Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Ακόμα και με τον τρόπο που λέει ο mobiler, τα γράμματα που είναι τονισμένα δεν ακολουθούν την σωστή σειρά. Δλδ αν ένα Όνομα αρχίζει απο Καρ... και ένα άλλο απο Κάπ..., προηγείται το Καρ... Φέξε μου και γλίστησα δλδ. Τι να πω ρε γαμώτο ούτε επίτηδες να το έκαναν. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει σωστή επίλυση του προβλήματος. Αυτή η Sony Ericsson Hellas, δε ντρέπεται με αυτή την κατάσταση;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδία τελικά μπορούμε να απαλαγούμε απο το theme της vodafone και όλες τις αηδείες που έχει το vodafone live? Εχω δοκιμάσει και το 13sec trick και το άλλο που τιγκάρεις το κινητό κτλ.... Υπάρχει κάτι σίγουρο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως μπορεί να γίνει επεξεργασία σε κάποιο Theme ή ακόμη και πως να φτιαχτεί κάποιο καινούργιο?

Σε μερικά από τα themes που έχω κατεβάσει από το myt610.com δε μπορώ να δω τον κέρσορα όταν γράφω μήνυμα, προφανώς θα έχει το ίδιο χρώμα με το background, γι'αυτό και η ανωτέρω ερώτηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον danil0

 

Ρε παιδία τελικά μπορούμε να απαλαγούμε απο το theme της vodafone και όλες τις αηδείες που έχει το vodafone live? Εχω δοκιμάσει και το 13sec trick και το άλλο που τιγκάρεις το κινητό κτλ.... Υπάρχει κάτι σίγουρο?

 

 

Οπως σου λέω και στο άλλο thread, πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε non-Live SE λειτουργικό για να βγάλεις το Βόδα (και όλες τις παπαριές που έχει αυτό μέσα) ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Στο myt610 στην ενότητα software υπάρχει ένα σχετικό πρόγραμμα, το Theme Creator Pro 3G. Θα σε καλύψει και για να τροποποιήσεις ένα ήδη υπάρχον και για να φτιάξεις ένα εντελώς καινούργιο theme

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον LL_NEO

 

Ακόμα και με τον τρόπο που λέει ο mobiler, τα γράμματα που είναι τονισμένα δεν ακολουθούν την σωστή σειρά. Δλδ αν ένα Όνομα αρχίζει απο Καρ... και ένα άλλο απο Κάπ..., προηγείται το Καρ... Φέξε μου και γλίστησα δλδ. Τι να πω ρε γαμώτο ούτε επίτηδες να το έκαναν. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει σωστή επίλυση του προβλήματος. Αυτή η Sony Ericsson Hellas, δε ντρέπεται με αυτή την κατάσταση;

 

Όλα είναι θέμα συνήθειας, χωρίς αυτό να δικαιολογεί το παραπάνω καθαρώς bug..., το οποίο όμως είναι λιγότερο σπαστικό από το σχεδιαστικά λειτουργικό bug της ΝΟΚΙΑ να αρχειοθετεί σε νέο μήνυμα με ένδειξη φακέλου τις αναφορές μηνύματος....., οπότε σε κάθε μήνυμα πρέπει να σβήνεις την αναφορά γιά να λειτουργεί σωστά η ένδειξη... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...

μπορει καποιος να περιγραψει τη διαδικασια για φωνιτικη κληση οταν υπαρχει πολλαπλη καταχωρηση?

οταν το τηλεφωνο σε ρωταει κινητο τι κανεις?

μπορεις να καλεσεις μονο το τηλεφωνο που εχεις κανει προεπιλογη ως βασικο?

τα καταφερα μια φορα αλλα μαλλον στην τυχη και απο τοτε τιποτα. :'(

ευχαριστω προκαταβολικα......

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο. Καταχωρείς φωνητικές εντολές για Σπίτι, Κινητό, Δουλειά και Αλλο (με αυτές τις λέξεις ακριβώς), και μετά καταχωρείς εντολές για τα ονόματα. Οταν λοιπόν πεις ένα όνομα, και αυτή η καταχώρηση έχει και Σπίτι, και Κινητό ή/και Δουλειά, το τηλέφωνο περιμένει να του πεις ποιον αριθμό να πάρει. Προφανές, δεν είναι ?

