Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Johny-B

 

Καλύτερα έλα Θεσσαλονίκη άφησε το σε ένα από τα service, πήγαινε για έναν καφέ, και μετά τσιμπάς το κινητό αναβαθμισμένο και πίσω στην Δράμα! ;)

 

 

 

File johny mou eixes pei gia kapoia SE service points apenanti apo to limani (to opoio den kanei anavathmiseis simfona me ton politi tou!) k to episimo sti dwdekanisou 22 (to opoio den exoun tin en logo anavathmisi epeidi einai poli kainourgio to til :alien: k den tin exoun lavei akoma!!! opws mo eipe i kopela sti reception pou diekopsa me xazi erwtisi mou tin wra pou limare ta nixakia tis)

Ksereis kapoio pio ipeuthino service pou na exei sigoura tin nea version?

autoi oi dio mou thimisan tous fovera enimerwmenous pwlites tou plaisio (tromara tous :mad: )

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zoom φακός σε κινητό;

Κατ' αρχάς οι κάμερες των κινητών δεν έχουν καν φακούς! Είναι μια απλή pinnhole κάμερα με ένα τζάμι μπροστά για να μην μπαίνει σκόνη και έναν αισθητήρα πίσω της μαύρης συμφοράς...

Αλήθεια, πόσα elements και σε πόσα groups είναι αυτός ο περίφημος φακός; :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

...Κάτι λέγαμε για T610 ή είμαι off-topic; :p
all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ζητήσεις να σου στείλουν (αν δεν έχεις) και να επιλέξεις επιλογή GPRS κανονικό -όχι Vodafone Live (ρυθμίσεις που περιλαμβάνουν GPRS) -Πάντως δεν το έχω δοκιμάσει....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NLS

 

να ρωτήσω κάτι "live!" λοιπόν

 

ποιοί μπορείτε με live να βάλετε "internet.vodafone.gr" APN; γιατί εγώ ακόμα δεν μπορώ

 

 

Οταν λες να βαλουν internet.vodafone.gr τί εννοείς; btw το συγκεκριμένο apn είναι μόνο για internet over gprs και ότι δουλεύει πάνω σε αυτό (email client πχ)

 

Και ΔΕΝ στέλνεται με OTA αλλα πρέπει να προστεθεί manually (τουλάχιστον στα non-live κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον CptBill

 

Οταν λες να βαλουν internet.vodafone.gr τί εννοείς; btw το συγκεκριμένο apn είναι μόνο για internet over gprs και ότι δουλεύει πάνω σε αυτό (email client πχ)

 

Και ΔΕΝ στέλνεται με OTA αλλα πρέπει να προστεθεί manually (τουλάχιστον στα non-live κινητά)

 

 

μα δεν είπα το αντίθετο

λογικά δεν πρέπει να είναι ενεργό αυτό;

(μήπως θα είναι από σήμερα; όπως συζητάγαμε; )

 

manualy το έχω προσθέσει

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

μπα... (α μου ήρθε το welcome to live btw)

 

όταν επιλέγω το profile που έχει APN το internet.vodafone.gr αφού προσπαθεί προσπαθεί, λέει communication error

 

επίσης ΤΙ παίζει με τα .gr .net .com; όλα τα έχει register η voda αλλά ποιά χρησιμοποιούν στα APN τους;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

bohtheia!!!

exw apelpistei, gnwrizei kaneis pws mporei na rythmisei ta emai apo to kinhto? exw brei polles anafores alla den ta exw kataferei akomh...

mporei kapoios na moy pei bhma bhma pws tha to kanw (hol)? h na moy pei poy mporw na brw mia nafora gia ayto (plhres).

alhtheia sto vodafone live pws mporeis na baleis kateftheian mia dieythinsh url px wap.google.gr ? :worry:

pws kaneis zoom me thn camera? (ginetai?) :confused:

tipota kalles java efarmoges (oxi games) exete brei ?(ektos apo world time kai euro calculator)

Thanks ek ton protisto! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς θα καταφέρω να κάνω synchronize το outlook?Εγκατέστησα το XTND,το bluetooth δουλεύει μια χαρά για μεταφορά αρχείων,έκανα setup την bluetooth serial port 1,αλλά λέει οτι δεν μπορεί να συνδεθεί στο τηλέφωνο.

Μήπως πρέπει κάπως να ρυθμίσω ποιά com port πρέπει να βλέπει το XTND ? και άν ναί,πώς γίνεται αυτό?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sleon20vt

 

bohtheia!!!

exw apelpistei, gnwrizei kaneis pws mporei na rythmisei ta emai apo to kinhto? exw brei polles anafores alla den ta exw kataferei akomh...

mporei kapoios na moy pei bhma bhma pws tha to kanw (hol)? h na moy pei poy mporw na brw mia nafora gia ayto (plhres).

