαγη οσο αφορα το νταβατζιλικη της vodafone! :mad:

Τελικα υπαρχει καποια λυση?Καποιο service center που να στο κανουν(με το αζημιωτο εστω :'( )

 

Από μόνοι τους μην περιμένεις να στο αλλάξουν εκτός κι αν κάνουν λάθος... :worry:

Καλό θα ήταν να το ζητούσες να στο βγάλουν προβάλλοντας διάφορες δικαιολογίες (πχ. ότι χρησιμοποιείς πλέον άλλο δίκτυο) αλλά και πάλι το αν θα εξυπηρετηθείς ή όχι επαφίεται στην καλή διάθεση του ατόμου που θα σου κάνει την αναβάθμιση... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

...μα τους το ζητησαν να το κανουν,αλλα οι κοπελα που ηταν εκει μου ειπε οτι κανουν αναβαθμιση αλλα το vodafone stuff μενει οπως εχει!

Τοτε της ειπα οτι,ΞΕΡΩ πως γινεται,και ΞΕΡΩ οτι μπορουν να το κανουν,αλλα ηταν συνεχεια αρνητικη!Υποψιν,ηταν το SE center στο Μαρουσι!

Καμια λυση? :confused:

 

edit:Τουλαχιστον ,μολις αφαιρεσα τα εξωτερικα νταβατζιλικια(αυτοκολλητα),και θα προβω σε αλλο καταστημα :rolleyes:

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Υπαρχει συμφωνια μεταξυ vodafone και sonyericsson για να μην γινεται (νομιμα) αυτο. Οποτε ειναι λογικο καποιοι υπαλληλοι να εναι καπως επιφυλακτικοι....

 

 

Γνωριζει κανεις καποιο SERVICE CENTER που να το κανουν?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

...μα τους το ζητησαν να το κανουν,αλλα οι κοπελα που ηταν εκει μου ειπε οτι κανουν αναβαθμιση αλλα το vodafone stuff μενει οπως εχει!

Τοτε της ειπα οτι,ΞΕΡΩ πως γινεται,και ΞΕΡΩ οτι μπορουν να το κανουν,αλλα ηταν συνεχεια αρνητικη!Υποψιν,ηταν το SE center στο Μαρουσι!

Καμια λυση? :confused:

 

Τότε έπεσες στο δεύτερο ενδεχόμενο - την διάθεση του/της υπαλλήλου. :(

Κοίτα, τεχνολογικά είναι εφικτή η αναβάθμιση, αρκετοί μάλιστα πρόλαβαν και έβγαλαν το Live κάνοντας upgrade τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας της συσκευής που τα πράγματα ήταν περισσότερο ελαστικά. Τώρα, είναι προφανές πως υπάρχει η αυστηρή οδηγία της Vodafone να αναβαθμίζονται οι Live συσκευές ΜΟΝΑΧΑ με Live έκδοση λογισμικού, ακόμα και τούμπες να κάνει ο πελάτης που θα ζητήσει το αντίθετο. Αυτό που μπορεί κάποιος να κάνει είναι :

α) να προσπαθήσει να ψήσει τον υπάλληλο να κάνει αναβάθμιση με την κανονική έκδοση. Το ψήσιμο μπορεί να γίνει είτε με τρελή ευγένεια, με γλυκά μάτια (καμάκι επί το ελληνικότερον), με "φακελλάκι" για τους πιο κουβαρντάδες, ή με πιστόλι/μαχαίρι/άλλο όπλο.

β) να βρει κάποιον κολλητό μέσα σε SE center

γ) να κοιτάξει την... οικιακή λύση που προτείνεται στο MyT610.com (κάνω και τσάμπα διαφήμιση :whistle: ) και σε fora του εξωτερικού, η οποία έχει αρκετά πλεονεκτήματα αλλά και μειονεκτήματα

δ) να κάνει το κορόϊδο και να συνηθίσει τις επεμβάσεις που έχει κάνει η Voda.

