Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα, θελω να με βοηθησετε στην εξης απορια μου.

 

Εχω δανειστει απο ενα φιλο μια καρτα wind f2g με την προσφορα του 1,5gb, την χρησιμοποιω με ενα usb modem και ξεπερασα την χρηση του 1,5gb (πολύ πιθανό και τις μοναδες που ειχε μεσα η καρτα) και πλεον δεν εχω ιντερνετ.

 

Τι πρεπει να κανω?

αγοραζω καρτα f2g 10 ευρω απο το περιπτερο, την περναω μεσω κινητου και ανανεωνεται ο χρονος και η προσφορα συναμα?

 

Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει.

 

το 1,5gb είναι / μήνα οπότε πάπαλα :O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάρε το 1269 να ακούσεις υπόλοιπο . Αν είναι αρνητικό πάρε 1260 από ένα άλλο νούμερο καί ζητα διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

αν το υπολοιπο είναι μηδενικό/αρνητικό τότε μπορώ να βάλω καρτα και να ξαναενεργοποιηθεί η προσφορά του 1,5gb?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν το υπολοιπο είναι μηδενικό/αρνητικό τότε μπορώ να βάλω καρτα και να ξαναενεργοποιηθεί η προσφορά του 1,5gb?

 

Παιδια, το υπόλοιπο ηταν μηδενικό, έβαλα κάρτα 5 ευρώ και την κατανάλωσε.

 

Πως ενεργοποιειται η προσφορα παλι? Μηπως πρεπει να βαλω 10 ευρω καρτα? Χρειαζεται να στειλω μηνυμα καπου?

 

Η προσφορα απο οσο θυμαμαι ισχυει μεχρι τελος του χρονου.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το υπόλοιπο ηταν μηδενικό, έβαλα κάρτα 5 ευρώ και την κατανάλωσε.

 

Πως ενεργοποιειται η προσφορα παλι? Μηπως πρεπει να βαλω 10 ευρω καρτα? Χρειαζεται να στειλω μηνυμα καπου?

 

Η προσφορα απο οσο θυμαμαι ισχυει μεχρι τελος του χρονου.

 

η προσφορά έχει λήξη από τον ιουνιο.

απλά έπαιρνες κάπου τηλ πατούσες το 1 και ενεργοποιούνταν.

δεν είχε σχέση με κάρτες ανανέωσης, αλλά αυτόματα κάθε

μήνα είχες τα δωρεάν μηνύματα τηλ και ίντερνετ.

τα οποία ισχύουν ως τέλος του χρόνο.

 

edit: είδα οτι το ενεργοποίησες

οπότε πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και πες τους να σου μηδενίσουν το υπόλοιπο

γιατί έχει πάει μείον και έπρεπε κανονικά να είχε σταματήσει η χρέωση στα μηδέν ευρώ.

όσο για το ίντερνετ σε 5,6 μέρες θα έχεις πάλι τα δωρεάν gb μιας και αλλάζει ο μήνας.

απλά φρόντισε να μην έχεις μηδενικό ή αρνητικό υπόλοιπο

γιατί σε εμένα η wind μου κόβει το 3G/GSM και δεν υπάρχει καθόλου πρόσβαση.

Edited by PARASwrite
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το υπόλοιπο ηταν μηδενικό, έβαλα κάρτα 5 ευρώ και την κατανάλωσε.

 

Πως ενεργοποιειται η προσφορα παλι? Μηπως πρεπει να βαλω 10 ευρω καρτα? Χρειαζεται να στειλω μηνυμα καπου?

 

Η προσφορα απο οσο θυμαμαι ισχυει μεχρι τελος του χρονου.

 

Δεν χρειάζετε να κάνεις τίποτα , Απλά να περιμένεις 6 ημέρες

Από την πρώτη μέρα του οκτωβρίου θα έχεις πάλι 1536 ΜΒ

Μέχρι τώτε βάλε 15 ευρώ και αγόρασε 1GB με 15 ευρώ

Στείλε 1GB στο 19595

ή πάρε το πακέτο των 7 ημερών με 14 ευρώ το οποίο προσφέρει 12Gb

στέλνωντας NS7 στο 19595 το οποίο είναι καλύτερο φυσικά αφού μόνο 6 ημέρες θα σου χρειαστεί.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζετε να κάνεις τίποτα , Απλά να περιμένεις 6 ημέρες

Από την πρώτη μέρα του οκτωβρίου θα έχεις πάλι 1536 ΜΒ

Μέχρι τώτε βάλε 15 ευρώ και αγόρασε 1GB με 15 ευρώ

Στείλε 1GB στο 19595

ή πάρε το πακέτο των 7 ημερών με 14 ευρώ το οποίο προσφέρει 12Gb

στέλνωντας NS7 στο 19595 το οποίο είναι καλύτερο φυσικά αφού μόνο 6 ημέρες θα σου χρειαστεί.

