Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ηρθε και το δικο μου απο αγγλια... 540 ευρωπουλα :) δεν μπορω ομως να αλλαξω το product code. κανω instal το νεμεσις μου ζηταει drivers βρησκω το αρχειο nssusb.inf

αλλα μου λεει πως δεν ειναι για την συσκευη μου :mad: ξερει καποιος γιατι η καλυτερα μπορει καποις να ανεβασει του drivers? thanks :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις ηρθε και το δικο μου απο αγγλια... 540 ευρωπουλα :) δεν μπορω ομως να αλλαξω το product code. κανω instal το νεμεσις μου ζηταει drivers βρησκω το αρχειο nssusb.inf

αλλα μου λεει πως δεν ειναι για την συσκευη μου :mad: ξερει καποιος γιατι η καλυτερα μπορει καποις να ανεβασει του drivers? thanks :)

Έχεις εγκαταστήσει το PCSuite; το έχεις τρέξει έστω και μια φορά;

Νομίζω πως αυτό χρειάζεται..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Απλα θα ηθελα να ρωτησω αν τα εχει παρατηρησει κανεις αλλος ολα αυτα που ανεφερα... Μακαρι να ειναι σφαλμα ή προβλημα του συγκεκριμενου κινητου και να μην ισχυει για το συνολο των Ν95 8gb.

Συγνωμη για το μεγαλο mail και περιμενω τις απαντησεις σας για να αγορασω επιτελους κινητο.....

 

Ηταν σφαλμα ή προβλημα του συγκεκριμενου κινητου,το χω 1 μήνα κανενα κόλλημα,απ'ολα που ανεφερες μονο το σλάιντ ειναι γεγονος οτι παιζει λιγο και ειναι καπως ενοχλητικο κυριως οταν ειναι κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε και το δικο μου απο αγγλια... 540 ευρωπουλα :) δεν μπορω ομως να αλλαξω το product code. κανω instal το νεμεσις μου ζηταει drivers βρησκω το αρχειο nssusb.inf

αλλα μου λεει πως δεν ειναι για την συσκευη μου :mad: ξερει καποιος γιατι η καλυτερα μπορει καποις να ανεβασει του drivers? thanks :)

 

kai egw apo eksoteriko to pira, ekana mia proti sindesi me to pcsuite gia na kani install tous drivers kai meta allaksa mia xaroula to product code kai perasa ellinika.

 

na rotiso kati ama allakso to product code kai to balw sto arxiki tha to paroun xampari ama to paw gia service? oxi oti exo problima me to kinito mou mia xara einai ola...apla enimerotika rotao.

Link to comment
Share on other sites

emena mou tin "spaei" otan patao to prasino kai kokkino koumpaki stin kleisti thesi patiete ligo pros ta katw. einai fisiologiko auto? einai to proto mou slide kai den ksero pos itan to proigoumeno.

file moy einai apolitws fisiologiko exw alla dio samsung poy thewrounta ta korifaia se slider kai exoun ta idia akribws ''simptwmata''

ck
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από μέρα σε μέρα περιμένω το n95 8gb και θα ήθελα να ρωτήσω ποια Bluetooth ακουστικά μου προτείνεται μέχρι 110euro και ποια θήκη

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από μέρα σε μέρα περιμένω το n95 8gb και θα ήθελα να ρωτήσω ποια Bluetooth ακουστικά μου προτείνεται μέχρι 110euro και ποια θήκη

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης

Σου προτείνς το bh-800 της νόκια (πάντα) εχει γύρς στα 100 ευρώ και ή να περιμένεις που θα βγει το 902 , ωσο αναφορά τη ποιότητα της συσκευής όπως εχω ξαναπει είναι τέλεια ουτε τριξίματα στα πλήκτρα δεν έχω ούτε στο καπάκι της μπαταρίας σταματήστε επιτέλους να θάβεται την ποιότητα του. μόνο ενα ελαφρύ πάνω κάτω έχει όταν είναι κλειστό η ανοιχτό προς τα πάνω αλλά πολύ ελάχιστο μπορεί και να μην το καταλάβεις , που όπως έχω ξαναπεί είναι απολύτως φυσιολόγικο και έχω το e900 kai d900 και κάνουν το ίδιο ακριβώς . ΤΕΛΟΣ

ck
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από μέρα σε μέρα περιμένω το n95 8gb και θα ήθελα να ρωτήσω ποια Bluetooth ακουστικά μου προτείνεται μέχρι 110euro και ποια θήκη