Οπότε για να πάρεις στο κινητό την γκόμενά σου, λές "Ελένη" ή "Μαίρη" (ή δεν ξέρω εγώ πως τη λένε :p ), και μετά λές "Κινητό"..... ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρεί ένα site που πουλάει προσόψεις για το Τ610 σε όλα τα χρώματα. με 30 δολάρια μόνο.

Άν το αγοράσω και πάω σε ένα service senter θα το τοποθετήσουνε αυτοί?

Η εγγύηση θα συνεχίσει να ισχύει?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

 

Nice !!!! ;)

Αν και νομίζω ότι μπορείς να το βάλεις και μόνος σου πολύ εύκολα.....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Βαζω στοιχημα οτι θα σου πουνε οτι δεν θα ισχυει πια η εγγυηση!

Αλλα επειδη βλεπω οτι οι προσοψεις ειναι στα χρωματα που ουτως η' αλλος βγαινει το κινητο,γιατι δεν ρωτας αν τις εχουν στην SE?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον The Ace

 

Οπως σου λέω και στο άλλο thread, πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε non-Live SE λειτουργικό για να βγάλεις το Βόδα (και όλες τις παπαριές που έχει αυτό μέσα) ;)

 

 

Το μονο που αλαζει μετα την αναβάθμιση σε non-Live,ειναι τα εικονιδια στο μενου και το δεξι κουμπι εγραφε Live(που ειναι και το πιο σημαντικο)

 

Ομως τα προκαθορισμενα themes και τις εικονες παλι δεν μπορεις να τα διαγραψεις.

Link to comment
Share on other sites

Άν το βάλεις μόνος σου,είναι σχεδόν σίγουρο οτι χάνεις την εγγύηση.

Είχα ρωτήσει παλιότερα και μου είχαν πεί οτι επιπλέον χρώματα σε προσόψεις θα έρθουν όταν κυκλοφορήσουν κανονικά στα μαγαζιά.

ξέρει κάποιος τελικά αν μπορούν να τα τοποθετήσουν εντός εγγύησης?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dinosss

 

Το μονο που αλαζει μετα την αναβάθμιση σε non-Live,ειναι τα εικονιδια στο μενου και το δεξι κουμπι εγραφε Live(που ειναι και το πιο σημαντικο)

 

Ομως τα προκαθορισμενα themes και τις εικονες παλι δεν μπορεις να τα διαγραψεις.

 

 

Λαθος στα'πανε φιλε μου!

Ολα σβηνονται!

Το κινητο γινεται οπως οταν βγηκε απο το εργοστασιο!

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

Λαθος στα'πανε φιλε μου!

Ολα σβηνονται!

Το κινητο γινεται οπως οταν βγηκε απο το εργοστασιο!

 

 

Δεν μου ειπε κανεις τιποτα!

Εκ πειρας μιλαω.. ;)

Πιο συγκεκριμένα μενουν:[10 εικονες, 1 screensaver, 2 themes] που ειναι αδυνατο να διαγραφουν,και ολες οι συντομευσεις για internet(more sounds,more themes κτλ) σε στελνουν στο Live.

 

Τα εχουμε πει και πιο πανω(και στο παλιο...αχ...unwired)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτήσει αλλά δε πήρα καμία απάντηση, έχεο κανεις δουλέψει το software thw mobile action handset manager με bt ή αυτό γίνεται μόνο μεσω του usb καλωδίου του. Προσπάθησα μέσω της σειριακής πόρτας του BT να το συνδέσω αλλά αυτό επέμενε να ψάχνει στην com5 που δε μπορούσα να τη σετάρω.
Link to comment
Share on other sites

