Jump to content

Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;  

118 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ποτέ γράμμα;



Recommended Posts

Σήμερα το μεσημέρι όπως φεύγω από το σπίτι βλέπω ένα φάκελο στο γραμματοκιβώτιο. Ανοίγω το γραμματοκιβώτιο να δω από ποιον είναι και το ξαναβάζω μέσα για να μην ανεβαίνω πάλι πάνω. Το απόγευμα που γυρνάω, άφαντος ο φάκελος...Μίλησα με το διαχειριστή αλλά δεν είχε πέσει παρόμοιο περιστατικό στην αντίληψή του...

 

Εσάς σας έχουν κλέψει ποτέ κάποιο γράμμα, κάποιον λογαριασμό ή κάτι παρεμφερές;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λες τωρα!!! Απιστευτο! Δεν μου/μας εχει τυχει ποτε, απ' οσο ξερω δηλαδη... Αλλα κατα πασα πιθανοτητα οχι. Βασικα δεν καταλαβαινω ποιος ειναι ο λογος να κανει καποιος κατι τετοιο... Ψιλοακυρο μου φαινεται να κλεψεις γραμμα αλλουνου :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές και όχι μόνο και ανοιγμένα και σχισμένα είχα τσακωθεί με την γειτόνισσα την σκασμένη όλα ήθελε να τα ξέρει ... εε πήγα στο ταχυδρομείο νοίκιασα μια θυρίδα και ησύχασα...

Και δεν θα πιστεύεται και το θράσος της... έβλεπε ότι δεν άφηνε πλέον ο ταχυδρόμος γράμματα στο σπίτι και με ρωτάει "Μα καλά τι έγινε δεν σας στελνουν τους λογαριασμούς σας θα σας τα έκοψαν όλα τηλέφωνα, ηλεκτρικό εεεε?" Τώρα τι της απάντησα δεν θέλετε να μαθετε :X γιατί θα με κάνουν Ban οι Μοds και με το δίκιο τους αλλά με έβγαλε από τα ρούχα μου η παλιοκοτσομπόλα.....

Τώρα έχει βρει άλλα θύματα τους νέους νοικάρηδες σα βαμπιρ παιδί μου.....που αντί να ρουφάει αίμα ρουφάει γράμματα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

μπορει να τα πειρε καποιος γειτονας αν μιλας μαζι τουςς για να στα δωσει προσωπικα...

κλεβουν λογαριασμους μονο απο πιστωτικες για να δουν ποσα εχεις στην τραπεζα..

υπηρχε εποχη π σχιζαν το φακελο στου λογαριασμους για να δουν ποσα πληρωνα

αν ειναι διαφημιστικα ας τα παιρνουν χαρη κανουν να μην τα πεταω στα σκουπιδια εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιος μου σουφρώνει τους καταλόγους που λαμβάνω απο το πλαίσιο,μα τι περίεργοι άνθρωποι...:down:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στο παλιο σπιτι..επεφτε πολυ πλιατσικο!! και τις περισσοτερες φορες ανοιγμα...του φακελου..και το αφηναν παλι.:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απαράδεκτο αυτό που βιώνεις!

Απλά να γνωρίζεις&αντιστοιχα να προειδοποιήσεις όποιον ενδεχομένως υποπτεύεσαι οτι κακόβουλα παραβιάζει τις επιστολές σου πως βάσει του άρθρου 370 του Ποινικού Κώδικα η συγκεκριμένη πράξη είναι αξιόποινη και αποτελεί πλημμέλημα.

Link to comment
Share on other sites

δε εχει τυχει μονο μια και δυο..

 

φακελοι εξαφανιζονται η τους βρισκω ανοιγμενους, και οτανημουν συνδρομητρια σε καποιο ξενο περιοδικο καποιες φορες δεν το εβρισκα καθολου, και καποιες φορες το εβρισκα ανοιγμενο..

μαλλον καποιοσ ηθελε να το διαβαζει πρωτος και μαλιστα τζαμπα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

σχεδον καθημερινα .και το κακο ειναι που ξερω και ποιος το κανει....

το μονο που μου μενει ειναι να τον "συλλαβω" επ δραση και να τον κανω βουκινο.

απορω ομως τι καταλαβαινει απο την αλληλογραφια που κλεβει(γιατι δεν ανοιγει απλα τα γραμματα ,τα εξαφανιζει!!)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και να ήταν μόνο τα γράμματα.

