Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Ρε παιδία γίνονται και σε εσάς γρατζουνίες πάρα πολύ εύκολα στο πίσω μέρος του κινητού ?

Το έχω μόνο 2 εβδομάδες και το προσέχω πάρα πολύ αλλά στο πίσω μέρος έχει γίνει λες και το έχει χαρακώσει κάποιος με σουγιά! Φανταστείτε δηλαδή πως θα έχει καταντήσει σε κανένα χρόνο :eek:

Ίσως να είναι μειονέκτημα του αλουμινίου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, τα της Vodafone τα λέμε στην Vodafone. Εδώ, μιλάμε για το Τ610 μόνο (έστω και αν είναι Vodafone Live!). Επιστροφή λοιπόν στο θέμα μας.

 

--

Στράτος Νικολαΐδης (aka SNikolaidis)

A SonyEricsson moderator.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arachtos

 

Ρε παιδία γίνονται και σε εσάς γρατζουνίες πάρα πολύ εύκολα στο πίσω μέρος του κινητού ?

Το έχω μόνο 2 εβδομάδες και το προσέχω πάρα πολύ αλλά στο πίσω μέρος έχει γίνει λες και το έχει χαρακώσει κάποιος με σουγιά! Φανταστείτε δηλαδή πως θα έχει καταντήσει σε κανένα χρόνο :eek:

Ίσως να είναι μειονέκτημα του αλουμινίου...

 

 

Είναι θέμα προσοχή πιστεύω. Εγώ το έχω σε θήκη 2 μήνες τώρα και δεν έχει πάθει τίποτα. Ίσως να είναι λίγο πιο ευαίσθητο το συγκεκριμένο κομμάτι του κινητού αλλά και όταν το έχω εκτός θήκης στο γραφείο ή σε διάφορα τραπέζια πάλι δεν έχει πάθει κάτι.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arachtos

 

Ρε παιδία γίνονται και σε εσάς γρατζουνίες πάρα πολύ εύκολα στο πίσω μέρος του κινητού ?

Το έχω μόνο 2 εβδομάδες και το προσέχω πάρα πολύ αλλά στο πίσω μέρος έχει γίνει λες και το έχει χαρακώσει κάποιος με σουγιά! Φανταστείτε δηλαδή πως θα έχει καταντήσει σε κανένα χρόνο :eek:

Ίσως να είναι μειονέκτημα του αλουμινίου...

 

Εμένα πάλι, χωρίς θήκη αλλά με μεγάλη προσοχή....έχει όντως γεμίσει η πίσω πλευρά από ψιλογρατζουνιές.....

Δυστυχώς αν παρατηρήσεις και την οθόνη στο φως πλάγια θα παρατηρήσετε ότι το ίδιο συμβαίνει και σε αυτή....Αυτό δεν φαίνεται συνέχεια είναι όμως υπαρκτό...(Ίσως να συναίβει επειδή μερικές φορες που είναι λερωμένη η οθόνη-αυτό συμβαίνει περισσότερο από κάθε άλλο κινητό!- το σκουπίζω σε μαλακό ύφασμα-όχι στο παρεχόμενο!- )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αντίστοιχο πρόβλημα (έντονα ξεθωριασμένα ή και χτυπημένα καπάκια) σε κίνητα Siemens ενός γνωστού, το εξουσιοδοτημένο service έχει αναλάβει να τα αντικαταστήσει δωρεάν! Τώρα βέβαια δε ξέρω αν έπεσε σε καλό άνθρωπο και του τα άλλαξε αλλά μακάρι να γίνεται και στα εξουσιοδοτημένα της SE αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dreamacid

 

To eida man,na sou pw tin alitheia auto mou dimiourgise tin aporia!

mallon psilomoufa einai to arthro :(

peran apo ta autonoiita perissotero me mperdepse

 

Κοίταξε, εν ολίγοις μπορείς να το φορτίζεις όποτε θες, αλλά καλύτερα να φορτίζει τελείως όχι π.χ να το βάζεις ένα τέταρτο και μετά να το βγάζεις.