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=1350&perpage=20&pagenumber=6

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετω για παντα το ματαιο τουτο thread!

Μολις εβαλα το se software στο τηλεφωνακι μου,και επιτελους δουλευει σωστα!

Αντε γεια Vodafone...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρίν σε τι δεν δούλευε σωστά ? (εκτός των "οπτικών" διαφορών !)

 

Από εγγύηση τι γίνεται από δώ και πέρα ? (εκτός αν τό έκανες σε SE center οπότε μας το λές !)

Link to comment
Share on other sites

Αργουσε να αναψει(10sec+),αργουσε να σβησει,κολλαγε το software καμια φορα στα υπομενου,οταν ημουν στο wap και κατεβαζε photos(on screen) και κουναγα το joystick,εσβηνε αποτομα(το κινητο,οχι το wap)!

 

Να πω και αλλα?

 

Πραγματικα δεν με νοιαζει για την εγγυηση!Πριν δεν ειχα τηλεφωνο,μια κινητη διαφημιση ημουνα!

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον "προβληματική" συσκευή είχες ( ελπίζω να το είχες ελέγξει σε SE center ή να έκανες αναβάθμιση πρίν κλπ...)....όσο για το αργό άνοιγμα οφείλεται σε πολλές περιπτώσεις στην SΙΜ...

 

Δικαιωμά σου να μην σε νοιάζει η εγγύηση ,αλλά επισκευές όποτε τις χρειαστείς ,πλέον θα σου κοστίζουν (συνέχεια) ανάλογα τις παρεμβάσεις που έχεις κάνει στο κινητό "από άλλους" πλην "γνωστών" τεχνικών ,ή νομίζεις θα είναι και φθηνά ? (άλλο που δεν θέλουν "κάποιοι"....)

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι που μολις ειδα!Τα mophun games,τωρα ανοιγουν σε 5πλασιο λιγοτερο χρονο σε σχεση με πριν!

Οχι φιλε μου,δεν ειχα προβληματικη συσκευη!

Και 3 αναβαθμισεις ειχα κανει,και καμια διαφορα δεν ειδα στα παραπανω(εκτος του οτι με την R1A ανοιγε κανονικα)!

Τωρα το κινητο δουλευει σωστα,εναλλασετε στα μενου ταχυτατα!

Ασε που εχω και +500kb free

 

Και οσο για το θεμα του service!Πιστεψε με,αν ηταν να παθει κατι απο μονο του,τοσο καιρο που το εχω θα το ειχε ειδη παθει!

Ετσι κι αλλιως,ατυχηματα ουδεποτε δικαιολογουσαν(πεσιματα,σπασιματα κ.α.)!

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

1 αναβάθμιση είχε βγεί - Ηταν R1Axx ή R1Bxx από το εργοστάσιο όπως το αγόρασες -και πρόσφατα η R1L που είναι πολύ σταθερότερη ...

 

Οσο για τις "διαφορές" που λές (εκτός των 500kb μνήμης 5-7 φωτό ) δεν νομίζω να υπάρχουν έτσι όπως τα περιγράφεις :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=322&perpage=20&pagenumber=27

 

Oσο για εγγύηση -service....και οι βλάβες από πεσίματα θα έχουν άλλη χρέωση ! -που θα ξέρει ο κάθε "αλλος" τεχνικός ότι από το "πείραγμα" δεν το έπαθε ? --Καλύτερα λοιπόν να έχεις συνέχεια με "κάποιον γνωστό" ,διότι πως ξέρεις βλάβη πότε θα παρουσιαστεί ..... ή δεν θα βγεί και άλλη αναβάθμιση ..(αλλά και γιατί τότε να την ξαναπληρώσεις πάλι σχετικά "ακριβά" ?) Aξίζει αυτό σε καινούργια συσκευή ,με ότι επικρατεί από service στην Ελλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες το δεξι softkey που γραφει live! και τα εικονιδια που ειναι παρταλι!

 

Κοιτα εγω ειμαι υπερ της αποψης,οτι το κινητο ειναι ιδιοκτησια ΜΟΥ και οχι της vodafone!

Τι σημαινει αυτο?Οπως και στο σπιτι μου,εχω το δικαιωμα να βαζω οποιον θελω ''μεσα''!

Πριν 1,5 μηνες τσακωθηκα με γυναικα ταμια σε ενα SE service center,επειδη ηταν αγενης απο την στιγμη που ειδε οτι ειχα ''ξηλωσει'' τα νταβατζιλικια της vodafone απο το κινητο(λογοτυπα stickers)!

Κοπελα μου,το κινητο ειναι δικο μου,το βαφω,το καιω,το πεταω κατω,το δινω στον σκυλο μου να το φαει!