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης

 

Εγώ έχω τα Nokia BH-902 και BH-803 που ταιριάζουν και αισθητικά με το κινητό (καθότι μαύρα). Έχω όμως και τα BH-800/BH-801. Ειδικά το πρώτο, θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα που έβγαλε η Nokia. Τέλος, αν θέλεις να είναι στερεοφωνικό και με ραδιόφωνο για χρήση με άλλα κινητά χωρίς ραδιόφωνο, δες το Nokia HS-12W.

Έχω όλα τα παραπάνω και είμαι ευχαριστημένος από όλα (με εξαίρεση τη μπαταρία στο τελευταίο). Διαλέγεις και παίρνεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα Nokia BH-902 και BH-803 που ταιριάζουν και αισθητικά με το κινητό (καθότι μαύρα). Έχω όμως και τα BH-800/BH-801. Ειδικά το πρώτο, θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα που έβγαλε η Nokia. Τέλος, αν θέλεις να είναι στερεοφωνικό και με ραδιόφωνο για χρήση με άλλα κινητά χωρίς ραδιόφωνο, δες το Nokia HS-12W.

Έχω όλα τα παραπάνω και είμαι ευχαριστημένος από όλα (με εξαίρεση τη μπαταρία στο τελευταίο). Διαλέγεις και παίρνεις...

Το Nokia BH-902 έχει αναγνώριση κλήσης των Ελληνικών χαρακτήρων των επαφών; Εντυπώσεις για αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα τα φώτα σας. Δυστυχώς την πέμπτη το απόγευμα μου την έπεσαν 5 (!) και μου πήραν το πορτοφόλι, όπου μέσα ειχα την απόδειξη αγοράς του κινητού. Το κινητό είναι αγορασμένο από νόκια καταστήμα. Με την εγγύηση, τι γίνεται; Η απόδειξη μπορεί να ξαναεκτυπωθεί από το κατάστημα; Άσχημη εμπειρία παιδιά......:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα τα φώτα σας. Δυστυχώς την πέμπτη το απόγευμα μου την έπεσαν 5 (!) και μου πήραν το πορτοφόλι, όπου μέσα ειχα την απόδειξη αγοράς του κινητού. Το κινητό είναι αγορασμένο από νόκια καταστήμα. Με την εγγύηση, τι γίνεται; Η απόδειξη μπορεί να ξαναεκτυπωθεί από το κατάστημα; Άσχημη εμπειρία παιδιά......:(:(:(

 

Φυσικά και γίνεται επίδοση αντιγράφου της απόδειξης. Απλά, πηγαίνεις στο κατάστημα ΝΟΚΙΑ που το πήρες και με το ΙΜΕΙ σου βρίσκει τα στοιχεία της αγοράς, τα οποία και επανατυπώνει. Αυτό δεν ισχύει μόνο για τηλέφωνα αλλά για κάθε είδους συναλλαγές, που η απόδειξη είναι και εγγύηση στης συσκευής. Αλλά μην αφήσεις να περάσει χρονικό διάστημα, κίνησε σύντομα τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα τα φώτα σας. Δυστυχώς την πέμπτη το απόγευμα μου την έπεσαν 5 (!) και μου πήραν το πορτοφόλι, όπου μέσα ειχα την απόδειξη αγοράς του κινητού. Το κινητό είναι αγορασμένο από νόκια καταστήμα. Με την εγγύηση, τι γίνεται; Η απόδειξη μπορεί να ξαναεκτυπωθεί από το κατάστημα; Άσχημη εμπειρία παιδιά......:(:(:(

 

 

Τυχερός στην ατυχία σου; Σου πήραν την απόδειξη αλλά δε πήραν το κινητό; H' δε το είχες μαζί σου;

 