Και αν είδατε τι ακριβώς έγραψα, θα δείτε ότι είπα ότι για να σβηστούν όλα τα "περιττά" χρειάζεται να κάνετε τα τρία "κόλπα" που περιέγραψα (Master Reset, 13 sec, και μετά τιγκάρισμα της μνήμης), αλλά για να βγάλεις το Voda Live! λειτουργικό (για το οποίο ρώταγε επίσης ο danil0), πρέπει να γίνει αναβάθμιση ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον The Ace

 

Και αν είδατε τι ακριβώς έγραψα, θα δείτε ότι είπα ότι για να σβηστούν όλα τα "περιττά" χρειάζεται να κάνετε τα τρία "κόλπα" που περιέγραψα (Master Reset, 13 sec, και μετά τιγκάρισμα της μνήμης), αλλά για να βγάλεις το Voda Live! λειτουργικό (για το οποίο ρώταγε επίσης ο danil0), πρέπει να γίνει αναβάθμιση ;)

 

Πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλ.... :p :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει 1 bug.Όταν ανοίγω το κινητό κολλάει για λίγο και όταν έρχεται ένα μύνημα που μου το είχαν στείλει όταν ήταν κλειστό πρίν παίξει κανονικά τον ήχο και την δόνηση αρχίζει μια συνεχόμενη δόνηση για κάποια δευτερόλεπτα.Έχω την R1A έκδοση softaware.Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον augerinos_gr

 

Dialing...

Verifying...

Connection Lost. Cannot Connect to server!

 

Τι έκανα λάθος; Έχω netonline.

Σαν incoming server έβαλα pop3.netonline.gr και για outgoing mail.netonline.gr (όπως ακριβώς είναι και στο outlook!). Τα ports όλα οκ..τι φταίει;

 

 

8a prepei na sigoureyteis gia tis parakatw rythmiseis :

 

Connectivity ->>Data comm. ->>Data accounts ->>NetOnline ->>EDIT ->>Phone number = 8962499999 (gia NetOnline) ->>OK ->>

User Id = to username sou (akrivos opos einai . case sensitive.) ->> OK ->> Password = to pass (akrivos opos einai . case sensitive.) ->> OK ->> Password Request ->> OFF . DAta Rate!!!!!! = 9.6kbits/s!!! ( Mallon ayto einai to provlima sthn periptosi soy) ->> OK ->> Dial Type!!! = Analogue!!!! ->>OK ->> DNS = keno

 

Tora pata to RETURN key mexri na vgeis sto kentriko menu. Apo ekei go to Messaging ->> Email->> Options ->> Edit Account ->> NetOnLine ->>

Connect Using = select Netonline ->> OK

Protocol = POP3 ->> OK

Incoming server = 194.63.247.215 ( αντί για pop3.netonline.gr)

incoming port = 110

Outgoing server = 194.63.246.15 ( αντί για mail.netonline.gr )

outging Port = 25

Mailbox = to username tou mail to opoio profanos einai to idio me ayto ths syndeshs π.χ augerinos_gr.

Password = to swsto pass

Email address = to mail sou π.χ. augerinos_gr@netonline.gr

Download = Headers and text

From name = to onoma poy 8eleis na emfanizetai sta mail pou stelneis π.χ. augerinos

Signature = No Signature

Kai telos MHN KSEXASEIS na pathseis 'SAVE'

 

8ewritika me aytes tis ry8miseis apokleietai na mhn doylepsei, alla prepei na tis akoloythhseis kata grama!!!

An pali exeis provlima Just PM me!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον haki

 

Ας υποθεσουμε οτι καποιος εχει αποθηκευμενες ρυθμισεις mms για περισσοτερες απο μια εταιρειες. Βαζοντας τη sim μιας διαφορετικης εταιρειας πρεπει να αλλαξουμε και το προφιλ wap των mms..... Αν δηλαδη αλλαξετε προφιλ, μετα πρεπει να γραψετε χειροκινητα το κεντρο mms...με την προυποθεση οτι θυμαστε απ'εξω και των τριων εταιρειων!!!

 

 

Γιατί ?...συνήθως τα κρατά στην μνήμη ...έχω ήδη και ρυθμίσεις Stet (Bfree) ! -(ή ζητάς και στις ξαναστέλνουν...)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...