 

Προσωπικά, και για να έχω ήσυχα τα νεύρα μου, επέλεξα το δ... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

 

3) Για το myt610.com πάτα κανά refresh γιατί που και που μου παρουσιάζει κι εμένα προβληματάκια

4) Πες του Αη Βασίλη να 'ρθει μια βόλτα κι από δω που τον θέλω... :lol:

 

xaxaxaxa

ypomoni mexri ta xristougena

einai argo san tilefwno?exeis sixtiriasei pote pou to agorases?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Mc_Vtec/12660/144459/0/redliners.jpg

-Ti kaneis ekei?.........-Ti kanw?prospathw na anoiksw!!!

-Ma DEN exoume IBIZA!...........-Pali kala!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

Γνωριζει κανεις καποιο SERVICE CENTER που να το κανουν?

 

 

Μα είναι δυνατόν βρε φίλε μου να θες να σου πουν κάτι τέτοιο έτσι άνετα! ;)

Αν αποκαλυφθεί χύμα ποιος τα παίρνει και κάνει στη λούφα την αλλαγή μπορεί ακόμα και τη δουλειά του να χάσει. :eek:

Άλλωστε είναι γνωστό ότι το site παρακολουθούν άνθρωποι από διάφορες εταιρίες .. :!:

 

Ας είμαστε λοιπόν, πιο διακριτικοί άλλη φορά ..

Σε τελική ανάλυση υπάρχουν και τα pm. :whistle:

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

 

Τότε έπεσες στο δεύτερο ενδεχόμενο - την διάθεση του/της υπαλλήλου. :(

Κοίτα, τεχνολογικά είναι εφικτή η αναβάθμιση, αρκετοί μάλιστα πρόλαβαν και έβγαλαν το Live κάνοντας upgrade τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας της συσκευής που τα πράγματα ήταν περισσότερο ελαστικά. Τώρα, είναι προφανές πως υπάρχει η αυστηρή οδηγία της Vodafone να αναβαθμίζονται οι Live συσκευές ΜΟΝΑΧΑ με Live έκδοση λογισμικού, ακόμα και τούμπες να κάνει ο πελάτης που θα ζητήσει το αντίθετο. Αυτό που μπορεί κάποιος να κάνει είναι :

α) να προσπαθήσει να ψήσει τον υπάλληλο να κάνει αναβάθμιση με την κανονική έκδοση. Το ψήσιμο μπορεί να γίνει είτε με τρελή ευγένεια, με γλυκά μάτια (καμάκι επί το ελληνικότερον), με "φακελλάκι" για τους πιο κουβαρντάδες, ή με πιστόλι/μαχαίρι/άλλο όπλο.

β) να βρει κάποιον κολλητό μέσα σε SE center

γ) να κοιτάξει την... οικιακή λύση που προτείνεται στο MyT610.com (κάνω και τσάμπα διαφήμιση :whistle: ) και σε fora του εξωτερικού, η οποία έχει αρκετά πλεονεκτήματα αλλά και μειονεκτήματα

δ) να κάνει το κορόϊδο και να συνηθίσει τις επεμβάσεις που έχει κάνει η Voda.

 

Προσωπικά, και για να έχω ήσυχα τα νεύρα μου, επέλεξα το δ... :rolleyes:

 

 

Το δ το κανω ηδη!

Το γ θα το εκανα,αλλα δεν πληρωνω μεσω internet

Το β...ακυρο

Διαλεγω το α(3) :devil:

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

einai argo san tilefwno?exeis sixtiriasei pote pou to agorases?

Αργό είναι μόνο στην σύνταξη μηνυμάτων. Κατά τα άλλα είναι τζάμι, δεν έχω σιχτιριάσει ποτέ, ακόμα και όταν κάνω... χμμ.. 1 λεπτό για να γράψω ένα SMS. Εχει τόσα καλά που δεν μου κάνει καρδιά να γκρινιάξω... :o

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Κανοντας τα γλυκα ματια, μπορει να εχεις και διπλο οφελος!!

 

 

..δεν εννοουσα την 1η εκδοχη!

Την 3η εννοουσα :ninja:

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία, καλώς σας βρήκα στο νέο μας στέκι!... (-Ευχαριστώ!)

Μου φαίνεται συμβολικό ότι όσες μέρες είχε πέσει το unwired άλλαξα κινητό, και από siemens S45,πήγα και εγώ στο Τ610! Πρώτη φορά χρήστης SE και πρέπει αν ομολογήσω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από το νέο μου τηλέφωνο.