 

Μπραβο φίλε μου, ακριβως αυτό ισχυει, καλεσα σημερα την εξυπηρετηση πελατων και με ενημερωσε πως απλα ο δωρεαν ογκος ενεργοποιειται καθε πρωτη του μηνα. Ευχαριστω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

είχα μια σύνδεση adsm 5 gb από wind με usb φλασάκι huawei E169

και λογισμικό 2.2

σήμερα έκανα άλλη μια σύνδεση και μου έδωσαν ένα φλασάκι πάλι huawei αλλα από πίσω γραφει E1692.έκδοση λογισμικού έχει πάνω την 2.3

 

αυτό που παρατηρώ είναι ότι με το παλιό παίνει τριπλάσια ταχύτητα από ότι με το καινούριο!!!:X

2 laptop στο ίδιο σημείο και τα δυο και ταυτόχρονες όλες οι κινήσεις.το καινούριο σέρνεται απίστευτα ενώ το παλιό πάει σφαίρα:X

 

μου είχε πει ένα υπάλληλος όταν πήγα να πάρω το πρώτο (πριν ένα χρόνο περίπου) ότι αυτά που είναι με μεταλλικο καπακι στην κάρτα sim είναι πιο γρήγορα σε σχέση με αυτά που είναι από πλαστικό.η αλήθεια είναι ότι το παλιό είναι μεταλλικό και το καινούριο από πλαστικό...λέτε να είχε δίκιο τελικά???

έχει βρει κανεις λύσει για να δυναμώσει το σήμα έστω και σε gsm κατάσταση γιατί δυστυχώς σέρνεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είχα μια σύνδεση adsm 5 gb από wind με usb φλασάκι huawei E169

και λογισμικό 2.2

σήμερα έκανα άλλη μια σύνδεση και μου έδωσαν ένα φλασάκι πάλι huawei αλλα από πίσω γραφει E1692.έκδοση λογισμικού έχει πάνω την 2.3

 

αυτό που παρατηρώ είναι ότι με το παλιό παίνει τριπλάσια ταχύτητα από ότι με το καινούριο!!!:X

2 laptop στο ίδιο σημείο και τα δυο και ταυτόχρονες όλες οι κινήσεις.το καινούριο σέρνεται απίστευτα ενώ το παλιό πάει σφαίρα:X

 

μου είχε πει ένα υπάλληλος όταν πήγα να πάρω το πρώτο (πριν ένα χρόνο περίπου) ότι αυτά που είναι με μεταλλικο καπακι στην κάρτα sim είναι πιο γρήγορα σε σχέση με αυτά που είναι από πλαστικό.η αλήθεια είναι ότι το παλιό είναι μεταλλικό και το καινούριο από πλαστικό...λέτε να είχε δίκιο τελικά???

έχει βρει κανεις λύσει για να δυναμώσει το σήμα έστω και σε gsm κατάσταση γιατί δυστυχώς σέρνεται...

 

To σήμα από Wind Connection Manager είναι το ίδιο; Αν ναι δεν είναι θέμα σήματος αλλά λογικά θέμα driver ή ακόμη χειρότερα...hardware. Το καινούριο usb stick που σου δώσανε υποτίθεται ότι έχει μεγαλύτερη ταχύτητα HSDPA :lol: (7.2mbit vs 3.6mbit).

Προσωπικά,με το Ε1550 είμαι άψογα,παρότι το πήρα σχεδόν τζάμπα (35Ε...! ) και το έχω λιώσει στο download!

http://www.speedtest.net/result/972521069.png

Για να δυναμώσεις το σήμα,εφόσον δεν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία υπάρχει η λύση καμένη λύση του αλουμινόχαρτου (σχηματίζεις κάτοπτρο γύρω από το φλασάκι) αλλά είναι too much...Μια χαρά σήμα έχουν τα USB :blink:

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To σήμα από Wind Connection Manager είναι το ίδιο; Αν ναι δεν είναι θέμα σήματος αλλά λογικά θέμα driver ή ακόμη χειρότερα...hardware. Το καινούριο usb stick που σου δώσανε υποτίθεται ότι έχει μεγαλύτερη ταχύτητα HSDPA :lol: (7.2mbit vs 3.6mbit).