Και επίσης καλό θα είναι μια φορά με δύο φορές τον μήνα να το αφήνεις να αποφορτίζεται τελείως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μπορείς να ελέγχεις τις λειτουργείες του κινητού απο το pc όπως στο p800?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Arachtos

 

Πάντως σε αντίστοιχο πρόβλημα (έντονα ξεθωριασμένα ή και χτυπημένα καπάκια) σε κίνητα Siemens ενός γνωστού, το εξουσιοδοτημένο service έχει αναλάβει να τα αντικαταστήσει δωρεάν! Τώρα βέβαια δε ξέρω αν έπεσε σε καλό άνθρωπο και του τα άλλαξε αλλά μακάρι να γίνεται και στα εξουσιοδοτημένα της SE αυτό.

 

Σε όποιον συμβεί κάτι τέτοιο, φυσικά ας μας το "σφυρίξει"..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Benchmark είναι, οπότε μετράει την ταχύτητα εκτέλεσης της java σε κάθε κινητό. Το λέει και η λέξη άλλωστε. :worry:

Φυσικά και δεν έβγαλα μόνο από αυτό συμπέρασμα. Μάτια έχω και βλέπω ότι η java του σέρνεται. Δεν το λέω έγω, όλος ο κόσμος το λέει.

 

 

 

Πάντως εμένα μου φαίνεται ταχύτατη σε σχέση με αυτή του C55 που είχα πριν!

Link to comment
Share on other sites

Paidia xairete kai pali ..

Exw ena provlima k elpizw na einai to swsto thread edw gia na rotisw ..

 

Exw ena COMPAQ NOTEBOOK 100 , kai exei enswmatwmenes yperi8res.Exw kanei format prin apo 4-5 meres.Telws pantwn oi uperi8res tou den entwpizoun to T610 mou,enw deixnei oti psaxnei gia siskeves.

 

Borei kapios na voithisei,dioti den exw kataferei na syndesw akoma to pc mou me to T610,oyte kan me tis ekswterikes MA600(SERIAL) yperi8res .. Exoun spasei ligo ta nevra mou

 

Eyxaristw,

Triantafyllos

Link to comment
Share on other sites

το nokia είναι κλειδωμένο όχι το T610

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NLS

 

τι ακριβώς κάνει και τι λειτουργικό έβαλες;

 

 

Exw katevasei mazi me to MA600 to Handset Manager gia to MA600 kai otan trexw to progg h siskevh deixnei anoixth me prasino fotaki,alla to progg den thn entopizei,leei 'no MA600 found' ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παλικάρια μην με βρίσετε αλλα ακόμα δεν κατάφερα να δω ποια Version έχω, εντάξει κατάλαβα ότι για αυτά (<>) χρησιμοποιούμαι το Joistic αλλά η εντολή ξεκινάει με πάυλα (-) λοιπόν;
Link to comment
Share on other sites

> : dexia

-> :dexia

< :aristera

<- :aristera

* :to koumpi pou exei *a/A k einai katw apo to 7 i diplaapo to 0+

 

Se katastasi anamonin.oxi se screen saver mode.diladi pata ena opoiodipote key gia na figei apo screen saver mode k na vlepeis to backround k to diktio sou.

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

έχω ενα Τ610-live εδώ και μια εβδομάδα, Ελεος πόσα κουμπάκια πρέπει να διαθέσει επιτέλους για το live,σχέδον ότι πατήσεις σε βάζει στο live κυρίως όταν κλείνω μια σύνδεση πατώντας 2 φορές το δεξιο ανω κουμπί. Συνέκρινα το δικό μου με ένα μη-live δίπλα-δίπλα σε mode cameras και παρατήρησα ότι το δικό μου ειναι πιο σκοτεινό και έχει μια απόχρωση προς το κίτρινο. Τονίζω ότι τα τηλέφωνα είχαν τις ίδιες ρυθμίσεις contrast και από τα settings του servise και από το κανονικό μενού. Ο φίλος μου, είπε πως και σε άλλο voda-live είδε διαφορά στην οθόνη και με έβαλε σε σκέψεις :(

 

Εχει κανένας συγκρίνει το δικό του δίπλα-δίπλα σε κατασταση cameras με μη voda? Προσωπικά σκέφτομαι να πάω στην SE και είτε να μου το αλλάξουν είτε να βάλουν την μη live έκδοση έτσι και ειναι θέμα λογισμικού. Πάντως σε περίπτωση που μου πουν ότι είναι εντάξει θα τους βάλω να τα συγκρίνουν επι τόπου :mad:

 

Θα σας ενημερώσω για τα παρεταίρω αρκεί να βρω χρόνο να πάω στη SE.....

