Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Ειχα το Τ610 σε Vodafone Live,πηγα ομως και εβαλα το κανονικο μενου την επομενη μερα.Τωρα αν κανω Επαναφορα Ρυθμισεων υπαρχει περιπτωση να μου ξαναρθει το Live?(Δεν νομιζω,αλλα δεν ξερεις καμια φορα...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

KiKis 2002 ΚΑΝΟΝΙΚΑ με το μπλε κομματι της γομας τα εβγαλα εγω ......... για αυτο ειμαι σιγουρος τριβε αρκετη ωρα και δυνατα...................... dinoss ,,, κανε αφοβα δεν ερχεται το live :D
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά με ένα κλειδί το έτριβα απαλά και έφυγε χωρίς δυσκολία και χωρίς ίχνος γρατζουνιάς.

Τώρα απομένει να φύγει και το μενού Vodafone live! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον dinosss

 

Ειχα το Τ610 σε Vodafone Live,πηγα ομως και εβαλα το κανονικο μενου την επομενη μερα.Τωρα αν κανω Επαναφορα Ρυθμισεων υπαρχει περιπτωση να μου ξαναρθει το Live?(Δεν νομιζω,αλλα δεν ξερεις καμια φορα...)

 

 

oxi oxi min anisisxis...... to live exei figi telios apo tin siskevi sou...

Link to comment
Share on other sites

Paidia xairete kai pali ..

Exw mia erotish an borei kapoios na apantisei.

Thelw na syndesw to T610 me to PC mou.Eixa skopo na parw kalwdio alla ema8a pws den boreis me to kalwdio na peraseis photos apo to kin sto pc.Isxyei ayto ?

 

An einai etsi symferei na parw uperithres ? Me aytes borw na pragmatopiisw oles tis leitourgeies?Dhladi metafora apo k pros to kin ,sinxronismo,metafora paixnidiwn k efarmogwn ? ..

 

Eyxaristw polu

 

Filika,

Triantafyllos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

oxi oxi min anisisxis...... to live exei figi telios apo tin siskevi sou...

 

 

Powerulez,

diladi den uparxei provlima me ayth thn anavathmisi pou ginetai ?Feygei to Voda-Live menu,benei h kainouria ekdosh logismikou(R1L) kai tipota parapanw?Diladi mono thetiko einai nai ?

 

Den borei na epireasei to kin apo apopsis hardware kai software(arnitika) ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να κάνεις αυτά που ανέφερες.

Έχω εγώ υπέρυθρες και δεν έχω κανένα παράπονο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kostas-k

 

Φυσικά και μπορείς να κάνεις αυτά που ανέφερες.

Έχω εγώ υπέρυθρες και δεν έχω κανένα παράπονο!

 

 

εκτός της διαπλανητικής υπερταχύτητας των υπερύθρων υποθέτω

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NLS

 

εκτός της διαπλανητικής υπερταχύτητας των υπερύθρων υποθέτω

 

 

It can be up to 4Mbps. Mobile manufacturers utilize cheap solutions of up to 115Kbps. Their fault, therefore.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

-H ταχύτητα GPRS δεν είναι και η καλύτερη διαθέσιμη από σταθερότητα σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας (και όλες τις ώρες) από όλες τις εταιρίες ,οπότε δεν φταίει απαραίτητα η συσκευή....(κατά τα άλλα γίνονται επενδύσεις από τις εταιρίες κινητής....)

 

-Ο ανταγωνισμός δεν προσφέρει τίποτε καλύτερο σε τιμή/ποιότητα,οπότε

αυτός είναι ο λόγος της εμπορικής του επιτυχίας του Τ610 διεθνώς αυτή την στιγμή....

 

-Ελάχιστες πλέον συσκευές από όλες τις μάρκες και κατηγορίες είναι "πλήρης" στην πρώτη γνωριμία τους με τους καταναλωτές (ούτε το Siemens S55 που αναφέρθηκε -δείτε πόσα firmware updates και γι'αυτό, από το αρχικό μοντέλο .....)

 

Είναι μέγα (ή εσκεμένο) "λάθος" των εταιριων να προσφέρουν ημιτελή προιόντα να προλάβουν τις διεθνής αγορές ,.....μετά να μπαίνουν στο παιχνίδι οι εταιρίες κινητής με επιδοτήσεις .....και να συνεχίζεται όσο οι καταναλώτες δεν αγοράζουν τελικά αυτό που τους εξυπηρετεί (από ελλειπή ενημέρωση) ,αλλά με την τιμή να παίζει ρόλο ,να επιζητούν κάποιες συσκευές τεχνολογίας που μπορεί να μην τους χρειάζονται....