Προσωπικά,με το Ε1550 είμαι άψογα,παρότι το πήρα σχεδόν τζάμπα (35Ε...! ) και το έχω λιώσει στο download!

http://www.speedtest.net/result/972521069.png

Για να δυναμώσεις το σήμα,εφόσον δεν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία υπάρχει η λύση καμένη λύση του αλουμινόχαρτου (σχηματίζεις κάτοπτρο γύρω από το φλασάκι) αλλά είναι too much...Μια χαρά σήμα έχουν τα USB :blink:

 

 

το σήμα είναι το ίδιο.αλλάζει όμως η ταχύτητα.στο ένα πάει με 70kb ενώ στο άλλο με 15kb

στο κατάστημα που πήγα είχα και αυτήν την επιλογή αλλα λόγο του ότι αυτό(Ε1550)είναι πιο παλιό κατασκευαστικά αλλα πιο καινούριο στα καταστήματα τις wind επέλεξα το E1692(7.2 και Κολοκυθια)

αύριο θα παω να πάρω το άλλο για δοκιμη και βλέπουμε.έχει πλαστικό ή μεταλλικό καπάκι στην κάρτα sim το Ε1550???

αλλα άμα δεν κάνω δουλειά και με αυτό τότε θα πρέπει να περιμένω να φέρουν γιατί είχε ένα και ένα.οποτε αναμονή μέχρι να τελειώσει η απεργία με τους φορτηγατζήδες...

δυστυχώς μονο στο κατάστημα που έκανες τη σύνδεση μπορείς να κανεις αντικατάσταση (έτσι μου είπαν τουλάχιστον)

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια γρηγορη ερωτηση...θελω να κανω φορητοτητα σε καρτοτηλ wind (σε ενα απο τα 3 που εχει ).

 

Ξερω οτι η q δινει 1500 σε wind και 100mb net μεχρι τελος χρονου. Μετα ομως?

 

ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ υπαρχει τροπος να εχω net σε καρτα (wind καρτοκινητη ή f2g ή Q) με καποια σταθερη χρεωση πχ 5 € το μηνα 100MB κοκ ? Ειδα κατι web n mail στο site αλλα αυτα ειναι για συνδεση αν δεν απατωμαι.

 

Παρεπιπτοντως το site της WIND πρεπει να εχει σχεδιαστει ειδικα για να σε μπερδευει...το χειροτερο ισως ολων των εταιρειων.

Link to comment
Share on other sites

 

Παρεπιπτοντως το site της WIND πρεπει να εχει σχεδιαστει ειδικα για να σε μπερδευει...το χειροτερο ισως ολων των εταιρειων.

 

της cosmote τι ειναι δηλαδη; :blink::blink::blink::blink::blink:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια γρηγορη ερωτηση...θελω να κανω φορητοτητα σε καρτοτηλ wind (σε ενα απο τα 3 που εχει ).

 

Ξερω οτι η q δινει 1500 σε wind και 100mb net μεχρι τελος χρονου. Μετα ομως?

 

ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ υπαρχει τροπος να εχω net σε καρτα (wind καρτοκινητη ή f2g ή Q) με καποια σταθερη χρεωση πχ 5 € το μηνα 100MB κοκ ? Ειδα κατι web n mail στο site αλλα αυτα ειναι για συνδεση αν δεν απατωμαι.

 

Παρεπιπτοντως το site της WIND πρεπει να εχει σχεδιαστει ειδικα για να σε μπερδευει...το χειροτερο ισως ολων των εταιρειων.

 

Μετά... θα δείξει.

 

Δες το post #1284 του Vasileios

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Γνωρίζει κανείς αν ισχύει το 1GB/ 30μέρες/15€ ? (Send 1GB to 19595)

το βλέπω στο αγγλικό site της Wind αλλά δεν μπορώ να το βρώ στο Ελληνικό,

δεν καταλαβαίνω αν το πακέτο αυτό ισχύει ή οχι..

