Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο φίλε μου έχει απαντηθεί και πιο μπροστά αλλά και στο βιβλιαρακί στο κουτί με το Spiderman αναφέρει ότι για να κάνεις αναβάθμιση έπρεπε να κάνεις πρώτα backup και μετά αναβάθμιση restore ώστε να διατηρηθεί το κλειδί.Σε αυτό το βιβλιαράκι έχει και κάτι πολύ άσχημο.Αναφέρει τη γλώσσα Σκπιανά ως "Μακεδονικά".Καλορίζικο πάντως και εγώ σήμερα το πήρα.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Μου βγάζει όταν πατάω το μολυβάκι για να αλλάξω γλώσσα την πρώτη επιλογή κενή και μετα τις υπόλοιπες.Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο?

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα ακριβως επειδη διαβασα τις οδηγειες δεν εχω κανει ακομα αναβαθμιση....αρα τι να συμβαινει???μηπως κατι δεν παει καλα με την συσκευη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στην καμερα παιδια δεν ειδα μεγαλες διαφορες απο το ν95.......αυτες που ειναι σε κλειστο χωρο δεν βγαινουν και τοσο καλες..

(περιμενα ενα κλικ παραπανω σε αυτο....)...

τωρα με τους "χαρτες" εμεινα....

κλειδωνει σε δευτερόλεπτα.......:)

 

Καλή χρονιά!

Eχτές 8/1/2008 έκανα update μέσω ΝSU στο Ν95-8GB μου:

 

V 15.0.015

11-12-07

RM-320

Nokia N95 (07.01)

 

Η νέα αναβάθμιση διατέθηκε από την Nokia στις 7/1/2008 και δυστυχώς ακόμη το δίκτυο της WIND GR εμφανίζεται ΤΙΜ GR... ΔΕΝ ενημερώθηκε ακόμη η Nokia για την αλλαγή ΤΙΜ GR->WIND GR, τι να πω! Ας ελπίσουμε στην επόμενη αναβάθμιση που θα κάνουν το update operator list να το διορθώσουν επιτέλους σε WIND GR.

 

σε μενα βγαινει wind κανονικοτατα.......

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικο της συσκευης ειναι το V 10.0.021.Αναβαθμιση δεν του εχω κανει,ψαχνοντας στα εγκυρα κλειδια ειδα με εκπληξη οτι το κλειδη ενεργοποιησης για το spiderman 3 ειναι ακυρο???!!!!Υπαρχει περιπτωση να το ξαναανακτησω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia paixnidia n-gage pu tha vroume???kai episeis to teleutaio logismiko apo pou tha to katevasoume????

 

Πουθενα "ρε",ακομα δεν ειναι διαθεσιμα .

Διαβασε αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181611

 

Αναβαθμιση κανεις μεσω του nokia updater

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... προκειται να παρω το κινητο απο vodafone στις 20/1 ..... θα εχει το καινουργιο firmware η θα πρεπει να κανω αναβαθμιση;

και ακομη σκοπευω να αγορασω το πακετο της φωνητικης πλοηγησης... ξερει κανεις να μας πει πως θα γινει εγκατασταση;

ευχαριστω...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

στην καμερα παιδια δεν ειδα μεγαλες διαφορες απο το ν95.......αυτες που ειναι σε κλειστο χωρο δεν βγαινουν και τοσο καλες..

(περιμενα ενα κλικ παραπανω σε αυτο....)...

τωρα με τους "χαρτες" εμεινα....

κλειδωνει σε δευτερόλεπτα.......:)

 

σε μενα βγαινει wind κανονικοτατα.......

 

Σου βγαίνει WIND GR από την SIM. Αν πας... Εργαλεία-Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο-Δίκτυο-Επιλογή φορέα-Mη αυτόματη... θα δεις δυστυχώς ΤΙΜ GR.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... προκειται να παρω το κινητο απο vodafone στις 20/1 ..... θα εχει το καινουργιο firmware η θα πρεπει να κανω αναβαθμιση;

και ακομη σκοπευω να αγορασω το πακετο της φωνητικης πλοηγησης... ξερει κανεις να μας πει πως θα γινει εγκατασταση;

ευχαριστω...

Καλημέρα,

πας σε ένα Nokia shop και σου περνάνε την φωνητική πλοήγηση αλλά αν θυμάμε καλά το μικρότερο διάστημα που μπορείς να αγοράσεις είναι για τρία χρόνια.Το κόστος είναι 70 ευρώ και η διαδικασία κρατά το πολύ 5 λεπτά σου δίνει μετά και ένα χαρτί με το lisence code και οδηγίες για το πως θα περάσεις το lisence code μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Χθες που συνεδεσα το κινητο στο pc εγκατασταθηκε ενα update.

 

Αλλαξε κατι ρυθμισεις που ειχα αλλα τελος παντων δεν ειναι και σημαντικο αυτο. Το προβλημα ειναι οτι οι εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει δεν υπαρχουν πουθενα παρα μονο στη διαχειριση εφαρμογων. Δεν ανοιγουν και αν παω να κανω απεγκατασταση λεει η αφαιρετη απετυχε.