Μου έχουν βουτήξει 2 φορές δεματάκια που έχω αγοράσει από ebay. :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε πρόβλημα στο σπίτι στη Ρόδο καθώς υπάρχει συνωνυμία με τη γειτόνισσα και γίνεται ένας χαμός με τα γράμματα!...Ευτυχώς είναι συνεννοήσιμη και τις περισσότερες φορές το αναφέρει..και λέω τις περισσότερες γιατί δεν είναι λίγες οι φορές που έφερε λογαριασμό μας όταν πια είχε λήξει...:confused:
Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Πάρα μα πάρα πολλές φορές και φυσικά δε φταίνε μόνο οι σιχαμεροί γείτονες κ περαστικοί αλλά κυρίως οι ταχυδρόμοι που δεν βάζουν τα γράμματα μέσα στο κουτί αλλά τα αφήνουν όπου να'ναι :mad:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο πάθαινα κι εγώ στην πολυκατοικία που μένω: Πολλές φορές έβλεπα την αλληλογραφία μου ανοιγμένη, 1-2 μέρες από την μέρα που έπρεπε να την λάβω. Μερικές φορές οι φάκελοι ήταν ανοιγμένοι προσεκτικά, άλλες φορές σκισμένοι (μαζί με το γράμμα που είχαν μέσα...).

 

Είχα φτάσει σε σημείο να δέχομαι την αλληλογραφία μου στο σπίτι της γιαγιάς μου που είναι μονοκατοικία και ήταν πιο ασφαλές.

 

Και να πω ότι ήταν και τίποτα σημαντικό...απλή αλληλογραφία με φίλους! Πλέον το φαινόμενο δεν παρατηρείται, ίσως το έκανε κάποιος από τους πολλούς που έχουν μετακομίσει τα τελευταία χρόνια. :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιος μου σουφρώνει τους καταλόγους που λαμβάνω απο το πλαίσιο,μα τι περίεργοι άνθρωποι...:down:

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Πάρα μα πάρα πολλές φορές και φυσικά δε φταίνε μόνο οι σιχαμεροί γείτονες κ περαστικοί αλλά κυρίως οι ταχυδρόμοι που δεν βάζουν τα γράμματα μέσα στο κουτί αλλά τα αφήνουν όπου να'ναι :mad:

 

 

Πραγματι δεν ξερεις τι να προσεξεις και ποιον να κατηγορησεις...

Εγω ειχα vodafone και εγινα μελος σε μια υπηρεσία της οπου μου εστειλαν καρτα και εναν προσωπικο αριθμο επανω και γφηκα απο το σπιτι το ειδα και το μεσημερι που γυρισα δεν ηταν πουθενα!!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δεν ξερεις τι να προσεξεις και ποιον να κατηγορησεις...

Εγω ειχα vodafone και εγινα μελος σε μια υπηρεσία της οπου μου εστειλαν καρτα και εναν προσωπικο αριθμο επανω και γφηκα απο το σπιτι το ειδα και το μεσημερι που γυρισα δεν ηταν πουθενα!!!

Όπως ακριβώς έγινε με εμένα χθες. Είδα τι είχε έρθει και ξανάβαλω το φάκελο στο γραμματοκιβώτιο, αλλά δεν τον έσπρωξα μέσα-μέσα για να τον δω όπως θα ερχόμουνα το απόγευμα. Και δεν τον είδα καθόλου...:X

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας είχαν κλέψει την κάρτα από την Nova!(Ο ταχυδρομικός αντιπρόσωπος!!!)
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μου κλέβουν συνέχεια!Κυρίως λογαριασμούς και προσφορές απο super market κλπ!!Και άντε να εξηγήσεις μετά στον οτε οτι δεν είχες πάρει τον λογαρισμό και δεν έπρεπε να σου είχαν κόψει το τηλέφωνο!

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

σχεδον καθημερινα .και το κακο ειναι που ξερω και ποιος το κανει....

το μονο που μου μενει ειναι να τον "συλλαβω" επ δραση και να τον κανω βουκινο.

απορω ομως τι καταλαβαινει απο την αλληλογραφια που κλεβει(γιατι δεν ανοιγει απλα τα γραμματα ,τα εξαφανιζει!!)

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΕΠ'ΑΥΤΟΦΩΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΜΕ ΕΥΘΕΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧ@@@@ΣΤΟΥΜΕ:X ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΜΑΣ

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ,ΑΝ ΟΧΙ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

οχι αγαπητε.

δεν ειναι απλα υποψια,ειναι βεβαιοτητα.

απλα περιμενω να τον παισω επ αυτοφορω γιατι δεν μου αρεσει να μην εχω στοιχεια πριν πω καποιον "κλεφτη"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Kαι καλα να σου κλεψουν ενα λογαριασμο κινητου και να ερθει τον επομενο μηνα, ή να πας στο καταστημα να δεις ποσο ειναι να τον πληρωσεις. Το χειροτερο ειναι να σου κλεψουν δεματακια απο ebay για παραδειγμα και να πανε τσαμπα τα χρηματα που εχεις δωσει. Εμενα μεχρι στιγμης δεν εχει κλαπει τπτ ευτυχως. Εχει ερθει και 2 φορες πιστωτικη καρτα με φακελο και δεματακια απο ebay και τα εχω βρει ολα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...