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον έπεσες σε "προβληματική" συσκευή !

Οι διαφορές των Τ610live -no live είναι μόνο πρακτικού (και οπτικού) χαρακτήρα συνήθειας ,όχι λειτουργικές ....

Για τα υπόλοιπα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=1350&perpage=20&pagenumber=9

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=322&perpage=20&pagenumber=34

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την NON-LIVE εκδοση του κινητου και το ειχα συγκρινει με ενα LIVE και ειχε διαφορα.Βεβαια δεν μπορω να πω σιγουρα αν ειχε σχεση και πια εκδοση ειχε γιατι δεν το ειχα κοιταξει , το δικο μου εχει την τελευταια NON-LIVE.

Αυριο θα το κοιταξω και θα σου πω.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα ειναι θεμα χρησης .

Χθες , με 3 ωρες ομιλιας , 1 ωρα GPRS , 20 sms (μερικα μεγαλυτερα απο 1 μηνυμα) και 15 φωτο , την τελειωσα σε μια μερα .

Πολυ καλη αποδοση , αν σκεφτει κανεις οτι κινουμουν σε περιοχη με απλα ικανοποιητικη ληψη .

Απο σημερα το πρωι που βγηκε απο την πριζα , με 15 λεπτα ομιλιας μονο , ο μετρητης του (μιας και το νετ μονιτορ ειναι πικρη ιστορια....αφου δεν υπαρχει) δειχνει οτι εχει πεσει μια γραμμη απο το μεγιστο .

πολυ καλα .

 

Τελικα ολα εχουν να κανουν με το πως χρησιμοποιει κανεις το κινητο του .

Θα ηθελα λιγο καλυτερη αποδοση στην σκληρη χρηση (μιας και αλλο 3 ωρες και αλλο 14) αλλα σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος .

 

 

Οσο για το GPRS , αυτο καλυτερα να μην το συζητησουμε αλλο ....

Ειπαμε , ειδε η SE class 8 , αλλα δεν ειναι να το φωναζουμε κιολας..... :whistle: :whistle:

 

Η java τωρα , ειναι μεν πιο γρηγορη απο αυτη ενος c-55

αλλα δεν νομιζω να ειναι κινητα της ιδιας κατηγοριας .

Τα αποτελεσμανα του Taylor bench καθε αλλο παρα ενθαρυντικα ειναι (πολυ πιο αντιπροσωπευτικο benchmark απο το jbenchmark , μιας και δεν ασχολειται τοσο πολυ με τα γραφικα , τα οποια δεν ειναι και το απολυτο ζητουμενο)

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. τι σύγκρινες και είδες διαφορά (εκτός από μενού-διάταξη-free μνήμη -ήδη γνωστά στο forum) ....που δεν το έχουμε προσέξει ως τώρα ? (σε δικά μας test ?)
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πλέον τις εφαρμογές java τις έσβησα τελείως.....αρκούμαι (σε αρκετά ευτυχώς) παιχνίδια Μοphun....

 

Πάντως το GPRS μέσω ρυθμίσεων Live ,λειτουργεί αρκετά γρήγορα σε Live συσκευή ,είμαι αρκετά ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον R.I.P.

 

Απο σημερα το πρωι που βγηκε απο την πριζα , με 15 λεπτα ομιλιας μονο , ο μετρητης του (μιας και το νετ μονιτορ ειναι πικρη ιστορια....αφου δεν υπαρχει)

 

 

 

δοκίμασε αυτό:

 

http://hyperhosting.gr/vegos/

 

(ericsson tools)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...