Αν κάποιος είναι αναποφάσιστος για το συγκεκριμένο κινητό και θέλει να ρωτήσει κάτι, ειδικά πρώην siemensάκηδες, μην διστάσετε.

 

ΥΓ. Σήμερα το αναβάθμισα το κινητό μου από R1A σε R1A...μόνο που έχασα το Live στον δρόμο... αχ, τι κρίμα...Τι κέρδισα?Βασικότερη διαφορά το δεξί softkey που πριν μου έσπαγε τα νεύρα (συνηθισμένος από το siemens) Τώρα ήρθαν τα shortcuts στην θέση του, και το κινητό ανέβηκε 30% στην εκτίμισή μου! Επίσης τα εικονίδια του standard menu είναι πολύ καλύτερα. Πιο πολλά χρώματα, πιο 3D.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Τελικα Speedy η αποκρυψη που λεγαμε ειχε μπει απο το δικτυο, θα μου τη βγαλουν ομως...

το κουφο ειναι οτι ποτε δεν την ειχα ζητησει!

 

:wacko:

 

Αβυσσος η ψυχή των δικτύων... :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα στο Τ610 γιατι δεν βαλανε μενου ενεργοποιησης - απενεργοποιησης αποκρυψης??? :mad:

 

Οπως σου είπα και στο ΡΜ, κάπου το έχω δει. Θα κοιτάξω το manual γυρνώντας στο σπίτι. Ελπίζω να μην κάνω λάθος και να μην το βγάζω απ΄το μυαλό μου, γιατί... :rolleyes: :p :wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

άμα απενεργοποιήσεις τους εθνικούς χαρακτήρες τότε έχεις 160 αλλίως (αν θες και μικρά ελληνικά γράμματα) 70. :)

 

Μόνο εγώ μπορώ να στείλω με παραπάνω από 160 χαρακτήρες;;;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Speedy

α) να προσπαθήσει να ψήσει τον υπάλληλο να κάνει αναβάθμιση με την κανονική έκδοση. Το ψήσιμο μπορεί να γίνει είτε με τρελή ευγένεια, με γλυκά μάτια (καμάκι επί το ελληνικότερον), με "φακελλάκι" για τους πιο κουβαρντάδες, ή με πιστόλι/μαχαίρι/άλλο όπλο.

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

εγώ πάντως παίδες το πήρα από τελεστέτ σέντερ, αμέσως μετά έπαιξα με ενός παιδιού που είχε voda-live και πιστεύω ότι αξίζει ακόμα και πιστόλι/μαχαίρι να χρησιμοποιήσεις για να ξεφορτωθείς αυτό το αισχρό μενού :rocket:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lemanis

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

εγώ πάντως παίδες το πήρα από τελεστέτ σέντερ, αμέσως μετά έπαιξα με ενός παιδιού που είχε voda-live και πιστεύω ότι αξίζει ακόμα και πιστόλι/μαχαίρι να χρησιμοποιήσεις για να ξεφορτωθείς αυτό το αισχρό μενού :rocket:

 

Σπύρος

 

 

Φίλε Σπύρο, μην τους βάζεις φωτιές. Προβλέπω να σχηματίζουν ουρές έξω από τα κέντρα της SE με πλακάτ "θέλουμε το softkey μας πίσω", "δώστε χρώμα στα μενού" κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον strofakias

 

Εμ αφου το εχουν ξεσκισει το τηλεφωνακι, στην κατασταση αναμονης μπορεις με 3 διαφορετικα πληκτρα να μπεις κατευθειαν στο live !!!!!

 

Για στραβους μας περασαν????

 

Για να μην αναφερω τα γραφικα και τα υπολοιπα προσθετα μενου!!!!

 

 

άστα σου λέω, πίκρα...ο φίλος μου σχεδόν βούρκωσε όταν είδε το δικό μου :devil:

 

ερωτησούλα: υπάρχει αυθεντική δερμάτινη θηκούλα ή όχι ακόμα? καλώδιο?

 

θενξ

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί για απόκρυψη (σε μη δηλωθέντα με απόκρυψη νούμερα) ,δεν χρησιμοποιείτε το γνωστό #31# πριν τον αριθμό που θέλεται να καλέσετε,

και ψάχνετε σε menu ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...