Αλλωστε οταν εσκαγα τα ωραια μου ευρωπουλα για το κινητο, κανεις δεν μου ειπε:Κυριε, ξερετε, το κινητο που θα παρετε ,εχει βιαστει απο την vodafone,σας πειραζει?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

δεν θα βγεί και άλλη αναβάθμιση ?

 

 

Αλλη αν μου δουλευει σωστα να την κανω τι?

Το θεμα των raw φωτογραφιων δεν διορθωνεται,οποτε....

 

ομαδα που κερδιζει,μην της αλλαζεις την συνθεση

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dreamacid

 

File johny mou eixes pei gia kapoia SE service points apenanti apo to limani (to opoio den kanei anavathmiseis simfona me ton politi tou!) k to episimo sti dwdekanisou 22 (to opoio den exoun tin en logo anavathmisi epeidi einai poli kainourgio to til :alien: k den tin exoun lavei akoma!!! opws mo eipe i kopela sti reception pou diekopsa me xazi erwtisi mou tin wra pou limare ta nixakia tis)

Ksereis kapoio pio ipeuthino service pou na exei sigoura tin nea version?

autoi oi dio mou thimisan tous fovera enimerwmenous pwlites tou plaisio (tromara tous :mad: )

 

Κοίτα μια που δεν είμαι κάτοχος του Τ610 (αλλά του Τ300!) δεν ξέρω σε ποιο service point την έχουνε σίγουρα.

Απλά όπως σου είχα πει αυτά που εγώ έχω δοκιμάσει είναι αυτό στην Δωδεκανήσου (πριν πολλά χρόνια με το 388!!!) και αυτό στη Βούλγαρη.

Αν θες κάνε ένα τηλέφωνο σε αυτό της Βούλγαρη στο 2310423424 και ρώτησέ τους. ;)

Link to comment
Share on other sites

το ''ΤΑΧΕΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ'' ειναι κακη μεταφραση του greek manual!

Κατι αλλο θα θελανε να πουνε....

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις στο "μέλλον" τι θα διαμορφωθεί από βελτιώσεις (για τις αναβαθμίσεις)...μπορεί και όμως "ν'αναγκαστούν" (ή ατονίσει) το θέμα με τις αλλαγές software από τα SΕ service center ,όσο παλιώνει η συσκευή...

 

Συμφωνώ ότι η συσκευή είναι του καθενός μας και την κάνει ότι θέλει αλλά πρέπει να "προσαρμοζόμαστε" με τα ισχύοντα στην αγορά ...να μην θεωρούμε ότι "εξαπατούμαστε" άδικα .(πχ..εγώ είδα σε λειτουργία την συσκευή Live πρίν την αγοράσω με τε επιδότιση) ...

 

Στο μεγάλο θέμα των επίσημων service έστω και αν αδικούμαστε συχνά σαν καταναλωτές ,δεν μπορούμε να το αλλάξουμε μεμονομένα ,γιατί τότε δυστυχώς πέφτεις από τον "Αννα στον Καιάφα" ποιός θα βγάλει περισσότερα σε πειραματισμούς στην συσκευή σου (και οι λίγοι καλοί τεχνικοί χάνονται στην ανωνυμία)....

 

Οσο οι υπόλοιπες "οπτικές" διαφορές Live ή μή είναι και θέμα πρακτικής συνήθειας ή αίσθησης (του "διαφορετικού")

 

(Προσωπικά το "κόκκινο" κουμπί Live μου αρέσει που κάνει αντίθεση στα θέματα της συσκευής...τα εικονίδια όμως όχι ,αλλά με εξυπηρετεί η άμεση σύνδεση GPRS με το "κόκκινο" κουμπί και με δεξί κλικ-είσοδο για την σελίδα Wap που θέλω ...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

Κοπελα μου,το κινητο ειναι δικο μου,το βαφω,το καιω,το πεταω κατω,το δινω στον σκυλο μου να το φαει!

Αλλωστε οταν εσκαγα τα ωραια μου ευρωπουλα για το κινητο, κανεις δεν μου ειπε:Κυριε, ξερετε, το κινητο που θα παρετε ,εχει βιαστει απο την vodafone,σας πειραζει?

 

 

Δεν νομίζω ότι για τον πρώτο χρόνο είναι αποκλειστικά δικό σου το κινητό!

Δες καλύτερα τους όρους της επιδότησης που λαμβάνεις ;)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iceman

 

Δεν νομίζω ότι για τον πρώτο χρόνο είναι αποκλειστικά δικό σου το κινητό!

Δες καλύτερα τους όρους της επιδότησης που λαμβάνεις ;)

 

 

Δικό σου είναι, απλώς το πληρώνεις, .. με δόσεις....

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...