 

Δεν εχω κανω ζορι με το να χασω τις εφαρμογες. Πως μπορω να αφαιρεσω και απο διαχειριση εφαρομογων αυτες ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι?? καποιος με Ν95 8 Gb που να εχει Live messenger υπάρχει???? λειτουργει κανονικα??
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθήσει να εγκαταστησω το sports tracker αλλά αφου διαλέξω μνήμη ή phone memory μου βγάζει "σφάλμα σύνδεσης", το εγκαθιστώ και απο το computer αλλά δοκιμάζω και να το μεταφέρω στο κινητό και να το εγκαταστήσω απο εκεί και μου βγάζει το ίδιο λάθος

Υπόψιν δοκίμασα να το βάλω και στο τηλέφωνο και στην μνήμη, γενικως τα έχω δοκιμάσει όλα

Οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει

Επίσης έχω δοκιμάσει και την 1.67 και την 1.66 έκδοση

Εβαλα και την ημερομηνία πίσω μήπως το κόλλαγε αυτο, τίποτε όμως

Καμία ιδέα

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθήσει να εγκαταστησω το sports tracker αλλά αφου διαλέξω μνήμη ή phone memory μου βγάζει "σφάλμα σύνδεσης", το εγκαθιστώ και απο το computer αλλά δοκιμάζω και να το μεταφέρω στο κινητό και να το εγκαταστήσω απο εκεί και μου βγάζει το ίδιο λάθος

Υπόψιν δοκίμασα να το βάλω και στο τηλέφωνο και στην μνήμη, γενικως τα έχω δοκιμάσει όλα

Οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει

Επίσης έχω δοκιμάσει και την 1.67 και την 1.66 έκδοση

Εβαλα και την ημερομηνία πίσω μήπως το κόλλαγε αυτο, τίποτε όμως

Καμία ιδέα

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπερα φιλε μου. Εχεις προσπαθησει να το περασεις μεσω της εφαρμογης "Ληψη" που υπαρχει στα Εργαλεια? εγω περασα πριν αρκετες μερες απο εκει την εκδοση 1.64 και σημερα μεσω του sports Tracker εκανα update στην 1.67.

Για δοκιμασε να το κανεις download μεσω της "Ληψη".

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους!επειδή ζω στην ιταλία ψήνομαι να πάρω το κηνιτάκι απο εδώ μια και είναι πιο φθηνό

αλλα το βρίσκω μόνο σε έκδοση της tim! και δεν ξέρω μήπως δνε θα γίνεται η αλλαγή σε ελληνικό μετά! το έχει δοκιμάσει κανένας? και εαν ναι με τί αποτελεσματα;

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εχεις προσπαθησει να το περασεις μεσω της εφαρμογης "Ληψη" που υπαρχει στα Εργαλεια? εγω περασα πριν αρκετες μερες απο εκει την εκδοση 1.64 και σημερα μεσω του sports Tracker εκανα update στην 1.67.

Για δοκιμασε να το κανεις download μεσω της "Ληψη".

 

το δοκίμασα μέσω του "λήψη"και δεν δούλεψε, κατέβασα την 1.64 και μου έβγαλε πάλι σφάλμα σύνδεσης, πιο συγκεκριμένα σφάλμα ενημέρωσης, τι να φταίει???

 

Ενημέρωση:

Εβαλα την 1.63 εγκαταστάθηκε, και όταν κάνω Update μέσω του προγράμματος την 1.67 που την βρίσκει μόνο του

μου βγάζει στην εγκατάσταση σφάλμα σύνδεσης το κέρατοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!

Βοήθειααααααααααα

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι?? καποιος με Ν95 8 Gb που να εχει Live messenger υπάρχει???? λειτουργει κανονικα??

 

στην αρχή μου λειτουργούσε κανονικά αλλά τώρα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία..μάλλον θα βάλω άλλον...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους!επειδή ζω στην ιταλία ψήνομαι να πάρω το κηνιτάκι απο εδώ μια και είναι πιο φθηνό

αλλα το βρίσκω μόνο σε έκδοση της tim! και δεν ξέρω μήπως δνε θα γίνεται η αλλαγή σε ελληνικό μετά! το έχει δοκιμάσει κανένας? και εαν ναι με τί αποτελεσματα;

 

mia xara ginete kai emena tim eine italias alla oxi klidomeno etsi.alaksa ton prod code me to nemesis kai perasa elinika olla kala.

Link to comment
Share on other sites

Χθες που συνεδεσα το κινητο στο pc εγκατασταθηκε ενα update.

 

Αλλαξε κατι ρυθμισεις που ειχα αλλα τελος παντων δεν ειναι και σημαντικο αυτο. Το προβλημα ειναι οτι οι εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει δεν υπαρχουν πουθενα παρα μονο στη διαχειριση εφαρμογων. Δεν ανοιγουν και αν παω να κανω απεγκατασταση λεει η αφαιρετη απετυχε.