Από περιέργεια..που έγινε το περιστατικό; Έλληνες ή όχι;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση στο Ν95-8GB και αν του παίζει η ταινία Spiderman3 κανονικά ή τι πρέπει να κάνουμε για να μην χαλάσει η ταινία μετά την αναβάθμιση;

 

Κάποιοι είπαν κάτι για key ενεργοποίησης, ισχύει και πως μπορούμε να κάνουμε ασφαλή αναβάθμιση ώστε να παίζει μετά η ταινία; Eυχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η ΝΟΚΙΑ είχε βγάλει ανακοίνωση στα Service Bulletins για το Spiderman 3 για να μην χαθεί.

Θα το ψάξω και το postάρω εδώ....

 

Λοιπόν το βρήκα και λέει εάν κάνεις reset ή και σε μερικές περιπτώσεις αναβάθμιση θα χάσεις το δικαιώματα να παίξεις τα προεγκατεστημένα αρχεία (π.χ. Spiderman 3). Και αυτό γιατί έχουν DRM licenses (Digital rights management) και με το RESET χάνονται (τα δικαιώματα).

 

Και η καλύτερη λύση είναι να κάνεις πλήρες backup με το PC Suite πριν κάνεις ότιδήποτε.....

 

Και αυτό γιατί σε περίπτωση που κάνεις κάτι που θα σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα τότε μπορείς να κάνεις ένα Restore από την σουίτα και να γλυτώσεις τρεξίματα..............

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να έκανε αναβάθμιση υπάρχει να μας πει τι έκανε με το Spidarman3;

 

Ναι. θα κανετε backup της μνημης του τηλεφωνου μεσα απτο κινητο (εγω δεν χρησιμοποιησα pc suite). Μετα το update κανετε restore και ολα ok.

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia BH-902 έχει αναγνώριση κλήσης των Ελληνικών χαρακτήρων των επαφών; Εντυπώσεις για αυτό;

 

Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω, καθώς έχω όλες μου τις επαφές στα Αγγλικά (Greeklish) τα οποία αναγνωρίζονται κανονικά. Για τα Ελληνικά δε ξέρω...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να έκανε αναβάθμιση υπάρχει να μας πει τι έκανε με το Spidarman3;

 

ΧΩΡΙΣ backup το spiderman ΔΕΝ παίζει μετά την αναβάθμιση. Σου βγάζει πρόβλημα με το πιστοποιητικό. Οπότε όπως γράφει και ο φίλος από πάνω κάνεις ενα μπακαπ και είσαι οκ.

 

Εγώ δεν έκανα και δεν το έπαιζε μετά την αναβάθμιση. Στενοχωρήθηκα πολύ είναι η αλήθεια, μέχρι και το κινητό έγινε κατάμαυρο από τη στενοχώρια του αλλά τελικά βρήκα τη λύση !! Το διέγραψα στεγνά κέρδισα περίπου 1 γίγα παρά κάτι στη μνήμη και με ένα πρόγραμμα για αβι (core player) βλέπω ότι θέλω στο κινητό και δεν κάθομαι να κουράζω το μυαλό μου με τις χαζομάρες της Νοκια για δικαιώματα και άλλα τέτοια κουλά ! :-)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα προβληματάκι με τα βίντεο που φτιάχνω.

Έκανα 4 βίντεο κλιπάκια και όλα παίζουν(όλα με τον ίδιο τρόπο φτιαγμένα) κανονικά.

Από το «κέντρο βίντ.» όμως ένα από τα 4 δεν ανοίγει. Και αναγκάζομαι να το ανοίξω μέσω «Διαχ. Αρχ.» από τα χύμα αρχεία του κινητού. γιατί γίνετε αυτό? Σας έχει παρουσιαστεί αυτό το θέμα?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

 

παιζει εξωτερικους υποτιτλους ο flvplaiyer???? αν ναι ,μπορεις να μου δωσεις link να το κατεβασω??? θελει signed??? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ξερει καποιος ποιο προγραμματακι ηχογραφει κλησεις χωρις

να ακουγετε το μπιπ? οσα μου δουλευανε στο ν73 τωρα δεν δουλευουν :( ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...