 

Μην τα "ισοπεδώνουμε" όλα σε άποψη για το Τ610 όταν βλέπουμε γενικά τι γίνεται στην αγορά/καταναλωτής/προιόντα....οπότε αναγκαστικά να περιμένουμε συνεχείς αναβαθμίσεις μέχρι να κλείσει εμπορικά τον κύκλο της η συσκευή......(εξάλλου άλλες εταιρίες -και ο νοών νοείτο- τις αναβαθμίσεις αποφεύγουν και να τις κάνουν ,όταν κάθε 2 μήνες παρουσιάζουν παρόμοιο νέο μοντέλο -πως θα το πωλήσουν ? )

 

 

The ocean has waves, regardless you sail it or not.

 

But, would you sail the ocean on a boat having a leak in the hull? I shouldn't.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Daffymaria

 

Powerulez,

diladi den uparxei provlima me ayth thn anavathmisi pou ginetai ?Feygei to Voda-Live menu,benei h kainouria ekdosh logismikou(R1L) kai tipota parapanw?Diladi mono thetiko einai nai ?

 

Den borei na epireasei to kin apo apopsis hardware kai software(arnitika) ?

 

 

Diabazo kala i me gelan ta matakia mou!! :eek: Ginete na to kanoume anaba8misi telika kai na figoun oi ri8miseis kai oi oikones tou voda live!!!!!!!!Ego tin proigoumeni bdomada pou piga to t610 gia anaba8misi tou leo me diki mou eu8iki bale tin ekdosi mi voda live kai den empene me tipota!!!Mprosta eimoun otan to ekane!!Kai telika mou ebale tin voda live!!!!Esi pos to ekanes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον Daffymaria

 

Powerulez,

diladi den uparxei provlima me ayth thn anavathmisi pou ginetai ?Feygei to Voda-Live menu,benei h kainouria ekdosh logismikou(R1L) kai tipota parapanw?Diladi mono thetiko einai nai ?

 

Den borei na epireasei to kin apo apopsis hardware kai software(arnitika) ?

 

 

sigoura tora mporis na 3exasis to live apo to kinito einai ok... einai ola thetika min fovase tpt... ektos kia anakalipsis kanena mikroprovlimataki na mas to pis na to 3eroume...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Αγόρασα το κινητό κι έχω 3 απορίες (συγνώμη αν έχουν απαντηθεί). Το τηλέφωνο είναι Made in???? Πόσο κοστίζει το usb καλώδιο σύνδεσης με το PC? Υπάρχει οριζόντια θήκη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανές απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

Δοκίμασε αντί για mail.otenet.gr να βάλεις 195.170.0.10 και αντί για mailgate.otenet.gr 195.170.0.9

 

Πρέπει να κάνεις κλήση στο 89625-55555 και όχι μέσω wap ή GPRS προφίλ (εκτός αν έχεις internet over GPRS, που μπορεί και να δουλεύει με το προφίλ του GPRS).

 

 

I otenet epitrepei kanonika ti lipsi email apo ton mail.otenet.gr otan eisai sto net me opoiodipote ISP (px. COSMOTE GPRS).

Ostoso den epitrepei ti xrisi tou outgoing server otan den eisai sundedemenos me to diktuo tis. Opote auto pou ekanes telika itan apla sundethikes me to diktuo tis kai se afise na steileis.

Fusika einai asumforos tropos.

Dustuxos den uparxei lusi se auto to provlima.

Otan ego omos thelo na sundetho me allo ISP tote xrisimopoio ta Webtools tis ( https://tools.otenet.gr/gr )

Fusika to T610 einai entelos athoo kai den ftaine oi ruthmiseis tou;-) Perissoteres leptomeries gia antistoixa provlimata sto forum Cosmote (sto GPRS isxuoun pano kato gia ola ta diktua)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο {προβλημα} μετα την αναβαθμιση ειναι οτι αργει να ανοιξει οταν το εχεις κλειστο (περιπου 6 δευτ. στο δικο μου)

 

 

Επισης,οι συντομευσεις που εχει στο μενου για internet (επιπλεον εικονες,επιπλεον ηχοι,more games) σε παραπεμπουν στο Vodafone Live!

 

Τελος,τα 2 πρωτα εικονιδια στο μενου ειναι παλι για Vodafone Live! με το πρωτο να σε στελνει στην αρχικη σελιδα του Live ενω το δευτερο στο Vodafone Favourites

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
merika pragmatakia menoun dld... ok tpt simantiko... emena ma sou pw den me enoxlei to live min sou pw oti maresei kiolas ... tha to stilw gia anavathmisi mesa saftes tis meres me etisi na mou valoun to sketo... an mou valoun tin r1l thn live ekdosi pali kalos afto to kokino spazi ligo tin monotonia....
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν το θέλω

 

σήμερα το άφησα για αναβάθμιση (εκείνοι μου το είπαν να την κάνω και ότι αυτό φταίει για τα προβλήματα μου) και δεν ξέρω αν έκανα βλακεία γιατί άκουσα ότι με το R1L live δεν βγαίνει πια το live... μου είπε πάντως η κοπελιά ΣΑΦΩΣ ότι τα διαχωρίζουν σε live και non live και ότι έχουν ΣΥΜΒΑΣΗ με την voda να τα διαχωρίζουν

 

οπότε χωρίς κολητό χλωμούς σας/μας βλέπω

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

oxi oxi min anisisxis...... to live exei figi telios apo tin siskevi sou...