 

Ευχαριστώ

 

Chris

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Γνωρίζει κανείς αν ισχύει το 1GB/ 30μέρες/15€ ? (Send 1GB to 19595)

το βλέπω στο αγγλικό site της Wind αλλά δεν μπορώ να το βρώ στο Ελληνικό,

δεν καταλαβαίνω αν το πακέτο αυτό ισχύει ή οχι..

 

Ευχαριστώ

 

Chris

 

Οπως ειπα το site της wind ειναι παραδειγμα κακου design.

 

 

 

Αν και το εχω δει οτι υπαρχει σημερα δεν μπορω να το βρω με την καμια.

 

 

edit : το βρηκα http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/tariff_plans/mobile_broadband/tariff_plans/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

Edited by ison
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση απο εμενα..

 

Το δικυτο της wind πως τα παει σε ταχυτητες 3g γιατι εχω ακουσει απογοητευτικα σχολια... (οχι τπτ αλλο και εκανα και την φορητοτητα χτες).

 

Δεν περιμενω να εχω 10mbps αλλα τουλαχιστον να μπορω να σερφαρω αξιοπρεπως στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση απο εμενα..

 

Το δικυτο της wind πως τα παει σε ταχυτητες 3g γιατι εχω ακουσει απογοητευτικα σχολια... (οχι τπτ αλλο και εκανα και την φορητοτητα χτες).

 

Δεν περιμενω να εχω 10mbps αλλα τουλαχιστον να μπορω να σερφαρω αξιοπρεπως στο iphone.

 

Για surfing είναι κάτι παραπάνω από καλό.

Για downloading εξαρτάται από την περιοχή.

πχ Πήλιο έχω 3Mbit,Βόλο 0.5mbit,Καρδίτσα 3Mbit...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Απο 15 Δεκεμβριου ερχεται ενα νεο προγραμμα συμβολαιου mobile broadband απο την wind. Περιλαμβανει 1GB χρηση δεδομενων καθε μηνα μονο με 10ευρω. Θα βολεψει αρκετους νομιζω!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο υπήρχε το καλοκαίρι στην καρτοκινητή της. Αν τώρα αποφάσισε να το δώσει μόνο στα συμβόλαια (με την ελπιδα να ξεπερασουν το οριο και να τους φεσωσει) να το χαιρονται...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για χρήση σε PC έτσι?

Όχι για χρήση μέσω κινητού..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο 15 Δεκεμβριου ερχεται ενα νεο προγραμμα συμβολαιου mobile broadband απο την wind. Περιλαμβανει 1GB χρηση δεδομενων καθε μηνα μονο με 10ευρω. Θα βολεψει αρκετους νομιζω!

 

απο κινητο ή λαπτοπ?

Link to comment
Share on other sites

Απο 15 Δεκεμβριου ερχεται ενα νεο προγραμμα συμβολαιου mobile broadband απο την wind. Περιλαμβανει 1GB χρηση δεδομενων καθε μηνα μονο με 10ευρω. Θα βολεψει αρκετους νομιζω!

 

Δεν είναι το ίδιο πρόγραμμα που υπήρχε στην καρτικινητή το καλοκαίρι;

 

Είναι σίγουρα συμβόλαιο;

Δινει επιδότηση;

 

Ίσως σίγουρος πως δεν είναι αυτό με την κάρτα που τώρα το χρεώνουν 15 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα συμβολαιου ειναι για υπολογιστη αλλα μπαινει στο κινητο. Δεινει σιγουρα στο στικακι.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα usb modem (Huawei E-1692) της wind για πρόσβαση στο ιντερνετ. Βάζοντας μέσα μια SIM f2g6 το λογισμικό της wind που έχει εγκατεστημένο το usb modem την αναγνωρίζει και μπαίνω κανονικά στο internet έχοντας βάλει τον apn για τη wind.

Όμως αν αλλάξω τη sim και βάλω μια της Q παρόλο που βάζω το σωστό APN της Q το software της wind το usb modemδεν μου αναγνωρίζει τη sim της Q.

Μήπως ξέρει κανείς ποιο software πρέπει να εγκαταστήσω στο usb modem (Huawei E-1692) προκειμένου να μου βρίσκει την sim της Q και να μπαίνω στο ιντερνετ?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το MWconn, το χρησιμοποιώ σε διαφορετικά notebooks και με διαφορετικές SIM κάρτες και λειτουργεί ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...