 

Δεν εχω κανω ζορι με το να χασω τις εφαρμογες. Πως μπορω να αφαιρεσω και απο διαχειριση εφαρομογων αυτες ?

Πάρε ότι θέλεις από τη flash memory (εικόνες, βίντεο κλπ) και κάνε της format. Μετά την αναβάθμιση χάθηκαν κάποια αρχεία που ήταν στη μνήμη της συσκευής, γι’ αυτό και δεν λειτουργούν οι εφαρμογές αυτές.

 

 

γεια σε όλους!επειδή ζω στην ιταλία ψήνομαι να πάρω το κηνιτάκι απο εδώ μια και είναι πιο φθηνό

αλλα το βρίσκω μόνο σε έκδοση της tim! και δεν ξέρω μήπως δνε θα γίνεται η αλλαγή σε ελληνικό μετά! το έχει δοκιμάσει κανένας? και εαν ναι με τί αποτελεσματα;

Τα ελληνικά τα περνάς σχετικά εύκολα, αλλά δυστυχώς επειδή θα κάνεις debrand θα χάσεις την εγγύηση.

 

Απλά σου αναφέρω τη διαδικασία, και εσύ θα αποφασίσεις...

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0550801.

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι?? καποιος με Ν95 8 Gb που να εχει Live messenger υπάρχει???? λειτουργει κανονικα??

κανονικότατα και hotmail τα πάντα

ck
Link to comment
Share on other sites

programmatakia opws to windows live message kai tetoia apoo pou tha ta vroume?episeis egkatestisa tous xartes alla to anoigw meta kai to gps mou dn vriskei pou vriskomai egw gt????einai san na min leitourgei to gps an kai deixnei oti psaxnei na to vrei!!

y.g.pws sindeomai me wifi??

Link to comment
Share on other sites

programmatakia opws to windows live message kai tetoia apoo pou tha ta vroume?episeis egkatestisa tous xartes alla to anoigw meta kai to gps mou dn vriskei pou vriskomai egw gt????einai san na min leitourgei to gps an kai deixnei oti psaxnei na to vrei!!

y.g.pws sindeomai me wifi??

Πού μπορώ να βρω εφαρμογές για το κινητό μου;

Windows Live Messenger

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σου βγαίνει WIND GR από την SIM. Αν πας... Εργαλεία-Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο-Δίκτυο-Επιλογή φορέα-Mη αυτόματη... θα δεις δυστυχώς ΤΙΜ GR.

 

στο μη αυτοματο το εχω φιλε μου και βγαινε wind......:)

 

το τιμ εμφανιζεται μονο οταν παω να επιλεξω το δίκτυο......

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ότι θέλεις από τη flash memory (εικόνες, βίντεο κλπ) και κάνε της format. Μετά την αναβάθμιση χάθηκαν κάποια αρχεία που ήταν στη μνήμη της συσκευής, γι’ αυτό και δεν λειτουργούν οι εφαρμογές αυτές.

 

 

 

Thanks για την απαντηση. Για να ειμαι σιγουρος οτι σε πιανω flash=8gb σωστα? Παντως εκανα ηδη φορματ και ηρθε στα ισα το κινητο

Η ερωτηση που εχω ειναι η εξης : αυτο συμβαινει καθε φορα που γινεται update το τηλεφωνο ή ετυχε στον γκαντεμη?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση. Για να ειμαι σιγουρος οτι σε πιανω flash=8gb σωστα? Παντως εκανα ηδη φορματ και ηρθε στα ισα το κινητο

Η ερωτηση που εχω ειναι η εξης : αυτο συμβαινει καθε φορα που γινεται update το τηλεφωνο ή ετυχε στον γκαντεμη?

Ναι την 8αρα λέω...

Κοιτά, κάνοντας format ή αναβάθμιση διαγράφονται όλα από τη μνήμη της συσκευής (όχι στη flash) με αποτέλεσμα να χαθούν και κάποια αρχεία των εφαρμογών αυτών. Συμβαίνει κάθε φορά που θα κάνεις format ή αναβάθμιση. Βέβαια μπορείς να κρατήσεις back up μέσω του PC Suite αλλά και τότε θα υπάρξει περίπτωση να υπάρξουν εφαρμογές που δεν θα τρέχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απο που είναι καλύτερα να πάρω το κινητό; Απο Cosmote, Vodafone ή Wind;

Να πω ο,τι σε καμία περίπτωση δεν επιθυμώ εγκατεστημένες υπηρεσίες στο κινητό (aka vodafone live, wind plus), το θέλω "παρθένο" όπως το δίνει η Nokia χωρίς τις βλακείες που κάνουν οι carriers να αλλάζουν icons κλπ.

 

Ρωτάω για να μήν πέσω θύμα "παραεισαγωγής" και ψάχνομαι με την εγγύηση.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...