 

ΕΔΩ ειναι το ερωτημα μου ετσι ειναι και εμενα πρωην live αν κανω αναβαθμιση θα γινει ξανα live ????
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Teacher

 

Παιδιά γεια σας. Αγόρασα το κινητό κι έχω 3 απορίες (συγνώμη αν έχουν απαντηθεί). Το τηλέφωνο είναι Made in???? Πόσο κοστίζει το usb καλώδιο σύνδεσης με το PC? Υπάρχει οριζόντια θήκη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανές απαντήσεις.

 

 

1) Made in China (για Ευρώπη)

2) ~ 35ε

3) Υπάρχει original SE

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Morpheus

 

The ocean has waves, regardless you sail it or not.

 

But, would you sail the ocean on a boat having a leak in the hull? I shouldn't.

 

 

Tις φιλοσοφίες Αγγλικού τύπου τις καταλαβαίνουν όλοι ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

merika pragmatakia menoun dld... ok tpt simantiko... emena ma sou pw den me enoxlei to live min sou pw oti maresei kiolas ... tha to stilw gia anavathmisi mesa saftes tis meres me etisi na mou valoun to sketo... an mou valoun tin r1l thn live ekdosi pali kalos afto to kokino spazi ligo tin monotonia....

 

 

Συμφωνώ απόλυτα !

Αν δε βάλεις και κάποιο θέμα ,που να δέιχνει την αντίθεση ακόμα καλύτερα ,όπως και το φόντo των εικονιδίων να είναι σε μπλέ απόχρωση ....Με master erase σβήνουν και αρκετά πράγματα τελικά ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dinosss

 

Το μονο {προβλημα} μετα την αναβαθμιση ειναι οτι αργει να ανοιξει οταν το εχεις κλειστο (περιπου 6 δευτ. στο δικο μου)

 

Επισης,οι συντομευσεις που εχει στο μενου για internet (επιπλεον εικονες,επιπλεον ηχοι,more games) σε παραπεμπουν στο Vodafone Live!

 

Τελος,τα 2 πρωτα εικονιδια στο μενου ειναι παλι για Vodafone Live! με το πρωτο να σε στελνει στην αρχικη σελιδα του Live ενω το δευτερο στο Vodafone Favourites

 

 

-Πολλές συσκευές (Live +non) με R1L software αργούν ν'ανοίξουν (ίσως bug σε σχέση με την SIM που έχει καθένας..)

 

-Aυτά τα κατάλοιπα από την απεγκατάσταση δεν είναι τόσο σημαντική διαφορά όπως το master reset (να σβήσει τά άχρηστα..) ,ώστε να ωθηθεί κανείς να κάνει απεγκετάσταση ,χάνοντας την εγγύηση .....

 

Εκτός βέβαια αν το δεξιό πλήκτρο "More" σε εξυπηρετεί τόσο πολύ τελικά ,και τα εικονίδια οπτικά....(εξάλλου και τα δύο εικονίδια στο μενού για Live που παρέμειναν, αντίστοιχα στην no- Live συσκευή σε παραπέμπουν στο SE site ,οπότε μιά από τα ίδια...)

 

Για μένα,υπάρχει η αμφιβολία ότι με την απεγκατάσταση το GPRS δουλεύει σωστά (ενώ μέσω του Live ,σερφάρισμα στο Ιnternet Wap πηγαίνει "σφαίρα" σε σχέση με no-Live συσκευή με ίδιες ρυθμίσεις -που έχω δεί - και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί....ίσως κάποια hardware μικροδιαφορά υπέρ του Live σαν customized -πιθανόν σε συνδιασμό με τα ~500Κ μνήμης που δεσμεύονται από τα "γραφικά" και δεν σβήνουν ...)

 

-Tέλος η απεγκετάσταση του Live έρχισε πλέον να διαφημίζεται στο Internet στην Ελλάδα : http://9volto.gr/catalog/default.php

(η λογική λέει : ότι software βάλεις ,μπορείς να το ξαναβγάλεις πλέον ...για όσους φοβούνται μην από no-live τώρα ξαναγίνει Live)

 

Προσοχή όμως επειδή χάνεται η εγγύηση ,μην το εκμεταλλευονται αυτό "διάφοροι" να σας "τα παίρνουν" πλέον συνέχεια,με αμφίβολες υπηρεσίες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Gary Kokkin

 

1) Made in China (για Ευρώπη)

2) ~ 35ε

3) Υπάρχει original SE

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...